dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bierz co jest dostępne
    Bierz co tańsze czy to będzie Xella czy Grupa Silkaty i tak będzie lekko krzywe, potem przykryjesz tynkiem i styropianem a za 5 lat nie będziesz pamiętał z czego dom wybudowane oprócz słowa "takie białe".
    Teraz silikaty mocno poszły w górę i w porównaniu do zeszłego roku na całej budowie wyjdą ok 1500-2000 zł drożej.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Bierz co jest dostępne
    Bierz co tańsze czy to będzie Xella czy Grupa Silkaty i tak będzie lekko krzywe, potem przykryjesz tynkiem i styropianem a za 5 lat nie będziesz pamiętał z czego dom wybudowane oprócz słowa "takie białe".
    Teraz silikaty mocno poszły w górę i w porównaniu do zeszłego roku na całej budowie wyjdą ok 1500-2000 zł drożej.
    Nie wiem jak grupa Silikaty, ale myślę że xelle teraz lekko obrażasz, wymurowalem kilka palet silki u siebie na klej i wszystkie bloczki wymiar trzymały idealnie.

  3. #43

    Domyślnie

    Witam panowie, jestem na etapie wybierania produktu. Zastanawiam się tak jak w temacie nad silka e24 xella, nie stety w regionie ciężko jest mi ją dostać,z tego też zaproponowano mi ekosilikat z Prefabet. Jest ktoś w stanie nakreslic mi różnice. Nie chodzi o cenę czy wymiary, różnice są. Chodzi bardziej o wykonanie i inne parametry.

  4. #44

    Domyślnie

    producenci deklarują takie same parametry, nasiąkliwość, tolerancję wymiarów itp.
    jak to w praktyce wygląda nie wiem

  5. #45

    Domyślnie

    No właśnie, praktyka weryfikuje. Eko na m2 wychodzi chyba troche mniejsza ilość szt., no ale nie w tym rzecz
    Ostatnio edytowane przez Haxxa ; 21-02-2018 o 18:49

  6. #46

    Domyślnie

    Ja murowałem z Grupy Silikaty N24 i nie ma co narzekać, wszystkie trzymały wymiar. Na palecie zazwyczaj w granicy 5 pękniętych, na docinki poszły. Wszystko na klej.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  7. #47

    Domyślnie

    Proponują mi ekosilikat np24 250/240/220 kl.20 T2

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Czyli co brać to co mam tańsze u lokalsów ?
    Parametry Grupy silikatów i Xella praktycznie te same - jedynie nie wiem jak z wykonaniem będzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaaa.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	407873
    Ostatnio edytowane przez Tomek@gmail ; 21-02-2018 o 19:47

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Na całą budowę miałem z Xella, brakło 10 palet to zamówiłem z grupy Silikaty, bo akurat były na miejscu. Niczym sie nie różniły, tylko wielkością, murarze woleli większe, bo szybciej robota szła
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  10. #50

    Domyślnie

    Ja mam cały dom z Grupy silikaty i jestem zadowolony, nie ma to jak zapach silikatu ... takie jakieś to dziwne . A do rzeczy to fakt bloczkami małymi robi się dużo wolniej i wcale nie oznacza że dokładniej. Bloczki są równe, wytrzymałe, nie popękane, nie było skruchów, ze wszystkich 3600 bloczków uszkodzone było może 50 bloczków ... średnio jeden na paletę N24 ale nie tak żeby nie dało się go wykorzystać, przeważnie pęknięcie było na połowę od transportu, lub ułamana krawędź. Jedyne co w jednej z partii miałem taką dziwną oznakę a mianowicie wtrącenia w postaci chyba kawałków drewna wielkości pestki wiśni, osmalonych od temperatury, węgielki, wychodziły z bloczka powodując odstrzelinę, taka kosmetyczna sprawa. Tylko jeden skład taki był, mniemam że to niewłaściwie przesiany piasek. Silikaty Leżajsk.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja tam zapach mam normalny, u mnie miałem pecha na 3600 szt połowa była mniej lub bardziej uszkodzona, wina producenta, oficjalnie wadliwy cement, nieoficjalnie, brak sezonowania prosto z taśmy poszły na auto i brakło sezonowania alby się utwardziły, i na aucie się od tarcia rozsypały, w sumie dobrze na tym wyszedłem, ale pustaki były jakie były, drugi raz też bym wybrał silikat.Co do równości to nie było źle ale na piankę nie dało się murować, ale klejem z worka niewielkie nierówności dało się wyrównać. Przy BK idzie przeszlifować każdą warstwę przy silikacie nie ma mowy. Ściana też idealnie równa nie jest zdarzają się z jednej strony zęby 1-2 mm( od drugiej idealnie zlicowane)
    Mimo uszkodzeń dzięki innowacyjności murarz odpadu było może 1 taczka, oraz pół palety takich co nic nie dało się zrobić.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  12. #52

    Domyślnie

    No właśnie po zapachu silikatu poznać dobry materiał, a dla mnie ten zapach jest bardzo przyjemny, jednak z tym sezonowaniem to właśnie jest problem, jaki ? Ano taki że silikat nie idzie w sprzedaży tak jak BK czy ceramika i produkcja rusza wtedy kiedy jest zapotrzebowanie. Ja np czekałem 2 tygodnie na to aż uzupełnią produkcję czyli dostałem świeże bloczki bez sezonowania i dało się to odczuć, bloczek był tak jak mówisz bardziej kruchy. Tak odchodząc od tematu trochę to zapach ceramiki mi się nie podoba
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Zamówić 3 miesiące wcześniej niech leżakuje na działce to i dojdzie

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Silikat musi lezakować w fabryce bo uszkadza się podczas transportu.
    Uwierz mi linie pracują caly czas, silikat w 90%idzie pod inwestycje, wielkie budowy, czasami na lini idzie sama 18-lub 24-i wtedy trzeba czekać na zmianę lini.
    W tym roku będzie sprzedawało się wszystko z czego będzie dało się dom postawić, przewiduje że ceramika będzie po 6-7 zł.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Ale tak na serio silka pachnie? Nie zauwazylem tego u siebie, jedynie co miało u mnie na budowie zapach to świeży beton z gruchy, w sumie nic więcej. Z tym leżakowaniem radziłabym też uważać, mam jeszcze kilka palet na działówki, nie rozpakowywalem ich i przez dobre pół roku stały w folii. Parę dni temu musiałem rozłożyć jedną paletę i zauwazylem że dość dużo wilgoci się tam skropliło (naturalna rzecz), zdziwiłem się jednak że pierwsze dwie warstwy od góry były wyraźnie bardziej miękkie od reszty. Od razu pootwieralem pozostałe palety. Pewnie nikt silki na fundamenty nie pchał, ale producent dopuszcza taka możliwość, lekko ryzykowne patrząc na to jak miękkie się robią pod wpływem wody.

  16. #56

    Domyślnie

    Silikat pachnie jak jest świeży, do mnie przyjechał jeszcze gorący ... niestety. I pachniał że hoho. Taki wyleżakowany to już nie ma tego zapachu, wywietrzał. Ale jak potrzesz albo poskrobiesz to poczujesz. Moje bloczki jak były mokre to wydawało mi się że są bardziej twarde.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Silikat musi lezakować w fabryce bo uszkadza się podczas transportu.
    Uwierz mi linie pracują caly czas, silikat w 90%idzie pod inwestycje, wielkie budowy, czasami na lini idzie sama 18-lub 24-i wtedy trzeba czekać na zmianę lini.
    W tym roku będzie sprzedawało się wszystko z czego będzie dało się dom postawić, przewiduje że ceramika będzie po 6-7 zł.
    W Leżajsku ponoć linia po prostu stała, tak mi powiedziano. Poza tym wybór był niewielki, gdybym chciał np N25 to bym nie dostał bo wszystko szło na N24, no i w klasie 20 też się nie dało kupić, wszystko szło na klasę 15. Wielkiego wyboru nie miałem, ale materiał okazał się dobry.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    A jak się ma ilość otworów w bloczkach z Grupy Silikaty (6 otworów) i Xella (2 otwory) ?
    Ma to jakieś wady zalety ?
    Ostatnio edytowane przez Tomek@gmail ; 26-02-2018 o 10:48

  19. #59

    Domyślnie

    Na pewno wady przy wierceniu. Większe prawdopodobieństwo że wiertło Ci wpadnie. A czy prócz tego nie wiem.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek@gmail Zobacz post
    A jak się ma ilość otworów w bloczkach z Grupy Silikaty (6 otworów) i Xella (2 otwory) ?
    Ma to jakieś wady zalety ?
    Grupa Silikaty ma też pełne bloczki lub prawie pełne. NP bodajże lub N24/500. Czym mniej otworów tym lepsza izolacja akustyczna.

    Z dostępnościa jest strasznie krucho. Szczególnie bloczków 18cm. Od 1 marca nowe cenniki, zamkniete fabryki Xelli, GS się nie wyrabia. Na za 3 miesiące OK ale z marszu , na za dwa tygodnie jest kaszana.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony