dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 234

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    No moze rolety, bo kto i po co podlaczylby silowniki do zaworow ogrzewania podlogowego, ktore ma byc bezwladne i stalotemperaturowe? Spinanie ogrzewania z systemem jakos bardziej niz do odczytu parametrow mija sie to z celem (chyba ze zamykajac przeplyw ktos chcialby w spektakularny sposob rozwalic pompe ciepla czy wysadzic kociol...) Tym bardziej termostaty, w jaki sposob one maja nie zadzialac, przeciez to urzadzenia niezalezne? Co najwyzej nie pokaze sie na telefonie w apce temperatura... Nie wlaczy sie podlewanie trawnika, albo automatyczne zapalanie swiatelka gdzies tam na czujke ruchu, o zgrozo, trzeba bedzie recznie otworzyc brame do garazu! Z cala reszta bym nie przesadzal.
    Nie wiem jak Ci na to odpisać żebyś mi znowu nie zarzucił że traktuję Cię niepoważnie, a zależy mi tylko na tym żeby wyprowadzić Cię z błędu. Sterowanie ogrzewaniem poprzez podnoszenie siłowników to podstawa w automatyce budynkowej. Zyskujesz dzięki temu precyzyjne sterowanie temperaturą niezależnie w każdym pomieszczeniu. Z bezwładnością radzą sobie algorytmy inteligentne PID bądź adaptacyjne a siłownikami steruje się w tym wypadku poprzez regulację szerokości impulsu (PWM). Jeśli oczywiście system automatyki takie bajery posiada a to nie jest takie oczywiste (Ampio i Loxon takie cuda posiadają). Kocioł działa tak że jeśli nic nie odbiera od niego ciepła to on go nie generuje. Poza tym kotłem też można sterować. Chyba że mówimy o piecu węglowym którego nie da się nagle zatrzymać ale nawet w tym przypadku kotły sobie radzą.

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    No i trafiles w sedno, jak prad wylacza to tez znajde zapalki i swieczke gdzies w szufladzie, a co poniektorzy nawet latarki. Sam pisales, ze centrala raczej nie padnie...
    Raczej Napisałem tylko że w przypadku Loxon dużo prędzej padnie karta SD niż centrala co nie zmienia faktu że nadal mamy do czynienia z elementem od którego zależne jest wszystko i z ewentualną awarią serwera trzeba się liczyć.

    Cytat Napisał Di. Zobacz post
    Przekaz po prostu moje uwagi do AMPIO, moze cos zrozumieja i zatrudnia kogos lebskiego do marketingu.
    a
    Tu masz rację, marketing w Ampio jest żaden a co do dokumentacji to sam ich od dłuższego czasu namawiam żeby część strefy instalatora przenieść na stronę oficjalną.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 04-11-2018 o 18:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony