dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 589 z 757
Pokaż wyniki od 11.761 do 11.780 z 15136
  1. #11761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał lima1112 Zobacz post
    Witam,

    Czy mogę prosić o odniesienie się do moich poniższych wyników?
    Wydaje się że uzdatnianie do stanu wody pitnej będzie zbyt kosztowne, dlatego chciałbym się skupić na wykorzystaniu wody w celach gospodarczych, bez ryzyka uszkodzeń sprzętu (piec, zmywarka, pralka, itd.).

    Z góry dziękuję!
    Ja bym powtórzył badanie. Takie wartości nie są normalne i często wynikają z błędu (czy to pomiaru czy poboru próbki).
    A na taką wodę potrzebowałbyś dużego zmiękczacza.

  2. #11762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg74 Zobacz post
    Witam
    mam następujące wyniki wody

    Ph - 7,2 (6,5-9,5)
    Barwa 164 (po godzinie 50 (15 mg/l Pt)
    mętność - 8 (po godzinie 31) (1 ptu)
    Żelazo - 2,77 (0,2 mg/l)
    mangan 0,11 (0,05 mg/l)
    chlorki - 2 (250 mg/l)
    siarczany 0 (250 mg/l)
    Amoniak - 0,77 (0,5 mg/l)
    Twardość ogol. - 12,7 N, 216 mgl CaCO3 960-500 mg/l CaCO3)
    magnez 18 (30-125 mg/l)

    Woda ze studni kopanej, używana nieregularnie w budynku gospodarczym , sporadycznie w domu mieszkalnym, do nawadniania,
    pompa divertron 1200 ze zbiornikiem przeponowym 80l, można odprowadzić dużą ilość ścieków z płukania złoża,
    Proszę o poradę jaki sprzęt należy zakupić aby poprawić parametry wody
    Zacznij od powtórzenia badań bo są nietypowe.
    Na takie parametry potrzebowałbyś filtracji kilkustopniowej... w tym raczej solidny odżelaziacz - a do tego możesz mieć za słabą pompę.

  3. #11763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał makthom Zobacz post
    moje zużycie to około 4-5 m3 na miesiąc. Generalnie twardość wody nie jest była przeze zmierzona, podobno mam wodę z dwóch ujęć- dostarczone dane przez wodociągi to 16 oraz 21 stopni niemieckich. Myślę, że to odpowiada prawdzie- woda jest naprawdę twarda.
    Takie zużycie i twardość prowadzi do zmiękczacza w granicach 17 litrów złoża...

    Gdzieś przeczytałem, że koszty montażu to jakieś 500pln. Czy to nie jest czasem sporo? Podobno materiały to jakieś 300-400 pln, co wchodzi tutaj do kompletu?
    Koszt montażu to zazwyczaj koszt robocizny (ok 300-400 PLN w zależności od stopnia trudności) oraz koszt materiałów (tu kwota może być bardzo mała lub bardzo wysoka, zależnie od typu i ilości materiałów).

    Z ciekawostek, co sądzicie o zmiękczaczu AEG, który jest dostępny w Leroy? Czy wiadomo na jakich komponentach jest? Co kusi, to usługa uruchomienia gratis.
    Jeśli jest to dostępne w Leroyu to znaczy, że musi być tanie, a to znaczy zazwyczaj chińską głowicę, a to znaczy zazwyczaj kiepską jakość.

  4. #11764
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowy domek

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ślemień
    Kod pocztowy
    34-323
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam forumowiczów,
    Jestem w trakcie budowy , posiadam studnię głębinową, była wywiercona rok temu głębokość 40 m lustro wody na 30 metrach.
    Nie robiłem jeszcze badania wody bo na razie używam wody tylko do budowy. Wiem że bez zbadania tej wody to" wróżenie z kart" jednak mam kilka spostrzeżeń i może dowiem się od Was czy jest szansa na dobrą wodę Woda jest przeźroczysta, nie mętnieje, brak osadów nawet po tygodniu stania, ale strasznie jedzie siarkowodorem, po odstaniu godziny już nie czuć. Kupiłem test na twardość wody i wychodzi 11 stopni francuskich, czy to możliwe żeby była taka miękka.

  5. #11765
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru
    Czy smak słonej wody i lekkie jej spienianie po przepłukaniu przez zmiękczacz jest zjawiskiem normalnym?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy pierwszym uruchomieniu trzeba złoże przepłukać - wtedy woda może się lekko spienić.
    W czasie normalnej pracy nie powinno być takich efektów (piany), a posmak może się zdarzyć jeśli:
    1) coś poszło nie tak z regeneracją i solanka nie została prawidłowo wypłukana
    2) zmiękczasz z bardzo wysokiej twardości, a w wodzie surowej jest dużo chlorków - wtedy może pomóc regulacja stopnia zmiękczenia.
    Taka sytuacja zdarza się co jakiś czas, że po regeneracji woda jest lekko słona i lekko się pieni.Pytanie co to znaczy żę poszło coś nie tak z regeneracją? coś mogę sprawdzić? zweryfikować?
    Bardzo wysokiej twardości wody nie mam (243mg/l CsCO3)

    Mam nadzieje, że przynajmniej nie jest to mocno szkodliwe dla zdrowia.. chociaż kawa z rana z soloną wodą obrzydza dzień.

  6. #11766
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowy domek Zobacz post
    Witam forumowiczów,
    Jestem w trakcie budowy , posiadam studnię głębinową, była wywiercona rok temu głębokość 40 m lustro wody na 30 metrach.
    Nie robiłem jeszcze badania wody bo na razie używam wody tylko do budowy. Wiem że bez zbadania tej wody to" wróżenie z kart" jednak mam kilka spostrzeżeń i może dowiem się od Was czy jest szansa na dobrą wodę Woda jest przeźroczysta, nie mętnieje, brak osadów nawet po tygodniu stania, ale strasznie jedzie siarkowodorem, po odstaniu godziny już nie czuć. Kupiłem test na twardość wody i wychodzi 11 stopni francuskich, czy to możliwe żeby była taka miękka.
    Witaj, tak jak mówisz, analizowanie składu wody ze studni bez badań jest jak wróżenie z fusów, natomiast jeżeli chodzi o samo występowanie przykrego zapachu wody, to wystarczyłoby napowietrzać wodę, aby pozbyć się go. Co do twardości Twojej wody, to jest możliwe, że jest taka a nie wyższa.
    Odezwij się do nas, jak już będziesz miał analizę wody - możesz ją również wykonać u nas.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #11767
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowy domek

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Ślemień
    Kod pocztowy
    34-323
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ok dzięki za info, na pewno jak zrobię badanie wody, to przedstawię je na forum. Spodziewałem się że ten smrodek to od żelaza, ale nic się nie odkłada i nie mętnieje.

  8. #11768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    Taka sytuacja zdarza się co jakiś czas, że po regeneracji woda jest lekko słona i lekko się pieni.Pytanie co to znaczy żę poszło coś nie tak z regeneracją? coś mogę sprawdzić? zweryfikować?
    Trzeba przejrzeć ustawienia głowicy i może tam jest błąd. Jeśli jest to regularna sytuacja po regeneracji to ewidentnie zmiękczacz się nie dopłukuje. Pytanie czy jest za krótkie płukanie czy za długie solankowanie...? Najlepiej zgłoś to do dostawcy.

    Mam nadzieje, że przynajmniej nie jest to mocno szkodliwe dla zdrowia.. chociaż kawa z rana z soloną wodą obrzydza dzień.
    To tylko woda z solą - raczej nic Ci się od tego nie stanie (poza kiepską kawą).

  9. #11769

    Domyślnie

    Dzien dobry,

    Mam problem ze swoim Watermarkiem 30 i w sumie aktualnie mam ochote go zlomowac

    Problem jest taki ze przez jakis czas nie pobieral solanki,

    Zostal odlaczaony, wybrana cala sol, wyplukany zbiornik solanki,
    kolumna od zasalania, wyczyszczony inzektor (tam byl kamien i stad sie
    solanka nie pobierala).

    Zostala wlozona nowa sol, zrobiona regeneracja lacznie juz z 4 razy,
    organoleptycznie widac ze pobiera solanke, robi plukanie i potem nalewa
    do zbiornika wode.

    Ale na wyjsciu caly czas woda jest twarda (urzadzenie ma okolo 4-5 lat)
    Dodatkowo dzisiaj zrobilem najpierw plukanie zeby wzruszyc zloze, i zaraz po tym wymuszona
    regeneracje i nadal bez zmian.

    Gdzie mozna szukac jeszcze przyczyny ?? Bo w internetach nie znalazlem. Napisalem nawet do Klarsana,
    ale bez odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    AK

  10. #11770
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatek6324 Zobacz post
    Dzien dobry,

    Mam problem ze swoim Watermarkiem 30 i w sumie aktualnie mam ochote go zlomowac

    Problem jest taki ze przez jakis czas nie pobieral solanki,

    Zostal odlaczaony, wybrana cala sol, wyplukany zbiornik solanki,
    kolumna od zasalania, wyczyszczony inzektor (tam byl kamien i stad sie
    solanka nie pobierala).

    Zostala wlozona nowa sol, zrobiona regeneracja lacznie juz z 4 razy,
    organoleptycznie widac ze pobiera solanke, robi plukanie i potem nalewa
    do zbiornika wode.

    Ale na wyjsciu caly czas woda jest twarda (urzadzenie ma okolo 4-5 lat)
    Dodatkowo dzisiaj zrobilem najpierw plukanie zeby wzruszyc zloze, i zaraz po tym wymuszona
    regeneracje i nadal bez zmian.

    Gdzie mozna szukac jeszcze przyczyny ?? Bo w internetach nie znalazlem. Napisalem nawet do Klarsana,
    ale bez odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    AK
    Raczej nie pozostawiamy pytań bez odpowiedzi...

    Przede wszystkim bym sprawdził, czy nie jest bypass otwarty i mieszacz na maksa odkręcony.

    Po drugi sprawdziłbym ustawienia głowicy (tryby regeneracji). Szczególnie sprawdził bym tutaj ustawienia solankowania współprądowe czy przeciwprądowe (pierwsze watermarki miały regenerację downflow, potem weszły upflow). Na plakietce głowicy powinno być napisane.

    Sprawdziłbym czy podczas solankowania prawie od razu do kanalizacji płynie słona woda (to by świadczyło o nieprawidłobym przekierowaniu solanki) czy dopiero po kilkunastu minutach.

    Sprawdziłbym czy nie ma jakiś nieprawidłowości w części odpowiedzialnej za solankowanie (numer 2 na rysunku poniżej) na bypassie (nr 13) oraz przy mixingu (część 4). Ostatecznie przejrzałbym części 1 i 3 czy nie ma jakiś uszkodzeń na uszczelkach (ale wtedy raczej nie zasysałby soli).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat-watermark-glowica.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	433714
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #11771

    Domyślnie

    Witam
    Od długiego czasu zastanawiałem się nad zakupem zmiękczacza i wreszcie decyzja została podjęta. Teoretycznie po przeczytaniu baaardzo wielu wątków forum wiem co powinienem kupić...ale profilaktycznie wolę zapytać o prawidłowość wyboru

    Twardość ogólna: 381 mgCaCO3/l +/- 39 mgCaCO3/l (niepewność rozszerzona) - 21,33 DH +/- 2,18 DH
    Zużycie wody 15 -18 m3 miesięcznie
    5 stałych mieszkańców

    Mój wybór:
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...ng-p-1114.html
    Bardzo proszę o ocenę decyzji.

    Pozdrawiam

  12. #11772

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Raczej nie pozostawiamy pytań bez odpowiedzi...

    Przede wszystkim bym sprawdził, czy nie jest bypass otwarty i mieszacz na maksa odkręcony.
    Bypass zamkniety, mieszacz na maksa wkrecony.

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Po drugi sprawdziłbym ustawienia głowicy (tryby regeneracji). Szczególnie sprawdził bym tutaj ustawienia solankowania współprądowe czy przeciwprądowe (pierwsze watermarki miały regenerację downflow, potem weszły upflow). Na plakietce głowicy powinno być napisane.
    Tutaj robilem restart do ustawien fabrycznych. To jest up-flow i regeneracja bez plukania wstecznego.
    Wczesniej dzialalo dobrze do czasu az sie inzektor nie zapchal.

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post

    Sprawdziłbym czy podczas solankowania prawie od razu do kanalizacji płynie słona woda (to by świadczyło o nieprawidłobym przekierowaniu solanki) czy dopiero po kilkunastu minutach.
    Przy solankowaniu (etap 1 regeneracji) od razu normalna, po 10 min normalna woda, po 20 min slona.

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Sprawdziłbym czy nie ma jakiś nieprawidłowości w części odpowiedzialnej za solankowanie (numer 2 na rysunku poniżej) na bypassie (nr 13) oraz przy mixingu (część 4). Ostatecznie przejrzałbym części 1 i 3 czy nie ma jakiś uszkodzeń na uszczelkach (ale wtedy raczej nie zasysałby soli).
    Wczesniej wyczyscilem z 2-ki tylko zwezke (tam byl kamien ktory blokowal zasysanie solanki i napelnianie zbiornika),
    Mocniej glowicy nie rozbieralem, bo to jednak plastik i balem sie ze nie zloze.

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat-watermark-glowica.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	433714

  13. #11773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aniolek_777 Zobacz post
    Witam
    Od długiego czasu zastanawiałem się nad zakupem zmiękczacza i wreszcie decyzja została podjęta. Teoretycznie po przeczytaniu baaardzo wielu wątków forum wiem co powinienem kupić...ale profilaktycznie wolę zapytać o prawidłowość wyboru

    Twardość ogólna: 381 mgCaCO3/l +/- 39 mgCaCO3/l (niepewność rozszerzona) - 21,33 DH +/- 2,18 DH
    Zużycie wody 15 -18 m3 miesięcznie
    5 stałych mieszkańców

    Mój wybór:
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zmiekczacz-wody-clack-30-el-lewatit-mixing-p-1114.html
    Bardzo proszę o ocenę decyzji.

    Pozdrawiam
    Trochę mały ten zmiękczacz jak na takie zużycie... ale to nie jest krytyczny problem - po prostu będzie się częściej regenerował.
    Druga sprawa to sterownik - wersja EI nie jest ani najnowsza, ani najlepsza - ale to też nie jest problem bo nadal będzie to działać prawidłowo.
    Trzecia sprawa to dodatki - brakuje zaworu obejścia (bypass), ale to można dorobić na zaworach zewnętrznych (tylko będzie to dodatkowo kosztować).
    Czwarta sprawa (i najważniejsza) to brak wodomierza w sterowniku. Wpływa to dość znacznie na działanie zmiękczacza. Moim zdaniem warto poszukać wersji objętościowej.

  14. #11774

    Domyślnie

    Dziękuję za info, szukam dalej innego

  15. #11775
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aniolek_777 Zobacz post
    Witam
    Od długiego czasu zastanawiałem się nad zakupem zmiękczacza i wreszcie decyzja została podjęta. Teoretycznie po przeczytaniu baaardzo wielu wątków forum wiem co powinienem kupić...ale profilaktycznie wolę zapytać o prawidłowość wyboru

    Twardość ogólna: 381 mgCaCO3/l +/- 39 mgCaCO3/l (niepewność rozszerzona) - 21,33 DH +/- 2,18 DH
    Zużycie wody 15 -18 m3 miesięcznie
    5 stałych mieszkańców

    Mój wybór:
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...ng-p-1114.html
    Bardzo proszę o ocenę decyzji.

    Pozdrawiam
    Witaj, przy takiej twardości wody oraz zużyciu miesięcznym wody, sugerowałbym zmiękczacz ze złożem w objętości 40 l (chyba, że nie będzie Ci przeszkadzać częstsza regeneracja urządzenia). Zwróć uwagę na zmiękczacz Ecoperla Softower M - dwuczęściowy zmiękczacz z głowicą ze sterownikiem objętościowo-czasowym. Jeżeli miałbyś więcej pytań na temat pracy urządzenia, zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #11776

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czwarta sprawa (i najważniejsza) to brak wodomierza w sterowniku. Wpływa to dość znacznie na działanie zmiękczacza. Moim zdaniem warto poszukać wersji objętościowej.
    Kupiłem dokładnie ten zmiękczacz i chciałbym skorygować, że ma zainstalowany wodomierz.

  17. #11777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Taplarski Zobacz post
    Kupiłem dokładnie ten zmiękczacz i chciałbym skorygować, że ma zainstalowany wodomierz.
    Jeśli tak to OK. Na zdjęciach go nie ma, ale skoro jest to dobrze.

  18. #11778

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Mam prośbę o pomoc w doborze urządzeń uzdatniających do wody o parametrach:
    Lp. Oznaczenie Wynik Norma
    1 Ogólna liczba mikroorganizmów w 22st C (Metoda płytkowa) 2,1x100
    2 Liczba bakterii grupy coli (Metoda filtracji membranowej) 0
    3 Liczba bakterii Escherichia coli (Metoda filtracji membranowej) 0
    4 Liczba enterokoków kałowych (Metoda filtracji membranowej) 0
    5 Liczba bakterii Clostridium perfringens (Metoda filtracji membranowej) 0
    6 Barwa (Pt) 5
    7 Odczyn (pH) 7,3 6,5-9,5
    8 Twardość ogólna (CaCO3) 390 mg/l 60-500
    9 Żelazo ogólne (Fe) 121 mikrog/l 200
    10 Mangan (Mn) 2231 mikrog/l 50
    11 Chlorki (Cl) 97,9 mg/l 250
    12 Jon amonowy (NH4) 0,301 mg/l 0,5
    13 Azotyny (NO2) <0,01 mg/l 0,5/0,1
    14 Azotany (NO3) <1 mg/l 50
    15 Mętność 0,78 NTU 1
    16 Zapach bez zapachu
    17 Utlenialność (O2) 3,3 mg/l 5

    Pompa będzie w budynku (jeszcze nie zainstalowana).
    6 osób, zużycie ok 8 m3.
    Niestety brak kanalizacji - szambo.
    W domu odrzewanie podłogowe - więc potrzeba podrasowania wody do instalacji.
    Zamierzam powtórzyć badania pod kątem samego manganu.
    Z góry dziękuję
    W do

  19. #11779
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    po zbadaniu wody chciałbym ją nieco poprawić - żółte zacieki w łazienkach, montaż pompy ciepła, być może nawet chciałbym (w opcji) by woda nadawała się do picia:

    1. Mn 0,15 / 0,05 [mg/l]
    2. Fe 0,36 / 0,2 [mg/l]
    3. NH4+ 4,60 / 0,5 [mg/l]
    4. twardość 160 / 60-500[mg CaCO3/l]

    mam ofertę na doprowadzenie wody do porządku ale napowietrzacz + zb. hydroforowy + odżelaziaczo-odmanganiacz + stacja wielofunkcyjna + filtr mechaniczny = 11kPLN.
    Da się to zrobić taniej a jaszcze przy zadowalającej jakości wody?
    Co gorsza mam szambo, a wolałbym maszynerię zamontować w podpiwniczeniu (wys. pomieszczenia około 1,1m) ale trzeba by wyrzucać ścieki około 1-1,5m do góry...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  20. #11780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał kato77 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Mam prośbę o pomoc w doborze urządzeń uzdatniających do wody o parametrach:
    Lp. Oznaczenie Wynik Norma
    1 Ogólna liczba mikroorganizmów w 22st C (Metoda płytkowa) 2,1x100
    2 Liczba bakterii grupy coli (Metoda filtracji membranowej) 0
    3 Liczba bakterii Escherichia coli (Metoda filtracji membranowej) 0
    4 Liczba enterokoków kałowych (Metoda filtracji membranowej) 0
    5 Liczba bakterii Clostridium perfringens (Metoda filtracji membranowej) 0
    6 Barwa (Pt) 5
    7 Odczyn (pH) 7,3 6,5-9,5
    8 Twardość ogólna (CaCO3) 390 mg/l 60-500
    9 Żelazo ogólne (Fe) 121 mikrog/l 200
    10 Mangan (Mn) 2231 mikrog/l 50
    11 Chlorki (Cl) 97,9 mg/l 250
    12 Jon amonowy (NH4) 0,301 mg/l 0,5
    13 Azotyny (NO2) <0,01 mg/l 0,5/0,1
    14 Azotany (NO3) <1 mg/l 50
    15 Mętność 0,78 NTU 1
    16 Zapach bez zapachu
    17 Utlenialność (O2) 3,3 mg/l 5

    Pompa będzie w budynku (jeszcze nie zainstalowana).
    6 osób, zużycie ok 8 m3.
    Niestety brak kanalizacji - szambo.
    W domu odrzewanie podłogowe - więc potrzeba podrasowania wody do instalacji.
    Zamierzam powtórzyć badania pod kątem samego manganu.
    Z góry dziękuję
    Faktycznie ten poziom manganu jest wyjątkowo wysoki, przy pozostałych parametrach raczej "normalnych"... zdecydowanie do powtórzenia badanie.
    W kwestii bakterii - lampa UV.
    W kwestii fizykochemii - pytanie czy chcesz zmiękczać wodę? Pomijając ten mangan jest OK.
    Zużycie (8m3) to wartość na miesiąc dla 6 osób?

Strona 589 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony