dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 61
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 1212
  1. #321
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Po średnich pensjach w sektorze publicznym to się nie sprawdza.
    No wiem. Czemu akurat piszesz o sektorze publicznym?

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    To co opisałeś o ratach jest nieprawdą.
    A konkretnie to co jest nieprawdą? Możesz zacytować? Wytłuścić?

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Faktem jest, że w ratach równych kredytu na 30 lat to co wpłacisz przez pierwsze 10 lat to 75% tej kwoty pójdzie na odsetki a 25 % na spłatę kapitału.
    To zależy od oprocentowania. Jak ktoś ma we frankach, to spłata kapitału często jest większa, niż wysokość raty (bo ma ujemne oprocentowanie).

    Przy 5% masz w pierwsze 10 lat w sumie rat 29% kapitału.

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Co zyskujemy nadpłacając kredyt. Np. mamy kredyt na 500tyś, 30 lat, rata 2273,23zł. Teraz jeśli nadpłacimy 50tyś, i skrócimy okres kredytowania o 5 lat to dalej będziemy mieli ratę bardzo podobną bo 2277,01zł, ale nadpłacając 10% kwoty skracamy czas spłaty aż o 16%.
    Prz takim podejściu to musiałbym brać kredyt na dom na dużo gorszych warunkach, niż miałem na mieszkanie. Co gorsza - mając dalej kredyt nie spłacony do końca kredytu na dom bym nie dostał, bo nie miałbym zdolności kredytowej. A tak z odłożonej gotówki zbudowaliśmy dom, a kredyty spokojnie się spłacały (jeden jeszcze nam został).

  2. #322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nikt mi nie owie że wzięcie kredytu na 30 lat nie jest ryzykowne. 30 lat temu była komuna a za 30lat może być eldorado lub możemy być w czarnej dupie.
    I czasami może się tak zdarzyć że dupa będzie musiała być twarda jaka skała a "a u dupeczki i misia" to klucha którą trudno natychmiastowo utwardzić ponieważ brak zaplecza a jk meszkanie jest na kredyt to i samochód itp pewnie.

    Ja mam teraz prawie 60zł rat/mc do płacenia i wkur.... mnie to że je mam było to ekonomcznie uzasadnione ale zawsze to kotwica.(no dobra przesadzam ale to wkur...)
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 14-11-2019 o 05:11
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nikt mi nie owie że wzięcie kredytu na 30 lat nie jest ryzykowne. 30 lat temu była komuna a za 30lat może być eldorado lub możemy być w czarnej dupie.
    I czasami może się tak zdarzyć że dupa będzie musiała być twarda jaka skała a "a u dupeczki i misia" to klucha którą trudno natychmiastowo utwardzić ponieważ brak zaplecza a jk meszkanie jest na kredyt to i samochód itp pewnie.

    Ja mam teraz prawie 60zł rat/mc do płacenia i wkur.... mnie to że je mam było to ekonomcznie uzasadnione ale zawsze to kotwica.(no dobra przesadzam ale to wkur...)
    Nie jest ważny okres spłaty bo po pierwsze to wynika ze zdolności kredytowej do obsługi kredytu , a nie wszystkie dochody uznaje bank z drugiej strony śrubowanie i skracanie okresu kredytowania może być niebezpieczne w przypadku wzrostu oprocentowania lub obniżenia dochodów. Dlatego kredyt na 30 lat to nie jet żaden problem ale jest to prawo do jego spłaty w tym terminie a nie obowiązek i przeważnie kwota odsetek takiego kredytu z zachowaniem okresu jego spłaty przekracza 100% jego wartości. Dlatego nie nalezy być łosiem i nadpłacać kredyt zwlasza w pierwszyvh 1-5 latach gdy w racie sa prawie same odsetki.

  4. #324
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie jest ważny okres spłaty bo po pierwsze to wynika ze zdolności kredytowej do obsługi kredytu , a nie wszystkie dochody uznaje bank z drugiej strony śrubowanie i skracanie okresu kredytowania może być niebezpieczne w przypadku wzrostu oprocentowania lub obniżenia dochodów. Dlatego kredyt na 30 lat to nie jet żaden problem ale jest to prawo do jego spłaty w tym terminie a nie obowiązek i przeważnie kwota odsetek takiego kredytu z zachowaniem okresu jego spłaty przekracza 100% jego wartości. Dlatego nie nalezy być łosiem i nadpłacać kredyt zwlasza w pierwszyvh 1-5 latach gdy w racie sa prawie same odsetki.
    Czas spłąty jest ryzykiem ponieważ przez 30lat możesz przeżyć więcej niż jeden kryzys
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Czas spłąty jest ryzykiem ponieważ przez 30lat możesz przeżyć więcej niż jeden kryzys
    okres spłaty kredytu nie jest obowiązkowy brałem kredyt na 25 lat spłaciłem w 6 czy to problem ? Zrobiłem to aby nie płacić bankowi odsetek i zmniejszyć ryzyko o którym piszesz. czy to taki problem?

  6. #326
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Jakoś pomijacie to że w racie oprocz Wiboru (teraz cos kolo 1.7%) jest prawie drugie tyle marży banku (czasem nawet więcej). I to jest własnie interes banku. Im zależy na tym żeby kredyt spłacać jak najdłużej, najlepiej te 30lat. Każda nadpłata to strata dla banku, dlatego większość z nich pobiera prowizję za wczesniejszą nadpłatę w pierwszych latach (to według mnie powinno być zakazane). Procent na lokatach zawsze bedzie niższy niż Wibor, inaczej banki musiałby nas łupić w inny sposób. Jeśli mamy wolne środki to nie ma żadnego sensu trzymać ich na koncie tylko trzeba kredyt spłacać - no chyba że mamy na tapecie inwestycje które dają duze gwarancje zysku bo mimo wszystko kredyt hipoteczny jest najtanszy i stosunkowo bezpieczny w spłacie.

  7. #327
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Może dla ciebie skok do 12% nie bedzie tragedia ale na pewno sporym ciosem. Tymczasem dla 80% ludzi na hipotekach skok do 6-8% spowoduje sie budzet domowy przestanie sie zamykać i zacznie być spory klopot, a jak taki wibor utrzyma sie wiecej niż rok to zaczną sie tarapaty, komornicy itp. Także ryzyko jest i to duże.

  8. #328

    Domyślnie

    Dlaczego takie ceny?
    Po prostu są efektem tego że większość społeczeństwa to tłuki i lenie.. Pewnie połowa jak by doszło do jakiegoś większego załamania gospodarki , padła by z głodu.
    Mi takie ceny odpowiadają, bo na fuchach można fajnie zrobić.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #329
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    okres spłaty kredytu nie jest obowiązkowy brałem kredyt na 25 lat spłaciłem w 6 czy to problem ? Zrobiłem to aby nie płacić bankowi odsetek i zmniejszyć ryzyko o którym piszesz. czy to taki problem?
    Ale mowa tu o misiach i dupeczkach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Może dla ciebie skok do 12% nie bedzie tragedia ale na pewno sporym ciosem. Tymczasem dla 80% ludzi na hipotekach skok do 6-8% spowoduje sie budzet domowy przestanie sie zamykać i zacznie być spory klopot, a jak taki wibor utrzyma sie wiecej niż rok to zaczną sie tarapaty, komornicy itp. Także ryzyko jest i to duże.
    Im wyższy wibor tym lepiej dla mnie tym wyższe odsetki na lokatach i części TFI. A dzieciaki z kredytami niehc się trochę pogimnastykują o jednego srajfona i tipsy świat się nie zawali a pokory trochę nabiorą
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Prz takim podejściu to musiałbym brać kredyt na dom na dużo gorszych warunkach, niż miałem na mieszkanie. Co gorsza - mając dalej kredyt nie spłacony do końca kredytu na dom bym nie dostał, bo nie miałbym zdolności kredytowej. A tak z odłożonej gotówki zbudowaliśmy dom, a kredyty spokojnie się spłacały (jeden jeszcze nam został).
    Czyli Ciebie dom kosztował mniej niż pozostałość kredytu za mieszkanie, które było pierwsze?
    Podajesz jakiś dziwny przykład, że na kredyt mieszkaniowy otrzymałeś lepsze warunki, niż byś otrzymał na kredyt na dom. A jakby było odwrotnie? Przecież nie jesteś w stanie przewidzieć jakie będą marże banków za x lat.

    Myślisz, że dlaczego bank woli Ci pożyczyć pieniądze niż te pieniądze "inwestować"? Woli dlatego, że jest to dobry biznes przy stosunkowo niedużym ryzyku. Myślisz, że jak przeciętny kowalki będzie "inwestować", trzymać kasę na lokacie itp to zarobi więcej niż bank? Czyli, że kowalski jest sprytniejszy od banku? No wybacz, ale w większości przypadków najbardziej opłaca się spłacić kredyt. Oczywiście życie może pokazać co innego, jednak to działa w dwie strony.

  12. #332
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Jakoś pomijacie to że w racie oprocz Wiboru (teraz cos kolo 1.7%) jest prawie drugie tyle marży banku (czasem nawet więcej). I to jest własnie interes banku. Im zależy na tym żeby kredyt spłacać jak najdłużej, najlepiej te 30lat. Każda nadpłata to strata dla banku, dlatego większość z nich pobiera prowizję za wczesniejszą nadpłatę w pierwszych latach (to według mnie powinno być zakazane). Procent na lokatach zawsze bedzie niższy niż Wibor, inaczej banki musiałby nas łupić w inny sposób. Jeśli mamy wolne środki to nie ma żadnego sensu trzymać ich na koncie tylko trzeba kredyt spłacać - no chyba że mamy na tapecie inwestycje które dają duze gwarancje zysku bo mimo wszystko kredyt hipoteczny jest najtanszy i stosunkowo bezpieczny w spłacie.
    W mojej opinii każdy rozsądny człowiek powinien mieć na przeżycie bez pracy minimum 3 miesięcy. Dopiero później nadplacac

  13. #333
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Im wyższy wibor tym lepiej dla mnie tym wyższe odsetki na lokatach i części TFI. A dzieciaki z kredytami niehc się trochę pogimnastykują o jednego srajfona i tipsy świat się nie zawali a pokory trochę nabiorą
    O czym ty piszesz, jak rata skoczy z 1500 na 3000 to zaoszczedzenie na gorszej komorce pomoże na miesiac, a co z pozostałymi 300-ma miesiącami wyższych rat? Przy skoku Wiboru nie ma skoku płac, często jest odwrotnie... pętła na szyi sie zaciska. Sporo osob pobralo hipoteki zacheconych niskimi stopami i namowami doradow finansowych. "Sąsiedzi mają słabe dochody a sie buduja to czemu my nie możemy"? Kryzys przyjdzie i będzie bolał, najbardziej niepoprawnych optymistów. Część firm budowlanych żerujących teraz na wysokich stawkach przy niskiej jakości usług bardzo szybko upadnie, zostaną tylko tani lub bardzo dobrzy.
    Ostatnio edytowane przez Aaricia23 ; 14-11-2019 o 08:12

  14. #334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    O czym ty piszesz, jak rata skoczy z 1500 na 3000 to zaoszczedzenie na gorszej komorce pomoże na miesiac, a co z pozostałymi 300-ma miesiącami wyższych rat? Przy skoku Wiboru nie ma skoku płac, często jest odwrotnie... pętła na szyi sie zaciska. Sporo osob pobralo hipoteki zacheconych niskimi stopami i namowami doradow finansowych. "Sąsiedzi mają słabe dochody a sie buduja to czemu my nie możemy"? Kryzys przyjdzie i będzie bolał, najbardziej niepoprawnych optymistów. Część firm budowlanych żerujących teraz na wysokich stawkach przy niskiej jakości usług bardzo szybko upadnie, zostaną tylko tani lub bardzo dobrzy.
    Niewiele z tych rzeczy mnie dotyczy.

    Skończą się tipsy, żarcie i kawa na mieście sprzeda się samochód i kupi bilet miesiączny i będzie dobrze bezrobocie wzrośnie no ale to też nie tragedia urośnie szara strefa

    Edit: jest jeden doradca finansowy jes na twoim karku pozostali chcą cię zdoić
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #335
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.399

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    W mojej opinii każdy rozsądny człowiek powinien mieć na przeżycie bez pracy minimum 3 miesięcy. Dopiero później nadplacac
    Dokładnie tak. Należy najpierw zabezpieczyć tyły. Zresztą przez pierwsze 3 lata kredytu bank ma prawo pobierać opłatę za nadpłatę, więc to średnio się opłaca - to ten czas można przeznaczyć na gromadzenie pieniądza. Po tym czasie kredyt można w ogóle refinansować w lepszym banku.
    Zresztą nikt nie zmusza by nadpłacać wielkimi kwotami typu 20-30k PLN. To mogą być dużo niższe pieniądze, które nie naruszą finansowego bezpieczeństwa.
    https://www.youtube.com/watch?v=8bE9q68GeP4
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  16. #336
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Czyli Ciebie dom kosztował mniej niż pozostałość kredytu za mieszkanie, które było pierwsze?
    Nic takiego nie napisałem - ciągle mamy kredyt. Gdybym go nadpłacał - nie miałbym kasy na zakup działki ani rozpoczęcie budowy. Gdybym spłacił stare kredyty w całości to pewnie miałbym zdolność kredytową. Tyle, że zamiast 1% marży miałbym z 1,5 albo i 2. Zapłaciłbym prowizję i inne opłaty. Teraz mam dom bez hipoteki i ciągle stary kredyt w wysokości większej, niż połowa tego, co wydałem na dom.


    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Przecież nie jesteś w stanie przewidzieć jakie będą marże banków za x lat.
    W życiu mieliśmy z żoną trzy kredyty hipoteczne - najstarsze, dwa takie same - oprocentowanie 1/2 wiboru nie mniej niż 4% (a byl to rok 1999 i wtedy te 4% wydawało się nieosiągalnym kosmosem). Trzeci LIBOR+1pp. Teraz są jeszcze droższe warunki. Banki wraz z zapełnianiem portfela na dziesięciolecia podnoszą cenę kredytów. Nie sądzę, żeby ten trend się zmienił.


    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Myślisz, że dlaczego bank woli Ci pożyczyć pieniądze niż te pieniądze "inwestować"?
    Dla banku kredyty to aktywa (czyli to, co potocznie nazywane jest inwestycją).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-11-2019 o 09:14

  17. #337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    W mojej opinii każdy rozsądny człowiek powinien mieć na przeżycie bez pracy minimum 3 miesięcy. Dopiero później nadplacac
    trzy miesiące to mało staram sę nie naruszać granicy dwuch lat i to zdywersyfikowane (gotówka, lokaty, TFI, blacha)
    Wszystko idzie szybko wycofać a metal już trzymam na armagedon
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #338
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Zdrowe podejscie. Trzeba jednak tez sprawdzic czy nadplata jest korzystna i praktyczna... mozna miec "oszczednosci" ktore jednak przewyzszaja
    % kredytu jak i mozna nie chciec splacic 1 kredytu aby za chwile moze musiec wziasc inny na gorszych warunkach.
    Niby na co ten kredyt?
    Wakacje. Nie mam nie jadę
    Kostka przed domem. nie mam na nią to nie robię jest gdzie spać,
    Ogródek? Nie mam na to to znaczy że mnie nie stać.
    Na życie chyba mam jak odłożyłem.
    Inwestycje w domu typu pompa ciepła?
    Meble do domu na kredyt?
    Remont na kredyt? To są bieżące inwestycje to musi być w budżecie, jeżeli na to cię nie stać to znaczy że nie nadpłacasz...

  19. #339

    Domyślnie

    Ale Wy macie grubo naryte pod tą kopułką

  20. #340
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Niby na co ten kredyt?
    Wakacje. Nie mam nie jadę
    Kostka przed domem. nie mam na nią to nie robię jest gdzie spać,
    Ogródek? Nie mam na to to znaczy że mnie nie stać.
    Na życie chyba mam jak odłożyłem.
    Inwestycje w domu typu pompa ciepła?
    Meble do domu na kredyt?
    Remont na kredyt? To są bieżące inwestycje to musi być w budżecie, jeżeli na to cię nie stać to znaczy że nie nadpłacasz...

    bez przesady , pożyczanie pieniędzy nie jest takie złe. idąc twoim tokiem rozumowania to młode małżeństwo, wprowadzi się do swojego domu/ mieszkania, po 20 latach. bo wtedy odłożą na kupkę sumkę. nie wiem czy to takie fajne by było...

Strona 17 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony