dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2086 z 2205
Pokaż wyniki od 41.701 do 41.720 z 44087
  1. #41701

  2. #41702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jest wiele pożytku z tego,wystarczy trochę się do tego przyłożyć i wyjdzie to samo co spod klawiatury zawodowego audytora.
    Ba,to jest tylko program oparty na danych matematycznych,jak ktoś kuma to można to zrobić również w excellu.
    Niestety dla Ciebie asolt,nie jesteś jedyny w Polsce a takich audytorów są setki jak nie tysiące.
    Ja mam skalę porównawczą, ty jej nie masz miał nigdy nie będziesz. Na czy oparty jest program równiez nie wiesz bo i skad masz to wiedziec. Nie jest oparty na danych matematycznych a na normach i danych meteo. Poza tym prawidłowe mostki doswiadczony audytor dobiera sam, laik na ogół nie wie co to jest i liczy jedynie na podpowiedz programu. I tak wiele innch zmiennych. Ale co ty mozez o tym wiedziec. Jakby to było takie proste to błedów dochodzących do 100% by nie było. Nie było by tez skandalicznych błedów w projektach popełnianych przez projektantów i architektów, chociaz w tym przypadku to powinna byc mowa raczej o oszustwie. Bo jest PNB jest kasa i trzeba wszystko zrobic aby projekt przepchac w urzędzie. Co do ilosci audytorów to nie interesuje mnie ich liczba, formalnie moze jest ich wielu ale dokladnoscią i rzetelnoscią niewielu sie moze pochwalic. Bardzo duza czesc audytorów uprawnionych nie wykonuje tego zawodu. Ty tego nie wiesz a ja znam to srodowisko. W kazdym razie to twoje niestety mnie nie interesuje, ozc to tylko mala czesc mojej dzialalnosci, tak jakby przy okazji. Skoro jednak twierdzisz ze to kokosy i tak łatwo sie to wykonuje mozesz i ty wykonywac te obliczenia. Mieszkasz na Sląsku, budów tam od groma, zyc nie umierac. Koszty niewielkie bo sam sobie zrobisz arkusz excella, wiedzę masz, a przynajmniej tak sie tobie wydaje, do dzieła. Doswiadczenia w prowadzeniu własnej działalnosci masz.

  3. #41703

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Doswiadczenia w prowadzeniu własnej działalnosci masz.
    co prawda to prawda
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #41704
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Jestem leniem i nie ma to jak ktoś Ci płaci bezstresowo i terminowo

  5. #41705
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalizbi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    gm.Strawczyn
    Kod pocztowy
    26-067
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam!
    sezon grzewczy 2017/18 zakończony
    dane statystyczne poniżej


    sezon grzewczy 2016/17---------- sezon grzewczy 2017/2018
    zakończony 15.05.2017,------------rozpoczęty 21.09 2017
    wrzesień----- ---------------------- ------- 86 kWh
    październik -641kWh- ------------ ----394 kWh
    listopad -----755 kWh --------------- - 680 kWh
    grudzień ----965 kWh -------------- -- 876 kWh
    styczeń ----1200 kWh------------------953 kWh
    luty - ----------943 kWh-----------------973 kWh
    marzec ------680 kWh-----------------930 kWh
    kwiecień --- 530 kWh-----------------191 kWh sezon grzewczy zakończony
    maj ----------166 kWh-----------------------------
    Razem sezon 5880 kWh Razem-5083 kWh

    Bufor z grzałkami taryfa G12W PGE 104 m kw powierzchni ogrzewanej.
    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2016/2017 wyniosło 56,5 kWh/m2 rok -obliczeniowe w projekcie 48 kWh/m2 rok,
    Zapotrzebowanie jednostkowe w sezonie grzewczym 2017/2018 wyniosło 48,9 kWh/m2 rok
    Temperatura w domu ustawiona na 21 st C.
    Dom przy PRZYJEMNEJ 5 - budowa pod lasem http://forum.muratordom.pl/showthrea...dowa-pod-lasem

  6. #41706
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    stan licznika
    3 maja 2016 - 22 665,6
    3 maja 2017 - 27 259,6
    sezon zimowy 2017/2018 = 4 594 kWh
    temp w domu 21 , w lazience 22,5 wzgledem lat poprzednich 21

  7. #41707
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    stan licznika
    3 maja 2016 - 22 665,6
    3 maja 2017 - 27 259,6
    sezon zimowy 2017/2018 = 4 594 kWh
    temp w domu 21 , w lazience 22,5 wzgledem lat poprzednich 21
    To zużycie to za?

  8. #41708
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Podaj link do danych statystycznych potwierdzających te 90%
    Nie można pogodzić się z czymś co zabiera nam baranów do strzyżenia.
    Budowałem sam. Już mieszkam.

  9. #41709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Aleksandra1 Zobacz post
    Nie można pogodzić się z czymś co zabiera nam baranów do strzyżenia.
    Zgadza sie, coraz wiecej forumowiczów zauważa forumowych trolli i oszołomów i nie daje sie nabrac na ich pseudoporady. Mowią mi to podczas rozmów i konsultacji telefonicznych. Nigdy nie zrozumiem to co ich pcha do tej grupy.

  10. #41710
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zgadza sie, coraz wiecej forumowiczów zauważa forumowych trolli i oszołomów i nie daje sie nabrac na ich pseudoporady. Mowią mi to podczas rozmów i konsultacji telefonicznych. Nigdy nie zrozumiem to co ich pcha do tej grupy.
    Każdy obecnie sprzedawany projekt ma zrobione OZC. I podejrzewam że robiony w programie komputerowym. Tak że ty nikogo nie uleczysz swoim pisaniem "mądrości".Ludzie najważniejszy jest rzetelny wykonawca, który to później wdroży w życie.
    Budowałem sam. Już mieszkam.

  11. #41711
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daw_id88

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-446
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam, naczytalem się i dalej uważam że jestem głupi. Chciałbym posłuchać waszych rad.
    Buduje dom w systemie szkieletowym na płycie fundamentowej z rekuperacją,
    Powierzchnia użytkowa 107m2
    Chcę ogrzewać prądem, jakie rozwiązanie na grzejniki i ciepłą wodę proponujecie?

  12. #41712
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał daw_id88 Zobacz post
    Chcę ogrzewać prądem, jakie rozwiązanie na grzejniki i ciepłą wodę proponujecie?
    Kable grzejne w płycie i zwykły bojler.

    Grzejniki niewygodne a do tego będą miały nędzną akumulacyjność - więc zwłaszcza przy słabej akumulacyjności szkieletu będziesz musiał sporo grzać w drogiej strefie taryfy.

  13. #41713
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tojek84

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Stargard
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ciepłą wodę można też zastosować przepływowy pogrzewać wody.

  14. #41714
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tojek84 Zobacz post
    Jeśli chodzi o ciepłą wodę można też zastosować przepływowy pogrzewać wody.
    Można. Tyle, że jeden nie załatwi sprawy, a przy kilku robi się problem z obciążeniem. Trzeba by kombinować z przekaźnikami priorytetowymi, żeby wyłączało na czas prysznica czy mycia rąk inne większe odbiorniki (np. ogrzewanie).
    I druga sprawa - lwia część zużycia byłaby grzana prądem z drogiej strefy. Czyli jest to nieopłacalne. A w montażu też przepływowe z sensownym sterowniem i modulacją mocy też tanie nie są.

  15. #41715
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tojek84

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Stargard
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hmm, czyli zwykły bojler elektryczny będzie sensowniejszym rozwiązaniem i bardziej ekonomicznym

  16. #41716
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daw_id88

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-446
    Posty
    9

    Domyślnie

    A jeśli już decydować się na grzejniki to są jakieś godne polecenia nie rujnujące portfela przy zakupie ani w użytkowaniu?

    Co do ciepłej wody to myślałem o papie powietrznej ale nie znam nikogo kto takiego rozwiązania używa i czy się ono sprawdza szczególnie zimą?

  17. #41717

    Domyślnie

    Cytat Napisał daw_id88 Zobacz post
    A jeśli już decydować się na grzejniki to są jakieś godne polecenia nie rujnujące portfela przy zakupie ani w użytkowaniu?
    Wszystko to jeden chłam.


    Cytat Napisał daw_id88 Zobacz post

    Co do ciepłej wody to myślałem o papie powietrznej ale nie znam nikogo kto takiego rozwiązania używa i czy się ono sprawdza szczególnie zimą?
    Chodzi o pompę ciepła PW?
    Przecież kupa ludzi na forum i nie tylko uzytkuje takowe do CWU.
    Ostatnio edytowane przez brencik ; 30-05-2018 o 20:02

  18. #41718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał daw_id88 Zobacz post
    A jeśli już decydować się na grzejniki to są jakieś godne polecenia nie rujnujące portfela przy zakupie ani w użytkowaniu?
    Jak sobie uświadomisz, że w podłodze masz kilkanaście ton masy akumulacyjnej na 100m2 wylewki, to każdy grzejnik ma śmieszną akumulacyjność. Więc jak się uprzesz na grzejniki, to trzeba wodną instalację ze sporym buforem, żeby ogrzewanie nie zrujnowało.

    Cytat Napisał daw_id88 Zobacz post
    Co do ciepłej wody to myślałem o papie powietrznej ale nie znam nikogo kto takiego rozwiązania używa i czy się ono sprawdza szczególnie zimą?
    Pompa ciepła tylko do CWU ma mały sens, bo pracuje z niskim COP nawet w upały a kosztuje sporo. W zimie mocno musi nadrabiać grzałką. Zresztą popatrz na parametry i cenę. Tania pompa ma cień szansy zwrócić się zanim się rozpadnie. Ale ryzyko, że się rozpadnie zanim się zwróci jest spore. Droga nie ma szans się zwrócić bo jej SCOP jest niewiele lepszy a cena dużo większa.

    Sens ekonomiczny może mieć, zaprzęgniesz ją do chłodzenia domu w upały i dzięki temu unikniesz zakupu klimy. Wtedy "zwraca" się na starcie. Łatwiej to sobie uzmysłowić, jak sobie wyobrazisz, że kupujesz klimę która "przy okazji" będzie grzała wodę. I tak będziesz się starał ją odpalać.

  19. #41719
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eprom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-402
    Posty
    244
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja używam pc do cwu z cop 3.8 i wygląda to tak, grzeje w taniej taryfie dziennej ok 2h, zbiornik 300 l do temp 48stopni. Pompa chodzi od kwietnia do grudnia, roczne oszczędności wychodzą ok 210 zł, pompa kosztowała ok 3600. Ja kupiłem tylko dlatego że miałem dofinansowanie do kredytu i wyszła mnie prawie za darmo.

    Ale właśnie, można wykorzystać teraz do chłodzenia i tak pewnie zrobię, druga możliwość to jeszcze taka, że zima można puścić powietrze z rekuperacji na pompę, wtedy zwiększa się oszczędności o ok 100 zl rocznie.
    Ostatnio edytowane przez eprom ; 30-05-2018 o 12:02
    Kornel energo 96m2, solbet 24cm+grafit 20cm, okna 3 szyby, podłoga styro 20cm, pc do cwu hewalex+zasobnik 300l, co kospel z c.ps. 12kW rurki akumulacja, reku provent mistral 300, PV 9,94kW qcells 355w, + sofar 8.8

  20. #41720
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daw_id88

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-446
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ok, co do przewodów grzejnych w płytę, czy da się je zalać odrazu czy trzeba jeszcze jedna wylewkę robić na płycie? Chciałbym żeby moja płyta była odrazu posadzka.

    A co do drugiej sprawy ogrzewania wody, to w kwestii bojlera są jakieś godne polecenia wyróżniające się energooszczędnością czy raczej nie?

Strona 2086 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony