dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Hmm, no z tego co czytałem to zdania są podzielone, jeśli nie będzie komina to większość syfu idzie do wentylacji mechanicznej co raczej nie jest korzystne i mimo wszystko dużo artykułów na ten temat mówi, że lepiej zrobić osobną wentylacje dla okapu. Zrobić jakiś zawór zwrotny to chyba nie problem? Tak czy inaczej bardziej interesuje mnie budowa takiego komina wentylacyjnego, to że będzie to już postanowiłem. Jakiś czas temu postanowiłem trzymać się projektu który robiony był indywidualnie na zamówienie przez ludzi których znam i którym ufam, że znają się na tym co robią. Bardziej teraz chce posiąść wiedzę, żeby móc kontrolować wykonawce, który już kilka razy próbował nagiąć projekt. A kierownik budowy to dla mnie jakaś abstrakcja, człowiek wirtualny - tylko na papierach jest.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał chomik-00 Zobacz post
    Hmm, no z tego co czytałem to zdania są podzielone, jeśli nie będzie komina to większość syfu idzie do wentylacji mechanicznej co raczej nie jest korzystne i mimo wszystko dużo artykułów na ten temat mówi, że lepiej zrobić osobną wentylacje dla okapu.
    Od wyłapania syfu to jest pochłaniacz w okapie.


    Cytat Napisał chomik-00 Zobacz post
    Zrobić jakiś zawór zwrotny to chyba nie problem?
    Cug nie idzie w przeciwną stronę, tylko w ta samą co dmucha wentylator okapu. Więc zawór zwrotny nic tu nie zmienia - czy dmucha wentylator, czy to naturalny cug komina, powietrze będzie wysysane z kuchni.

    Cytat Napisał chomik-00 Zobacz post
    Jakiś czas temu postanowiłem trzymać się projektu który robiony był indywidualnie na zamówienie przez ludzi których znam i którym ufam, że znają się na tym co robią.
    No to się zgubiłem. Skoro im ufasz, to rób wg projektu i nie pytaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No to się zgubiłem. Skoro im ufasz, to rób wg projektu i nie pytaj.
    No dzięki za poradę, właśnie mam zamiar z niej skorzystać. W projekcie nie ma budowy komina wentylacyjnego, jedynie, że ma być i gdzie ma być, a ja nie pytałem czy mam zrobić komin czy nie do okapu, tylko że go robię i chciałbym wiedzieć jak ma wyglądać prawidłowo wykonany. Widzę, że niektórzy mają taką tendencje na forum, jak ktoś pyta o coś konkretnego to dostaje odpowiedź w takim właśnie stylu - moje rozwiązanie jest głupie i bez sensu z założenie, nie pytaj o nie tylko zrób inaczej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał chomik-00 Zobacz post
    W projekcie nie ma budowy komina wentylacyjnego, jedynie, że ma być i gdzie ma być,
    Czyli jest. I jeszcze ma zaprojektowana stopę fundamentową. Więc o co tak naprawdę pytasz?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony