dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 703 z 1022
Pokaż wyniki od 14.041 do 14.060 z 20440
  1. #14041
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Można wymusić to zdalnie (przez service cloud ,albo HeishaMon) , i tam od razu będziesz miał status (w service cloudzie w wykresach) ,czy dezynfekcja działa,
    Wtedy nie trzeba żadnych harmonogramów ustawiać.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #14042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    menu użytkownika/ustawienia funkcji/grzałka zbiornika na wł
    menu instalatora/ustawienia systemu/grzałka zbiornika na zew, lub wew.
    menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna - ptaszek w odpowiednim dniu
    menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/godzina
    menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/temp. wrzenia - max 65 stopni jeśli grzałka wew. lub max 75 jeśli zew.
    menu instalatora/ustawienia działania/zbiornik/dezynfekcja termiczna/czas działania max - 10 do 15 min.
    Serdeczne dzięki kolego.
    Prawie wszystko bylo jak piszesz temperatura zbiornika byla wyższa niż 40*C
    Sprawa druga to ,to że nie mam grzalki w zbiorniku CWU ( nie ma żadnych kabli ) pytanie nasuwa się takie. Co dogrzewa CWU do 65*C ?
    Grzalka w PC? i jaką ona ma definicję ( zewnętrzna ,czy wewnętrzna)
    Wydaje mi się że to u mnie nie da rady skoro nie mam grzałki w CWU. No chyba że się mylę i brak dezynfekcji spowodowała temp w zbiorniku CWU +40*C
    Czy podczas dezynfekcji PC w określonych godz. ma być ustawiona tylko na CWU? czy może być też na CO? Logicznie wychodzi że jak PC pracuje na krzywej bez harmonogramu to tylko CWU.



    8c
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #14043

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Można wymusić to zdalnie (przez service cloud ,albo HeishaMon) , i tam od razu będziesz miał status (w service cloudzie w wykresach) ,czy dezynfekcja działa,
    Wtedy nie trzeba żadnych harmonogramów ustawiać.
    Trzeba to jeszcze umieć zapodać.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #14044
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Jak w opcjach CWU ustawisz grzałkę wewnętrzną to będzie ta w pompie.
    Wtedy i grzałka CO i grzałka CWU będzie ta wewnętrzna , choć będą osobno liczone.
    I tak , wtedy to ona będzie dogrzewać powyżej 50 stopni. Sprężarka si wyłączy , i tylko objegówka i grzałka będą działać na CWU.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  5. #14045

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Jak w opcjach CWU ustawisz grzałkę wewnętrzną to będzie ta w pompie.
    Wtedy i grzałka CO i grzałka CWU będzie ta wewnętrzna , choć będą osobno liczone.
    I tak , wtedy to ona będzie dogrzewać powyżej 50 stopni. Sprężarka si wyłączy , i tylko objegówka i grzałka będą działać na CWU.
    Oki-paniał. Obecnie na panelu wyświetla mi grzalkę wlaśnie z kranem ,lecz resztę wyłączyłem
    Czyli woda w CWU jak ktoś napisał musi być poniżej 40* Tak? Czy PC musi być ustawiona na samą CWU aby była Dezynfekcja? Czy może być i CO a dezynfekcję zrobi o zadanej godzinie. ?
    Napisałeś jeszcze--Cyt.Wtedy i grzałka CO i grzałka CWU będzie ta wewnętrzna Jak bym chciał uruchomić wspomaganie CO przy minusowych temp. to muszę w ustawieniach zapodać grzalka --CO?
    A co robi funkcja wymuś pracę grzalki? To tyczy się (CO?) - aby wspomagala ?
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 23-01-2021 o 19:35
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #14046
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.008

    Domyślnie

    Żeby grzałka miała szansę wspomagać CO , to musi też być "gotowa" - czyli ikonka z "podłogówką" też musi być włączona.
    To ,że te ikonki są ,wcale nie oznacza ,że one od razu grzeją , po prostu mogą być włączone , a na razie są "gotowe do użycia". Pompa pokazuje ,że ich używa włączając podkreślenie pod ikonką grzałki.
    Co do "Wymuś pracę grzałki" to trochę mylące jest. Ta funkcja działa w przypadku błędów w pompie ciepła. Jeśli pompa wykryje jakąś awarję i na pompie wyświetli się błąd ,i pompa przestaje pracować. Wtedy jeśli jest auto , to pompa może automatycznie załączyć grzałki i grzać nimi ( bo błąd nie pozwala grzać przy pomocy sprężarki) , bądz jesli tam będzie manual , to pracę na grzałkach bedzie mozna włączyć ręcznie z menu podrecznego.
    Grzalki można włączać tylko w przypadku ,jesli bledy dotycza jednostki zewnętrznej. Jak się coś w jednostce wewnętrznej popsuje to grzalek i tak nie bedzie mozna wlaczyc.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 23-01-2021 o 20:28
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #14047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Wałkowałem wspomaganie grzałką CO ostatnio dla serii J. I wygląda to tak:

    To czy załączy się grzałka zależy od równoczesnego spełnienia kilku warunków:
    -grzałka pokojowa musi być aktywowana/załączona w menu (tak świetna nazwa) ;D
    -upłynął ustawiony czas po jakim ta grzałka ma zacząć działać i temperatura wody nie została osiągnięta,
    -różnica temperatur pomiędzy rzeczywistą temperaturą wody, a wynikającą z krzywej grzewczej jest większa niż nastawioną,
    -grzałka działa/wspomaga PC do momentu kiedy nie zostanie osiągnięty ostatni parametr, mówiący na ile stopni przed temperaturą ma się wyłączyć.
    Trochę skomplikowanie wygląda ale generalnie można dość mocno nią sterować.

  8. #14048
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Serdeczne dzięki kolego.
    Prawie wszystko bylo jak piszesz temperatura zbiornika byla wyższa niż 40*C
    Sprawa druga to ,to że nie mam grzalki w zbiorniku CWU ( nie ma żadnych kabli ) pytanie nasuwa się takie. Co dogrzewa CWU do 65*C ?
    Grzalka w PC? i jaką ona ma definicję ( zewnętrzna ,czy wewnętrzna)
    Wydaje mi się że to u mnie nie da rady skoro nie mam grzałki w CWU. No chyba że się mylę i brak dezynfekcji spowodowała temp w zbiorniku CWU +40*C
    Czy podczas dezynfekcji PC w określonych godz. ma być ustawiona tylko na CWU? czy może być też na CO? Logicznie wychodzi że jak PC pracuje na krzywej bez harmonogramu to tylko CWU.



    8c
    Masz może w instrukcji PC do jakich temperatur dociąga? Wydaje mi się, że jak nie masz że do 65stC to do dezynfekcji musisz mieć grzałkę w zbiorniku.
    W mojej PC tak jest. PC grzeje wodę do bodaj 55stC a resztę do sterylizacji dokłada zbiornikowa grzałka.


    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Wałkowałem wspomaganie grzałką CO ostatnio dla serii J. I wygląda to tak:

    To czy załączy się grzałka zależy od równoczesnego spełnienia kilku warunków:
    -grzałka pokojowa musi być aktywowana/załączona w menu (tak świetna nazwa) ;D
    -upłynął ustawiony czas po jakim ta grzałka ma zacząć działać i temperatura wody nie została osiągnięta,
    To chyba tzw stopniominuty, Ja mam ustawione włączanie grzałki na -10 a się ani razu nie włączyła,mimo że dobiło jednej nocy do -18. Zapytałem więc instalatora a on mi tak to wytłumaczył, że mam 100 stopniominut i w tym czasie PC nie potrzebowała włączyć grzałki, bo spadek temp był zbyt krótki a PC nie potrzebowała włączyć się w tym czasie - chodzi bez kagańca taryfowego.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 24-01-2021 o 09:28
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #14049
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Wałkowałem wspomaganie grzałką CO ostatnio dla serii J. I wygląda to tak:

    To czy załączy się grzałka zależy od równoczesnego spełnienia kilku warunków:
    -grzałka pokojowa musi być aktywowana/załączona w menu (tak świetna nazwa) ;D
    -upłynął ustawiony czas po jakim ta grzałka ma zacząć działać i temperatura wody nie została osiągnięta,
    -różnica temperatur pomiędzy rzeczywistą temperaturą wody, a wynikającą z krzywej grzewczej jest większa niż nastawioną,
    -grzałka działa/wspomaga PC do momentu kiedy nie zostanie osiągnięty ostatni parametr, mówiący na ile stopni przed temperaturą ma się wyłączyć.
    Trochę skomplikowanie wygląda ale generalnie można dość mocno nią sterować.
    Jak chciałeś sterować grzałką to trzeba było se kupić kociołek elektryczny a nie pompę ciepła
    Nie wiem co Wy macie z tą grzałką, nie załącza się to znaczy, że nie musi się załączać i że pompa nie wymaga wspomagania.
    Takie kombinacje żeby samemu wymuszać grzanie grzałką są głupie poprostu.

  10. #14050
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cześć wszystkim!
    Od pewnego czasu zaglądam na forum. To mój pierwszy post.
    Od września 2019 jestem szczęśliwym posiadaczem pompy ciepła WH-UD07HE5-1. Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że w szeregu H model 5 kW to inna jednostka, a 7 i 9 kW to to samo tylko jednostka 9 kW może się "wkręcać" na większe obroty. Moja pompa przy grzaniu CWU uzyskuje do 75 Hz (produkcja ciepła nawet do 11 kW), przy grzaniu podłogówki max. to 61 (czasami 65, nie wiem od czego to zależy) Hz.
    Pytanie do znawców:
    Czy jest jakiś trick żeby w czasie dużych mrozów (w sumie kilka dni tej zimy) trochę "pogonić" sprężarkę podczas grzania podłogówki?

  11. #14051

    Domyślnie

    Cytat Napisał ainsztain Zobacz post
    Cześć wszystkim!
    Od pewnego czasu zaglądam na forum. To mój pierwszy post.
    Od września 2019 jestem szczęśliwym posiadaczem pompy ciepła WH-UD07HE5-1. Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że w szeregu H model 5 kW to inna jednostka, a 7 i 9 kW to to samo tylko jednostka 9 kW może się "wkręcać" na większe obroty. Moja pompa przy grzaniu CWU uzyskuje do 75 Hz (produkcja ciepła nawet do 11 kW), przy grzaniu podłogówki max. to 61 (czasami 65, nie wiem od czego to zależy) Hz.
    Pytanie do znawców:
    Czy jest jakiś trick żeby w czasie dużych mrozów (w sumie kilka dni tej zimy) trochę "pogonić" sprężarkę podczas grzania podłogówki?
    A w jakim celu chcesz ja podgonic?
    Za zimno w domu czy jak ? To podnosisz krzywa w czasie mrozów
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  12. #14052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dokładnie. Około -8 -10 C pompa osiąga punkt biwalentny i tyle. Nie ma co podnosić temperatury bo przy tych 61 Hz nic więcej nie wyciśnie, a w czasie grzania CWU daje radę. Poprzedniej zimy w ogóle nie było sprawy.
    Nie jest to wielki i częsty problem (miałem przy okazji szansę w końcu użyć kominka), ale może ktoś zna rozwiązanie.
    Z góry dziękuję.

  13. #14053
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał ainsztain Zobacz post
    Dokładnie. Około -8 -10 C pompa osiąga punkt biwalentny i tyle. Nie ma co podnosić temperatury bo przy tych 61 Hz nic więcej nie wyciśnie, a w czasie grzania CWU daje radę. Poprzedniej zimy w ogóle nie było sprawy.
    Nie jest to wielki i częsty problem (miałem przy okazji szansę w końcu użyć kominka), ale może ktoś zna rozwiązanie.
    Z góry dziękuję.
    Kupić pompę o takiej mocy żeby nie trzeba było dogrzewac domu kominkiem lub świeczka, grzałka tudzież inna farelka ?

  14. #14054
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ponad 10 000 zl dopłaty do T-CAP-a nigdy nie zużyję, nawet gdybym miał się dogrzewać farelką.
    Zawsze uważałem, że jak nie znam odpowiedzi to siedzę cicho a nie pier... bez sensu.
    Dzięki Arturo. Szacun za Twoją wielką wiedzę.

  15. #14055
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziomas1

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Łód"
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Jak chciałeś sterować grzałką to trzeba było se kupić kociołek elektryczny a nie pompę ciepła
    Nie wiem co Wy macie z tą grzałką, nie załącza się to znaczy, że nie musi się załączać i że pompa nie wymaga wspomagania.
    Takie kombinacje żeby samemu wymuszać grzanie grzałką są głupie poprostu.
    Mam wrażenie, że koniecznie chcesz nabijać liczbę postów. Jakbyś czytał dokładnie wcześniejsze posty uważnie to wiedzialbys że użytkownicy poszukiwali na ten temat odpowiedzi. Twoja szkoła dobierania pompy jest trochę inna niż rekomendowana obecnie przez producentów i instalatorow i uwierz mi że włączenie się grzalki na kilkadziesiat godzin w roku nikogo nie zrujnuje. Nie każdy też ma taki dom akumulator jak Ty. Pozdrawiam

  16. #14056

    Domyślnie

    Cytat Napisał ainsztain Zobacz post
    Dokładnie. Około -8 -10 C pompa osiąga punkt biwalentny i tyle. Nie ma co podnosić temperatury bo przy tych 61 Hz nic więcej nie wyciśnie, a w czasie grzania CWU daje radę. Poprzedniej zimy w ogóle nie było sprawy.
    Nie jest to wielki i częsty problem (miałem przy okazji szansę w końcu użyć kominka), ale może ktoś zna rozwiązanie.
    Z góry dziękuję.
    No a grzalki co nie zalaczyly sie ?
    Powinno pomóc Ci grzalkami dogrzać tylko jak miales za nisko ustawiona krzywa to sie nie zalaczyly bo w seri H musi byc chyba 8st roznicy miedzy zadana a ta co pompa osiaga zeby sie zalaczyly .
    Z tym baniakiem cwu to jest tak ze normalnie jak masz mala roznice mieszy temp.w baniaku a ta co ustawiles to tez Ci bedzie grzala np.na 35hz ale jak spuscisz duzo wody i ta roznica bedzie duza to poleci na np.75hz .
    Podobnie moze byc z grzaniem na c.o jak pompa wie ze ma podbic o 4st to nie wkreca sie za wysoko ale moze jakby poczuła ze ma podbic o 20st to moze by poszla na maxa
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  17. #14057
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał ainsztain Zobacz post
    Dokładnie. Około -8 -10 C pompa osiąga punkt biwalentny i tyle. Nie ma co podnosić temperatury bo przy tych 61 Hz nic więcej nie wyciśnie, a w czasie grzania CWU daje radę. Poprzedniej zimy w ogóle nie było sprawy.
    Nie jest to wielki i częsty problem (miałem przy okazji szansę w końcu użyć kominka), ale może ktoś zna rozwiązanie.
    Z góry dziękuję.
    PC miałeś dobieraną na podstawie wyliczeń czy 'na oko'?
    Z tego co widzę to grzałka ma ledwie 3kW w tej PC a zakres roboczy -20. Może za mało na zapotrzebowanie domu?
    Ja mam wg OZC przy -18 3,2kW a grzałki w PC 6kW..na wszelki wypadek.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 24-01-2021 o 10:43
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  18. #14058
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomas1 Zobacz post
    Mam wrażenie, że koniecznie chcesz nabijać liczbę postów. Jakbyś czytał dokładnie wcześniejsze posty uważnie to wiedzialbys że użytkownicy poszukiwali na ten temat odpowiedzi. Twoja szkoła dobierania pompy jest trochę inna niż rekomendowana obecnie przez producentów i instalatorow i uwierz mi że włączenie się grzalki na kilkadziesiat godzin w roku nikogo nie zrujnuje. Nie każdy też ma taki dom akumulator jak Ty. Pozdrawiam
    Nie ma żadnej "szkoły dobierania pompy ",moc grzewczą każdego urządzenia dobiera się do obciążenia cieplnego domu, tylko tyle.
    Pompa ciepła to jest takie samo urządzenie jak np. kocioł gazowy.
    Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi kotła z mocą do -10st.C a poniżej tej temperatury włączy se farelke czy przejdzie na kocioł elektryczny.
    Czasami zdrowych zmysłów brakuje ludziom...

  19. #14059
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Podobnie moze byc z grzaniem na c.o jak pompa wie ze ma podbic o 4st to nie wkreca sie za wysoko ale moze jakby poczuła ze ma podbic o 20st to moze by poszla na maxa
    Dokładnie tak jest,ale to też jakaś "nowa szkoła grzania" na niskich ustawieniach KG...

  20. #14060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ainsztain

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    PC miałeś dobieraną na podstawie wyliczeń czy 'na oko'?
    Z tego co widzę to grzałka ma ledwie 3kW w tej PC a zakres roboczy -20. Może za mało na zapotrzebowanie domu?
    Ja mam wg OZC przy -18 3,2kW a grzałki w PC 6kW..na wszelki wypadek.
    Na podstawie wyliczeń i to chyba dobrych skoro niewielkie niedogrzanie pojawiło się gdy średnia dobowa wyniosła -11 C (a rano było -19 C). Za to przy -19 C nie było żadnych problemów opisywanych tutaj przez niektórych.
    Stąd nie zgłaszam problemu bo jestem z tego wyboru pompy bardzo zadowolony.
    Skoro jednak ktoś twierdzi, że w serii H 9 i 7 kW to te samo urządzenie to 9 kW jednostka przy -15 C daje 1 kW więcej mocy niż moja- może da się to z mojej to jakoś wycisnąć?
    Nawet jak się nie da to też jest dla mnie OK.
    Pytam o "udoskonalenie" a nie naprawę.

Strona 703 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony