dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Ja to komin systemowy to wystarczy wylać lawę zbrojoną bez łączenia z ławą.
    Kto kopał fundamenty?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    totomasz

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Fundamenty kopała koparka którą wynająłem sam, natomiast linie kredą na gruncie wyznaczył majster ekipy. Rysunki i projekt pokazywałem majstrowi przed koparką z zaznaczenie, że o ile ma to wpływ na fundament to nie będę robił kominka w salonie (doprowadzenie powietrza), natomiast mam komin do ogrzewania gazowego wg. projektu w pomieszczeniu gospodarczym. Wg. projektu są tam wkłady schiedel. Z ekipą miałem jeszcze jeden problem ponieważ kopali w gruncie bez ściągnięcia humusu. Humus trzeba było wybierać dopiero po wylaniu ław. Efekt taki, że resztki humusu którego koparka nie była w stanie wybrać po ławach musiałem ogarnąć sam i czyścić ławy z pozostałości które się obsypały . Rozumiem, że nie myli się ten co nic nie robi ale to trochę za dużo jak na sam początek, no i poziom "pomyłek" to chyba zbyt delikatne słowo, raczej lekceważenie podstawowych zasad. Szczerze to mam duże wątpliwości co do dalszej współpracy z tą ekipą. W poniedziałek wołam KB żeby obejrzał jeszcze poziomy tych ław. Nie mogłem być na budowie podczas początku jak już zaczęli kopać.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    totomasz

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    świętokrzyskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Ja to komin systemowy to wystarczy wylać lawę zbrojoną bez łączenia z ławą.
    Kto kopał fundamenty?
    Tylko u mnie stopa fundamentowa jest połączona z ławą i teraz ława była zazbrojona ze strzemionami 25/30, a szerokość samej ławy to 80 cm, to znaczy że nie da się teraz "podłączyć" zbrojenia stopy do dolnego zbrojenia ławy ponieważ zbrojenie jest przecież zalane betonem. Ktoś napisał żeby nawiercać, tylko czy nie poczyni to większych szkód - osłabienie ławy ? Jak to wygląda, nawierca się aż do drutów w ławie ? Wsuwa dodatkowe pręty z boku i zalewa? Czym to się łączy i czy fakt że ławy wylane w gruncie nie spowoduje, że zanieczyszczenia z gruntu po odkopaniu bokiem spowodują słabe połączenie z ławami już wylanymi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony