dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 29
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 564
  1. #501

    Domyślnie

    Panowie a jak ta aplikacja do thessli ??- bo na androidzie ma kiepskie opinie,ze to jakas masakra - czy tak jest rzeczywiscie? Bo jestem przed zakupem i myslalem o airmobile zamiast air++ - aby miec pelna elastycznosc.

  2. #502
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć pełną elastyczność to lepszy będzie airL plus modbus i home assistant. Masz wtedy i dostęp zdalny i stabilność. Air mobile czasem mi się wieszało, w dodatku szło przez chmurę.

  3. #503
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Jak chcesz mieć pełną elastyczność to lepszy będzie airL plus modbus i home assistant. Masz wtedy i dostęp zdalny i stabilność. Air mobile czasem mi się wieszało, w dodatku szło przez chmurę.
    Ile to kosztuje?

  4. #504

    Domyślnie

    AirL+ plus moduł expansion to jakieś 500zł. Przy czym sterowanie poprzez AirL+ za pomocą tego pokrętła to jest tragedia. Trzeba się nastawić, że jest po to żeby na początku wszystko ustawić, a potem dotykać tylko w sytuacji awaryjnej.

  5. #505
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    HA np AiSpeaker 200zl. Do tego kabel modbus od 50zl w górę.
    Co do airL się zgodzę, porażka. Ale w sumie używam tylko od wielkiego dzwona.

  6. #506

    Domyślnie

    Ja mam AirMobile - wiesza się RPi regularnie. Mam też Air+ za 200 zł podłączony bezpośrednio do rekuperatora. Jest niezbędny do kalibracji.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #507
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Do kalibracji wystarczy airL. Air L nie zabiera szyby modbus, co przy module cf powoduje pewne ograniczenia.

  8. #508
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Ja mam AirMobile - wiesza się RPi regularnie. Mam też Air+ za 200 zł podłączony bezpośrednio do rekuperatora. Jest niezbędny do kalibracji.
    Widzę, że Thessla to jakiś dramat. Już byłem blisko zakupu ich urządzenia... Każą słono dopłacać, do nietaniej już centrali, za opcje sterowania z które nie działają i w dodatku KŁAMIĄ w danych technicznych zaniżając rażąco zużycie energii elektrycznej.

  9. #509
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie ma róży bez kolców.
    Co do air mobile. Po wyłączeniu na switchu green polityki dla tego portu - czyli oszczędzania energii, zawieszanie było sporadyczne bardzo.

    Jeśli chodzi o zużycie energii, 40W przy 180m3, 2 dodatkowych filtrach, w tym jeden F8 uwazam za akceptowalne. Fizyki nie oszukamy, a robiąć instalację na peflexach te opory też nie będą małe.

    Są też inne wady, typu padające czujniki temperatury, ale samo urządzenie jest bardzo solidnie wykonane i wygłuszone. Było tak cicho, że nawilżacz nie był w stanie wykryć mikrofonem przepływu poniżej 150m3/h i musiałem przejść na sterowanie automatyką.
    A jak się dobrze poszuka, to kupi się je taniej. Firmy od wentylacji mają na urządzeniach ogromne marże - oczywiście nie wszyscy. Ale dostawałem oferty z rozjazdem nawet 20%. A przecież ten co oferował najtaniej też musiał zarobić
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  10. #510
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Nie ma róży bez kolców.
    Co do air mobile. Po wyłączeniu na switchu green polityki dla tego portu - czyli oszczędzania energii, zawieszanie było sporadyczne bardzo.

    Jeśli chodzi o zużycie energii, 40W przy 180m3, 2 dodatkowych filtrach, w tym jeden F8 uwazam za akceptowalne. Fizyki nie oszukamy, a robiąć instalację na peflexach te opory też nie będą małe.

    Są też inne wady, typu padające czujniki temperatury, ale samo urządzenie jest bardzo solidnie wykonane i wygłuszone. Było tak cicho, że nawilżacz nie był w stanie wykryć mikrofonem przepływu poniżej 150m3/h i musiałem przejść na sterowanie automatyką.
    A jak się dobrze poszuka, to kupi się je taniej. Firmy od wentylacji mają na urządzeniach ogromne marże - oczywiście nie wszyscy. Ale dostawałem oferty z rozjazdem nawet 20%. A przecież ten co oferował najtaniej też musiał zarobić
    40W to jest realna wartość, niestety Thessla w dokumentacji technicznej deklaruje dużo niższe wartości, które są zupełnie oderwane od rzeczywistości....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ThesslaGreen parametry.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	445224

    Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę... ale zużycie 4,5W (nawiew 4,5 + wyciąg 4,5 W) do przepchnięcia 150m3/h z oporem 150 Pa - to jest nieprawda , a gdzie moc zużywana przez sterownik...
    Nie rozumiem tego, niby fajna firma, na pierwszy rzut oka wygląda to nieźle ale jak się zajrzy głębiej to już nie jest tak zielono

  11. #511
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pytanie jakie wartości podają inni producenci, czy są jakieś normy.

    Nie jest to fajne, ale to jak ze spalaniem aut. Patrzę z przymrużeniem oka.

    Patrząc na Aerisa, to też nie są realne zbytnio:
    https://www.aeris.pl/produkty/aeris-next-600.html
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #512
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Pytanie jakie wartości podają inni producenci, czy są jakieś normy.

    Nie jest to fajne, ale to jak ze spalaniem aut. Patrzę z przymrużeniem oka.

    Patrząc na Aerisa, to też nie są realne zbytnio:
    https://www.aeris.pl/produkty/aeris-next-600.html
    Niby norma jest, dyrektywa jest, etykiety energetyczne powinny być, kary za brak etykiet są ale w wentylacji jeszcze to nie działa, dlatego nieuczciwi producenci mogą pisać co chcą.

    Może się to zmieni kiedyś, czytałem że wzięli się za kontrolę parametrów izolacji budowlanych i jakaś firma dostała 50 mln.zł kary...

  13. #513

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowaenergia Zobacz post
    Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę... ale zużycie 4,5W (nawiew 4,5 + wyciąg 4,5 W) do przepchnięcia 150m3/h z oporem 150 Pa - to jest nieprawda , a gdzie moc zużywana przez sterownik...
    Nie rozumiem tego, niby fajna firma, na pierwszy rzut oka wygląda to nieźle ale jak się zajrzy głębiej to już nie jest tak zielono
    A gdzie tam jest napisane, że centrala bierze 4,5 W
    Poszukaj sobie dokumentacji wentylatorów w internecie i zauważysz, że te dane niewiele się różnią od tych na stronie Thessla.

    Może poczekaj, aż zaczniesz używać swojej centrali - bo o ile Thessla, na rynku już trochę czasu jest, w dodatku konstruktorzy mają sporo doświadczenia wyniesionego z pracy przy poprzednich projektach, tak centrale pe-flex'u to jest nowość i jeszcze sporo doświadczenia do zebrania przed nimi.

  14. #514
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    A gdzie tam jest napisane, że centrala bierze 4,5 W
    Poszukaj sobie dokumentacji wentylatorów w internecie i zauważysz, że te dane niewiele się różnią od tych na stronie Thessla.

    Może poczekaj, aż zaczniesz używać swojej centrali - bo o ile Thessla, na rynku już trochę czasu jest, w dodatku konstruktorzy mają sporo doświadczenia wyniesionego z pracy przy poprzednich projektach, tak centrale pe-flex'u to jest nowość i jeszcze sporo doświadczenia do zebrania przed nimi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ThesslaGreen parametry.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	445248

    Nie napisałem, że centrala zużywa 4,5W tylko że wentylator tyle zużywa do wytworzenia strumienia o wydajności 150m3/h przy oporze instalacji 150Pa. W dokumentacji Thesla podaje że cała centrala zużywa 9W (nie uwzględniłem że 5W zużywa sterownik). Wg Ciebie to jest ok?

  15. #515
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Przyjmując, że sprawność wirnika wynosi 100% i sprawność silnika elektrycznego do napędu wirnika też wynosi 100 %, a opory wewnętrzne Theslli 650H wynoszą 0,0 Pa to wentylator przy strumieniu 150 m3/h i przy oporach instalacji 150 Pa zużyje 6,25 W - a tym samym cała centrala 12,5W.

    Tego nie przeczytałem w internecie tylko w książce do fizyki

  16. #516

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowaenergia Zobacz post
    40W to jest realna wartość, niestety Thessla w dokumentacji technicznej deklaruje dużo niższe wartości, które są zupełnie oderwane od rzeczywistości....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ThesslaGreen parametry.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	14,9 KB
ID:	445224
    Te parametry dla wersji Home 650h są jakieś dziwne. Dla mojej centrali Home 500V wartości w dokumentacji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Moc500v_2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	445280
    są dużo wyższe a rzeczywisty (dane z dzisiaj) pobór mocy przez centralę to:
    150 m3/h - 28 W
    500 m3/h - 270W.

  17. #517
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał redblack Zobacz post
    Te parametry dla wersji Home 650h są jakieś dziwne. Dla mojej centrali Home 500V wartości w dokumentacji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Moc500v_2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	445280
    są dużo wyższe a rzeczywisty (dane z dzisiaj) pobór mocy przez centralę to:
    150 m3/h - 28 W
    500 m3/h - 270W.
    Dzięki Redblack , nareszcie jakiś konkret, a nie fala hejtu bo ktoś ośmielił się zapytać na forum czy nie ma błędu w dokumentacji Thesli G.

  18. #518

    Domyślnie

    Dziękuję, że wnikneliscie w te kwestie, czyli wychodzi na to, że thessla zaniża deklarowane pobory mocy - ok to na chwilę obecną pod tym kątem chyba nie ma różnicy na który się zdecyduje. ReQnet jest chyba dość młody ale thessla home już parę latek ma (wyszla w 2017 lub wcześniej). Zastanawiam się jakie są szanse, że w najbliższych 6 (12?) miesiącach wyjdzie większa (600-650) wersja reQneta lub może thessla wypuści nowa odsłonę reku (z ERV?)....

  19. #519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    Zastanawiam się jakie są szanse, że w najbliższych 6 (12?) miesiącach wyjdzie większa (600-650) wersja reQneta lub może thessla wypuści nowa odsłonę reku (z ERV?)....
    Zadzwoń. Zapytaj.
    Tylko po co Ci większy? Budujesz pensjonat na 20 osób?

    Jeszcze co do wydajności, to niby szanujący się producenci podają pomiary z laboratorium swojego konkretnego urządzenia. Czyli uwzględnia opory wymiennika, filtrów itd. Słabsi kopiują wydajność z karty wentylatora - czyli pomijają opory samego rekuperatora który już znacząco zmniejsza przepływy. Dla pewności porównaj parametry wentylatorów, wielkość wymiennika (im większy tego samego modelu, tym mniejsze opory) i rodzaj filtrów (co do zasady im dokładniejsze, tym większe opory - ale budowa filtra też ma istotny wpływ).

  20. #520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tylko po co Ci większy? Budujesz pensjonat na 20 osób?
    Boję się, że 500m3/h nie wystarczy lub będzie na styk (a ponoć dobrze mieć zapas), bo powierzchnię do ogrzewania/rekuperowania mam po podłogach 280m2 a kubatura ok 630m3 ale uwzględniam duży korytarzo-holl na parterze 31m2=80m3 oraz duży korytarz na poddaszu 23m3 =55m3 czyli odejmując korytarze wychodzi akurat 500m3 ). Pytanie czy reQnet 500H wystarczy mi na mój dom? Bardzo rzadko ale jednak będzie wychodził na wysokie obroty jak na poddaszu w części biurowej w dużej sali będą lekcje grupowe (max 1 nauczyciel + 6 dzieci, to są sporadyczne sytuacje parę lekcji tygodniowo, zdecydowana większość to lekcje indywidualne 1na1).


    Podpierając się normą dot. wentylacji to wychodzi mi:
    - kuchnia 70m3/h
    - mieszkanie 3 lub więcej osób (2 dorosłych + 3 dzieci) 50m3/h
    - dwie łazienki 100m3/h
    - dwa WC 60m3/h

    = 280m3/h

    plus:
    -dla pokojów zbiorowego przebywania ludzi (np pokoje nauki) DUŻA SALA 7x20m3/h = 140m3/h
    -dla pokojów zbiorowego przebywania ludzi (np pokoje nauki) MAŁA SALA 2x20m3/h = 40m3/h
    część firmowa MAX (przez parę godzin tygodniowo) 180m3/h

    wszystko razem 460m3/h to reku 500m3/h wystarczy?

Strona 26 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony