dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 475 z 479
Pokaż wyniki od 9.481 do 9.500 z 9569
  1. #9481

    Domyślnie

    Witam forumowiczów,

    Proszę was o pomoc w aranżacji funkcjonalnej dwóch łazienek.
    Pierwsza mniejsza znajduje się na dole. Będzie wykorzystywana w ciągu dnia oraz będzie służyć jako pralnia. Dlatego priorytetem w rozplanowaniu jest miejsce pralki oraz do przechowywania prania.
    Mój pierwszy pomysł zakłada kupno wąskiej pralki i usytuowanie jej w samym narożniku ściany schodów. Reszta wolnej przestrzeni została by zabudowana szafą na potrzeby segregacji ubrań.
    Druga koncepcja to zabudowanie niskimi szafkami ściany na przeciw wejścia. Po lewej umywalka a po prawej pralka, od góry blat i chyba wysoka zabudowa na ścianę.
    Obawiam się, że moje aranżacje pomniejszą łazienkę do wielkości tyci tyci a i tak bez jakichkolwiek ledwo można się w niej obrócić.



    Druga łazienka u góry będzie wykorzystywana za pewnie rano i wieczorem. Znajdzie się w niej wanna, prysznic, wc oraz jedna umywalka(może jakaś większa). Zastanawiam się nad wanna ponieważ nie jestem zdecydowany czy zabudowana czy wolnostojące, która według was jest bardzie funkcjonalna do mojej łazienki oraz jakiej długości wannę powinienem wybrać?
    W każdej łazience będę montować wc podwieszane ze stolarzem.



    Z wolnostojących chciałbym kupić coś podobnego jak poniżej:
    https://www.365dom.pl/wanna-wolnosto...t-massi-id-123
    https://www.besco.eu/produkty/wanny-wolnostojace/goya/
    https://plytki-lazienki.pl/p/744/662...ace-wanny.html




    Dziękuję za każdą radę i wpis.

  2. #9482
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    kingvince, ja bym wstawiła pralkę do górnej łazienki (np. obok umywalki pod blatem). To na górze się rozbierasz i na górze korzystasz z pokoju fitness, potem brudne/zapocone ubrania wrzucasz do kosza w łazience obok i tam też pierzesz, suszysz i wkładasz do swojej szafy w sypialni (na górze!).
    Na dole pomyślałabym o jakimś maleńkim prysznicu (odpływ w podłodze, szklana ścianka składana na ścianę, więc gdy nie korzystasz to jest niemal niewidoczny i nie zabiera miejsca).

    Wracając do górnej łazienki, to przy takim ustawieniu sprzętów jak na rysunku, najlepiej by było wydłużyć kabinę prysznicową, tak aby sięgała do zabudowanej wanny.
    Przy innym układzie mogłaby być wanna wolnostojąca.

    Długość wanny zależy od Twojego wzrostu i od tego czy ma służyć do kąpieli dwu czy tylko jednoosobowych
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 24-06-2018 o 09:20
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #9483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Langi_84

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Choczewo
    Kod pocztowy
    84-210
    Posty
    33

    Domyślnie

    Pytanie do ogółu, kto z Was podjąłby się zwizualizowania małej łazienki, zawierającej WC, kabinę, i umywalkę Łazienka o powierzchni ok. 7m2.

  4. #9484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    Wymiary, rozmieszczenie pionu kan. , okien i drzwi. Woda też aby nie latać z rurami po ścinach

  5. #9485

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    kingvince, ja bym wstawiła pralkę do górnej łazienki (np. obok umywalki pod blatem). To na górze się rozbierasz i na górze korzystasz z pokoju fitness, potem brudne/zapocone ubrania wrzucasz do kosza w łazience obok i tam też pierzesz, suszysz i wkładasz do swojej szafy w sypialni (na górze!).
    Na dole pomyślałabym o jakimś maleńkim prysznicu (odpływ w podłodze, szklana ścianka składana na ścianę, więc gdy nie korzystasz to jest niemal niewidoczny i nie zabiera miejsca).

    Wracając do górnej łazienki, to przy takim ustawieniu sprzętów jak na rysunku, najlepiej by było wydłużyć kabinę prysznicową, tak aby sięgała do zabudowanej wanny.
    Przy innym układzie mogłaby być wanna wolnostojąca.

    Długość wanny zależy od Twojego wzrostu i od tego czy ma służyć do kąpieli dwu czy tylko jednoosobowych
    Po pierwsze dzięki za wpis. Do drugie nie zwracaj uwagi na podpisy pokoi. W naszym domu zamieszkamy w piątkę więc pokoje FITNESS oraz GABINET przeznaczone są dla dwójki naszych dzieci. Wracając do głównego tematu, ze względu na brak jakiejkolwiek możliwości zmieszczenia/ustawienia prysznica na dole. Zdecydowaliśmy o pozostawieniu tam pralki, jak jest na planie.
    Jak Twoim zdaniem musiałby wyglądać układ aby umieścić w nim wannę wolnostojącą?

  6. #9486
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Jeśli szafy, sypialnie, garderoby mają być na górze w sypialniach, to dobrze byłoby pralnię przewidzieć jednak na górze, inaczej oznacza to ciągłe bieganie po schodach z czystymi/brudnymi ubraniami. Prysznic można zrobić w dolnej łazience a w górnej (jeśli zależy na wannie) wannę z funkcją prysznica.

  7. #9487

    Domyślnie

    Witam wątku o projektowaniu łazienki,
    Poproszę o pomoc, sugestie dotyczące układu w łazience.
    Całe pomieszczenie ma wielkość 4,58x3,14.
    Chcemy je podzielić na łazienkę i pralnię.

    Jak na razie najlepszy wydaje nam się układ jak na rysunku:


    W łazience chcielibyśmy zmieścić:
    wc geberit, bidet, prysznic 110x90 (z odpływem w podłodze),
    wannę prostokątną 180, umywalkę na blacie, grzejnik rurkowy na ręczniki

    Okno można przesuwać byle było na tej samej ścianie.

  8. #9488
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppppawel Zobacz post
    Witam wątku o projektowaniu łazienki,
    Poproszę o pomoc, sugestie dotyczące układu w łazience.
    Całe pomieszczenie ma wielkość 4,58x3,14.
    Chcemy je podzielić na łazienkę i pralnię.

    Jak na razie najlepszy wydaje nam się układ jak na rysunku:


    W łazience chcielibyśmy zmieścić:
    wc geberit, bidet, prysznic 110x90 (z odpływem w podłodze),
    wannę prostokątną 180, umywalkę na blacie, grzejnik rurkowy na ręczniki

    Okno można przesuwać byle było na tej samej ścianie.
    Jak dla mnie, układ jest w porządku.
    Z drobnych rozwiązań:
    - można powiększyć kabinę prysznicową w kierunku wanny, jednocześnie obudowując wannę tak aby zrównała się głębokością z kabiną (półka pod oknem).
    - można wstawić wannę wolnostojącą, bo chyba byłoby na tyle miejsca...
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  9. #9489

    Domyślnie

    ppppawel - tak jak pisze moniss (wanna wyrównana głębokością do przylegającego prysznica lub wolnostojąca) ale zamieniłabym miejscami wannę i prysznic i oczywiście przesunęła okno na wprost wejścia.

  10. #9490

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.

    moniss, alicyja
    Faktycznie lepiej to będzie wyglądać jak się wyrówna wannę z prysznicem
    Wolnostojąca super wygląda ale wydaje się, że trudniej posprzątać dookoła niej bo byłoby wąsko.

    alicyja
    Dałem prysznic w bliżej wejścia bo częściej się z niego będzie korzystać, ale jak zamieniłem to wydaje bardziej pasować.
    Okno bliżej ściany z umywalką powinno dać więcej światła przy lustrze.
    A czy wtedy okno robić dokładnie na wprost drzwi czy w środku nad wanną? (różnica około 25cm)

  11. #9491

    Domyślnie

    Witam,
    Szukam inspiracji małej łazienki: prysznic+wc+umywalka+ mała szafka
    Pion kanalizacyjny jest pod oknem i obok umywali, w rogu.
    Aktualnie w projekcie wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11221.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	418007

    Zastanawiam się jak WC będzie wyglądał na wprost pod oknem, otwór okienny 90cm na wysokości 110cm.
    Drzwi 90cm, które można jeszcze ewentualnie przesunąć.

  12. #9492
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Mam pytanie o umywalki nablatowe. Do tej pory miałam wpuszczane w blat., ale podobają mi się te nakładane. Ma jednak wątpliwości w zakresie użyteczności, ale też utrzymania czystości na łączeniu z blatem. Ktoś coś?
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  13. #9493

    Domyślnie

    Hej, w moim projekcie padło na gres w kolorze betonu/szary, który taki sam na podłodze w łazience, holu oraz kuchni. O ile ta taki pomysł bardzo mi się podoba, nie za bardzo mam pomysł jak wykorzystać takie płytki również na ścianach łazienkowych? Macie jakieś kreatywne pomysł? Bądź najlepiej jakie pozostałe płytki wybrać żeby dobrze komponowały się z gresem szarym na podłodze?

    Dla poglądu rzut łazienki. Zamiast wanny będzie przeszklona kabina przysznicowa narożnikowa 100/120 cm x 80 cm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C215-1.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	418119

  14. #9494

    Domyślnie

    ppppawel - okno dokładnie na wprost wejścia.

    posmak77
    1)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	418143

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	418144

    Kabina może mieć też 90x100(110)cm albo 90x90cm.


    Według mnie sedes na wprost wejścia to niej jest jakaś tragedia, zwłaszcza w małej łazience ale jeśli zostaniesz przy tym układzie to drzwi przesunęłabym dokładnie na wprost okna a kabinę (jeśli asymetryczna 100x80cm) ustawiłabym dłuższym bokiem przy ścianie z oknem (więcej miejsca na szafkę z umywalką po prawej).

  15. #9495

    Domyślnie

    @alicyja

    Bardzo dziękuję Ci za przesłaną propozycję aranżacji. Po uwzględnieniu Twojego komentarze i po przemyśleniu sprawy, postanowiliśmy powiększyć łazienkę o 40cm, i przystać na układ zaproponowany przez Ciebie.
    Prysznic 90x90 lub ewentualnie 90x100 jest dla nas najbardziej optymalny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranżacja — kopia.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	67,4 KB
ID:	418232

    Bardzo prosiłbym Cię o podesłanie aranżacji po uwzględnieniu nowych wymiarów.

    Pozdrawiam

  16. #9496

    Domyślnie

    2) Łazienka ma 160x250cm. Po 80cm na umywalkę i kibelek. Jeśli jest taka potrzeba to można zrobić prysznic na całą ścianę lub stworzyć wnekę na szafkę np.40x40cm (obok ścianka 40cm i drzwi prysznicowe 80cm). Wnęka od strony prysznica na kosmetyki albo ta część włączona do pralni. Na wizualce prysznic ma ok.80x120cm ale można nieco przesunąć drzwi i zrobić głęboki na 90cm.Oczywiście jeśli łazienka ma mieć 185cm to też może być podobny układ - wasz wybór ale drzwi do pralni w wąskim korytarzyku będą niezbyt wygodne.






    3) Na rysunku łazienka ma (krakowskim targiem )170cm w części umywalkowo-kibelkowej. Prysznic 100x90cm, płytka wnęka na kosmetyki i płytka (ok.25cm) szafka.


  17. #9497

    Domyślnie

    Hej,

    Skorzystałem z usług projektowania łazienek w Obi niestety spotkałem się z krytycznymi opiniami co do mojego projektu. Założenia kolorystyczne były takie że podłoga gres szkliwiony - taki sama w łazience, holu i kuchni (wybrałem Street Line imitacja cementu), a dla kontrastu ściany płatki jasne (wybralem Ceramika Color Emporio soft grey). Niestety łazienka wyszła trochę ponuro i zwyczajnie. Może macie pomysły jak ją trochę urozmaicić. Wątpliwości mam także co do listwy ściennej. Czy ona jest estetyczna? Dodałem ją jako taki dodatek, żeby ściana nie była zbyt nudna? Może warto zastosować inne rozwiązania dla urozmaicenia ścian?

    Drugie pytanie jest z zakresu szafek. Czy taki układ szafek łazienkowych jest praktyczny? I czy jest ładny? Czy na prawo od lustra nie warto dodać jeszcze jednej szafki? Bądź nad WC? Może blat pociągnąć do końca ściany?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	418280

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	418281

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	418282

  18. #9498

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    zmagam się z projektem drugiej łazienki w bloku. Chce ja wcisnąć przy wejściu, zmniejszając jedno pomieszczenie. Ściany mogę dowolnie modelować, ale optymalnie pod względem korytarza, salonu i pokoju byłoby zostać przy wymiarach prostokąta 120 cm x 190 cm. Pomóżcie mi rozmieścić sprzęty tak by to zmieścić - chce kibelek, mała umywalka oraz prysznic bez brodzika, ze składanymi drzwiami, że np. gdy by się go nie używało drzwi byłyby złożone do środka. Zamieszczam rzut mieszkania oraz to jak rozmieścilam sprzęty. Czy to ma sens?.Drzwi są na dłuższej ścianie w środku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut łazienki.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	418287Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	418288
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	5,7 KB
ID:	418285   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut łazienki.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	5,8 KB
ID:	418286  
    Ostatnio edytowane przez maarchewka ; 04-09-2018 o 21:25

  19. #9499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest za ciasno.Stanowczo.
    Musiałbyś wyjść prysznicem trochę w głąb pokoju. 50 cm powinno starczyć

  20. #9500

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jest za ciasno.Stanowczo.
    Musiałbyś wyjść prysznicem trochę w głąb pokoju. 50 cm powinno starczyć
    wtedy salon bedzie miec 270 cm szerokosci i 600 cm dlugosci, to kiepsko wyjdzie.

    Przy zamknietym prysznicu nie ma miejsca na nogi w kibelku, tzn jest przestrzen 30 cm, ale jak sie go zlozy to jest sporo miejsca. Bedzie bez sensu? Ja nie mam z tym problemow zeby ten prysznic byl zlozony jak się go nie uzywa, tylko ze nogi trzeba by bylo w prysznicu trzymac podczas sikania. Czy ktoś tak ma? W ogole czy ktoś ma prysznic bez brodzika ze skladanymi drzwiami? jak się to sprawdza?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/8906b41dd8f36893Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka - schemat bez wymiarow.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	418290
    Ostatnio edytowane przez maarchewka ; 04-09-2018 o 22:39

Strona 475 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony