dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Nie wiem, nie interesowałem się za bardzo - sądzę, że nie ma warystorowych do montażu w puszce bez iskiernika, z powodów, o których parę razy pisałem wcześniej.
    Próbuję wytłumaczyć, że iskiernik niekoniecznie jest lepszy od warystora, co usilnie starają się wmówić marketingowcy.
    On tam jest albo dlatego, że musi być zapewniona izolacja LN-PE, albo dlatego, że jest taniej.
    Jest jeszcze trzecia możliwość, marketing żąda więcej kA na pudełku.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Nie wiem, nie interesowałem się za bardzo - sądzę, że nie ma warystorowych do montażu w puszce bez iskiernika,
    Są. Masz na zdjęciu.

    Warystor nie zapewnia izolacji w normalnych warunkach?

    Edyta:
    Z linkowanego wcześniej artykułu:

    Należy w tym momencie postawić pytanie: czy postęp technologiczny poszedł tak daleko, że układ dwustopniowy można zastąpić jednostopniowym ? Nie. Więc dlaczego tak się robi ? Odpowiedź jest prosta: zysk finansowy. Iskiernik jest drogi z punktu widzenia produkcji. Nie można go wykonać ze zwykłej stali. Najczęściej stosuje się do ich budowy stop wolframu z miedzią. Więc po co je stosować jak i tak zwykły wykonawca nie potrafi ich odróżnić od siebie.


    Twierdzenie, że SPD pizbawione iskiernika jest lepsze jest nie do obronienia.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-07-2020 o 15:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony