dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 132
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlooss Zobacz post
    A z oczyczszczalni gdzie odprowadzasz ścieki?
    Mam zrobiony drenaż.
    Ale mam wysoki poziom wód gruntowych i trochę mi go zalewa. Jak popada kilka dni deszcz to mam wszystkie komory zalane, jak trochę przeschnie to jest ok. Muszę pomyśleć nad innym rozwiązaniem - zbiornik ? - nie wiem jeszcze.
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  2. #102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    carlooss

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Odolanów
    Kod pocztowy
    63-430
    Posty
    11

    Domyślnie

    No właśnie i to jest odpowiedź- drenaż, myślę że większość użytkowników którzy odprowadzają ścieki z tej oczyszczalni do drenażu nie zgłasza problemu z zapachem. U mnie w samej oczyszczalni nie śmierdzi- śmierdzi tylko to co wypływa z oczyszczalni i leci w moim przypadku do studni chłonnej i tu jest problem.
    W zeszłym tygodniu firma na gwarancji przrobiła moją oczyszczalnie, dołozyli napowietrzanie do drugiej komory i powrót ścieków z trzeciej komory do pierwszej. Myślę że w tym układzie może to zadzałać

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał carlooss Zobacz post
    No właśnie i to jest odpowiedź- drenaż, myślę że większość użytkowników którzy odprowadzają ścieki z tej oczyszczalni do drenażu nie zgłasza problemu z zapachem. U mnie w samej oczyszczalni nie śmierdzi- śmierdzi tylko to co wypływa z oczyszczalni i leci w moim przypadku do studni chłonnej i tu jest problem.
    W zeszłym tygodniu firma na gwarancji przrobiła moją oczyszczalnie, dołozyli napowietrzanie do drugiej komory i powrót ścieków z trzeciej komory do pierwszej. Myślę że w tym układzie może to zadzałać
    Myślę , że najważniejsze to mieć dobry środek i napowietrzanie. Na początku miałem ustawiony timer na tani prąd, jak była wyłączona to nie śmierdziało ale zauważyłem że w oczyszczalni sporo tłuszczu się zbiera ale nie śmierdziało. Zaczęło śmierdzieć przez ok pierwsze 2 godziny po włączeniu pompki - póżniej było ok. Ale pompkę jednak załączyłem cały czas i coś chyba ok 15 zł miesięcznie mnie to kosztuje (prąd) ale nie śmierdzi nic.
    Właśnie ja mam taki błąd że na końcu drenażu nie mam kominka - może dlatego też mi słabo woda odparowywuje po dużym deszczu
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  4. #104

    Domyślnie

    No niestety - minęło prawie 3 lata i zbiornik przecieka, grodzie wewnątrz również "dziwnie" pochylone - straszna tandeta. Byłem u znajomych niedaleko i mają to samo - eko sum im poprawiło w ramach gwarancji (spawanie zbiornika) ale po kilku miesiącach to samo. Jak rozmawiam z innymi to wszędzie jest ten sam problem. Ale co można chcieć kupując zbiornik jeden z najtańszych na rynku.... Niestety to co się zaoszczędziło teraz trzeba wydać na wymianę.
    Poza tym , że to straszna tandeta to jeszcze obsługa zaczyna się robić bezczelna - chyba nie wyrabiają z naprawami....
    Ostatnio edytowane przez pancio11 ; 10-10-2017 o 12:03 Powód: zmiana daty
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam
    To jak w koncu wygląda poprawny montaż napowietrzania? W pierwszej czy drugiej komorze. Mam BIOHERO midi od tygodnia. Napowietrzanie jest w pierwszej komorze i mam wątpliwości... Dla mnie bardziej sensowne jest napowietrzanie drugiej i trzeciej komory gdzie są bakterie tlenowe i kształtki powinny unosić się w strumieniu powietrza.

  6. #106

    Domyślnie

    W tej oczyszczalni jeżeli przyjrzeć się dokładnie konstrukcji to napowietrzanie jest w całym zbiorniku - gdyż komory są ze sobą połączone - nie wiem czy na dole zbiornika czy w połowie. Ja obecnie wypompowuje wodę pompą z komory gdzie jest napowietrzanie to ubywa wody w całym zbiorniku....
    Być może mam coś uszkodzone wewnątrz ale znajomemu jak ją naprawiali (spawali) to stwierdzili, że tak ma być.... - dziwne
    Ale jak poczytam inne opinie to gdzieś ktoś to również zauważył.
    Ogólnie teraz jak już tym tematem teraz dokładnie się interesuje w związku z wymianą tego ustrojstwa to uważam, że ta Bio Hero nie działa jak oczyszczalnia tylko jak zbiornik, który opłukuje ścieki które potem trafiają czy do zbiornika czy do drenażu.... A my w domu mamy WSZYSTKO eko - nawet proszek do prania. Kupuje najdroże i najlepsze środki do wsypywania co miesiąc. Jak się teraz dowiaduje do innych oczyszczalni nie trzeba aż tak pilnować żrących substancji itp Wszystko to strata pieniędzy. Radzę Ci pilnować gwarancji...
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Też to zauważyłem bo w czasie napełniania poziom wody podnosił się we wszystkich komorach. Zastanowił mnie ten filmik https://youtu.be/3pP-4svGYOY. Bo taki system działania miał by większy sens ( odpowiada zasadzie działania z filmiku, który się pojawił na forum) czyli powietrze w drugiej komorze. Swoja droga przegroda jest tak wiotka że nawet nie utrzymała by wody do czasu przelewu do drugiej komory. Zobaczymy co bedzie dalej.

  8. #108

    Domyślnie

    Spoko - nie przejmuj się , może u Ciebie akurat będzie wszystko ok...
    Domek ok 150m2, ściany keramzyt + grafit 20cm, podłoga - grafit 15cm, strop - wełna 10cm, poddasze pianka 28cm. Podłogówka 100%, ogrzewanie pompa - Panasonic 9kW + 300L , reku Brink

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    Pobrałem dzis wodę z trzeciej komory. Klarowna i praktycznie bez zapachu. Pracuje niecały tydzień ale chyba wszystko działa.

  10. #110

    Domyślnie

    Masz drenaż ? Jakie srodki wrzucasz ?

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    Drenażu do oczyszczalni nie. Mamy odpływ sprowadzony do studzienki odpływowej z drenażu przy domu. Bakterie biozym enzybac. Narazie jedna dawka poszła.

  12. #112

    Domyślnie

    Jak by Ci zaczęło śmierdzieć to zmień sobie na bio7 - ja tak miałem po jakimś czasie

  13. #113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki. Zapamiętam.

  14. #114
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Kolego, po niecałym tygodniu to co tam ma Ci wypływać, na pewno to nie jest już woda tylko ścieki, ale lekko podczyszczone.
    Dla mne ten wynalazek to jakiś kosmos, to nie ma prawa dobrze pracować. Dodatkowo ludzie sobie ustawiają zegary jak chcą, przecież to przeczy całej logice. Poszczególne procesy jednostkowe (a niby jakieś tam zachodzą) zachodzą w odpowiednich warunkach, jak nie będzie spełnionych tych warunków to nie będa zachodziły. Dlatego tym bardziej nie rozumiem jak to się dzieje, że jedni załączą na 10 minut, inni na 45 minut i jest dobrze. Może Wam się wydaje, że jest dobrze, ale fizycznie do środowiska płynie coś co nie powinno płynąć.


    Cytat Napisał TomOko Zobacz post
    Pobrałem dzis wodę z trzeciej komory. Klarowna i praktycznie bez zapachu. Pracuje niecały tydzień ale chyba wszystko działa.

  15. #115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zgadza się z Nałęczowianką nie da się pomylić. Jednak po tylu negatywnych opiniach narazie jestem mile zaskoczony.

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomOko Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Też to zauważyłem bo w czasie napełniania poziom wody podnosił się we wszystkich komorach. Zastanowił mnie ten filmik https://youtu.be/3pP-4svGYOY. Bo taki system działania miał by większy sens ( odpowiada zasadzie działania z filmiku, który się pojawił na forum) czyli powietrze w drugiej komorze. Swoja droga przegroda jest tak wiotka że nawet nie utrzymała by wody do czasu przelewu do drugiej komory. Zobaczymy co bedzie dalej.
    Ja tylko w kwestii tego co widać na filmie dodam, że dla serwisanta jest to jakiś horror - trzy komory, do których jest tylko jeden właz. Takiej konfiguracji bym nie popierał, a pojemności komory z napowietrzaniem jak i ze złożem są dla mnie również wątpliwie małej pojemności. W konsekwencji tego, trzeba taki układ oczyszczać z osadów częściej niż w normalnej oczyszczalni biologiczne. W innym przypadku grozić to może awarią , którą ciężko będzie usunąć - wyczyścić / udrożnić, przez jeden właz

  17. #117
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Jako ciekawostkę powiem, że kiedyś dzwoniłem do firmy, pytałem o recyrkulacje. Pan z działu technicznego powiedział mi, że nie ma potrzeby (Tam nie ma recyrkulacji osadów wtórnych), jak zacząłem naciskać i powtarzać, że tam osad powstaje itp. to pan się z tym zgodził, usłyszałem, że trzeba będzie ten osad co pewien czas jakąś chochlą przerzucić do I komory. Jak ktoś lubi takie zabawy to zachęcam. Jeśli osad nie zostanie zawrócony to są dwa wyjścia: wypełni komorę i wreszcie wszystko pozatyka, będzie odpływał do odbiornika z "oczyszczonym" ściekami.
    Podam taki prosty przykład dla alternatywy do Bio-Hero II midi - urządzenie ze skrzynką i wężami 5m kosztuje po 32% rabacie 5294 PLN brutto - tak podaje strona internetowa, czyli nie jest to mało jak na to urządzenie.
    W prosty sposób można coś takiego, skonstruować; Zbiornik 2000L trzykomorowy - znalazłem 2,2m3 na Allegro - 2000 PLN, Dmuchawa Hiblow -60W - 500 PLN, dyfuzor fi 340 - 200 PLN, węże powietrzne - 60 PLN, Szafka na dmuchawę - 300 PLN, zegar czasowy - 50 PLN, rura do zamocowania dyfuzora - 100 PLN, kształtki PE 60L - 100 PLN x 2 = 200 PLN. Wszystko daje sumę: 3400 Brutto !!!!! Po co w takim razie przepłacać skoro przy samoróbce zrobicie sami to samo a może nawet lepsze
    Oczywiście to mój żart, nie polecam aby kupować jednego czy konstruować samemu drugie. Pokazuje tylko jaka to patologia. Gdyby jeszcze do Bio-Hero była jakaś super automatyka, z kosmicznym algorytmem, który gwarantowałby realizację procesów jednostkowych na wysokim poziomie, nie wiem czy ktoś widział ale fosfor tam redukowany jest do bardzo niskiego poziomu. Cały czas zastanawiam się jak to jest realizowane Kosmiczna technologia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    pozdrawiam i polecam się zastanowić czy warto

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Ja tylko w kwestii tego co widać na filmie dodam, że dla serwisanta jest to jakiś horror - trzy komory, do których jest tylko jeden właz. Takiej konfiguracji bym nie popierał, a pojemności komory z napowietrzaniem jak i ze złożem są dla mnie również wątpliwie małej pojemności. W konsekwencji tego, trzeba taki układ oczyszczać z osadów częściej niż w normalnej oczyszczalni biologiczne. W innym przypadku grozić to może awarią , którą ciężko będzie usunąć - wyczyścić / udrożnić, przez jeden właz

  18. #118

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Oczywiście to mój żart, nie polecam aby kupować jednego czy konstruować samemu drugie. Pokazuje tylko jaka to patologia. Gdyby jeszcze do Bio-Hero była jakaś super automatyka, z kosmicznym algorytmem, który gwarantowałby realizację procesów jednostkowych na wysokim poziomie, nie wiem czy ktoś widział ale fosfor tam redukowany jest do bardzo niskiego poziomu. Cały czas zastanawiam się jak to jest realizowane Kosmiczna technologia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    pozdrawiam i polecam się zastanowić czy warto
    Można jeszcze dodać o jednej patologii w tym segmencie rynku - czyli o automatyce. Duża część klientów szuka i pyta o oczyszczalnie biologiczną, widząc pod tym pojęciem tylko zbiornik i dmuchawę. Jednak bez porządnego sterowania za dużo nie będą mieli po tym korzyści z jej działania. Niestety to jednak kosztuje i zapewne bardzo ciekawe byłoby zestawienie, w którym producenci podawaliby osobne ceny za oczyszczalnię, a osobno za sterowanie. Wówczas ciężej byłoby wytłumaczyć się tym tańszym dlaczego jest taka różnica w cenie i dlaczego nie potrzebują w swoich oczyszczalniach elektrozaworów

  20. #120
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomOko

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki za opinie użytkowników Biohero.

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony