dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.270

    Domyślnie

    Szanowni Panowie a ile jest w roku dni w których temperatura jest stale na poziomie minimum -15 ????
    14? 30? i co z tego? Przecież takie temperatury to ekstremum i można po prostu po pierwsze założyć polar zamknąć nieużywane pomieszczenia i obniżyć w nich temperaturę aby pompa miała lżej? Ogrzewam dom od 15 lat prądem i uwierzcie ogrzewanie grzałkami nie zabija finansowo tym bardziej że przy PC rozumiem że taryfa bedzie co najmniej g12w i weekendy i noce są po tańszej taryfie i nawet ja w nocy temperatura spadnie to grzałki nie doprowadza was do bankructwa.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Szanowni Panowie a ile jest w roku dni w których temperatura jest stale na poziomie minimum -15 ????
    14? 30? i co z tego? Przecież takie temperatury to ekstremum i można po prostu po pierwsze założyć polar zamknąć nieużywane pomieszczenia i obniżyć w nich temperaturę aby pompa miała lżej? Ogrzewam dom od 15 lat prądem i uwierzcie ogrzewanie grzałkami nie zabija finansowo tym bardziej że przy PC rozumiem że taryfa bedzie co najmniej g12w i weekendy i noce są po tańszej taryfie i nawet ja w nocy temperatura spadnie to grzałki nie doprowadza was do bankructwa.
    Do tego zmierzam, nie ma chyba tragedii w sporadycznym załączaniu grzałek ale z jakiegoś powodu pompy PW od Nibe są tu prezentowane prawie jak jakiś totalny szmelc, nie chce się wierzyć w takie opinie.
    U mnie jest mowa o pompie ok 16 kw i tu akurat między Nibe ams 10-16 a Panasem T-Cap czy Zubadanem jest spora różnica w cenie, stąd moje pytania.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał donkacper Zobacz post
    Do tego zmierzam, nie ma chyba tragedii w sporadycznym załączaniu grzałek ale z jakiegoś powodu pompy PW od Nibe są tu prezentowane prawie jak jakiś totalny szmelc, nie chce się wierzyć w takie opinie.
    U mnie jest mowa o pompie ok 16 kw i tu akurat między Nibe ams 10-16 a Panasem T-Cap czy Zubadanem jest spora różnica w cenie, stąd moje pytania.
    Nibe to nie szmelc! Panasowi daleko do Nibe pod każdym względem. Moc ma faktycznie mniejszą bo fizyki nie oszukasz. Panas daje do pompy 9 kW większą sprężarkę stąd niby stała moc do -15.
    Dla CNC Nibe jest gorsze bo nim nie handluje. Kiedyś meeting był lepszy od Panasa potem LG było lepsze i tak ciągle....

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Nibe to nie szmelc! Panasowi daleko do Nibe pod każdym względem. Moc ma faktycznie mniejszą bo fizyki nie oszukasz. Panas daje do pompy 9 kW większą sprężarkę stąd niby stała moc do -15.
    Dla CNC Nibe jest gorsze bo nim nie handluje. Kiedyś meeting był lepszy od Panasa potem LG było lepsze i tak ciągle....
    Jak szukam PC o mocy X kW, bo takie mam zapotrzebowanie przy -20, to interesuje mnie czy mi w dupę nie będzie zimno jak przyjdzie taka temp. Nie interesuje mnie czy producent dał, mniejszą, większą, różową czy zieloną jednostkę. Za to informacja, że te niby X kW, które podaje producent to tylko przy +7 już jak najbardziej.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Jak szukam PC o mocy X kW, bo takie mam zapotrzebowanie przy -20, to interesuje mnie czy mi w dupę nie będzie zimno jak przyjdzie taka temp. Nie interesuje mnie czy producent dał, mniejszą, większą, różową czy zieloną jednostkę. Za to informacja, że te niby X kW, które podaje producent to tylko przy +7 już jak najbardziej.
    Po to są tabele wydajności aby dobrze dobrać moc! A jak dojdzie do awarii i trzeba będzie wymienić sprężarkę 12 kW za 3500zł to powiesz, że przecież masz 9 kW i sprężarka kosztuje 2000zł. Weź pierwszą lepszą pompę z brzegu o mocy 16 kW nazwij ją 10 kW i masz stałą moc przy -15C.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Po to są tabele wydajności aby dobrze dobrać moc! A jak dojdzie do awarii i trzeba będzie wymienić sprężarkę 12 kW za 3500zł to powiesz, że przecież masz 9 kW i sprężarka kosztuje 2000zł.
    Wymienię na taką jaka będzie prawidłowa. Jakkolwiek się będzie nazywała.

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Weź pierwszą lepszą pompę z brzegu o mocy 16 kW nazwij ją 10 kW i masz stałą moc przy -15C.
    Czekaj, gdzieś to już widziałem... Weź pompę o marnej wydajności w mocno ujemnych temp i nazwij ją jakby miała 2 razy większą moc

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa129

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Używam nibe10-12 od 8,12,2018,także sprawa świeża,ale pompa trzyma temperature stałą,zużycie pierwszy miesiąc940kwh,teraz widzę że zużycie spada,dom się dogrzewa wszystko musi suę ustabilizować niemam jeszcze drzwi wewnetrznych,płytkarz sie kreci ,licze ze zuzycie sie ustabilizuje noi spadnie no bowtej chwili jest zawysokie ogólnie jest em narazie zadowolony,zaznacze ze niejestem znawca tematu ,pisze o tym czego sam dotykam,dodam jeszcze ze samą pompe kupilem za 29,400 z montażem,pętle robiłem sam.jezeli komus przydadza sie moje doswiafdczenia ,chętnie przekaże .pozdr.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Dokładnie. Dlatego jak tak jak pisałem ja już CWU na grzałkach ma od -10C. Z 2t płacę 0,24 zł/kWh, więc na czym tu oszczędzać. WTF.
    Ja mam PC powietrzną do cuw 300 l austria email , w mrozy pompa pracuje po 10 h /dobę i wyrabia się ma cop na poziomie 2 czyli minimalny dale to moc cieplną około 900 w. Natomiast w lecie pracuje 1-2 h na dobe bo cop jest na poziomie 4 . ale czy to ważne. Też korzystam z taryfy g12w

  9. #9

    Domyślnie

    Jestem użytkownikiem Nibe Splik AMS 10-12 kW + HKS 200 i SMO 20, od roku i jest ok. COP za zeszły rok wyszedł lekko ponad 3 (mam opomiarowaną pompę) i
    w całym domy tylko grzejniki, temp. w domu 21,5. Sterowanie pogodówką od tego roku czujnikiem temp.w pomieszczeniu.
    Mieszkam na wsi więc ciągłe przepięcia, braki prądu - pompa działa nic jej się nie dzieje, a cuda się dzieją, także eletronika dość wytrzymała.

    Ja wybrałem Nibe bo nie chciałem mieć składaka, tylko kompletny zestaw od jednego producenta i podpisałem umowę z firmą, która jest dość blisko i może usunąć sprawnie ewentualną awarię.

    Z rzeczy irytujących to programowanie, stopniominuty - ale da się z tym żyć.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Szanowni Panowie a ile jest w roku dni w których temperatura jest stale na poziomie minimum -15 ????
    14? 30
    To trzeba miejsca w Polsce szukać ze świecą, żeby tyle godzin z rzędu temperatura nie przekroczyła -15*.

    Niektórzy producenci, w tym Panasonic, trochę ściemniają. Mianowicie dają mocniejszą pompę zakładając kaganiec na moc. Dzięki temu fajnie wygląda - nie spada moc jak w tych bez kagańca. A co to daje poza marketingiem? Nic - może dłuższe grzanie CWU latem.

    https://blog.karbon.com.pl/pc-powiet...-pompe-ciepla/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony