dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4881

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A nie powinno być przypadkiem odwrotnie? Dwa wywiewy (kuchnia i łazienka) oraz Twoje sterowanie nawiewami do każdego pomieszczenia?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    A nie powinno być przypadkiem odwrotnie? Dwa wywiewy (kuchnia i łazienka) oraz Twoje sterowanie nawiewami do każdego pomieszczenia?
    Dokładnie tak jak pisze CodeSnipper: ja planuje 2 nawiewy tuż przy podłodze. Jeden pewnie bliżej salonu, drugi bliżej części nocnej.
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    OK - zatem tak działajcie
    Wracając do pytania dzinks0 - sterowanie wywiewami dałbym jednak w skrzynce. Łatwiejszy dostęp, nie słychać ich pracy (choć pewnie często pracować nie będą ?), łatwiejszy montaż.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    OK - zatem tak działajcie
    Wracając do pytania dzinks0 - sterowanie wywiewami dałbym jednak w skrzynce. Łatwiejszy dostęp, nie słychać ich pracy (choć pewnie często pracować nie będą ?), łatwiejszy montaż.
    Pewnie nie za często ale przepustnice w skrzynce powodują że muszę rozłożyć rury jak na obrazku tj mniejszych średnic ale więcej. Bardziej mi się taki układ podoba w porównaniu do dużej jednej rury i rozgałęzień o mniejszych średnicach + przepustnice przy anemostatach, co wydaje mi się montażowo bardziej skomplikowane.
    Pozatym muszę się szybko zdecydować bo mam okazje mieć pianki kauczukowe którymi mógłbym wygłuszyć te skrzynki.
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam

    W moim nowo budowanym domu postanowiłem zastosować wentylację WGM a'la Nydar.


    Na poniższym rysunku narysowałem planowane przez mnie rozmieszczenie nawiewów i wywiewów z domu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter-page-001.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	414344

    w łazience wywiew nad prysznicem
    w kuchni polączony z pochłaniaczem
    w pokojach w pokazanych narożnikach około pól metra od każdej ściany.
    Proszę wszystkich o uwagi dotyczące rozmieszczenia otworów, gdyż strop będę miał lany i muszę określić położenie otworów.

    Jeżeli ktoś z Was ma meila/kontakt do Nydara to prosiłbym na priv. Z tego co widzę już dawno się nie udziela, a chciałbym znać również jego opinię

    pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmkkk1304 Zobacz post
    Witam

    W moim nowo budowanym domu postanowiłem zastosować wentylację WGM a'la Nydar.


    Na poniższym rysunku narysowałem planowane przez mnie rozmieszczenie nawiewów i wywiewów z domu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter-page-001.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	414344

    w łazience wywiew nad prysznicem
    w kuchni polączony z pochłaniaczem
    w pokojach w pokazanych narożnikach około pól metra od każdej ściany.
    Proszę wszystkich o uwagi dotyczące rozmieszczenia otworów, gdyż strop będę miał lany i muszę określić położenie otworów.

    Jeżeli ktoś z Was ma meila/kontakt do Nydara to prosiłbym na priv. Z tego co widzę już dawno się nie udziela, a chciałbym znać również jego opinię

    pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź
    Szczerze Ci radzę zrób to klasycznie jak dla WM żebyś nie musiał robić remontu w nowym domu. Ta wentylacja jaką planujesz się nie sprawdza (nie tylko u mnie), chyba, że jakość powietrza w domu chcesz opierać na jednym wątpliwym przykładzie.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #7

    Domyślnie

    Może wypowiedzą się również inni użytkownicy tego typu wentylacji? Chciałbym poznać więcej opinii za i przeciw.
    Ostatnio edytowane przez mmmkkk1304 ; 04-06-2018 o 23:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony