dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 129
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 2565
  1. #1741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Dla 2 osob mysle ze 127m2 jest ok. Wielki salon to fajnie ale sypialnia 11m2 jest malutka i raczej malo wygodna. Nawet w blokach raczej nie robia tak malych pokoi a jednak jak sie buduje dom chcialo by sie wygodniej spac. Podany uklad mi sie podoba ale wolalbym miec salon mniejszy o 15m2 a te metry odnalezc w sypialni i gabinecie.
    Nie ma tu mowy o garazu ale gdy dodamy garaz 23m2 to sie okazuje ze dom juz ma 150m2 i jest dla dwoch osob.

    Wiec ciekaw jestem jak rodziny 4 osobowe uzasadniaja powierzchnie 120m2
    Dlatego każdy wybiera projekty pod siebie.

    Sypialnia jest aż nadto, bo co w niej robić oprócz.... ma 2m okno tarasowe a na tarasie jest duża przestrzeń. Do niej przylega 8m łazienka i 5 m garderoba.

    Gabinet jest też wystarczający do naszych potrzeb, zmieści wszystko co potrzebujemy Ma też duże okno na brzozowy las. Może to dodaje mu przestrzeni.


    Dla mnie salon to podstawa domu, bo tam się dzieje życie rodzinne i tam przebywamy większość czasu. Często mamy też gości i tak jak dzisiaj 12 osób w salonie czuło się swobodnie i wygodnie po mimo, że nie mamy go jeszcze urządzonego i większość mebli to meble turystyczne, które w sumie zajmują dużo miejsca.


    To prawda, że starsi i młodzi różnie postrzegają powierzchnię domu.
    Młodzi jeszcze nie wiedzą, co tak na prawdę potrzebują w domu, to biorą tyle ile mogą...zazwyczaj budują większe domy niż potrzebują. Nawet biorąc pod uwagę dzieci, to i tak powierzchnia jest o wiele za duża.

    To jest nasz 3 dom, w którym mieszkamy. Pierwsze były większe ale mniej wygodne dla nas.
    I jak pamiętam moje marzenia z czasów młodości o nowym domu, to zawsze myślałam, że jeszcze większa powierzchnia domu załatwi to, że będzie wygodniejszy.
    Ale to nieprawda .
    Dojrzałam do tego, żeby patrzeć na wszystko przez inny pryzmat np. dobrze zaprojektowanej przestrzeni a nie jej wielkości,
    Ten 3 sama zaprojektowałam, tak byśmy czuli się w nim mega komfortowo i wygodnie.
    I dopiero teraz po mimo dużo mniejszego metrażu, czuję że to jest to!
    Ważna jest też działka, bo dużo czasu spędzamy na zewnątrz. Dom z działką powinien współgrać i tak jak w naszym przypadku każde okno i drzwi mają znaczenie. Powoduje to, że czujemy się dobrze na zewnątrz i wewnątrz domu a działka nie jest odrębnym tworem tylko powiększeniem domu.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 21-10-2019 o 00:17 Powód: dopisek
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  2. #1742
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    A to nie jest tak, że piszące tu osoby, które tak uparcie bronią mniejsze domy, po prostu nie stać na duży dom. Przecież dom to nie musi być tylko sypialnia, łazienka, kuchnia i garaż (chociaż dla niektórych garaż to też luksus i polecają wiatę). Czy nie chcielibyście mieć osobnego pomieszczenia np. na salę kinową, siłownię, pracownię dla swojego hobby (np. pokój muzyczny, pracownia malarska, itp.), bibliotekę, pokój gier z bilardem i barkiem i co tam można jeszcze wymyślić?
    nie nie chciałbym miec w domu sali kinowej, siłowni bilblioteki czy bilarda. To wszystko mam na miescie do ktorego mam 15 minut. Rozumiem ze ktos moze miec takie wymagania ale nie przekonuj wszystkich że sala kinowa to taki super pomysł, bo zaraz okaze sie ze siedzisz 90 % czasu w domu bo po co wychodzić skoro mam kino w domu.

    PS. zapomniales o basenie, lodowisku i skoczni naraciarskiej ktore sa niezbedne do domu

  3. #1743

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    nie nie chciałbym miec w domu sali kinowej, siłowni bilblioteki czy bilarda. To wszystko mam na miescie do ktorego mam 15 minut. Rozumiem ze ktos moze miec takie wymagania ale nie przekonuj wszystkich że sala kinowa to taki super pomysł, bo zaraz okaze sie ze siedzisz 90 % czasu w domu bo po co wychodzić skoro mam kino w domu.

    PS. zapomniales o basenie, lodowisku i skoczni naraciarskiej ktore sa niezbedne do domu
    Niestety nie jesteś w tej grupie społecznej, o której ja pisałem i nie potrafisz tego zrozumieć. Żeby nie było - ja też w niej nie jestem.

  4. #1744
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Niestety nie jesteś w tej grupie społecznej, o której ja pisałem i nie potrafisz tego zrozumieć. Żeby nie było - ja też w niej nie jestem.
    wiem o co ci chodzi, jestem zbyt biedny na sale kinowa w domu. Tak jestem zbyt biedny na to aby budowac 100 metrowa sale kinowa tylko po to aby moc obejrzec film raz an 2 miesiace w domu.
    Możesz mi wierzyc lub nie ale nawet jakby mnie bylo stac to nie zorbilbym kina w domu, nie czuje takiej potrzeby. To że bogaci kupują domy po 500 metrów w kotrych maja wszystko od kina po wybieg z lwami to ja doskonale wiem, tylko nadal pozostaje pytanie "czy akurat mi to jest potrzebne"

  5. #1745
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ludzie całe życie mieszkali na 50 m2 całą rodziną w bloku i było dobrze
    Nie było. Mieszkałam na 48 m2 w cztery osoby i nigdy nie było dobrze. Zawsze było przeraźliwie ciasno, bez prywatności (pokój musiałam dzielić z młodszym bratem) - nie było jak zaprosić koleżanek. Przez 20 lat nie zjadłam obiadu przy normalnym stole, bo stół do pokoju dziennego się nie mieścił (jedliśmy na niskiej ławie siedząc na kanapie).
    Zwykły chłop z XIX miał chałupę o większym metrażu niż bloki PRL.

  6. #1746
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post

    PS. zapomniales o basenie, lodowisku i skoczni naraciarskiej ktore sa niezbedne do domu
    Mam takiego klienta. Poza tymi wymienionymi jest też pokój zarządcy domu, kuchnia i jadalnia dla służby, pokój śniadaniowy przy sypialni, galeria sztuki, i wiele innych pomieszczeń...

    500 m2 to może ma tam garaż (z własnym warsztatem). Dom ma ok. 3 tyś m2.

  7. #1747
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mam takiego klienta. Poza tymi wymienionymi jest też pokój zarządcy domu, kuchnia i jadalnia dla służby, pokój śniadaniowy przy sypialni, galeria sztuki, i wiele innych pomieszczeń...

    500 m2 to może ma tam garaż (z własnym warsztatem). Dom ma ok. 3 tyś m2.
    każdemu według potrzeb

  8. #1748
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mam takiego klienta. Poza tymi wymienionymi jest też pokój zarządcy domu, kuchnia i jadalnia dla służby, pokój śniadaniowy przy sypialni, galeria sztuki, i wiele innych pomieszczeń...

    500 m2 to może ma tam garaż (z własnym warsztatem). Dom ma ok. 3 tyś m2.
    Ooooo, to ładnie dałaś do pieca

  9. #1749
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Ten 3 sama zaprojektowałam, tak byśmy czuli się w nim mega komfortowo i wygodnie.
    I dopiero teraz po mimo dużo mniejszego metrażu, czuję że to jest to!
    I to jest ten klucz do sukcesu. Dopiero gdy samemu zabiera się za projektowanie swojej przestrzeni, można lepiej zrozumieć jak "działa architektura" i lepiej zrozumieć własne potrzeby - tego nie da analizowanie choćby tysiąca gotowych projektów.
    Tym bardziej w obecnych czasach, przy tej technologii, dostępnych darmowych programów do modelowania 3D, można na sucho poprojektować setki układów (no łatwiej jest jak się zna ograniczenia swojej działki i budżetu).
    Tak właśnie do tego podszedłem w swoim przypadku. Jak pisałem w poprzednim komentarzu, mi wyszło 113m2 użytkowej (bez garażu, wolnostojący).
    I to 113m2 parterówki mieści cały wymagany program dla rodziny 2+2. Mógłbym dorzucić więcej metrów. Ale co by to zmieniło? Niektóre pomieszczenia mógłbym trochę inaczej zaaranżować, ale pod względem funkcjonalności i ergonomii nie dałoby mi to prawie nic.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  10. #1750

    Domyślnie

    W czworakach żyli ludzie w jednej izbie w trzy pokolenia i jakoś żyli no nie .

    Każdy ma dom na jaki go stać i fajnie, i niech się cieszy z tego co ma.
    Tylko błagam nie piszcie takich bzdór, że duży dom to jest samo zło, że małe jest lepsze itp. “Po co mi sala bilardowa, bibloteka, basen, kino domowe i bar nawet jakbym miał pieniadze to bym niechciał, bo moge wyjść, mam to obok na mieście” guzik prawda, jak niemasz dużych pieniędzy to tego nie zrozumiesz. Ludzie z dużymi pieniędzmi nie będa z “plepsem” na mieście się bawić . Nie mówiac już, że to niebezpieczne, patrz. goście “U Sowy” . Oni spotykaja się w swoich domach, w swoim sosie i nie lubia wychodzić “ na miasto”.
    Ktoś napisał tu, że każdy ma ograniczenia i on niezna nikogo kto by nie musiał liczyć się z budżetem. To że się niezna to nie znaczy, że takich ludzi nie ma. I to jest ich całkiem dużo.
    Przykład, który podała Elfir. Z racji tego co robię też mam kontakt z takimi ludzmi, oni nie pytaja ile to kosztuje tylko podoba się lub nie.

    Nikomu bym nie napisała, że ma “kurnik” a nie dom, bo taki mały i że nierozumiem jak można w takim mieszkać. Każdy, nawet najmniejszy dom może być piękny, przytulny i ukochany. I bedziemy do niego wracać z radościa. Ale prosze nie piszcie np. “Po co komu duża sypialnia”, po co komu duże to czy tamto. Każdy jest inny, żyje inaczej lubi co innego. To, że czegoś nie rozumiecie, nie znacie, nie krytykujcie.

    Wiekszość tu stwierdza autorytatywnie, że dom taki a taki (cztaj mały) jest najlepszy, a każdy inny jest be. Brzmi to jak stwierdzenie, że najlepszy jest kotlet schabowy z ziemiaczkami i kapusta a nie jakieś trufle ble. Tylko głupek i idiota tyle pieniędzy wydaje na jedzenie i do tego jeszcze się nie naje do syta .

    Reasumujac wszystkie domy sa super o ile sa dopasowane do ludzi, którzy w nich żyja, zarówno finansowo jak i mentalnie .
    Ja tam chciałabym mieszkać w pałacu ale mnie niestać i nie będę pisać, że kto by to sprzatał albo, że nie znalazła bym rodziny .
    Pozdrawiam
    Katka

  11. #1751

    Domyślnie

    Tacy ludzie o jakich napisała Elfir, to nie wchodzą na forum muratora i mają gdzieś jak będzie wyglądał ich dom. Patrzą na dom w innych kategoriach niż my.
    Ważne by był tylko wielki, większy niż mają wszyscy z ich otoczenia i robił wrażenie.To domy przede wszystkim na pokaz, nie do normalnego życia.
    Poza tym takich ludzi jest bardzo mało, to nie bierzemy ich w ogóle pod uwagę i uważamy za skrajności. Nie nasza liga!
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #1752
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    cięzkiprzypadek - ten klient znalazł mnie poprzez forum, gdy budował pierwszy dom
    Okazał się za mały na jego tryb życia, więc buduje kolejny.

  13. #1753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    cięzkiprzypadek - ten klient znalazł mnie poprzez forum, gdy budował pierwszy dom
    Okazał się za mały na jego tryb życia, więc buduje kolejny.
    Wymiękłam
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  14. #1754

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Swój przyszły dom (parterówka) zaplanowałem tak (rodzina 2+2):

    1. Dwa pokoje dla dzieci każdy po 12m2
    2. Sypialnia dla rodziców + garderoba 16,5m2
    3. Kuchnia 11m2
    4. Salon + jadalnia 27,6m2
    5. Pomieszczenie gospodarcze/techniczne z pralnią 6,8m2
    6. Łazienka 7,7m2
    7. WC 2,2m2
    8. Wiatrołap 6,6m2
    9. Kumunikacja 11,2m2

    W sumie: 113,6m2

    Garaż wolnostojący 38m2.
    Z powyższego wychodzi 151,6 m2 i brakuje drugiej łazienki. Czyli widać ze przy wcale nie wygórowanych powierzchniach pokoi (raczej wyżej wymienione są minimalne) uzyskujemy 160m2 dla rodziny 2+2. A jak dopiero się zmieścić w 100 czy 120m2

  15. #1755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Wymiękłam
    Nie każdy dochodzi do milionów w dzieciństwie

  16. #1756
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Z powyższego wychodzi 151,6 m2 i brakuje drugiej łazienki. Czyli widać ze przy wcale nie wygórowanych powierzchniach pokoi (raczej wyżej wymienione są minimalne) uzyskujemy 160m2 dla rodziny 2+2. A jak dopiero się zmieścić w 100 czy 120m2
    Garaz jest wolnostojący, więc nie wiem czy wliczać go jako powierzchnię domu - chociaż na pewno odciąża dom, jeśli chodzi o pow. do przechowywania.

  17. #1757

    Domyślnie

    Ja buduję i mam 230m2 uzytkowej i garaz wolnostojący 7x8m i zastanawiam się czy nie będzie mało

  18. #1758

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Ja buduję i mam 230m2 uzytkowej i garaz wolnostojący 7x8m i zastanawiam się czy nie będzie mało

    Mysle ze to sa dobre zalozenia. Zrob tylko 2 bramy do garazu tak zeby uzyskac rozmiar zblizony do szerojosci garazu. bo standardowa 5m przy garazu 6m nie za dobra jest bo np motocykla juz sie z boku nie postawi. Tzn postawi ale nie wypch ie bokiem. Ja bym dzis do garaazu 6m robil brame 5.5m

  19. #1759

    Domyślnie

    Mam bramy 2 x 2,75m.
    5m to za mało dla mnie przy jednej bramie zdecydowanie.

  20. #1760

    Domyślnie

    to też nie za bogato bo zaledwie 5,5m i pewnie słup pośrodku

Strona 88 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony