dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 10
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 199
  1. #141

    Domyślnie

    Ok, dziękuję. To chyba tak zrobię.

  2. #142

    Domyślnie

    Który klej jet lepszy? Ten z kiełbaski czy z wiaderka?

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    My korzystamy z profesjonalnych wyciskaczy wiec zawsze kiełbaska. Kleju z wiader nie znam ale jeśli jest dedykowany to nie widzę przeciwwskazań.

  4. #144

    Domyślnie

    No właśnie, a jest jakaś specjalna metoda do nałożenia kleju z kiełbaski?

  5. #145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Możesz kłaść "wałeczek" co kila centymetrów (praca z wyciskaczem) ale równie dobrze możesz nałożyć klej szpachelką. Najważniejsze żeby było szczelnie.

  6. #146

    Domyślnie

    Dzięki Grabicak za wszystkie podpowiedzi. Poszerzenia ubrane w hydroizolacje z folii EPDM na klej. Chciałam pokazać, żeby się upewnić czy prawidłowo to zrobiliśmy, ale nie bardzo wiem jak te zdjęcie wstawić.

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    No i pięknie. Życzę powodzenia

  8. #148

    Domyślnie

    Może jednak uda się wstawić to zdjęcie, bo strasznie męczy mnie, że nie wiem czy dobrze to zrobiliśmy.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydroizolacja.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	433760

  9. #149
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Na ile widzę na komórce to jest ok

  10. #150

    Domyślnie

    No to się cieszę. Tylko co dalej w takim razie? Wkleić teraz ten Yetico? Nie bardzo też wiem, jak powinny być parapety zamontowane, bo poszerzenia są równe z ramą okna.

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cóż....skoro nie pomyśleli by dac poszerzenie z wezszego profilu albo bazowki pozostaje przekręcić do czoła
    Izolacja przeciwwodnna wykonana prawidłowo więc nic się złego dziać nie będzie poza ewentualną estetyka

  12. #152

    Domyślnie

    No właśnie sądziłam, że oni pomyślą, ale niestety nie pomyśleli i teraz już nie można tego zmienić. Czy mogę gdzieś zobaczyć, jak taki parapet do czoła powinien być zamontowany, bo nie mam wyobrażenia jak to powinno wyglądać, a boję się, że wykonawca elewacji też może nie wiedzieć.

    Jeszcze jedno pytanie. Czy do tej hydroizolacji mogę przykleić Yetico i nic z nim się nie będzie działo?

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #154

    Domyślnie

    Ale te parapety przykręcamy pod ramę do czoła poszerzenia czy do ramy okna?

    Możecie polecić dobrej jakości stalowe parapety czy może lepsze aluminiowe?

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Lepiej byłoby przykręcać do poszerzenia, ale chyba na równo z oknem masz wyklejony EPDM. Grunt to zrobić to szczelnie.. W przypadku stosowania wkrętów do okna trzeba dopilnować by były odpowiednio krótki, by nie przybiły się zbyt głęboko do wzmocnienia..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #156

    Domyślnie

    Wolałabym raczej nie dziurawić ramy okna i przykręcić parapet do poszerzenia z zastosowaniem tej uszczelki. To, że poszerzenie jest z klinarytu nie będzie w niczym przeszkadzać?

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Wolałabym raczej nie dziurawić ramy okna i przykręcić parapet do poszerzenia z zastosowaniem tej uszczelki. To, że poszerzenie jest z klinarytu nie będzie w niczym przeszkadzać?
    to zapomnij o przykręcaniu do poszerzenia.
    Musisz przykręcić do profila okiennego
    i masz dwie możliwości
    albo dobrać długość śruby tak by nie dochodziła do wzmocnienia i dać je dość gęsto
    albo olać tych co zaraz zaczną gadać o mostkach termicznych dobrać długość śruby tak by zakotiwła się we wzmocnieniu - wtedy rozstaw śrub o wiele rzadszy a w przypadku parapetów aluminiowych to już nawet rozstaw metrowy między śrubami wystarczy
    Parapety stalowe.... zapomnij chyba że na każdym kroku szukasz złotówkę oszczędności
    Aluminiowe i tylko aluminiowe
    Żadnych gumowych uszczelek między parapetem a oknem
    Nie musisz nic dodatkowo uszczelniać widząc jak ci poprawnie zrobili izolację pwodna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #158
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Grabicak
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Grabice
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    215

    Domyślnie

    Ja też powiem tylko aluminium. I podobnie jak Jarek ja przykręcam śruby do wzmocnienia stalowego. No chyba że masz w ramie stal otwartą to wtedy gęściej krótsze śruby i też będzie ok.

    Z klejeniem styropianu wstrzymaj się ze 3-4 dni jeszcze.

  19. #159

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    to zapomnij o przykręcaniu do poszerzenia.
    Musisz przykręcić do profila okiennego
    i masz dwie możliwości
    albo dobrać długość śruby tak by nie dochodziła do wzmocnienia i dać je dość gęsto
    albo olać tych co zaraz zaczną gadać o mostkach termicznych dobrać długość śruby tak by zakotiwła się we wzmocnieniu - wtedy rozstaw śrub o wiele rzadszy a w przypadku parapetów aluminiowych to już nawet rozstaw metrowy między śrubami wystarczy
    Parapety stalowe.... zapomnij chyba że na każdym kroku szukasz złotówkę oszczędności
    Aluminiowe i tylko aluminiowe
    Żadnych gumowych uszczelek między parapetem a oknem
    Nie musisz nic dodatkowo uszczelniać widząc jak ci poprawnie zrobili izolację pwodna
    Rozumiem, do poszerzenia nie montuję. Natomiast co do tych śrub, to są jakieś specjalne do mocowania czy na oko je dobieram i na jakiej wysokości ramy montuję ten parapet? Przepraszam, że tak dopytuję, ale nie widziałam nigdzie takiego rozwiązania, a nie sądzę, że na wykonawcę będę mogła liczyć.
    Tak myślałam, że aluminiowe, dziękuję za potwierdzenie.

    Ps. Izolację wykonaliśmy ja i mąż. Sądziłam, że montażyści okien to zrobią, ale kiedy zapytałam, co z zabezpieczeniem poszerzeń, to powiedzieli, żeby jak najszybciej zakryć je ociepleniem, a do tego czasu najlepiej, żeby nie padało, więc temat sami musieliśmy ogarnąć. Dlatego też jestem wdzięczna i bardzo dziękuję Panowie za wszelkie podpowiedzi i cenne wskazówki.

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grabicak Zobacz post
    Ja też powiem tylko aluminium. I podobnie jak Jarek ja przykręcam śruby do wzmocnienia stalowego. No chyba że masz w ramie stal otwartą to wtedy gęściej krótsze śruby i też będzie ok.

    Z klejeniem styropianu wstrzymaj się ze 3-4 dni jeszcze.
    Decyzja podjęta, będą aluminiowe. Co to znaczy "stal otwartą"? Jak mogę to sprawdzić?

    No właśnie z tym wklejeniem styropianu to też cały ambaras. Chodzi o to, że żeby przykleić EPDM do ściany, to wycinaliśmy po bokach ten styropian, z dołu żeby przykleić do płyty, również kawałek wycinaliśmy, a teraz chyba znów musimy przykleić te kawałki na boki i dopiero resztę, bo jak wkleimy taki pasek to między poszerzeniem, a wklejonym styropianem zostanie pusta przestrzeń, no chyba, że nie wiemy jak to dobrze zrobić. Może coś podpowiecie.

Strona 8 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony