dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    UPS + duży aku i podniesiesz rolety oraz otworzysz bramę. Ważne gdy wrócisz i nie ma światła. Głupio jest osobiście pokazywać jak i w którym miejscu najłatwiej pokonać własne ogrodzenie. Coś wiem w tej materii gdyż mam stalowe sztachety zakończone w szpic i głupio się nad nimi balansuje, nawet w nocy. Z domu łatwiej wyjść gdy nie ma światła, ale przecież nie zostawisz otwartej bramy?
    Przy dużym aku, to piec gazowy może pochodzi nawet dobę...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    UPS + duży aku i podniesiesz rolety oraz otworzysz bramę. Ważne gdy wrócisz i nie ma światła. Głupio jest osobiście pokazywać jak i w którym miejscu najłatwiej pokonać własne ogrodzenie
    Co to znaczy "duzy aku"? Duzy tzn jaki?

    Jeśli chodzi o skakanie przez plot, to jestem przeciwnikiem pchania elektroniki, gdzie popadnie. Co prawda u mnie, to dopiero śpiew przyszłości, ale furtka będzie że zwykła klamka i każdy domownik będzie miał zwykły klucz. Co najwyżej elektrozaczep zwalniany przyciskiem z domu. Bez żadnej klawiatury do wpisania kodu, czytnika kart lub innych pastylek RFID.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 11-02-2022 o 18:41

  3. #3

    Domyślnie

    [QUOTE=Lukasz11;8120821 Co najwyżej elektrozaczep zwalniany przyciskiem z domu. Bez żadnej klawiatury do wpisania kodu, czytnika kart lub innych pastylek RFID.[/QUOTE]

    Przecież można mieć klucz, rfid i czytnik kodów, żadna z tych opcji nie wyklucza innej, w czym problem?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryziciel Zobacz post
    Możesz wyjaśnić co masz na myśli / na czym polega upierdliwość UPS?

    Mi tak jak twórcy wątku chodzi przede wszystkim o awaryjne otwieranie rolet, ale jak już bym miał taki UPS (i do tego tez akumulator, bo i tak planuje kupić do napędu pontonu), to czemu nie wpiąć obydwa na stale i rozszerzyć podtrzymywanie zasilania na krytyczne urządzenia jak u Ciebie..

    W normalnym użytkowaniu przychodzi np noc i chcesz zamknąć wszystkie rolety. Wciskasz wtedy przycisk zamknij wszystkie. Przy UPS będziesz musiał to robić jedna po drugiej lub powiedzmy 2. To samo rano gdy chcesz otworzyć.
    Uruchomienie tego przeciąża UPS, który się wyłączy. Nie ma znaczenia czy jest prąd bo UPS cały czas przetwarza napięcie.
    U siebie musiałem dopasować algorytmu i funkcje przycisków i to wszystko dzieje się samo w tle. Ale opuszczenie jednej rolety to np 44 sekundy. Nie wyobrażam sobie klikać tak codziennie 1 po 2 wszystkich.


    Jeśli kupisz akumulator do pontonu to nie użyjesz go w UPS - on musi być tam cały czas, czy jest prąd czy go nie ma. Chyba że znajdziesz UPS, który zrobi automatyczny bypass po odpięciu akumulatora - może mój to nawet ma, nigdy nie testowałem.

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Przecież można mieć klucz, rfid i czytnik kodów, żadna z tych opcji nie wyklucza innej, w czym problem?
    Można mieć i czytnik linii papilarnych plus klucz. Uwielbiam pytania typu Twój dom przestanie funkcjonować jak wyłącza prąd. No tak, a Twój nie?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    W normalnym użytkowaniu przychodzi np noc i chcesz zamknąć wszystkie rolety. Wciskasz wtedy przycisk zamknij wszystkie. Przy UPS będziesz musiał to robić jedna po drugiej lub powiedzmy 2. To samo rano gdy chcesz otworzyć.
    Uruchomienie tego przeciąża UPS, który się wyłączy. Nie ma znaczenia czy jest prąd bo UPS cały czas przetwarza napięcie.
    U siebie musiałem dopasować algorytmu i funkcje przycisków i to wszystko dzieje się samo w tle. Ale opuszczenie jednej rolety to np 44 sekundy. Nie wyobrażam sobie klikać tak codziennie 1 po 2 wszystkich.
    ok dzięki. Czyli jeżeli nie chce się pakować w jakiś gigantyczny UPS ani kombinować z automatyka, to pozostaje zlecić elektrykowi zrobić ten przełącznik siec-agregat, trzymać w piwnicy UPS i pontonowy akumulator (oba niepodłączone, aku naładowany) i w razie W przełączyć się z sieci na UPS+aku i otwierać rolety sekwencyjnie.

    Pytanie czy to jest w instalacji jakaś duża różnica (koszt/złożoność) zrobić ten przełącznik dla jednej różnicowki czy dla całej instalacji. Bo jakby zrobić dla całej, to byłby dodatkowy bonus, ze w razie DUZEGO W, jednak mógłbym odpalić jakiś smrodzący agregat i przeżyć te parę dni w miarę normalnie (parę tygodni temu u mnie nie było prądu 3 dni, bo powiał silniej wiaterek, wiec nie jest to jakaś abstrakcja).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony