dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 779 z 1061
Pokaż wyniki od 15.561 do 15.580 z 21202
  1. #15561
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jakie teraz są standardy montażowe, techniczne, co się poleca.
    Stosuje się raczej falownik centralny? mikrofalownik per panel? mikrofalownik per 2-4 panele?
    Założenie, że wszystko będzie na jednej płaszczyźnie. Cień brak/niewielki ale w przyszłości większy (rosnące drzewa sąsiada).
    nie ma szablonu pod każdy dom.
    Dobór części składowych odbywa się pod konkretna inwestycję, co nie zmienia faktu, że jest wielu fanów wśród instalatorów na SE, bo droższa instalacja = większy zysk, a często to przerost formy nad treścią.
    Jeśli już to jeden na 2/4 panele.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #15562
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Dla potomnych.
    Miałem dwa liczniki w Tauronie Apator Norax 3 w obydwu licznikach ustawione sumowanie arytmetyczne. W Tauronie bilansowanie międzyfazowe to fikcja. Jak do tego dołożyć rozliczenie wg proporcji w taryfach to Tauron uchodzi za najbardziej złodziejski ZE w Polsce w zakresie mikroinstalcji.
    od 3 lat już o tym trąbimy https://www.elektroda.pl/rtvforum/vi...676&highlight= , ale warto przypominać, bo sporo nowych prosumentów nie jest w temacie .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #15563
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    zainstaluj sobie "per" nie wiem co to jest ale brzmi zajebiście.
    Nie wiem co mnie czeka po DOMOWNIK-u FORUM (ale przybliżę się do tego), zainspirowałeś mnie do napisania dla samego pisania, ale ja z sensem dla odmiany. Dzięki za inspiracje OLIMP-e.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 21-03-2020 o 17:55
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #15564
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    nie ma szablonu pod każdy dom.
    Dobór części składowych odbywa się pod konkretna inwestycję, co nie zmienia faktu, że jest wielu fanów wśród instalatorów na SE, bo droższa instalacja = większy zysk, a często to przerost formy nad treścią.
    Jeśli już to jeden na 2/4 panele.
    Dzięki. Jak przyjdzie czas instalacji (za ok 1-1,5 roku) to wtedy będę musiał znaleźć dobrego instalatora i się zdać na niego
    Teraz robi sąsiad i tak rzuciłem to pytanie dla orientacji.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #15565
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie wiem co mnie czeka po DOMOWNIK-u FORUM (ale przybliżę się do tego), zainspirowałeś mnie do napisania dla samego pisania, ale ja z sensem dla odmiany. Dzięki za inspiracje OLIMP-e.
    on już tak ma .
    ELITA FORUM od bodaj 1000 do 2800 postów, to są stare opisy i są raczej oderwane od rzeczywistości, teraz zielone kratki... zbierane za pomoc, klikane gwiazdkami pod postem .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #15566

    Domyślnie

    Cześć,

    Szybkie i konkretne pytanie. Czy może mi ktoś wskazać moduły zgodne z moimi na dachu (Longi LR6-60PE 310M)?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	longi LR6-60PE 310M.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	442099

    Mam 8 sztuk i chciałbym dokupić 3-4 aby podnieść moc instalacji. Obecnie jest 2,48kWp mam falownik Fronius 3kW. Chciałbym gdzieś w okolicach 3,5-4 kWp mieć w panelach. Będę super wdzięczny za wskazanie konkretnego modelu. Na oferty też jestem otwarty

    Nie jestem specjalistom więc po polsku proszę

  7. #15567

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Cześć,

    Szybkie i konkretne pytanie. Czy może mi ktoś wskazać moduły zgodne z moimi na dachu (Longi LR6-60PE 310M)?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	longi LR6-60PE 310M.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	442099

    Mam 8 sztuk i chciałbym dokupić 3-4 aby podnieść moc instalacji. Obecnie jest 2,48kWp mam falownik Fronius 3kW. Chciałbym gdzieś w okolicach 3,5-4 kWp mieć w panelach. Będę super wdzięczny za wskazanie konkretnego modelu. Na oferty też jestem otwarty

    Nie jestem specjalistom więc po polsku proszę
    A pytałeś w hurtowniach czy nie mają ich jeszcze? Np a Keno?
    http://keno-energy.com/index.php?go=...R6-60PE%20310M
    Albo wrzuć zapytanie na grupę Fotowoltaika. Często się odzywają ludzie, którzy mają na magazynie parę - paręnaście sztuk.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  8. #15568

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Cześć,

    Szybkie i konkretne pytanie. Czy może mi ktoś wskazać moduły zgodne z moimi na dachu (Longi LR6-60PE 310M)?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	longi LR6-60PE 310M.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	442099

    Mam 8 sztuk i chciałbym dokupić 3-4 aby podnieść moc instalacji. Obecnie jest 2,48kWp mam falownik Fronius 3kW. Chciałbym gdzieś w okolicach 3,5-4 kWp mieć w panelach. Będę super wdzięczny za wskazanie konkretnego modelu. Na oferty też jestem otwarty

    Nie jestem specjalistom więc po polsku proszę
    całkiem porównywalne przede wszystkim prądowo są longi 315 Imp to 9,36 i w Krk dostępne

  9. #15569

    Domyślnie

    Mimo to ja bym najpierw popytał na grupach Fotowoltaika i znajdą się ludzie, którzy w stodole pod sianem mogą mieć te same.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  10. #15570

    Domyślnie

    Masz jakąś konkretną grupę na myśli?
    Do Keno dzwoniłem, ale już chyba za późno. Jutro będę próbował.

  11. #15571

    Domyślnie

    Mam patrzeć na ten parametr - imp/A ?

    Reszta mniej ważna?

  12. #15572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #15573

    Domyślnie

    Kilka grup na Facebooku :
    Fotowoltaika.
    Fotowoltaika bez tajemnic.
    Fotowoltaika w Polsce.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  14. #15574

    Domyślnie

    Cholera znowu ten fejsbuku. Jak jak nie lubię tego ...

    Dobra doedukowałem się trochę poprzez:
    http://www.instsani.pl/514/niedopaso...dowe-paneli-pv

    I zrozumiałem, że V się sumuje a A bierze najniższe z ca łego stringa.

    Idąc tą droga wydedukowałem, że coś takiego faktycznie będzie dobre (Longi LR6-60HPB-315M:

    https://mayster.pl/wp-content/upload...v=e21f3cf070f0



    Jedyne co budzi moją wątpliwość to prąd obwodu zamkniętego . W moich jest 10.02 a tutaj 9.94 (STC) i odpowiednio 8.08 vs 8.01 w NOCT.

    Na co ta różnica może wpływać?
    Ostatnio edytowane przez songoku_xxx ; 23-03-2020 o 20:21 Powód: dopiski

  15. #15575

    Domyślnie

    Też tam nie lubię wchodzić, większość to dzieciarnia z przechwałkami co nie mają i naganiacze z różnych firm. Ale czasem można wyłowić odrobinę pomocnych informacji.
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  16. #15576

    Domyślnie

    Długo zastanawiałem się czy jest mi to potrzebnę ale w końcu się zdecydowałem. Panele instalowali mi fachowcy z [SPAM] już jakiś czas temu. Widzę już różnicę, bo w kieszeni zostaje więcej pieniędzy. Była to dobra inwestycja!
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-03-2020 o 10:52

  17. #15577

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogus_m Zobacz post
    Długo zastanawiałem się czy jest mi to potrzebnę ale w końcu się zdecydowałem. !
    Piszesz o tym poście?

  18. #15578
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał woronkotomasz Zobacz post
    Dzien dobry, od jakiegos czasu sie zastanawiam nad fotowoltaika a teraz jak roboty nie ma to nudy i pomyslalem ze sam bym sobie zamontował to na dachu. Jakie podstawowe informacje potrzebne zeby zainstalowac samemu fotowoltaike?
    Przeczytaj ten wątek od początku to znajdziesz wszystkie potrzebne informacje...

  19. #15579

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Przeczytaj ten wątek od początku to znajdziesz wszystkie potrzebne informacje...
    Życia mu nie braknie na to?

  20. #15580

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Życia mu nie braknie na to?
    bez przesady...przeczyta część, jak zrozumie, to już nie będzie zadawać pewnych pytań, tych których najbardziej irytują bardziej doświadczonych w temacie.....
    wiesz, po iluś tam latach na forum, nie chce się po raz n-ty odpowiadać na podstawy...i dotyczy to każdej tematyki
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 779 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony