dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4931

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Bardzo mocno przemyślcie, ale na prawde trzy razy czy kominek naprawde jest wam niezbędny. Na swoim przykładzie i wielu wielu znajomych moge napisać że praktycznie wszyscy robią kominki bo fajne, klimatyczne, można popatrzeć na ogień a jak potem mieszkają to palą tam z trzy razy po zamieszkaniu a potem raz na trzy miesiące bo nikomu się nie chce brudzić, nosić itp. Jak ma się jeszcze WM to dochodzą dodatkowe problemy + odbiory kominiarskie itp
    A koszty kominka są ogromne, nie licząc samego kominka to jest zabudowa, komin, wkłady, wykończenie ścian i podłogi obok, no i miejsce zmarnowane w salonie już na zawsze. Ja w drugim domu już nawet się nie wahałem, powiedziałem żonie "nie robimy kominka" a ona "OK". Wczesniej tez była wielką zwolenniczką.
    Ostatnio edytowane przez Pod ; 04-09-2017 o 09:16
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Bardzo mocno przemyślcie, ale na prawde trzy razy czy kominek naprawde jest wam niezbędny.
    Nie mogę się z Tobą nie zgodzić bo chyba jeszcze to nie było 3 razy analizowane u mnie Może faktycznie w niedalekiej przyszłości kominki będą wypierane ale obecnie podoba mi się wizja wypicia sobie whisky na wygodnym fotelu w jesienny, chłodny i wilgotny dzień siedząc przy ogniu Ale jestem młody, niedawno 30 skończyłem więc co ja wiem o życiu Ogólni jak ktoś się waha to moja rada jest taka by kupił komin i wymurował go do strychu (nad piętrem, powyżej jętek i tak zostawił). Jak zechce się kominek to domurować 3-6 pustaków już nie będzie problemem a od salonu by tego nie zrobił bo to za duża ingerencja. Postawię komin, miał być składać się on z kuminu 2w+fi20 od parteru a od stropu 2W+fi20+W a zrobię tylko fi20 i na tym poprzestanę. Dzwoniłem dziś do Archonu, od nich mam projekt domu. Pytałem orury PCV do wentylacji i ew odbiór późniejszy domu to nie widzą żadnych przeciwwskazań więc pozostałe dwa kominy wypadają a wentylację garażu, kotłowni i spiżarni robię na kanałach PCV fi 125 + dedykowane do dachówki nawiewniki/ wywietrzniki/strażaki itp.

    Trochę martwi mnie to, że facet nic nie wspomniał o ewentualnej kondensacji. Przy okazji napisałem maila do awenty o ich PCVki do wentylacji i mnie olali => super podejście do klienta.

    hektor80 dzięki za rady Również utwierdziłeś mnie że nie kombinuję tutaj nie wiadomo jakich konstrukcji alpejskich.

    Pozdrawiam
    Karol

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony