dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 132 z 149
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.640 z 2978
  1. #2621

    Domyślnie

    Korzystał ktoś z siewnika do trawy Gardeny ? od 1-10 na ile ustawiliście ? Chcę siać na krzyż .

  2. #2622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie R

    Ja mam Gardenę. Wysiewałem na 3, ale i na 5. Przecież są różne mieszanki
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-09-2017 o 07:46
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #2623

    Domyślnie

    Czyli jak to przeliczyć ? W internecie można wyczytać iż norma wysiewu to 35-50gm2 . Na opakowaniu zaś 1kg/40-50m . Jaką zatem normę przyjąć i zastosować w naszym siewniku ? Cz może siejemy na oko ?

  4. #2624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mozesz na poczatek ustawic na 4, przejechać raz, a zadrugim razem jadąc na prostopadle odpowiednio zwiększyć/zmniejszyć otwór
    Mozesz na podlodze garażu wyznaczyć pole2x2m, wsypać do siewnika odpowiednią ilosc trawy i sprawdzic, czy wystarczy przy danym ustawieniu.

    50gram/m2 ? To chyba jakaś trawa na pastwisko. W Barenbrugu masz 20-25gram na metr
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2625

    Domyślnie

    Czyli 25g/m2 . 2x2m=4m2x25g=100g/4m2 . Zbyt mała ilość aby równomiernie wysypywało się z siewnika. Może na oko ?

  6. #2626

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Podobna sytuacja - brak nawozu lub niewystarczająco. Nawóz siany równocześnie z nasionami ?

    W miejscach gdzie trawnik jest intensywnie zielony gleba była bardziej zasobna albo wolniej się wypłukiwała. Po dwóch nawożeniach powinno się to wyrównać. Teraz już ostrożnie z nawozem - rozsyp ok. 15-20g/m2 Yara Mila Complex. Jeśli gleba jest piaszczysta to może być 20g. Jeśli bardzo ciężka to 15g. Jeśli natomiast masz czas żeby często kosić to możesz nawet 25g sypnąć ale 3 razy w tygodniu trzeba wjechać kosiarką. I tu ważne kosimy całość - nieważne że są miejsca gdzie wydaje się ze nie trzeba kosić a inne rosną jak szalone. Cały trawnik zawsze. I nawet jak wydaje się ze nie trzeba kosić to kosimy
    M.A.G. jak często/w jakich odstępach czasu przeprowadzić takie nawożenie? Mam ten sam problem...

  7. #2627

    Domyślnie

    Było wcześniej.
    Gleby cięższe co 5-6 tygodni, lekkie nawet co 4 tygodnie. Sypać wtedy gdy trawa przestaje mieć piękny kolor.
    Ale teraz to już raczej azotowego chyba nie. Ja już czekam na moment by sypnąć jesienny (wrzesień-październik).

  8. #2628
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy mogę jeszcze w tym tygodniu ostatni raz użyć Yara Mila Complex, do końca tygodnia przyjdzie mi nawóz i siewnik Gardena 300.
    Mam kilka miejsc, ze słabszą trawą, denerwują mnie też chwasty, mam nadzieje że trawa z nimi wygra. Tak wygląda trawnik po miesiącu, staram się go kosić co 2 dni.

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #2629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Zastanawiam się czy mogę jeszcze w tym tygodniu ostatni raz użyć Yara Mila Complex, do końca tygodnia przyjdzie mi nawóz i siewnik Gardena 300.
    Mam kilka miejsc, ze słabszą trawą, denerwują mnie też chwasty, mam nadzieje że trawa z nimi wygra. Tak wygląda trawnik po miesiącu, staram się go kosić co 2 dni.

    Tak jak już wcześniej M.A.G. w jakimś innym wątku wspomniał, raz w tygodniu poświęca czas na ich wyrywanie. Od jakiegoś czasu sam to robię i muszę przyznać, że z wymiernym skutkiem.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #2630
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja mam Gardenę. Wysiewałem na 3, ale i na 5. Przecież są różne mieszanki
    Używałeś tej Gardeny do nawozu ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #2631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oczywiscie, po to ją trzymam
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2632
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczywiscie, po to ją trzymam
    Jak się sprawdza ? Jakiego nawozu używasz i jakich ustawień ?
    Kupiłem taki sam siewnik i musze go sprawdzić w boju, jakiego nawozu jesiennego używasz ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #2633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sprawdza się ok, miałem Haifa Multigreen Printempo, Compo Novatec, rok temu na jesień na zakładanym we wrześniu trawniku użyłem tego: http://allegro.pl/nawoz-do-trawy-uko...o&bi_c=Product

    Ustawienia zależne od wielkości granulek, 3-5 najczęście
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2634
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    U nas do trawnika jeszcze daleko, ale mamy inny problem. Działka początkowo porośnięta była głównie nawłocią, wysokimi trawami i jeżyną. Nie bardzo wiedzieliśmy co z tym zrobić i opcja "koparka wjedzie zbierać humus, to się po tym przejedzie kilka razy i będzie Pani zadowolona" bardzo nam się spodobała. Do czasu... Koparka wklepała te dość grube łodygi roślin w humus, a potem na to "rozplantowała" i również wklepała glinę, którą wyciągnęła z wykopu na swoich gąsienicach. Jest tak na całej powierzchni działki, po której jeździła. Bez gliny na wierzchu jest chyba tylko ziemia pod hałdą humusu. I teraz zastanawiamy się co z tym zrobić i kiedy się za to zabrać. Na razie trwają prace przy SSO, więc na pewno nie teraz. Zastanawiam się czy jakoś te łodygi spod tej gliny wyrywać? To będzie mordęga - podczas stawiania ogrodzenia musiałam kilka takich miejsc odchwaścić, żeby świder się nie zaplątał. Czy po prostu zasypać piaskiem i przejechać pługiem / glebogryzarką? A potem na to humus (teren będzie podnoszony; mniej lub więcej w zależności od miejsca, ale będzie).

    Czy może te łodygi / rośliny zgniją sobie przez zimę i się nie przejmować?

    Tak to było:


    Tak wyglądał teren za płytą (teraz gliny jest trochę mniej, bo koparka ją zgarnęła, ale nadal jest bo stoją od dłuższego czasu kałuże):


    Przed płytą i obok niej tę glinę przykrywa teraz piasek, który pozostał po robieniu podbudowy.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 12-09-2017 o 05:13
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #2635

    Domyślnie Czarne plamy na trawniku.

    Na trawniku od 2 tygodni zaczynają pokazywać się czarne plamy. Rozrastają się one po coraz większych partiach trawnika. Jaka jest tego przyczyna i jak temu zapobiec. Jakie środki proponujecie zastosować. Podobne objawy miałem w ubiegłym roku też o tej porze roku ale na bardzo małym obszarze.







  16. #2636

    Domyślnie

    Postanowiłem jeszcze w tym roku zacząć sianie trawnika. Gleba była już opryskana roundupem, nawieziony obornik z pieczarkarni, gleba przemieszana glebogryzarką. Całość chcę wygładzić grabiami . Potem walec, siew i znów walec ?

  17. #2637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draxo Zobacz post
    Postanowiłem jeszcze w tym roku zacząć sianie trawnika. Gleba była już opryskana roundupem, nawieziony obornik z pieczarkarni, gleba przemieszana glebogryzarką. Całość chcę wygładzić grabiami . Potem walec, siew i znów walec ?
    Sianie i walec. Po co walcować przed sianiem?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #2638
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Sianie i walec. Po co walcować przed sianiem?
    Żeby trawnik wyszedł równy. Jak posiejesz na nieprzewalcowanej ziemi, to potem deszcz zrobi w trawniku góry doliny i tyle z angielskiej murawy zostanie. Taką wiedzę wyniosłam po przeczytaniu tego wątku. Szanowni Bardziej Doświadczeni - dobrze mówię?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  19. #2639

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Żeby trawnik wyszedł równy. Jak posiejesz na nieprzewalcowanej ziemi, to potem deszcz zrobi w trawniku góry doliny i tyle z angielskiej murawy zostanie. Taką wiedzę wyniosłam po przeczytaniu tego wątku. Szanowni Bardziej Doświadczeni - dobrze mówię?
    Jak posiejesz na uwałowane to wiatr Ci zwieje sporo nasion. Niedawno zakładałem trawnik, pograbiłem, posiałem i przejechałem bardzo ciężkim wałem. Z tym deszczem to fakt, powstało kilka nierówności, które z czasem podsypie warstewką ziemi a trawa się przez to bez problemu przebije. Trudno Ci będzie za pierwszym razem uzyskać idealny trawnik, co jednak nie jest nie możliwe.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #2640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Sianie i walec. Po co walcować przed sianiem?
    Gratuluje pomyslu siania bezposrednio na glebe ruszona glebogryzarką

    Jak posiejesz na uwałowane to wiatr Ci zwieje sporo nasion
    Dlatego najpierw sie waluje, zeby teren wyrównac i ubić, potem rusza sie glebe na poł cm ząbkami, sieje i znow wałuje, zeby wiatr nie wywiał. Dokładnie tak, jak napisał Draxo.
    Kilka tygodni temu obsialem ostatnie 50m2 trawą, zeszłoroczny trawnik jest rowny jak stół, nie mialem potrzeby nic podsypywać.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-09-2017 o 19:05
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 132 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony