dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 618 z 648
Pokaż wyniki od 12.341 do 12.360 z 12943
  1. #12341
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    pestka56 no cóż ... któż lepiej zadba o płomień w domowym ognisku niż kobieta

  2. #12342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    pestka56 no cóż ... któż lepiej zadba o płomień w domowym ognisku niż kobieta

    JA!

  3. #12343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajnytoster Zobacz post
    A nie dałoby rady rozpalić mniejszego ogniska na środku tego kolosa? Wizualnie to nie będzie to samo co w katalogach, ale od strony funkcjonalnej może by się sprawdziło...?
    Da się, tylko, że to dziwnie wygląda, a poza tym... Jak pali się tylko pośrodku, to zadymia boki paleniska i szyby. On musi dostać ognia po całości, żeby wyglądał jak należy, a ja żebym nie musiała wyglądać jak kominiarz po akcji szorowania bydlaka.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #12344
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    JA!
    Oj ja tu o zwykłych palaczach salonowych a nie zaraz level master

  5. #12345

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jak pali się tylko pośrodku, to zadymia boki paleniska i szyby. On musi dostać ognia po całości, żeby wyglądał jak należy, a ja żebym nie musiała wyglądać jak kominiarz po akcji szorowania bydlaka.
    No cóż, to w takim razie rzeczywiście - delikatnie mówiąc - niezbyt udana konstrukcja... A mówiąc wprost - do d..y taki kominek*. Ale za to jestem pewny, że w katalogach wygląda olśniewająco!

    *pestka, tylko nie bierz tego do siebie - nie piję do ciebie tylko do producenta

  6. #12346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Oj ja tu o zwykłych palaczach salonowych a nie zaraz level master

  7. #12347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajnytoster Zobacz post
    No cóż, to w takim razie rzeczywiście - delikatnie mówiąc - niezbyt udana konstrukcja... A mówiąc wprost - do d..y taki kominek*. Ale za to jestem pewny, że w katalogach wygląda olśniewająco!

    *pestka, tylko nie bierz tego do siebie - nie piję do ciebie tylko do producenta
    Wkład, a nawet cala seria do ktorej należy jest uznany za eko. Ja mam inne zdanie na ten temat, choćby z powodu działania gilotyny. Jest ładny, jednak ma sporo wad. Na pe`wno nie nadaje się dla osób, które nie mają wcześniejszych doświadczeń z wkładami kominkowymi.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #12348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wkład, a nawet cala seria do ktorej należy jest uznany za eko. Ja mam inne zdanie na ten temat, choćby z powodu działania gilotyny. Jest ładny, jednak ma sporo wad. Na pe`wno nie nadaje się dla osób, które nie mają wcześniejszych doświadczeń z wkładami kominkowymi.
    Bądźmy szczerzy...Wkład nie nadaje się do palenia! To, że Ty się z nim zaprzyjaźniłaś, jest tylko Twoją zasługą...

  9. #12349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Bądźmy szczerzy...Wkład nie nadaje się do palenia! To, że Ty się z nim zaprzyjaźniłaś, jest tylko Twoją zasługą...
    To twarda przyjaźń, ale ... Znajomym się on podoba. Nie masz pojęcia, co ja się natłumaczyłam takim jednym, żeby nie kupowali. Prawie się obrazili. Musiałam pozwolić im rozpalić w tym klocu. Dopiero dotarło. Nie będę opowiadać o sprzątaniu po tej prezentacji
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #12350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To twarda przyjaźń, ale ... Znajomym się on podoba. Nie masz pojęcia, co ja się natłumaczyłam takim jednym, żeby nie kupowali. Prawie się obrazili. Musiałam pozwolić im rozpalić w tym klocu. Dopiero dotarło. Nie będę opowiadać o sprzątaniu po tej prezentacji
    Wyobraź sobie mój wkład ze stopki. 166 cm szerokości, czyli "kupa" większa od Twojej o 66 cm! Ale wszystkim się podoba. Oczywiście jak ja napalę....

  11. #12351
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To twarda przyjaźń, ale ... Znajomym się on podoba. Nie masz pojęcia, co ja się natłumaczyłam takim jednym, żeby nie kupowali. Prawie się obrazili. Musiałam pozwolić im rozpalić w tym klocu. Dopiero dotarło. Nie będę opowiadać o sprzątaniu po tej prezentacji
    Ale honor sprzątania mam nadzieję pozostawiałaś ekipie testującej ?

  12. #12352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wyobraź sobie mój wkład ze stopki. 166 cm szerokości, czyli "kupa" większa od Twojej o 66 cm! Ale wszystkim się podoba. Oczywiście jak ja napalę....
    Widzisz Pan, Piotrze... poruszyłeś temat, o którym nie chciałam pisać To wina tego właśnie Brunnera Architektur, że nie oprotestowałam pomysłu na moją „zmorę” należycie. Siedział mi w głowie odkąd go zobaczyłam, obudowanego tą gigantyczną ścianą kafli, jakoś z 10 lat temu chyba w gazecie.

    A poważnie, czyli to nie tylko tak, że tylko ja mam problem z „jamnikiem” Pocieszające
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #12353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    Ale honor sprzątania mam nadzieję pozostawiałaś ekipie testującej ?
    A gdzie tam. Wypili mi na dodatek większość (aktualnie dostępnych) nalewek. Upili się, co tu dużo mówić i pożytku z nich żadnego nie było. Na dodatek powiedzieli, że to z rozpaczy na pogrzebie marzenia o szerokim i dostępnym dla kieszeni wkładzie. Nawet się gniewać nie mogłam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #12354

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    w najbliższej przyszłości planuje inwestycję w piecokominek Aktualnie jestem na etapie płyty fundamentowej. W związku z tym interesuje mnie kwestia doprowadzenia powietrza do piecokominka. Do tej pory spotkałem się z dwiema sprzecznymi opiniami. Dlatego chciałbym poprosić Was o pomoc bo z płytą ruszamy lada dzień.

    Opinia A: Należy doprowadzić pod piecokominek przepust fi 160
    Opinia B: Do piecokominka doprowadzamy powietrze z pomieszczenia. Zimne powietrze z zewnątrz nie jest wskazane bo będzie wychładzać piec.

    Stąd moje pytanie: robić przepust czy nie?

  15. #12355
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic_mar Zobacz post
    Dzień dobry,
    ...
    Opinia A: Należy doprowadzić pod piecokominek przepust fi 160
    Opinia B: Do piecokominka doprowadzamy powietrze z pomieszczenia. Zimne powietrze z zewnątrz nie jest wskazane bo będzie wychładzać piec.

    Stąd moje pytanie: robić przepust czy nie?
    Dzień dobry,
    myślę, że opiniodawcy B chodziło o to, że będzie wychładzać po zakończeniu palenia.
    Można więc wydać opinię C, że A plus przepustnica - najlepiej z siłownikiem i jakimś sterownikiem, żeby nie musieć pamiętać, albo nie musieć wstawać nocą do kominka.

  16. #12356

    Domyślnie

    Do tego doszliśmy z opiniującym B. Odpowiedz była następująca: przepustnica mimo wszystko przepuszcza powietrze i napływ powietrza z zewnątrz nie jest wskazany.

    Dodam, że chciałbym rozprowadzić ciepło z piecokominka po domu.
    W opinii A jest to jak najbardziej możliwe.
    W opinii B w przypadku pieca kaflowego nie jest to możliwe.

    Czy nie jest tak? W pierwszym przypadku A piecokominek ma być wykonany w formie kominka (kominek z szamotką + kafle).
    W drugim przypadku B piecokominek ma być tradycyjnym piecem ( piec kaflowy + szyba).

    Czy ktoś mógłby potwierdzić, że kominki z cegłą szamotową są nietrwałe, szamotka w palenisku pęka?


    .

  17. #12357
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic_mar Zobacz post
    Do tego doszliśmy z opiniującym B. Odpowiedz była następująca: przepustnica mimo wszystko przepuszcza powietrze i napływ powietrza z zewnątrz nie jest wskazany.

    Dodam, że chciałbym rozprowadzić ciepło z piecokominka po domu.
    W opinii A jest to jak najbardziej możliwe.
    W opinii B w przypadku pieca kaflowego nie jest to możliwe.

    Czy nie jest tak? W pierwszym przypadku A piecokominek ma być wykonany w formie kominka (kominek z szamotką + kafle).
    W drugim przypadku B piecokominek ma być tradycyjnym piecem ( piec kaflowy + szyba).

    Czy ktoś mógłby potwierdzić, że kominki z cegłą szamotową są nietrwałe, szamotka w palenisku pęka?


    .
    Przecież są przepustnice szczelne. Do spalania powietrze jest potrzebne a w domu też nie jest jego nieskończona ilość więc jakoś napływać musi (wentylacja, uchylone okno) wybierasz co wolisz.
    Widziałeś kiedyś piec kaflowy?
    Jak myślisz te piece kaflowe ile lat funkcjonowały i z czego były budowane?
    Tak szamotka w palenisku pęka, pytanie co w palenisku nie pęka.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #12358

    Domyślnie

    Miałem na myśli, że paleniska w nowoczesnych kominkach z cegła szamotową są mniej trwałe niż w tradycyjnych piecach kaflowych. Czy teraz pytanie jest dla Ciebie jasne?

  19. #12359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic_mar Zobacz post
    Do tego doszliśmy z opiniującym B. Odpowiedz była następująca: przepustnica mimo wszystko przepuszcza powietrze i napływ powietrza z zewnątrz nie jest wskazany.
    Szczelna przepustnica to żadna technologia kosmiczna. Większy problem to szczelny szyber - ale też są. I zważywszy, że niewiele osób montuje faktycznie szczelne kominki to i jedno, i drugie by się przydało, jak ktoś walczy o energooszczędność.

    Cytat Napisał mic_mar Zobacz post
    Czy ktoś mógłby potwierdzić, że kominki z cegłą szamotową są nietrwałe, szamotka w palenisku pęka?
    W moje kozie szamot się dzielnie trzyma. Pewnie jakbyś miał jakieś wielkie płyty przy małej akumulacji, to by miał większe szanse popękania. Ale dlatego zazwyczaj są to małe kształtki i sobie bez problemu radzą. A jak jest to palenisko o większej masie co je zabezpiecza przed szybkimi zmianami temperatury, to już mają luksusowe warunki.

  20. #12360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Remiks, dzięki za patent z popiołem Czemu ja o tym wcześniej nie wiedziałam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 618 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony