dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Kupno mieszkania ocena / stary dom

    Co myślicie o zakupie takiego mieszkania na parterze . Czy warto czy lepiej sobie odpuścić?

    Chciałbym podkreślić , ze nie znam się na budowlance .

    Wiadomo , ze pierwsze co to wymiana instalacji elektrycznej , jaki byłby koszt mniej więcej ?

    Izolacja pionowa fundamentów ?

    Mam kilka zdjęć





    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 09-06-2021 o 23:26

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Odpuścić, ta ruina nadaje się jedynie do wyburzenia

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Tani będzie tylko zakup. Potem utopisz tyle co w budowę.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam jeszcze dwa zdjęcia z inne perspektywy .

    Na ile byście ocenili takie mieszkanie ? i ile mówicie , że musiałbym dołożyć później 200 tys-300 tys ?


    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 10-06-2021 o 04:08

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Na ile byście ocenili takie mieszkanie ?
    Mieszkania - nie wiem, ja bym nie dał nic.
    Dom - koszt działki w tej okolicy minus koszty rozbiórki i wywozu.

    Nie warto. Stan tragiczny. W dodatku to mieszkanie a nie cały dom, czyli dochodzą ewentualne problemy z pozostałymi właścicielami przy pracach dotyczących całego budynku.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #6

    Domyślnie

    Trzeba sprawdzić poziom wód gruntowych, stan fundamentów, izolacji poziomej i stropu.
    Jak jest OK -to do weryfikacji dach.
    Niestety -jak przedmówcy -podłoga na pewno do roboty.

    Zaleta jest taka, że może nie trzeba żadnych papierowych pozwoleń i zezwoleń, które trochę uprzykrzają życie i mało nie kosztują.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Sprawdzać to można jak to jakiś zakup sentymentalny albo lokalizacja z jakiegoś względu jest super.
    Jak nie to odpuścić bez sprawdzania szczegółowego. Oprócz tego, że stan bardzo zły to dyskusja jest o kupnie mieszkania w tym domu a nie całego domu to potęguje minusy transakcji.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8

    Domyślnie

    Chodzi o lokalizacje w skali od 1-10 to dałbym 11

    Jaki byłby koszt wymiany instalacji elektrycznej w takim mieszkaniu mniej więcej ?

    Jaki koszt założenie nowej instalacji poziomej i pionowej w istniejącym budynku?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Chodzi o lokalizacje w skali od 1-10 to dałbym 11
    To kupuj dom i działkę a nie kawałki.
    Znasz pozostałych właściciela/-li?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #10

    Domyślnie

    jeśli lokalizacja ci odpowiada i chcesz tam mieszkać to kupuj.
    pomieszkasz trochę i zobaczysz czy chcesz w to inwestować czy może jednak sprzedać dalej.finansowo raczej nie stracisz.

  11. #11

    Domyślnie

    Orientacyjnie koszt wymiany instalacji elektrycznej będzie od 2tys do 3,5 tys zł czy powyżej ,3,5 tys zł ?

    Widzieliście budynek on jeszcze zawija się w kształcie litery L wiec jeszcze tam z tyły schowany . Jaki to mniej więcej metraż dachu i ile by kosztował wymiana całkowita łącznie z wymianą więźby dachowej, z dachówkami ze średniej lub ciut wyższej półki cenowej W 20 tys zmieściłbym się?
    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 10-06-2021 o 20:10

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Orientacyjnie koszt wymiany instalacji elektrycznej będzie od 2tys do 3,5 tys zł czy powyżej ,3,5 tys zł ?

    Widzieliście budynek on jeszcze zawija się w kształcie litery L wiec jeszcze tam z tyły schowany . Jaki to mniej więcej metraż dachu i ile by kosztował wymiana całkowita łącznie z wymianą więźby dachowej, z dachówkami ze średniej lub ciut wyższej półki cenowej W 20 tys zmieściłbym się?
    Mniej niż 10 tyś bym nie szacował za elektrykę
    Dach od 50-60 tyś w góre

  13. #13

    Domyślnie

    Z tą elektryką to poważnie? W bloku w 2 pokojowym mieszaniu z 55m2 wymiana to koszt chyba maksymalnie 3 tys zł , a tu powyżej 10 ty zł ?

    Ok rezygnuje z zakupu tej ruiny

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    Z tą elektryką to poważnie? W bloku w 2 pokojowym mieszaniu z 55m2 wymiana to koszt chyba maksymalnie 3 tys zł , a tu powyżej 10 ty zł ?

    Ok rezygnuje z zakupu tej ruiny
    Wymiana może i wyjdzie tyle, ale jak chcesz mieć kila punktów w pokoju a nie jeden do tego współczesne zabezpieczenia itd to wg mnie się uzbiera więcej niż 3 tyś

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Wymiana może i wyjdzie tyle, ale jak chcesz mieć kila punktów w pokoju a nie jeden do tego współczesne zabezpieczenia itd to wg mnie się uzbiera więcej niż 3 tyś
    Chodzi Ci o wymianę instalacji w bloku , że wyjdzie więcej niz 3 ty zł ?


    Znalazłem taką odpowiedz na forum z 2018 r chyba , ze ceny poszły do góry. Osoba pisze , że w 4 pokojowym mieszkaniu zapłacił 3100 zł , a mi chodzi o mniejsze o 2 pokojowe .

    U mnie w mieszkaniu 70m2 ( 4 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój) zrobili wszystko bo mieszkanie nigdy nie remontowane: wymiana wszystkich kabli, zamocowanie punktowego oświetlenia w przedpokoju i kuchni na suficie podwieszanym, gniazdka standardowe z wejściami usb- w każdym pokoju średnio po 3 ( myślałem że będzie za dużo ale sprawdza się idealnie- nawet wysokość, 140 cm).
    Najważniejsze to założyli gniazdo siłowe- należy o tym pamiętać jeżeli ktoś chce obciążać mieszkanie wieloma sprzętami: indukcja, pralka, odkurzacz etc//

    Wracając, za wszystko policzyli 3600 zł ale że oszczędzałem na materiałach to wyszło 3100 zł. Jakość materiałów np tanie włączniki światła widać gołym okiem.
    Ostatnio edytowane przez m3rty ; 10-06-2021 o 22:17

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3rty Zobacz post
    chyba , ze ceny poszły do góry.
    Zdecydowanie.

    W 2018r robiłem w domu elektrykę, rolka 100m kabla 3x2.5 kosztowała ok 250 zł. Teraz kosztuje 500 zł
    Na mieszkanie 70m2 potrzebujesz takich rolek 2-3. Do tego 2-3 rolki 3x1.5 po 300 zł , z rolke 4x1.5 i za same kable masz w wersji minimum 2 tys zł. A gdzie puszki, przełączniki, gniazdka, rozdzielnica, zabezpieczenia i co najważniejsze robocizna?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  17. #17

    Domyślnie

    ej nie przesadzajmy, ten dom nie jest wcale jakąś wielką ruiną. To, ze tynk odpada, no to odpada, to widać, ale to nie musi oznaczać, że ściany są złe, że strop do wymiany itp.
    "Dom do wyburzenia ? Ruina, odpuść sobie?" - Ja bym nie pisał aż takich wniosków po obejrzeniu dwóch, czy czterech zdjęć. Wszystko zależy od ceny, lokalizacji i tego co faktycznie trzeba w tym domu wyremontować. Może się okazać, że wcale nie tak dużo. Najlepiej, gdyby autor wątku umówił się z jakimś kierownikiem budowlanym czy innym specjalistą na oględziny. Lepiej zapłacić nie wiem, strzelam, z 500 zł za taką nieoficjalną pomoc, niż potem żałować.
    Ewentualnie można zaprosić rzeczoznawcę ale to i cena za operat będzie większa.

  18. #18
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagloba Zobacz post
    ej nie przesadzajmy, ten dom nie jest wcale jakąś wielką ruiną. To, ze tynk odpada, no to odpada, to widać, ale to nie musi oznaczać, że ściany są złe, że strop do wymiany itp.
    "Dom do wyburzenia ? Ruina, odpuść sobie?" - Ja bym nie pisał aż takich wniosków po obejrzeniu dwóch, czy czterech zdjęć. Wszystko zależy od ceny, lokalizacji i tego co faktycznie trzeba w tym domu wyremontować. Może się okazać, że wcale nie tak dużo. Najlepiej, gdyby autor wątku umówił się z jakimś kierownikiem budowlanym czy innym specjalistą na oględziny. Lepiej zapłacić nie wiem, strzelam, z 500 zł za taką nieoficjalną pomoc, niż potem żałować.
    Ewentualnie można zaprosić rzeczoznawcę ale to i cena za operat będzie większa.
    Przerabiałem takie ruiny jakiś czas temu bo myślałem, że będzie taniej...Takie ruiny były wyceniane na 200-250tys.zl.
    Oczywiście, że taniej niż nowy dom ale zaryzykowałem.
    Nowy dom postawiłem za 320tys.zl i to w wersji all inclusive
    I zawsze to nowe a nie szpachlowane...

    Jeśli działka jest atrakcyjna a przy okazji cena to wyburzyć tą ruinę i budować na niej.
    Ale ta ruinę trzeba traktować jako cenę działki i negocjować jeszcze od tej ceny koszt wyburzenia i utylizacji pozostałości po wyburzeniu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 12-06-2021 o 00:42

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nie pchałbym się w kota w worku za dużo wad
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #20

    Domyślnie

    Zrezygnowałem z zakupu . Nie mam pieniędzy na odnowienie budynku , a co dopiero na zburzenie i wybudowanie domu . Ale lokalizacja naprawdę super , idealna no trudno .

    Mam całkiem inne pytanie , nie chciałbym zakładać niepotrzebnie tematu wiec napisze tutaj .

    Jakie są dzisiejsze standardy przy zakładaniu nowej instalacji elektrycznej ? Jakie kable się zazwyczaj kładzie 4 żyłowe?, 5 żyłowe? czy zwykle 3 żyłowe wystarczą?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony