dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie WIRCO ECO czy wiecie coś o ty, czy to naciągnie ludzi?

    Ostatnio wpadłem na taką oto pompkę, ale nie znalazłem żadnych użytkowników tego rozwiązania.

    https://www.wircoeko.pl/

    Nie wiecie co to za ustrojstwo? Obiecują niby COP 3-3.3 non stop niezależnie od temperatury.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    595

    Domyślnie

    To jakiś wałek, tak jak z magnetyzerami

    Żadnej dokumentacji technicznej. A spółka z o.o. z kapitałem 5000pln założona w marcu tego roku https://krs-pobierz.pl/wirco-i7111453
    Ostatnio edytowane przez exetterenak ; 24-09-2021 o 15:00

  3. #3

    Domyślnie

    Jak coś ma w nazwie eco z zasady podchodzę jak do jeża z gołą d....



    Ale stronka ciekawa czyżby ponowne podejście z kawitacją ?

    Do 1000 zł z ciekawości kupiłbym. Licząc się ze stratą . Zadaj identyczne pytanie na elektrodzie tam rozkminią bo na razie nie ma tam nic o tym "piecu"
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 24-09-2021 o 15:02

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał esselite Zobacz post
    Nie wiecie co to za ustrojstwo? Obiecują niby COP 3-3.3 non stop niezależnie od temperatury.
    Tia, pompa ciepła z dwoma agregatami blisko 2m wielkości ledwo taki COP wyciąga, a tu proszę, zero wymienników i COP 3. Eh... Wał z serii indukcyjna pompa ciepła.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #5

    Domyślnie

    Czy ja dobrze rozumiem, że udało się wreszcie stworzyć perpetum mobile?
    300% sprawności bez wymienników, sprężarek ani innych źródeł energii?
    To może być przełom, nasze elektrownie będą mogły napędzać turbiny bez spalania paliwa.

  6. #6

    Domyślnie

    Hehe...właśnie tak cos podejrzewałem, że technicznie ciężko uzasadnić sprawność tego urządzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Ta, i te wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające realizacje. Rozumiem, jakby te zdjęcia były wykonane na początku XXI w. ale nie teraz. Magicy są wszędzie, ciekawe dlaczego 300%, a nie 500%

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    595

    Domyślnie

    Czekam tylko aż tu wjedzie przedstawiciel albo właściciel tej firmy i zacznie nas mieszać z błotem za to że nie rozumiemy ich przełomowego odkrycia i wynalazku

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekawe, wg foto drewniana beczółka na rurce C.O.
    Wg opisu www czytanego pobieżnie - Potrzebne zasilanie 3-fazowe, 25A.

    Wygląda na to, że jest to przepływowy podgrzewacz wody z 3-fazową grzałką.
    A magiczna sprawność bierze się stąd, że porównują to coś z piecem węglowym, którego sprawność zakładają na 30%, a pozostałe 70% to straty wywalone do komina.
    Przy takim założeniu to faktycznie grzałka elektryczna wykorzystująca 100% mocy - zyska magiczny COP 3 - ale w stosunku do ich wirtualnego pieca węglowego 30% sprawności czyli takiego z COP minus 3..

    Pokrętna logika, ale coś czuję, że opis strony właśnie na takim pokrętnym tłumaczeniu się opiera.

    Adekwatne do tych magicznych pudełek z reklam googla - co to starczy je wpiąć do gniazdka by obniżyć rachunek za prąd o 70%. W nowszej wersji ma postać bezpiecznika wpinanego na szynę w skrzynkę bezpieczników. Złośliwie zamykam te reklamy i zgłaszam jako te z niewłaściwą (lub niestosowną) treścią.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 29-09-2021 o 18:54
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    595

    Domyślnie

    Nie wiem o co chodzi ale firma od szaf hydraulicznych Izzifast ma na swoim kanale film z tym produktem. Muszę to uważnie przejrzeć bo oni to niby zachwalają
    https://www.youtube.com/watch?v=sQCTGKu4tsk

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Nie wiem o co chodzi ale firma od szaf hydraulicznych Izzifast ma na swoim kanale film z tym produktem. Muszę to uważnie przejrzeć bo oni to niby zachwalają
    https://www.youtube.com/watch?v=sQCTGKu4tsk
    Trzeba zadzwonić do Sztokholmu. Nobla z fizyki nie powinni dostać Syukuro Manabe, Klaus Hasselmann i Giorgio Parisi tylko Rafał Matlak za obalenie zasady zachowania energii/pierwszej zasady termodynamiki.

    Nie wytrzymałem do końca, bo wymiękłem jak to niby wysoko natleniona (czyli agresywna) woda ma zwiększać COP o 4, ale do tego momentu nie widziałem zachwalania ze strony Izzi. Od jakiegoś czasu kręcą filmiki z innymi - pewnie żeby zwiększyć zasięg i ilość subskrypcji. Czy promując szarlataństwo skorzystają na tym? Być może. Bo wiara w gusła na świecie kwitnie.

    Facet 27 lat się uczy, a nie pamięta podstaw fizyki. Trudne słowa (jak np."kawitacja", która nie jest, jak twierdzi p. Matlak "ruchem cząsteczek powietrza w wodzie", zawirowywacz, "woda plazmowana") i modne słowa jak "sposób zaprogramowany - to typowa zagrywka marketingowa dla naiwnych.

    I jak jest coś opatentowane, to jest publicznie dostępne - jak mam przestrzegać patentu, jak go nie znam? Dziwne, że sprzedawca nie zapoznał się z tym patentem.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Nie wiem o co chodzi ale firma od szaf hydraulicznych Izzifast ma na swoim kanale film z tym produktem. Muszę to uważnie przejrzeć bo oni to niby zachwalają
    https://www.youtube.com/watch?v=sQCTGKu4tsk
    znam tych ludzi z izziinstalacji - i nie zachwalają tego "cygańskiego kociołka" podchodzą chłopaki do tematu z bardzo dużą rezerwą, i pewnie całe zdarzenie skomentują: "kanał zapierdala, komentaże lecą" zwykły reportaż z targów - ot co, szkoda uwagi na kociołek z poborem mocy 10kW, lepiej poglądaj Sempińskiego https://www.youtube.com/watch?v=Lxd45rSa_Dk
    Ostatnio edytowane przez Jezusmaria ; 06-10-2021 o 14:41

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezusmaria Zobacz post
    znam tych ludzi z izziinstalacji - i nie zachwalają tego "cygańskiego kociołka" podchodzą chłopaki do tematu z bardzo dużą rezerwą, i pewnie całe zdarzenie skomentują: "kanał zapierdala, komentaże lecą" zwykły reportaż z targów - ot co, szkoda uwagi na kociołek z poborem mocy 10kW, lepiej poglądaj Sempińskiego https://www.youtube.com/watch?v=Lxd45rSa_Dk
    Nie zachwalają powiadasz?
    Ostatnio edytowane przez exetterenak ; 08-10-2021 o 06:58

  14. #14

    Domyślnie

    Są dwie opcje:
    1. Jest to (nie pierwsze i nie ostanie) oszustwo.
    2. Wynalazca tego urządzenie zmieni obowiązujące aktualnie prawa fizyki i dostanie Nobla (wątpię).
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Nie wiem o co chodzi ale firma od szaf hydraulicznych Izzifast ma na swoim kanale film z tym produktem. Muszę to uważnie przejrzeć bo oni to niby zachwalają
    https://www.youtube.com/watch?v=sQCTGKu4tsk
    Firma od szaf hydraulicznych, która sprzedaje czyjeś pompy pod swoją marką.
    Rozmawia z handlarzem, który dla nich te pompy instaluje u końcowego odbiorcy.

    Kanał Youtube to dziś solidne narządzie marketingowe.

    A Wirko?
    Pozostaje życzyć powodzenia w obalaniu 1 zasady termodynamiki.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Nie zachwalają powiadasz?
    https://ibb.co/p3NSSv3
    "Kanał zapierdala, komentarze lecą" tak Ci Rafał mogę odpowiedzieć, niestety świetne tematyczne filmy nie mają takiego wzięcia jak "cygańskie kociołki" Chłopaki będą musieli dawać tytuły " Tragedia na Podhalu!!! zatłukł naczyniem przeponowym owcę!!!! " później sie okaże że nie zatłukł - tylko stłukł, nie "naczyniem przeponowym" - tylko "naczynie" i nie "owce" tylko "na owoce" - jakaś kobieta piszę ze szkoda bo izziinstalacje mają świetne merytoryczne filmy ale udziela się grubo pod Cygańskim Kociołkięm pisząc tam komentarze - napedzając film który lada moment przekroczy 100K wyświetleń - sam podnosisz oglądalność filmu i zarazem kamału dyskutując na ten temat. tak samo jak wyciągnięty fragment z forum fejsowego skąd lecą linki i dopalacz do kanału. tak że tyle, śmigam - bo spóźniony już jestem.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezusmaria Zobacz post
    "Kanał zapierdala, komentarze lecą" tak Ci Rafał mogę odpowiedzieć, niestety świetne tematyczne filmy nie mają takiego wzięcia jak "cygańskie kociołki" Chłopaki będą musieli dawać tytuły " Tragedia na Podhalu!!! zatłukł naczyniem przeponowym owcę!!!! " później sie okaże że nie zatłukł - tylko stłukł, nie "naczyniem przeponowym" - tylko "naczynie" i nie "owce" tylko "na owoce" - jakaś kobieta piszę ze szkoda bo izziinstalacje mają świetne merytoryczne filmy ale udziela się grubo pod Cygańskim Kociołkięm pisząc tam komentarze - napedzając film który lada moment przekroczy 100K wyświetleń - sam podnosisz oglądalność filmu i zarazem kamału dyskutując na ten temat. tak samo jak wyciągnięty fragment z forum fejsowego skąd lecą linki i dopalacz do kanału. tak że tyle, śmigam - bo spóźniony już jestem.
    Jak dla mnie to oni mogą robić filmy z patocelebrytami i robić materiały o "cygańskich kociołkach" ale sorry taka firma dla mnie nie jest poważna. Każdy może robić z siebie wioskowego głupka jeżeli ma na to ochotę. W teorii piszą o tym że nie wiedzą czy to działa i jaka jest jego efektywność a z drugiej ich materiały pokazują w miniaturach że to fajne rozwiązanie.
    Opinię niech każdy wyrobi sobie sam

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.002

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Są dwie opcje:
    1. Jest to (nie pierwsze i nie ostanie) oszustwo.
    2. Wynalazca tego urządzenie zmieni obowiązujące aktualnie prawa fizyki i dostanie Nobla (wątpię).
    Trzecia możliwość , to następują tam rozczepienia cząstek wody ,albo nawet zimna fuzja
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Jak dla mnie to oni mogą robić filmy z patocelebrytami i robić materiały o "cygańskich kociołkach" ale sorry taka firma dla mnie nie jest poważna. Każdy może robić z siebie wioskowego głupka jeżeli ma na to ochotę. W teorii piszą o tym że nie wiedzą czy to działa i jaka jest jego efektywność a z drugiej ich materiały pokazują w miniaturach że to fajne rozwiązanie.
    Opinię niech każdy wyrobi sobie sam
    Pokaż tą miniaturę - niech każdy wyrobi sobie opinię - Ty tą miniaturę odczytujesz jako fajne rozwiązanie - ja tam nic fajnego nie widzę

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezusmaria Zobacz post
    Pokaż tą miniaturę - niech każdy wyrobi sobie opinię - Ty tą miniaturę odczytujesz jako fajne rozwiązanie - ja tam nic fajnego nie widzę
    To nie jest wiedza tajemna. Mają to na kanałach na YT i FB. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swoich racji. Rozmieniają popularność na drobne i już.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony