dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 16
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 308

Temat: Apel.

  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Niszczenie gospodarki rosyjskiej w każdy nawet najdrobniejszy sposób to pomoc Ukrainie. Kupowanie produktów ukraińskich jak najbardziej tak i za to "szacun".
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458766  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Więcej Ukraińców nas nienawidzi niż Rosjan. Tyle w temacie Twoich durnych teorii.
    Bardzo dziękuję za wnikliwą i rzeczową ocenę moich teorii ale miarkuj się z ich oceną bo ja Twoich nie oceniam. Znam wielu uczciwych Rosjan i Ukraińców, bywałem w ich domach i zawsze byłem tam serdecznie przyjmowany. Moja rodzina pochodzi z kresów. Z tego co dziadek opowiadał mieli wielu przyjaciół Ukraińców. Oczywiście historia naszych narodów jest trochę pokręcona ale w obliczu tak ogromnej tragedii jakiej doznaje ten naród trzeba go wspierać w każdy możliwy sposób.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.png
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	458767  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Niszczenie gospodarki rosyjskiej w każdy nawet najdrobniejszy sposób to pomoc Ukrainie.
    Nawoływanie do bojkotu produktów rosyjskich to bullshit. Ściema.
    Odstawienie auta spalinowego i przesiadka do zbiorkomu - to byłoby realne działanie.
    Ale jakoś wolimy lipne apele...

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    w obliczu tak ogromnej tragedii jakiej doznaje ten naród trzeba go wspierać w każdy możliwy sposób.
    Przede wszystkim należy wspierać, ponieważ Ukraina bierze na siebie uderzenie Rosji. Jak Ukraina padnie, to nam się zacznie palić pod nogami.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #65

    Domyślnie

    Nic nie zacznie nam palić pod nogami.
    Ukraina padnie jako państwo niepodległe i to jest raczej pewne. Partyzantka tam jednak i to taka w najgorszej dla wroga formie będzie trwała latami.
    W całym tym konflikcie, nie chodziło osłabienie czy zniszczenie Ukrainy- gdyż w skali globalnej jest ona bez znaczenia większego, ale właśnie o osłabienie Rosji- mocarstwa światowego, które upada od wielu lat.
    Ukraińcom założyli przynętę, Rosja połknęła haczyk- tyle. Plus dla niej jedyny, że zlikwidowała przynętę rzuconą dla tłumów, czyli COVID.
    Teraz wzrastająca przez na drukowanie pieniądza inflacja i wszystkie inne tematy związane z pogorszeniem się komfortu życia obywateli Polski, będą miały jedno wytłumaczenie- konflikt na Ukrainie. Wszystko będzie można będzie można tym przykryć. A ludzie to łykną, gdyż każdy wie, jak "myśli" masa.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No jakbym słyszał Orbana.
    Dziękuję za porównanie do najlepszego polityka Europy!

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ha,,ha - no to już wszystko wiemy .
    A na swiecie najlepszy był pewnie Trump...

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Co do Rosjan to nie wiem. Ale jeśli chodzi o Ukraińców, to jest to niestety bardzo różnie. Chodzi mi o zachodnią Ukrainę, a nasze dawne Kresy. Dobrze chyba wiesz, co wyprawiali z Polakami w czasie II wojny. Ich zajadły nacjonalizm oraz mocna antypolskosc jest niestety faktem. Weź choćby mapę Lwowa i sprawdź, kogo upamiietniaja nazwy ulic. Jakich "bohaterów" oraz jakim "bohaterom" stawiają pomniki.
    Przejedz się do Lwowa, porozmawiaj z Ukraincami.
    Niestety, antypolskosc, a czasem wrecz zywa wrogość do Polski i Polaków jest tam ciągle żywa.
    Pewien ukraiński przewodnik po Lwowie wprost powiedział, że doprowadzając wycieczki polskie i ukraińskie opowiada trochę inna historię.

    Aby budować prawdziwe, zdrowe, dobrosasiedzkie relacje, to oni się muszą najpierw rozliczyć z własną historia. Inaczej się nie da. Byc może obecna wojna, nasza pomoc dla nich, to że już teraz wielu z nich mieszka w Polsce i poznaje nasz kraj sprawia, ze jakoś powoli będą inaczej postrzegać swoją własną historię i relacje z Polską.
    To było dawno, a teraz jest teraz i tym pisaniem nie wiem co chcesz osiągnąć. Podczas II Wojny Światowej Niemcy mordowali i zabijali ale byli i tacy to pomagali i dzisiaj czy Niemcy czują wrogość do polaków albo Polacy do Niemców?
    Gdybyśmy patrzeli na historie było to wojen i konfliktów nie było by końca.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To było dawno, a teraz jest teraz i tym pisaniem nie wiem co chcesz osiągnąć. Podczas II Wojny Światowej Niemcy mordowali i zabijali ale byli i tacy to pomagali i dzisiaj czy Niemcy czują wrogość do polaków albo Polacy do Niemców?
    .
    Oczywiście - np niejaki @stos, który takimi uczuciami darzy Niemców, bo cztery pokolenia wstecz ktoś z jego rodziny ucierpiał/zginął z ich rąk w trakcie wojny.
    Mało tego usiłował mi wmówić mi, że Czesi "nienawidzą" Polaków za wejście do Czechosłowacjji w '68, co mnie bardzo rozśmieszyło, bo bywam w tym kraju kilka/kilkanaście razy w ciągu roku i niczego takiego ni doświadczyłem.

    W Polsce pobito polskiego profesora, który w autobusie, przez tefefon rozmiawiał ze swoim niemieckim znajomym.
    Jeśli ktoś jest ksenofobem, to takie uczucia pielęgnuje przez pokolenia.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie Tecnonikol to firma rosyjska

    Chwała Ukrainie
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.464
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Nic nie zacznie nam palić pod nogami.
    Ukraina padnie jako państwo niepodległe i to jest raczej pewne. Partyzantka tam jednak i to taka w najgorszej dla wroga formie będzie trwała latami.
    W całym tym konflikcie, nie chodziło osłabienie czy zniszczenie Ukrainy- gdyż w skali globalnej jest ona bez znaczenia większego, ale właśnie o osłabienie Rosji- mocarstwa światowego, które upada od wielu lat.
    Ukraińcom założyli przynętę, Rosja połknęła haczyk- tyle.
    Skupmy się na kwestii Ukrainy, a nie Covidu.

    OK, wojna przybierze formę partyzancką, ale skąd ta partyzantka będzie zasilana? Z Polski. Jaka będzie reakcja Rosji na wspieranie partyzantów przez Polskę - agresja. Jaka będzie reakcja Polski, na agresję Rosji - zwiększone wydatki na obronność. Czasem coś tu wybuchnie tam wybuchnie, ten czy tamten urząd zostanie zaatakowany w przestrzeni cyber.

    Przy okazji: czy mógłbyś wyjaśnić, o jaki haczyk na Ukrainie Ci chodzi?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczywiście - np niejaki @stos, który takimi uczuciami darzy Niemców, bo cztery pokolenia wstecz ktoś z jego rodziny ucierpiał/zginął z ich rąk w trakcie wojny.
    Mało tego usiłował mi wmówić mi, że Czesi "nienawidzą" Polaków za wejście do Czechosłowacjji w '68, co mnie bardzo rozśmieszyło, bo bywam w tym kraju kilka/kilkanaście razy w ciągu roku i niczego takiego ni doświadczyłem.

    W Polsce pobito polskiego profesora, który w autobusie, przez tefefon rozmiawiał ze swoim niemieckim znajomym.
    Jeśli ktoś jest ksenofobem, to takie uczucia pielęgnuje przez pokolenia.


    Jeżeli chodzi o Polaków to nie ma rodziny która by nie doznała okrucieństw II Wojny Światowej, i o ile jeszcze pokolenie biorące udział w wojnie nosi nienawiść w sobie do końca swojego życia o tyle już kolejne pokolenia zacierają te różnice poglądów. W innym razie, jak już pisałem konfliktów i wojen nie było by końca.
    Też zdarzało mi się odwiedzać Czechosłowację w celach turystycznych i służbowych, nie mogę powiedzieć aby odczuło się niechęć ich do Nas. Tak samo jeżeli. chodzi o Niemcy, w NRD-ówku bylem kilka razy za łebka na OHP-ie i było ok a w Niemczech już tych wspólnych też zjeździłem je w wzdłuż i wszerz i nie mogę powiedzieć aby oni byli nastawieni agresywnie do Nas. Wyjątki się zdarzają oczywiście i zawsze trafi się jakiś nawiedzony gościu co rozpęta niepotrzebnie jakiś konflikt.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Skupmy się na kwestii Ukrainy, a nie Covidu.

    OK, wojna przybierze formę partyzancką, ale skąd ta partyzantka będzie zasilana? Z Polski. Jaka będzie reakcja Rosji na wspieranie partyzantów przez Polskę - agresja. Jaka będzie reakcja Polski, na agresję Rosji - zwiększone wydatki na obronność. Czasem coś tu wybuchnie tam wybuchnie, ten czy tamten urząd zostanie zaatakowany w przestrzeni cyber.

    Przy okazji: czy mógłbyś wyjaśnić, o jaki haczyk na Ukrainie Ci chodzi?
    Masz rację. Dlatego szczególnie będzie trzeba uważać na takie akcje ze strony UA pod przykrywką żołnierzy ruskich.
    NATO w żadnym wypadku nie może się dać sprowokować.

    A co do haczyka Ukraińców to tylko zapytam, czy wiesz jakie pochodzenie ma ich prezydent i w jakich krajach rządzi ta nacja?

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jeżeli chodzi o Polaków to nie ma rodziny która by nie doznała okrucieństw II Wojny Światowej, i o ile jeszcze pokolenie biorące udział w wojnie nosi nienawiść w sobie do końca swojego życia o tyle już kolejne pokolenia zacierają te różnice poglądów. W innym razie, jak już pisałem konfliktów i wojen nie było by końca.
    Też zdarzało mi się odwiedzać Czechosłowację w celach turystycznych i służbowych, nie mogę powiedzieć aby odczuło się niechęć ich do Nas. Tak samo jeżeli. chodzi o Niemcy, w NRD-ówku bylem kilka razy za łebka na OHP-ie i było ok a w Niemczech już tych wspólnych też zjeździłem je w wzdłuż i wszerz i nie mogę powiedzieć aby oni byli nastawieni agresywnie do Nas. Wyjątki się zdarzają oczywiście i zawsze trafi się jakiś nawiedzony gościu co rozpęta niepotrzebnie jakiś konflikt.
    Ja mam takie same odczucia, ale inni na wieki pozostaną Kargulami i Pawlakami, co rodzi niechęć i konflikty.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post

    A co do haczyka Ukraińców to tylko zapytam, czy wiesz jakie pochodzenie ma ich prezydent i w jakich krajach rządzi ta nacja?
    Masz fobię...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    To było dawno, a teraz jest teraz i tym pisaniem nie wiem co chcesz osiągnąć. Podczas II Wojny Światowej Niemcy mordowali i zabijali ale byli i tacy to pomagali i dzisiaj czy Niemcy czują wrogość do polaków albo Polacy do Niemców?
    Gdybyśmy patrzeli na historie było to wojen i konfliktów nie było by końca.
    I tu się bardzo mylisz.
    Niemcy zasadniczo po ostatniej wojnie zmienili swoje nastawienie i dziś potrafią przyznać się do swoich błędów z przeszłości. W takim układzie można z nimi się pogodzić i żyć w zgodzie. Jest to zupełnie inaczej niż w Rosji i Ukrainie.
    Był kiedyś niejaki Adolf H. Nie potrafił pogodzić się z ladem europejskim po I wojnie. No to doprowadził do II wojny.
    Teraz niejaki Włodek P. tez ma problem z zaakceptowaniem zmian, jakie zaszły w Europie przez ostatnie 30 lat. No to jest bardzo agresywny.
    Ukraińcy też nie przetrawili swojej historii i skutkuje to tym, że wcale nie są naszymi przyjaciółmi.
    Póki co, owszem należy im pomagać. Ale trzeba być ostrożnym.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 05-03-2022 o 10:22

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post

    A co do haczyka Ukraińców to tylko zapytam, czy wiesz jakie pochodzenie ma ich prezydent i w jakich krajach rządzi ta nacja?
    A co to ma wspólnego? Były Prezydent USA - Barack Obama był czarnoskórym i nie oznaczało to że jest Afrykaninem.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    I tu się bardzo mylisz.
    Był kiedyś niejaki Adolf H. Nie potrafił pogodzić się z ladem europejskim po I wojnie. No to doprowadził do II wojny.
    Teraz niejaki Włodek P. tez ma problem z zaakceptowaniem zmian, jakie zaszły w Europie przez ostatnie 30 lat. No to jest bardzo agresywny.
    Ukraińcy też nie przetrawili swojej historii i skutkuje to tym, że wcale nie są naszymi przyjaciółmi.
    Póki co, owszem należy im pomagać. Ale trzeba być ostrożnym.
    Wiesz co, na pewno po skończeniu wojny Rosja-Ukraina w tych krajach już nie będzie tak samo jak przed.
    natomiast czy Ukraińcy są naszymi przyjaciółmi toto stwierdzenie nadaje się do głębszego i szerszego dywagowania.
    Znam kilkunastu Ukraińcow i żaden nie odnosił się do mnie czy innego Polaka pogardliwie, nie wiem skąd czerpiesz takie informacje. To że jakieś chłystki skopały na Ukrainie Polaka lub w Polsce Ukraińca nie czyni to narodu w ogólnym pojęciu nieprzychylnego.

  19. #79

    Domyślnie

    No i co z tego zarząd i pracownicy wysłali do Fiutina memoriał z żądaniem ataku na Ukrainę

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wiesz co, na pewno po skończeniu wojny Rosja-Ukraina w tych krajach już nie będzie tak samo jak przed.
    natomiast czy Ukraińcy są naszymi przyjaciółmi toto stwierdzenie nadaje się do głębszego i szerszego dywagowania.
    Znam kilkunastu Ukraińcow i żaden nie odnosił się do mnie czy innego Polaka pogardliwie, nie wiem skąd czerpiesz takie informacje. To że jakieś chłystki skopały na Ukrainie Polaka lub w Polsce Ukraińca nie czyni to narodu w ogólnym pojęciu nieprzychylnego.
    Jedź na zachodnią Ukrainę i sam sprawdź. Albo chociaż poczytaj, kogo Ukraińcy uważają za bohaterów narodowych lub zapoznaj się z ich interpretacja historii.

    Teraz nie czas na to co prawda. Teraz trzeba im pomoc.

Strona 4 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony