dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 587 z 756
Pokaż wyniki od 11.721 do 11.740 z 15117
  1. #11721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dzięki za porady.
    Odwróconej osmozy nie chcę, pasuja mi te minerały co wodociągi "dają".
    Własnie dostrzegłem parametr wydajności przepływu w tym prostym filtrze.
    W porywach do 2l/min to może być frustrująco-irytujące napełnianie szklanki.
    Chyba jakis kilkulitrowy bufor muszę dołożyć.
    Widziałes coś takiego w komplecie z takimi filtrami czy trzeba kombinować.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #11722
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Dzięki za porady.
    Odwróconej osmozy nie chcę, pasuja mi te minerały co wodociągi "dają".
    Własnie dostrzegłem parametr wydajności przepływu w tym prostym filtrze.
    W porywach do 2l/min to może być frustrująco-irytujące napełnianie szklanki.
    Chyba jakis kilkulitrowy bufor muszę dołożyć.
    Widziałes coś takiego w komplecie z takimi filtrami czy trzeba kombinować.
    Nie wiem jaki konkretnie filtr masz na myśli... ale te narurowe korpusy raczej mają trochę wyższe wydajności - raczej rzędu 20 l/min.
    2 l/min to już jakieś membrany mogą być...

  3. #11723
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Mam na mysli najtanszy filtr, ktory wystepuje w kazdym sklepie z filtrami - Aquafilter FP3-2.
    Czesto jest w konfiguracji 20 i 5 um, jak wloze wklady 5 i 1 um to bedzie chyba wolniej plynac.
    Na wiekszosci stron nie jest napisane jaki jest maksymalny przeplyw.
    Na jednej znalazlem i bylo to wlasnie 1,9l/min.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #11724
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Mam na mysli najtanszy filtr, ktory wystepuje w kazdym sklepie z filtrami - Aquafilter FP3-2.
    Czesto jest w konfiguracji 20 i 5 um, jak wloze wklady 5 i 1 um to bedzie chyba wolniej plynac.
    Na wiekszosci stron nie jest napisane jaki jest maksymalny przeplyw.
    Na jednej znalazlem i bylo to wlasnie 1,9l/min.
    To co wybrałeś to zestaw z kranikiem i przyłączami na wężyk - stąd ograniczona wydajność.
    Ale jak już weźmiesz coś na grubszą rurę (np. 3/4") to wydajność będzie normalna...
    np tu masz taki zestaw 3 korpusów https://www.sklep-aquafilter.pl/p363...ieszkanie.html
    wkłady są te same.

  5. #11725

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Witam,

    na podstawie Twojej analizy fizykochemicznej i bakteriologicznej, a także Twoich oczekiwań, sugerowałbym Ci zastosowanie stacji wielofunkcyjnej wraz z filtrem mechanicznym. Ponadto powinieneś pomyśleć o lampie bakteriobójczej.

    Pozdrawiam
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Studnię masz dosyć płytką i nie ma pewności czy parametry wody nie ulegną zmianie. Dobrze byłoby powtórzyć badania za jakiś czas...
    Co do bakteriologii to czy robiłeś dezynfekcję studni po jej wykonaniu?

    Na teraz parametry fizykochemiczne są bardzo fajne. Wystarczyłby zwykły filtr mechaniczny na poprawę mętności.

    W kwestii twardości to możesz dać zmiękczacz, ale tylko ze względu na te czarne płytki. Przy tak niskiej twardości i zużyciu to byłby najmniejszy model - w zasadzie nie wiem czy znajdziesz modele na 5-6 litrów złoża... więc pewnie wyjdzie ok 10 litrów.
    Dzięki za odzew. Równo rok temu była robiona analiza tylko bez bakteriologii, wynik poniżej, można powiedzieć, że wyniki bez dużych rozrzutów rok do roku.W kwestii odkażania studni to nie było nic takiego robione, pytanie zanim zacznę szukać w googlach, tak ogólnie co ma na celu jeżeli teoretycznie brak stwierdzonych bakterii i dlaczego można myśleć o lampie bakteriobójczej, czy chodzi o głębokość, otoczenie studni i jakieś ryzyka z tym związane ? Jeżeli natomiast chodzi o stację, filtr mechaniczny to możecie podać jakieś przykładowe modele żeby móc poruszać się wokół jakichś parametrów technicznych. Chciałbym wybrać model możliwie niegenerujący dużych problemów użytkowych i serwisowych, z wcześniejszego rozpoznania wychodziło, że Ecowater w różnych wariacjach np. jako modele innych producentów zbierał opinie bardzo trwałego i godnego uwagi. Z góry dzięki za dalsze porady.

    Ostatnio edytowane przez tomeq_ ; 29-07-2019 o 18:24

  6. #11726
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Dzięki nie trafiłem na ten model szukając filtrów (bo jest w dziale korpusy).
    Racja nie potrzebuję wężyków i kraników. Wyjście będzie podłączone do baterii w kuchni.
    Filtry 5, 1 um maja 20l/min. Filtr węglowy ma 6l/min. Czyli wynik będzie 6l/min. Szklanka w 3-4 sekundy, może być

    Ale jak patrzę w sklepach na polecaną konfigurację to jest to 20um, węgiel, 5um.
    To z czegoś wynika? Czy lepiej dać 5um,węgiel, 1um?

    Na wejściu instalacji wodnej mam filtr Honeywell FK06, czyli siatka filtracyjna 105/135 um.

    A może wystarczy tylko sam filtr węglowy?
    Ostatnio edytowane przez giman ; 29-07-2019 o 18:36
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #11727
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeq_ Zobacz post
    Równo rok temu była robiona analiza tylko bez bakteriologii, wynik poniżej, można powiedzieć, że wyniki bez dużych rozrzutów rok do roku.
    Faktycznie podobne wartości. Jakbyś robił następnym razem badania to spróbuj pobrać próbkę w innym okresie (wiosna, jesień) bo to może mieć wpływ na jakość wody przy płytkiej studni.

    W kwestii odkażania studni to nie było nic takiego robione, pytanie zanim zacznę szukać w googlach, tak ogólnie co ma na celu jeżeli teoretycznie brak stwierdzonych bakterii i dlaczego można myśleć o lampie bakteriobójczej, czy chodzi o głębokość, otoczenie studni i jakieś ryzyka z tym związane ?
    Stwierdzono brak bakterii konkretnego typu, natomiast stwierdzono występowanie bardzo dużej ilości mikroorganizmów. Czyli jest tam bujne życie biologiczne ale bez kilku konkretnych typów bakterii (tych najbardziej popularnych i chorobotwórczych).
    Bakterie te mogą występować w wodzie (w źródle) lub być wynikiem zanieczyszczenia z zewnątrz (przy wykonywaniu studni, przez jakieś nieszczelności). Jeśli zrobisz dezynfekcję to możesz sprawdzić czy bakterie będą "ciągle" (jeśli są w źródle wody) czy może to kwestia jednorazowego zanieczyszczenia odwiertu.

    Jeżeli natomiast chodzi o stację, filtr mechaniczny to możecie podać jakieś przykładowe modele żeby móc poruszać się wokół jakichś parametrów technicznych.
    Musisz się zdecydować czy stawiasz zmiękczacz, stację multi czy może sam filtr mechaniczny. Od tego wyboru zależy dobór konkretnych parametrów.

    Chciałbym wybrać model możliwie niegenerujący dużych problemów użytkowych i serwisowych, z wcześniejszego rozpoznania wychodziło, że Ecowater w różnych wariacjach np. jako modele innych producentów zbierał opinie bardzo trwałego i godnego uwagi.
    Czyli mówisz o zmiękczaczu. Na pewno Ecowater jest solidną firmą, ale dosyć drogą. Przy tak niskiej twardości i ogólnej jakości wody żaden zmiękczacz nie będzie generował dużych kosztów...

  8. #11728
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Dzięki nie trafiłem na ten model szukając filtrów (bo jest w dziale korpusy).
    Racja nie potrzebuję wężyków i kraników. Wyjście będzie podłączone do baterii w kuchni.
    Filtry 5, 1 um maja 20l/min. Filtr węglowy ma 6l/min. Czyli wynik będzie 6l/min. Szklanka w 3-4 sekundy, może być

    Ale jak patrzę w sklepach na polecaną konfigurację to jest to 20um, węgiel, 5um.
    To z czegoś wynika? Czy lepiej dać 5um,węgiel, 1um?

    Na wejściu instalacji wodnej mam filtr Honeywell FK06, czyli siatka filtracyjna 105/135 um.

    A może wystarczy tylko sam filtr węglowy?
    Jak już będziesz miał korpusy to możesz testować różne konfiguracje.
    Generalnie wszystko zależy od jakości twojej wody. Może się okazać, że wkład 20 um będzie czyściutki, ale ten 5 um już się zatka (bo zanieczyszczenia będą w tym przedziale rozmiarów). Węgiel filtruje w przybliżeniu do 10-20 um, dlatego daje się przed nim coś co zatrzyma większe cząstki, a po nim coś dokładniejszego.

  9. #11729

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Faktycznie podobne wartości. Jakbyś robił następnym razem badania to spróbuj pobrać próbkę w innym okresie (wiosna, jesień) bo to może mieć wpływ na jakość wody przy płytkiej studni.


    Stwierdzono brak bakterii konkretnego typu, natomiast stwierdzono występowanie bardzo dużej ilości mikroorganizmów. Czyli jest tam bujne życie biologiczne ale bez kilku konkretnych typów bakterii (tych najbardziej popularnych i chorobotwórczych).
    Bakterie te mogą występować w wodzie (w źródle) lub być wynikiem zanieczyszczenia z zewnątrz (przy wykonywaniu studni, przez jakieś nieszczelności). Jeśli zrobisz dezynfekcję to możesz sprawdzić czy bakterie będą "ciągle" (jeśli są w źródle wody) czy może to kwestia jednorazowego zanieczyszczenia odwiertu.


    Musisz się zdecydować czy stawiasz zmiękczacz, stację multi czy może sam filtr mechaniczny. Od tego wyboru zależy dobór konkretnych parametrów.


    Czyli mówisz o zmiękczaczu. Na pewno Ecowater jest solidną firmą, ale dosyć drogą. Przy tak niskiej twardości i ogólnej jakości wody żaden zmiękczacz nie będzie generował dużych kosztów...
    Po kolei, w następnym sezonie pewnie sprawdzę znów wodę, zrobimy to jak piszesz w innym okresie żeby mieć jakiś pogląd na wpływ otoczenia na parametry.
    Bakteriologia jak się zagłębiłem w temat faktycznie nie jest dobra, będę chciał to ponownie zweryfikować przed zamieszkaniem i próbował jakoś zwalczyć podstawowymi sposobami. Jeśli się nie uda do zastanowienia temat lampy UV.
    Decyzja o uzdatnianiu wody nie jest jak widać łatwa, po pierwszej analizie "firmy z branży" proponowały mi albo Aquacarbon albo filtr techniczny (dwuelementowy) 10-54" z prefiltrem mechanicznym, nie wiem jednak dokładnie jakie złoże itd. wtedy jeszcze nie byłem na etapie hydrauliki ale podejrzewam że jednolite złoże w celu podniesienia pH z uwagi na cenę ~2000 z głowicą BNT.
    Powiedzmy, że chciałbym pójść w stronę stacji wielofunkcyjnej, może wraz z filtrem mechanicznym jak proponował "KLARSAN", dokładność filtracji pewnie do dobrania podczas użytkowania. Co polecacie z urządzeń dla takiej kombinacji. Ograniczeniem jest wysokość pomieszczenia (na poziomie max 1,5-1,6m z uwagi na chęć zabudowy we wnęce pod schodami więc zbiornik 54" z głowicą to tak styk ale tutaj pytanie, czy takie rozmiary są sensowne. Nie ukrywam że coś w formie kompaktowej byłoby dla mnie lepsze z uwagi na miejsce ale coś z oddzielnym zasobnikiem też się zmieści.
    Po dalszym rozpoznawaniu tematu znalazłem rozwiązanie z mętnością w postaci kolumn filtracyjnych, czy połączenie takiego urządzenia z kolejnym stopnień w celu podniesienia pH, czy ewentualnego niewielkiego zmiękczenia ma sens ekonomiczny, czy lepiej inwestować w filtr mechaniczny i stację wielofunkcyjną ?
    Ostatnio edytowane przez tomeq_ ; 30-07-2019 o 21:09

  10. #11730
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeq_ Zobacz post
    Po kolei, w następnym sezonie pewnie sprawdzę znów wodę, zrobimy to jak piszesz w innym okresie żeby mieć jakiś pogląd na wpływ otoczenia na parametry.
    Bakteriologia jak się zagłębiłem w temat faktycznie nie jest dobra, będę chciał to ponownie zweryfikować przed zamieszkaniem i próbował jakoś zwalczyć podstawowymi sposobami. Jeśli się nie uda do zastanowienia temat lampy UV.
    Decyzja o uzdatnianiu wody nie jest jak widać łatwa, po pierwszej analizie "firmy z branży" proponowały mi albo Aquacarbon albo filtr techniczny (dwuelementowy) 10-54" z prefiltrem mechanicznym, nie wiem jednak dokładnie jakie złoże itd. wtedy jeszcze nie byłem na etapie hydrauliki ale podejrzewam że jednolite złoże w celu podniesienia pH z uwagi na cenę ~2000 z głowicą BNT.
    Powiedzmy, że chciałbym pójść w stronę stacji wielofunkcyjnej, może wraz z filtrem mechanicznym jak proponował "KLARSAN", dokładność filtracji pewnie do dobrania podczas użytkowania. Co polecacie z urządzeń dla takiej kombinacji. Ograniczeniem jest wysokość pomieszczenia (na poziomie max 1,5-1,6m z uwagi na chęć zabudowy we wnęce pod schodami więc zbiornik 54" z głowicą to tak styk ale tutaj pytanie, czy takie rozmiary są sensowne. Nie ukrywam że coś w formie kompaktowej byłoby dla mnie lepsze z uwagi na miejsce ale coś z oddzielnym zasobnikiem też się zmieści.
    Po dalszym rozpoznawaniu tematu znalazłem rozwiązanie z mętnością w postaci kolumn filtracyjnych, czy połączenie takiego urządzenia z kolejnym stopnień w celu podniesienia pH, czy ewentualnego niewielkiego zmiękczenia ma sens ekonomiczny, czy lepiej inwestować w filtr mechaniczny i stację wielofunkcyjną ?
    Chyba trochę się rozpędziłeś z wielkością tych filtrów. Masz bardzo dobrą wodę... jeśli mówimy o zmiękczeniu to tu nie ma co robic częściowo... ty juz masz minimalną ilość tej twardości. Nie bardzo widze tez sens stacji multi bo żelaza czy manganu masz w normie, a sam zmiekczacz też zmniejszy jeszcze te ilości. Co do odczynu to nie ma powodu aby go podnosić...
    Myślę że rozmawiamy o maksymalnie jednym zmiękczaczu 10x17, z filtrem wstępnym (a nie jakimś przemysłowym wielostopniowym uzdatnianiu).
    A w sprawie biologii to jak sie nie poprawi to lampa uv i ewentualnie RO do picia (jesli chcesz pic wode z kranu) i wystarczy.

  11. #11731

    Domyślnie

    Wielkość, typ jaki podałem to oferty jakie dostałem z firm z branży po wykonaniu w zeszłym roku analiz więc to nie moja inwencja W przypadku zastosowania zmiękczacza to jakie są realne możliwości poprawienia zawartości Fe ? Jak pisałem na początku pomimo wyniku w normie widoczne są znaczne jego ślady obecności w różnych częściach układu. Natomiast z kolumnami filtracyjnymi to taki luźny pomysł, nie mam żadnego pojęcia i doświadczenia jak mogą reagować wkłady filtracyjne mechaniczne na taki poziom zmętnienia, stąd też obawa o konieczność częstych wymian, płukania itd. i próba rozwiązania to w taki sposób.

  12. #11732
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeq_ Zobacz post
    W przypadku zastosowania zmiękczacza to jakie są realne możliwości poprawienia zawartości Fe ?
    Trudno powiedzieć czy to będzie 30, 50 czy 80%... ale na pewno będzie mniej niż teraz.

    Jak pisałem na początku pomimo wyniku w normie widoczne są znaczne jego ślady obecności w różnych częściach układu.
    Taka ilość nie może być widoczna w znacznych ilościach. Albo to nie żelazo widzisz, albo badania są błędne.

    Natomiast z kolumnami filtracyjnymi to taki luźny pomysł, nie mam żadnego pojęcia i doświadczenia jak mogą reagować wkłady filtracyjne mechaniczne na taki poziom zmętnienia, stąd też obawa o konieczność częstych wymian, płukania itd. i próba rozwiązania to w taki sposób.
    Mętność też nie jest jakaś ogromna. Zazwyczaj może to być efekt substancji rozpuszczonych w wodzie (czego nie potwierdzają wyniki analiz) lub zanieczyszczeń mechanicznych (które można odfiltrować na prostym filtrze mechanicznym).

  13. #11733
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomeq_ Zobacz post
    Wielkość, typ jaki podałem to oferty jakie dostałem z firm z branży po wykonaniu w zeszłym roku analiz więc to nie moja inwencja W przypadku zastosowania zmiękczacza to jakie są realne możliwości poprawienia zawartości Fe ? Jak pisałem na początku pomimo wyniku w normie widoczne są znaczne jego ślady obecności w różnych częściach układu. Natomiast z kolumnami filtracyjnymi to taki luźny pomysł, nie mam żadnego pojęcia i doświadczenia jak mogą reagować wkłady filtracyjne mechaniczne na taki poziom zmętnienia, stąd też obawa o konieczność częstych wymian, płukania itd. i próba rozwiązania to w taki sposób.
    Moim zdaniem pozbędziesz się swojego problemu nawet stosując zmiękczacz. Przy takich wartościach twardości, żelaza i manganu, które i tak są na bardzo dobrym poziomie, to zastosowane złoże nie tylko jeszcze bardziej zmiękczy Ci wodę, a nawet będzie w stanie usunąć żelazo i mangan praktycznie do zera. Zastosuj do tego większy filtr mechaniczny narurowy do pozbycia się mętności. Jeżeli Twoja instalacja wodociągowa jest miedziana, czy stalowa, to warto byłoby się również zastanowić nad kolumną do podnoszenia pH, gdyż przy tak niskiej wartości pH, rury z takiego typu materiałów są w stanie korodować.

    Zapraszam do bezpośredniego kontaktu w kwestii doboru urządzeń.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #11734
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak już będziesz miał korpusy to możesz testować różne konfiguracje.
    Generalnie wszystko zależy od jakości twojej wody. Może się okazać, że wkład 20 um będzie czyściutki, ale ten 5 um już się zatka (bo zanieczyszczenia będą w tym przedziale rozmiarów). Węgiel filtruje w przybliżeniu do 10-20 um, dlatego daje się przed nim coś co zatrzyma większe cząstki, a po nim coś dokładniejszego.
    Dzięki za pomoc Teraz temat jasny.
    Zacznę od 20um,wegiel,5um i przy pierwszej wymianie ocenie czystość
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #11735
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Dom opieki Społecznej .Woda miejska twardość 30dH. Rozbiór wody ok 10-12m3 na dobę.
    Zamontowany zmiękczacz Cosmowater Exclusive Pure o poj żywicy 30 litrów padł po 6 latach Liczba regeneracji 3 razy większa od ilości dni od uruchomienia. Nie jest to wina zmiękczacza lecz jego doboru.
    Zgłosiłem się o pomoc do KLARSAN o pomoc w doborze systemu.
    Ostatnio edytowane przez VPS ; 02-08-2019 o 14:23

  16. #11736
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS Zobacz post
    Dom opieki Społecznej .Woda miejska twardość 30dH. Rozbiór wody ok 10-12m3 na dobę.
    Zamontowany zmiękczacz Cosmowater Exclusive Pure o poj żywicy 30 litrów padł po 6 latach Liczba regeneracji 3 razy większa od ilości dni od uruchomienia. Nie jest to wina zmiękczacza lecz jego doboru.
    Zgłosiłem się o pomoc do KLARSAN o pomoc w doborze systemu.
    W sumie to co konkretnie padło? Bo złoże powinno wytrzymać spokojnie taką ilość regeneracji...

    A tak poważnie to potrzebny tam jest normalny przemysłowy zmiękczacz na kilkaset litrów złoża. A dobór zależy już bardziej od parametrów typu ilość dostępnego miejsca, przyłącza, dostępny budżet, itp.

  17. #11737
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Przed wczoraj sprawdziłem i wyczyściłem inżektor, głowicę oraz zawór solankowy + dwie regeneracje.
    Wczoraj wymuszone kolejne dwie regeneracje. Po drugiej regeneracji nadal brak zmiękczania. W drugim trybie FILL solankowania odłączyłem napięcie ze sterownika i pozostawiłem solankowanie. Dziś dokończyłem resztę regeneracji i nie zmiękcza.
    Piszesz że złoże powinno wytrzymać spokojnie taką ilość regeneracji...
    Przy takim poborze wody 10-12 m3 i twardości 30dH śruba regulacyjna bypasu skręcona na max czyli twardość wychodząca 0dH daje około trzy regeneracje na dobę.
    2421 dni od uruchomienia / 5568 regeneracji.
    Ostatnio edytowane przez VPS ; 02-08-2019 o 16:57

  18. #11738

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w doborze stacji uzdatniania wody.
    Główny powód dużo kamienia.

    Zużycie wody 10-12 m3
    2 dorosłych i 2 dzieci (3 i 2 lata)
    Wyniki wody - SUW Lipińska
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20190803_064319.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	433235

  19. #11739
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał JohnnyXXX Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze stacji uzdatniania wody.
    Główny powód dużo kamienia.

    Zużycie wody 10-12 m3
    2 dorosłych i 2 dzieci (3 i 2 lata)
    Wyniki wody - SUW Lipińska
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20190803_064319.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	433235
    Faktycznie twarda ta woda.
    Do takiego zużycia możesz już szukać dużego modelu z 30 litrami złoża (regeneracja co 8-9 dni) lub nawet większego z 40 - 50 litrami (regeneracja co 11-14 dni).
    Ten pierwszy model to jeszcze znajdziesz jako standard, a te większe to już raczej na zamówienie.

  20. #11740
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS Zobacz post
    Przed wczoraj sprawdziłem i wyczyściłem inżektor, głowicę oraz zawór solankowy + dwie regeneracje.
    Wczoraj wymuszone kolejne dwie regeneracje. Po drugiej regeneracji nadal brak zmiękczania. W drugim trybie FILL solankowania odłączyłem napięcie ze sterownika i pozostawiłem solankowanie. Dziś dokończyłem resztę regeneracji i nie zmiękcza.
    Piszesz że złoże powinno wytrzymać spokojnie taką ilość regeneracji...
    Przy takim poborze wody 10-12 m3 i twardości 30dH śruba regulacyjna bypasu skręcona na max czyli twardość wychodząca 0dH daje około trzy regeneracje na dobę.
    2421 dni od uruchomienia / 5568 regeneracji.
    Ale czy regeneracja przechodzi prawidłowo? Jest zasysana solanka? Tuż po regeneracji powinien być efekt czyli miękka woda.

Strona 587 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony