dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 18
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 356

Temat: Ciepły montaż okien - czy warto ?

  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pozostawione kliny - by nie odnieść wrażenia że ma ich nie być.
    Kliny tworzące klocki dystansowe MUSZĄ zostać w odpowiednich miejscach
    Filia czy taśma - koszt podobny
    Też się przychylam do stwierdzenia że dali cenę zawodową bys się nie zdecydował i zapewne też argumentowali że taki montaz nie ma sensu i użyli argumentu jaki kochają Inwestorzy - to się nie zwroci
    Cena za zwykły montaz też atrakcyjna aż zastanawiające
    Lepiej doszkol się w montażu I patrz im dokladnie na rece
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jareko taki mam zamiar, glify (uszczelnienia) i ocieplenie będę robił sam więc wierzę (być może naiwnie) że dam radę zminimalizować ewentualne nieszczelnosci. Jak wyjdzie okaże się z czasem, dla takich pieniedzy uważam że warto zaryzykować.

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znaczące. Jak pisałem ja w ofercie (i to nie najtańszej) miałem 800zł/63mb obwodu dopłaty za folię z jednej strony.
    Jak ktoś daje drastycznie wyższą cenę - to znaczy, że ma być zaporowa. żeby zniechęcić. Pytanie czemu chce zniechęcić do tego klienta? To nie jest przecież wielka filozofia, folia nie kosztuje majątku - a dla partacza jeszcze zakryje niedoskonałości piany, pozostawione kliny czy inne niedoróbki (dlatego warto patrzeć na ręce na bieżąco w czasie prac).
    Dobre wnioski. Też uważam że to cena zaporowa o blisko 50% wyższa niż średnia która niestety nie gwarantuje jakości. Nie chcą i tyle. Powtórzę jeszcze raz: taką dopłatę da się obronić ponadprzeciętną jakością wykonania. Nie jest naszą intencja namawianie Ciebie na inny wybór. Po prostu dyskutujemy z Twoim zdaniem, by inni, czytający mieli więcej argumentów do analizy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    A mam 4900brutto za ciepły i 1600 brutto za zwykły. Może by szło coś utargować, ale przy takiej różnicy nawet nie podchodzilem do tematu.
    Też zastanawiam się nad ciepłym montażem. Montaż 100mb okien mam wycenione odpowiednio na: zwykly montaż: 2600zł i dodatkowo za taśmy 3500zł. Jest to mniej niż u Ciebie ale okrągła sumka 3500tys to w moim przypadku np. koszt bufora 800l z miedzianą, 30metrową wężownicą CWU. Ceny rosną z dnia na dzień (silka, styropian). a jak pisałeś budżet nie jest z gumy. A zważywszy,że robię opaskę z XPSu oraz zamontuje (we własnym zakresie) ciepłe parapety to myślę, że wiele nie stracę. Zawilgocenia z wewnątrz przy reku nie planuję. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 24-02-2018 o 14:00

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzegorz_pa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie ciepłego montażu i przygotowania podłoża pod okna zwykłe (Vetrex 90 - 1,8x2,4 i 1,05x2,4) jak i pod tarasowe HS (Veka 82) od dł. 4,85 m x 2,4m. Najbardziej interesuje mnie HS. Okno nie będzie lekkie i a chcę wszystkie mieć zamontowane w ociepleniu min. 10 cm, dojdą jeszcze rolety zewnętrze. Jedna z firm zaproponowała aby poszerzył fundament pod HSem. Ściany fundamentowe będą zakończone wieńcem 25x25 i mogę to zrobić pod tym oknem wieniec szerszy 35x25 cm. Dom będzie budowany z porothermu. Posadzka to około 42 cm w tym folia +30 cm styro + beton 10 cm + płytka 2 cm. Pod oknem do wysokości około 26,5 cm będzie isomur. Widziałem, że niektóre firmy wysuwają isomur na te 10 cm i potem osadzają na tym okno. Podobno w przypadku Porothermu konsole tak dobrze nie trzymają. Niektóre firmy twierdzą, że niektóre okna balkonowe są po prostu za ciężkie na gotowe systemy i lepiej żeby były podparte na czymś stabilniejszym. Jestem na etapie wylewania fundamentów i chętnie wysłucham za i przeciw. Chciałbym uzyskać jak najmniejszy mostek przy oknach z roletami. Ocieplenie od wysokości 2,3m mam w projekcie 35 cm także rolety będą schowane.

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Dodam swoje 3 grosze do tematu "Ciepły montaż okien - czy warto ?"
    Okno na pianie, w miejscu gdzie jest "szczelne polaczenie" murem. W innym miejscu gdzie widac bylo drobna szczeline, temperatura byla 2C
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_piana.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	44,7 KB
ID:	408297

    Okno poprawnie zamontowane
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_cieple2.jpg
Wyświetleń:	355
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	408298Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno_ciple1.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	408299

    Warunki zewnetrzne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	warunki.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	408300

    Czy warto dawac tasmy - tak warto.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  7. #127

    Domyślnie

    Tak z czystej ciekawości: na zewnątrz temperatura -11,5, a nawiewa Ci 17 stopni? To ile Ci wywiewa? ponad 30 stopni czy grzałka tak podnosi temperaturę powietrza?
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Tak z czystej ciekawości: na zewnątrz temperatura -11,5, a nawiewa Ci 17 stopni? To ile Ci wywiewa? ponad 30 stopni czy grzałka tak podnosi temperaturę powietrza?
    Nie sprawdzałem, , WM po prostu sobie działa i tyle. Grzałka jest po to aby wymiennik nie zamarzał.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_pa Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie ciepłego montażu i przygotowania podłoża pod okna zwykłe (Vetrex 90 - 1,8x2,4 i 1,05x2,4) jak i pod tarasowe HS (Veka 82) od dł. 4,85 m x 2,4m. Najbardziej interesuje mnie HS. Okno nie będzie lekkie i a chcę wszystkie mieć zamontowane w ociepleniu min. 10 cm, dojdą jeszcze rolety zewnętrze. Jedna z firm zaproponowała aby poszerzył fundament pod HSem. Ściany fundamentowe będą zakończone wieńcem 25x25 i mogę to zrobić pod tym oknem wieniec szerszy 35x25 cm. Dom będzie budowany z porothermu. Posadzka to około 42 cm w tym folia +30 cm styro + beton 10 cm + płytka 2 cm. Pod oknem do wysokości około 26,5 cm będzie isomur. Widziałem, że niektóre firmy wysuwają isomur na te 10 cm i potem osadzają na tym okno. Podobno w przypadku Porothermu konsole tak dobrze nie trzymają. Niektóre firmy twierdzą, że niektóre okna balkonowe są po prostu za ciężkie na gotowe systemy i lepiej żeby były podparte na czymś stabilniejszym. Jestem na etapie wylewania fundamentów i chętnie wysłucham za i przeciw. Chciałbym uzyskać jak najmniejszy mostek przy oknach z roletami. Ocieplenie od wysokości 2,3m mam w projekcie 35 cm także rolety będą schowane.
    Głębsze osadzenie okna w murze = gorsza cyrkulacja powietrza na dole i bokach okna a przy niskotemperaturowym ogrzewaniu ma to największe znaczenie.
    Zamiast osadzać głęboko w murze i ociepleniu pomyśl nad takim rozwiązaniem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	408369

    Z muru wypuszczasz węgarek ale wewnętrzny wokół całego otworu okiennego po to żeby zamontować w nim okno a potem więcej styropianu przy węgarku na równo z licem ocieplenia ścian. Taki węgarek musiałby być też na górze i dole okna. Okno płycej osadzone, lepsza cyrkulacja boków i dołu okna i trudniejsza cyrkulacja zimnym powietrzem na zewnątrz bo okno jest w większej wnęce.
    Ostatnio edytowane przez olo75 ; 01-03-2018 o 13:47

  10. #130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzegorz_pa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Przy roletach węglarek nie wchodzi w grę. Mój dom to parterówka. Okna prawie wszystkie balkonowe a podłogówka będzie pod oknem. Z cyrkulacja raczej nie będzie problemu. W projekcie jest też rekuperator. Okna z założenia pasywne Uw poniżej 0,8. Okno wole wciągnąć w ocieplenie bo Porotherm 25 + styro 20 a nad oknami 35 cm opaska z pergoli - to pozwoli mi ukryć skrzynki z rolet. Po rozmowach z kilkoma firmami dochodzę do wniosku, że lepiej pod HSem poszerzyć wieniec, bo waga takiego okna to aż 756 kg.

  11. #131

    Domyślnie

    Ogrzewania niskotemperaturowe charakteryzują się tym że powietrze wolniej się przemieszcza a więc każda wnęka w ścianie zewnętrznej to problem w cyrkulacji. Ideałem jest równomierna temperatura przy słabym ruchu powietrza w całym pomieszczeniu szczególnie w miejscach które mają wyższą przewodność cieplną niż ściany ale wówczas musi być zapewniona dobra cyrkulacja w takich miejscach. Tego typu błędy wychodzą przy niskich temperaturach zewnętrznych plus "zdrowa" wilgotność w budynku 40-60%.
    Ostatnio edytowane przez olo75 ; 01-03-2018 o 15:20

  12. #132
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzegorz_pa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Korzystam w podłogówki w całym domu od 2014 roku i bardzo ją sobie chwalę. Rozpoczynając budowę kolejnego domu po 4 latach chciałbym zrobić niektóre rzeczy lepiej.

  13. #133

    Domyślnie

    Nie jest sztuką przy dużych mrozach utrzymać odpowiednią temperaturę w budynku. W dobrze zaprojektowanym i wykonanym domu sztuka jest utrzymać temperaturę i do tego wilgotność w przedziale 40-60% bez roszenia okien bez grzyba gdzieś przy oknach. Problem pojawia się kiedy przegrody budowlane mają dużo różniący się współczynnik przenikania ciepła i jedni będą szli w 3 szybowe okna ze specjalnymi ramkami czy gazami a ja szedłbym tylko w poprawę cyrkulacji takich elementów. Nawet jak założy się okna o takiej samej izolacyjności cieplnej co ściany a wstawi się je we wnęki gdzie powietrze będzie gorzej je owiewać a szczególnie naroża to zawsze pojawi się tam niższa temperatura i będzie to miejsce narażone na zagrzybienie. Jedni będą szukać przyczyn w złej izolacji a powód tego jest banalny bo diabeł zawsze tkwi w szczegółach czyli brak cyrkulacji.

    W moim projekcie pod oknami były wnęki na kaloryfery i oczywiście ich nie zrobiłem a one nie były zaprojektowane przypadkowo. Miały poprawiać cyrkulację we wnęce okiennej. Błędy młodości

  14. #134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo75 Zobacz post
    Głębsze osadzenie okna w murze = gorsza cyrkulacja powietrza na dole i bokach okna a przy niskotemperaturowym ogrzewaniu ma to największe znaczenie.
    Zamiast osadzać głęboko w murze i ociepleniu pomyśl nad takim rozwiązaniem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	262
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	408369

    Z muru wypuszczasz węgarek ale wewnętrzny wokół całego otworu okiennego po to żeby zamontować w nim okno a potem więcej styropianu przy węgarku na równo z licem ocieplenia ścian. Taki węgarek musiałby być też na górze i dole okna. Okno płycej osadzone, lepsza cyrkulacja boków i dołu okna i trudniejsza cyrkulacja zimnym powietrzem na zewnątrz bo okno jest w większej wnęce.
    Odnośnie tego pomysły z głębokim osadzeniem okna, proszę zauważyć o ile mniej światła wpuszczasz do środka. Tworzy się tzw. okno strzelnicze.
    Poza tym nie przypadkowo okna wysuwa się na zewnątrz (montaż w warstwie ocieplenia, czy w ścianie trójwarstwowej), chodzi o przesunięcie izotermy na zewnątrz aby zimne okno na wychładzało muru wewnątrz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	359.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	408403
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  15. #135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo75 Zobacz post
    ...jak założy się okna o takiej samej izolacyjności cieplnej co ściany a wstawi się je we wnęki gdzie powietrze będzie gorzej je owiewać a szczególnie naroża
    A gdzie można kupić takie okna?
    Ściana wg, obecnych norm ma Uc(max) [W/(m2·K)] 0.23 (dla pasywnego 0.1), okna 1.1 (0,7 !!!) Jak by nie patrzeć okno ma co najmniej 4 raz gorsze parametry.
    Owiewaniem poprawiasz tyle, że wilgoć zabierana jest poprzez ciepłe suche powietrze.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    A gdzie można kupić takie okna?
    Ściana wg, obecnych norm ma Uc(max) [W/(m2·K)] 0.23 (dla pasywnego 0.1), okna 1.1 (0,7 !!!) Jak by nie patrzeć okno ma co najmniej 4 raz gorsze parametry.
    Owiewaniem poprawiasz tyle, że wilgoć zabierana jest poprzez ciepłe suche powietrze.
    Te okna z izolacyjnością ściany to tylko dla zobrazowania problemu. Wilgoć w pomieszczeniu jest wszędzie taka sama a wykrapla się tam gdzie przegroda jest o temperaturze niższej czyli punktu rosy. Czy przy dole okna jest większa wilgoć? NIE jest taka sama jak na górze czy metr wgłąb pomieszczenia. Dlaczego się wykrapla? Jedną z przyczyn poza gorszą izolacyjnością jest właśnie cyrkulacja a raczej jej brak. Dlaczego te newralgiczne miejsca to najczęściej dół okna i boki a nie góra? Dlaczego na dole okno zaczyna rosić a nie na górze? Ktoś powie że na górze szyba jest cieplejsza i owszem jest pytanie o ile i dlaczego mimo że dół okna jest bliżej źródła ciepła to jest to miejsce chłodniejsze?

    Z drugiej strony wilgoć to nośnik energii im mniej wilgoci tym słabiej energia jest pobierana od wymiennika.

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Odnośnie tego pomysły z głębokim osadzeniem okna, proszę zauważyć o ile mniej światła wpuszczasz do środka. Tworzy się tzw. okno strzelnicze.
    Poza tym nie przypadkowo okna wysuwa się na zewnątrz (montaż w warstwie ocieplenia, czy w ścianie trójwarstwowej), chodzi o przesunięcie izotermy na zewnątrz aby zimne okno na wychładzało muru wewnątrz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	359.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	408403
    Dlatego do łask muszą wrócić wnęki okienne na kaloryfer a jak to zrobić z podłogówką to nie wiem bo taka wnęka bez kaloryfera zbyt ładnie nie wygląda

  18. #138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo75 Zobacz post
    Te okna z izolacyjnością ściany to tylko dla zobrazowania problemu. Wilgoć w pomieszczeniu jest wszędzie taka sama a wykrapla się tam gdzie przegroda jest o temperaturze niższej czyli punktu rosy. Czy przy dole okna jest większa wilgoć? NIE jest taka sama jak na górze czy metr wgłąb pomieszczenia. Dlaczego się wykrapla? Jedną z przyczyn poza gorszą izolacyjnością jest właśnie cyrkulacja a raczej jej brak. Dlaczego te newralgiczne miejsca to najczęściej dół okna i boki a nie góra? Dlaczego na dole okno zaczyna rosić a nie na górze? Ktoś powie że na górze szyba jest cieplejsza i owszem jest pytanie o ile i dlaczego mimo że dół okna jest bliżej źródła ciepła to jest to miejsce chłodniejsze?

    Z drugiej strony wilgoć to nośnik energii im mniej wilgoci tym słabiej energia jest pobierana od wymiennika.
    Gratuluję poczucia humoru, prawie się nabrałem ze tak myślisz na poważnie

    Idąc dalej zaproponuję montaż okna odwrotnie i do góry nogami, skoro okno jest cieplejsze u góry to dać to na dół, gdzie jest zimniej. Dodatkowo otwierane na zewnątrz, bo jak się skrapla po wewnętrznej to jak skrzydło będzie na dworze to się przestanie tam skraplać.
    Ostatnio edytowane przez LDP05 ; 01-03-2018 o 20:36
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  19. #139

    Domyślnie

    Najlepiej wyeliminować problem przez zamurowanie otworu okiennego

  20. #140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzegorz_pa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Panowie cieszę się, że humor dopisuje. W obecnym domu nigdzie nie mam kaloryfera pod oknem i są wysunięte parapety a grzyba nigdy nie było i nadal nie ma. Okna są dwuszybowe i mają aluminiową zimną ramkę, rekuperacji też nie ma. Woda wkrapla się tylko jak jest naprawdę duża różnica czyli jakieś -16 stopni na zewnątrz. Ile mamy takich dni? W tym roku dokładnie 7. Jak widać podłogówka daje radę. Także dalej jestem za osadzaniem okien w ociepleniu. Pytanie jaką nośność maja te wszystkie systemy?

Strona 7 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony