dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 82
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1635
  1. #1001
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Jak "milo" sie czyta "nawroconego" obronce kopcenia... a PC byly tak beee
    Halasujace, nie zwracajace sie...
    Nigdy nie podchodziłem bee do tematu PC. A w nowym domu nawet nie planowałem kotłowni. Powiem ci więcej, gdyby nie fanatyczni zwolennicy PC, założyłbym nawet PC nawet w budynku firmowym z 70 lat bez ocieplenia dachu i ścian zewn. zamiast kotła na eko. Ale fanatycy i ich oszukane rachunki i dziwne postrzeganie komfortu cieplnego mnie od tego odwiodły. Kłamstwa dla czytającego są najgorsze. Teraz mając PC wiem czego i jakich rachunków się spodziewać. I jak znajdę wolne środki wywalę kocioł na 100% i stanie PC taka jak mam w domu z TDM em.

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Nigdy nie podchodziłem bee do tematu PC. .................................... Powiem ci więcej, gdyby nie fanatyczni zwolennicy PC,
    No to jest nas dwóch
    A szło prawie na noże, hehe

  3. #1003
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    ale znając Ciebie zamiast 2,8tys.zl i za podpiecie wtyczki 0,5tys.zl jesteś gotów za to zapłacić i 10tys.zl
    Widocznie nie znasz mnie wystarczająco dobrze bo i ze 20 tyś bym dał

  4. #1004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ghostoen

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    118

    Domyślnie

    To tak jak z opowieści mojego klienta domki szeregowe juz pod klucz jedyne co zrobiliśmy to zamontowaliśmy piec dwufunkcyjny bo resztę wykonywał deweloper klient zadzwonił ze w sumie jest ok ale sąsiad sie śmieje że on to ma taniej lepszy piec widać bon użycie gazu znacznie mniejsze poszliśmy do sąsiada z Nienacka zobaczyć ten piec co sie okazało okres zimowy temp w domu 15-17 stopni i domownicy w grubych skarpetach i swetrach. Można można..... Hehehe

  5. #1005
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to jest nas dwóch
    A szło prawie na noże, hehe
    Pan wie, wkurza mnie kłamstwo i obłuda na tym forum. Po kiego czorta takie matactwa. Nikt się nie przyzna, że aby płacić mało, trzeba przekręcić termostat na minus. No bo jak. Lepiej napisać, że się ma super PC, jest się jej znawcą, a do tego oczywiście super dom itd. A w 99% przypadków mają super, ale polary firmowe. Tak jak kaszpir, przy kotle grzał do 24deg i było ok, a teraz 22deg jest komfortowo bo ....przy PC to jest takie inne, lepsze to ciepełko
    Po co takie gadki? Przecież średnio inteligentny czytający wie, że to ściema.

  6. #1006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Eeee tam, ja dałem sobie już spokój.
    Zawijanów nie ma to i nawet porządnie powojować nie ma już z kim, hehe
    To byli ostatni prawdziwi forumowi wojownicy
    A teraz co? wyskoczy gościu z tekstem: odpie..l się? łeee
    Arturo też już się wypalił a co jakąś iskierke z siebie jeszcze wykrzesze to go zaraz do pierdla wsadzą.
    To już nie te czasy

  7. #1007
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Pan wie, wkurza mnie kłamstwo i obłuda na tym forum. Po kiego czorta takie matactwa. Nikt się nie przyzna, że aby płacić mało, trzeba przekręcić termostat na minus. No bo jak. Lepiej napisać, że się ma super PC, jest się jej znawcą, a do tego oczywiście super dom itd. A w 99% przypadków mają super, ale polary firmowe. Tak jak kaszpir, przy kotle grzał do 24deg i było ok, a teraz 22deg jest komfortowo bo ....przy PC to jest takie inne, lepsze to ciepełko
    Po co takie gadki? Przecież średnio inteligentny czytający wie, że to ściema.
    I ponownie głupoty piszesz jak za dawnych lat....
    Nie ma tu żadnej filozofii i sciemy tylko fizyka i matematyka i tak było od zawsze.
    Rachunki za ogrzewanie to nic innego jak uzupełnienie energii cieplnej która spieprza z domu. I im mniej tej energii dom potrzebuje czyli im mniej spieprzy jej z domu tym mniej musimy jej uzupełniać i tym niższe będą rachunki za ogrzewanie. Tylko tyle i aż tyle

    Prąd czy gaz ziemny uzupełnia tą energię w stosunku 1:1 a pompa ciepła w stosunku 3:1 i też tyle i aż tyle.
    Zwykła matematyka i fizyka....

  8. #1008
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    I dlatego chcąc być swiadomym przyszłych rachunków za ogrzewanie i świadomie wybierać co będzie te straty uzupelnialo trzeba wiedzieć ile dom tego potrzebuje.
    Żadna filozofia i żadna magia.

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Napisałem ci wtedy, że dla temp. DZ o jakich mówiliśmy w tamtym czasie, moim zdaniem albo było wykonane niepoprawnie, albo bez badań gruntu bo kasa wydana była nie warta takich uzysków z gruntu. Nie zagłębiałem się w temat, bo obserwowałem wtedy lepsze uzyski z opisywanego gruntu przy porównywalnych temp.na zewnątrz. Napisałem wtedy jak zwykle, że moim zdaniem inwestycja jest ekonomicznie nie uzasadniona i tam lepsza była by powietrzna PC. To była moja opinia. Okazało się, jak pamiętam że to forumowy naganiacz był wykonawcą, a admin ofiarą i wytoczyliście armaty. Kumoterstwo 1 liga.
    To dla wyjaśnienia.
    widzisz, ja to pamiętam trochę inaczej. włączyłem się do dyskusji jak zacząłeś kwestionować temperatury DZ - pisałeś, że wszyscy (na forum) mają źle wykonane DZ (bez rozróżnienia - pionowe/poziome - co istotne IMHO) Zjechałeś z pozycji doświadczonego experta wszystkich równo...
    Nie odpowiedziałeś nigdy na pytanie, jaką temperaturę o tej porze roku powinienem mieć w prawidłowo wykonanym DZ poziomym, skoro moje jest źle wykonane. Wkleiłem ci też wykresy temperatur gruntu....pamiętam że były uniki i echo.
    Więc najpierw patrz na siebie, a potem oceniaj innych....expertów
    A do gazu też nic nie mam
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja sobie spisuję różne za i przeciw...
    Dziś doszedł kolejny argument za pompą - pojechaliśmy do znajomych, którzy się budują na podpatrywanie. Pierwsze co to moja kobieta zobaczyła - żółtą skrzynkę na elewacji i od razu z tekstem "ja czegoś takiego nie chcę"
    Przeciwko pompie - zadzwoniłem w sprawie LG za13,5k Jest i o wszem za tyle,ale do tego sterownik, za niemal 2k...
    Teraz skrzynki robi się w ogrodzeniu... ale poczekaj az Twoja kobitka zobaczy wielkie hałasujace i cieknace pudlo w ogrodzie... w tedy dopiero będzie "pani zadowolona"

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...Prąd czy gaz ziemny uzupełnia tą energię w stosunku 1:1 a pompa ciepła w stosunku 3:1 i też tyle i aż tyle.
    Zwykła matematyka i fizyka....
    A tu klejna perełka artka... zestawić prad (cop1) i gaz... ot zwykła manipulacja typowego pompiarza...

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Skrzynki teraz robi się w ogrodzeniu jak przesadza Ci żółty kolor to możesz zakupić nie żółta.
    Pewnie pompy która "hałasuje" też nie chce

  13. #1013

    Domyślnie

    A w temacie - wg mnie najlepszą opcja to gaz i kominek z dgp Koszt inwestycji jak przy pompce albo i nizszy... a ile przyjemności!

  14. #1014
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    A tu klejna perełka artka... zestawić prad (cop1) i gaz... ot zwykła manipulacja typowego pompiarza...
    A czym się różni prąd od gazu poza kosztem kWh i chodzi o sprawność dostarczenia energii cieplnej ?

    Naprawdę jesteś aż taki nie kumaty ???
    Jedno słowo to jak krowie na rowie lub jak bardziej otumanionemu wytłumaczę jak nie dociera do Ciebie 1:1 gaz i prąd i 3:1 pompa ciepła.

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    A tu klejna perełka artka... zestawić prad (cop1) i gaz... ot zwykła manipulacja typowego pompiarza...
    Po Twoich zdziwieniach wiem,że i tak nie skumasz zatem Ci wytłumaczę.
    Prąd i gaz ziemny oddając do domu 1kWh pobieraja 1kWh a pompa ciepła oddając do domu 1kWh pobiera tylko 0,3kWh.
    Dotarło dlaczego zatem prąd i gaz 1:1 a pompa 3:1 ?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-08-2018 o 08:51 Powód: Łączenie postów.

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Pan wie, wkurza mnie kłamstwo i obłuda na tym forum. Po kiego czorta takie matactwa. Nikt się nie przyzna, że aby płacić mało, trzeba przekręcić termostat na minus. No bo jak. Lepiej napisać, że się ma super PC, jest się jej znawcą, a do tego oczywiście super dom itd. A w 99% przypadków mają super, ale polary firmowe. Tak jak kaszpir, przy kotle grzał do 24deg i było ok, a teraz 22deg jest komfortowo bo ....przy PC to jest takie inne, lepsze to ciepełko
    Po co takie gadki? Przecież średnio inteligentny czytający wie, że to ściema.
    Jak to tak to cię interesuje to w starym domu jak dobrze pamiętasz (albo już nie chcesz pamiętać) miałem schrzanioną instalację grzewczą. Dopiero po około 2-3 latach udało się ją trochę naprawić. W starym domu też nie miałem żadnego sterowania (termostatu) . Dodatkowo podłogówka z powodu oszczędności dewelopera dawała zróżnicowane temperatury w pomieszczeniach. Dom był trochę przegrzewany , bo same sterowanie krzywą nie było wystaraczające ..
    I nie było to aż tak komfortowe ...

    W nowym domu tych błędów już nie popełniłem i rury mam o dużych przekrojach i mam już termostat na którym jest ustawiona temperatura 22,6 stopnia i termostat steruje ogrzewaniem. jest umieszczony w najdalszym pomieszczeniu.

    Ale po co ja to piszę ? I tak nie uwierzysz ...

    Co do mojego "wyniku" to nie jest on żadną wielką rewelacją bo niektórzy mają zbliżone wyniki a nawet lepsze w domach o podobnym metrażu.
    Arturo ma chyba zbliżone wyniki ...

    Myślę że nawet jakbyś przyjechał do mnie w zimę bez uprzedzenia to i tak byś nie uwierzył , tak samo jakbym zrobił Ci zdjęcie termometru ...

    Ty wiesz lepiej , już mnie oceniłeś i nic cie nie przekona ...

    Myślisz że wiesz o mnie więcej niż ja sam i moja rodzina. Widac takie typ człowieka z ciebie że myślisz że zawsze masz rację i zawsze wiesz najlepiej

    Więc jeśli możesz to odwal się odemnie i przestań mnie obrażać , bo to po prostu jest żenujące ...

    Jak będziesz mnie dalej obrażał to będę każdą twoją wypowiedź która mnie obraza zgłaszał do muratora aby cię po prostu zbanowali , bo mam już dośc tego hejtu z twojej strony ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 31-08-2018 o 07:07
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #1016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja sobie spisuję różne za i przeciw...
    Dziś doszedł kolejny argument za pompą - pojechaliśmy do znajomych, którzy się budują na podpatrywanie. Pierwsze co to moja kobieta zobaczyła - żółtą skrzynkę na elewacji i od razu z tekstem "ja czegoś takiego nie chcę"
    Przeciwko pompie - zadzwoniłem w sprawie LG za13,5k Jest i o wszem za tyle,ale do tego sterownik, za niemal 2k...
    Skrzynka nie musi być ani żółta, ani na elewacji.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czym się różni prąd od gazu poza kosztem kWh i chodzi o sprawność dostarczenia energii cieplnej ?

    Naprawdę jesteś aż taki nie kumaty ???
    Jedno słowo to jak krowie na rowie lub jak bardziej otumanionemu wytłumaczę jak nie dociera do Ciebie 1:1 gaz i prąd i 3:1 pompa ciepła.
    Czyli dostrzegasz jednak jakąś różnice... ale skoro tylko kosztem - to zasil twoja pompke gazem będzie jeszcze taniej 3:1

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ...jak można pójść w pompę ciepła i ...martwić się później cenami prądu. Energia elektryczna w przypadku pompy ciepła to nic innego jak "opał".
    Witam,

    Pod kątem kosztów ogrzewania przy wzroście ceny paliwa, znacznie lepiej wygląda pompa ciepła. Przy spalaniu gazu w gazowym kotle kondensacyjnym płacimy za każdy m3 spalonego paliwa, natomiast w przypadku pompy ciepła większość wytwarzanej energii cieplnej jest darmowa. Dzięki wysokiemu współczynnikowi COP płacimy jedynie za część energii potrzebnej do pracy sprężarki. Przy podwyższeniu ceny paliw mniejszy wpływ na końcową cenę będzie miała pompa ciepła.
    [Moderowano]
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-08-2018 o 16:20 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.

  19. #1019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    To moze PC " zasilana gazem" ? Wszyscy beda zadowoleni.
    Hmmm? na gaz byłby bardziej ekologiczna bo teraz zasilana jest węglem

  20. #1020
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Czyli dostrzegasz jednak jakąś różnice... ale skoro tylko kosztem - to zasil twoja pompke gazem będzie jeszcze taniej 3:1
    Gaz został przed działką i niech tam na wieki wieków zostanie.
    Ważne,że Ty się dowiedziałeś,że prąd i gaz grzeją stosunkiem 1:1.

Strona 51 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony