dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 181

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To tak na chłopski rozum wychodzi bilans jest dodatni.
    Zimą kąt padania jest bliższy do prostego w stosunku do okna, niż do gruntu i to przez cały dzień. Więc na m2 okna przypada więcej energii, niz m2 gruntu (a juz wewnątrz domu rozkłada się na większą powierzchnię podłogi).

    Jak ktoś chce uwzględniać bilans okna a nie osobno zyski, osobno straty to najpierw trzeba wyrzucić straty, które juz zostały uwzględnione w CW jak i każdym innym programie. Inaczej straty są uwzgledniane dwa razy - a zyski raz.

    Co do nowego toola - optymistycznie to wygląda. Zaciągnięty gotowiec Lena Eko WT2021 (nie sprawdzałem, czy cos zmienili w projekcie) ma EUco+w 19,08kWh/m2/r. Mój znacząco lepiej. Ale muszę posprawdzać i poprawić co nieco, bo już widzę, że mostki zaimportował wartościami i nie wiem, czy wszędzie są prawidłowe.

    A co do mostka, to chyba powinienem przyjąć cos takiego...



    Jednowarstwowa ściana z Ytonga się na to łapie, to czemu moja nie? I płyta nie może być lepsza w niczym od takich ław.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-05-31-11-47-30-83.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	456827  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony