dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Niestety nie mam przyłącza docelowego.
    Pracownik PGE podczas mojego składania dokumentacji (o złacze budowlane) poinformował mnie, że nie zaakceptują PV na przyłączu budowlanym, no chyba, że "jestem firmą". Niestety, nie jestem.
    U mnie w Tauronie gliwickim, jeśli są tynki to można przechodzić na taryfę g.
    A wiem, że jest jakiś sposób, że można znacznie wcześniej.
    Chyba garaż, nawet blaszak wystarczy, by rozdzielenia była zamknięta i nikt nie miał dostępu. Ale to drugie, to do weryfikacji.
    Ja miałem prąd zaraz po rynkach w piwnicy.
    Parter i poddasze były nieotynkowane.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał chicoPL Zobacz post
    A PC + offgridowa instalacja PV z magazynem energii?
    Za drogo (akumulatorownia to +100% do ceny, która i tak mała nie jest, mówimy tu o skoku z 20k na 40k PLN) + nie istnieją akumulatory, które nagromadzą prąd latem i oddadzą zimą, więc to tylko rozwiązanie dla trybu dzień-noc latem. Więc mamy nadprodukcję latem (która się marnuje, bo nie ma jak tego magazynować na zimę) i niedobór zimą. A wszystko w kosmicznej cenie Jeśli komuś nie spina się teraz (albo spina się ledwo), to na nowych zasadach będzie dopłacał. Generalnie rozwiązanie dla pasjonata, hobbystycznie. Ekonomicznie bez uzasadnienia i to nawet zakładając wzrosty cen prądu o 10% rocznie do 2030.


    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie w Tauronie gliwickim, jeśli są tynki to można przechodzić na taryfę g.
    A wiem, że jest jakiś sposób, że można znacznie wcześniej.
    Chyba garaż, nawet blaszak wystarczy, by rozdzielenia była zamknięta i nikt nie miał dostępu. Ale to drugie, to do weryfikacji.
    Ja miałem prąd zaraz po rynkach w piwnicy.
    Parter i poddasze były nieotynkowane.
    Tu raczej o to chodzi, że mam przyłącze budowlane (prowizorkę), a nie docelowe przyłącze które ma wykonać PGE za rok. Taryfa w tym wypadku jest drugorzędna Stanowisko PGE poznałem: No nie da się

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Za drogo (akumulatorownia to +100% do ceny, która i tak mała nie jest, mówimy tu o skoku z 20k na 40k PLN) + nie istnieją akumulatory, które nagromadzą prąd latem i oddadzą zimą, więc to tylko rozwiązanie dla trybu dzień-noc latem. Więc mamy nadprodukcję latem (która się marnuje, bo nie ma jak tego magazynować na zimę) i niedobór zimą. A wszystko w kosmicznej cenie Jeśli komuś nie spina się teraz (albo spina się ledwo), to na nowych zasadach będzie dopłacał. Generalnie rozwiązanie dla pasjonata, hobbystycznie. Ekonomicznie bez uzasadnienia i to nawet zakładając wzrosty cen prądu o 10% rocznie do 2030.
    Tylko i wyłącznie to co wyprodukuje się w dzień(wiatr + słońce) zużyte będzie wieczorem choćby do grzania CWU. Instalację projektuję i wykonuję sam. Aku 100Ah Armac mam po niecałe 400 netto.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony