dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 28
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 546
  1. #321
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Tylko projekt indywidualny biorę, jak w moich okolicach są takie stawki to się w ogóle nie opłaca kupywać gotowego i adaptacja.
    Tak się zastanawiam jak ta kobieta w filmie co wrzucałem z parterówką waśki, została wydymana na samą adaptacje na 15tys...
    Bo widocznie było tyle roboty, że architekt wycenił swoją pracę na 15. Moze razem z całą branżówką i całym załatwianiem, bo miała trudną działkę, problem z drogą itp. To nie jest kupowanie kartofli, żeby porównywać ceny jeden do jednego.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Za 1500 to nie jest kierowanie budową, tylko podpisy w dzienniku.
    A co jeszcze z obowiązków z PB dotyczy kierbuda na budowie domu jednorodzinnego? Może koordynacja prac? Ściągnięcie geodety?

  3. #323
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co jeszcze z obowiązków z PB dotyczy kierbuda na budowie domu jednorodzinnego? Może koordynacja prac? Ściągnięcie geodety?
    Miło byłoby gdyby przypilnował wytyczenia i wykonania posadowienia, bo na tym etapie błędy kosztują najwięcej. Również KB olewają konstrukcję dachową, a z dachami cuda się potrafią dziać.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  4. #324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Miło byłoby gdyby przypilnował wytyczenia i wykonania posadowienia, bo na tym etapie błędy kosztują najwięcej. Również KB olewają konstrukcję dachową, a z dachami cuda się potrafią dziać.
    Zakres obowiązków kierbuda wygląda tak:

    Art. 22. Do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy:
    1) protokolarne przejęcie od inwestora i odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi, urządzeniami technicznymi i stałymi punktami osnowy geodezyjnej oraz podlegającymi ochronie elementami środowiska przyrodniczego i kulturowego;
    2) prowadzenie dokumentacji budowy;
    3) zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;
    3a) koordynowanie realizacji zadań zapobiegających zagrożeniom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia:
    a) przy opracowywaniu technicznych lub organizacyjnych założeń planowanych robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów, które mają być prowadzone jednocześnie lub kolejno,
    b) przy planowaniu czasu wymaganego do zakończenia robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów;
    3b) koordynowanie działań zapewniających przestrzeganie podczas wykonywania robót budowlanych zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawartych w przepisach, o których mowa w art. 21a ust. 3, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
    3c) wprowadzanie niezbędnych zmian w informacji, o której mowa w art. 20 ust. 1 pkt 1b, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wynikających z postępu wykonywanych robót budowlanych;
    3d) podejmowanie niezbędnych działań uniemożliwiających wstęp na budowę osobom nieupoważnionym;
    3e) zapewnienie przy wykonywaniu robót budowlanych stosowania wyrobów, zgodnie z art. 10;
    4) wstrzymanie robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym właściwego organu;
    5) zawiadomienie inwestora o wpisie do dziennika budowy dotyczącym wstrzymania robót budowlanych z powodu wykonywania ich niezgodnie z projektem;
    6) realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy;
    7) zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia lub odbioru wykonanych robót ulegających zakryciu bądź zanikających oraz zapewnienie dokonania wymaganych przepisami lub ustalonych w umowie prób i sprawdzeń instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych przed zgłoszeniem obiekt budowlanego do odbioru;
    8 ) przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu budowlanego;
    9) zgłoszenie obiektu budowlanego do odbioru odpowiednim wpisem do dziennika budowy oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad, a także przekazanie inwestorowi oświadczenia, o którym mowa w art. 57 ust. 1 pkt 2.


    Jakoś nie słyszałem, żeby to kierbud ściągał geodetę. Nie odpowiada też za prawidłowość wykonania prac przez wykonawców (to inwestor ma sprawdzać). Wielu myśli, ze kierbud jest od sprawdzania jakości - nic podobnego. Dla porównania zakres obowiązków zazwyczaj nieobowiązkowego inspektora nadzoru inwestorskiego:

    Art. 24. 1. Łączenie funkcji kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego nie jest dopuszczalne.
    [...]
    Art. 25. Do podstawowych obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego należy:
    1) reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej;
    2) sprawdzanie jakości wykonywanych robót budowlanych i stosowania przy wykonywaniu tych robót wyrobów zgodnie z art. 10;
    3) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających, uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych oraz przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania;
    4) potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także, na żądanie inwestora, kontrolowanie rozliczeń budowy

  5. #325
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dzieki za ten wpis, byłem w błędzie, przynamniej od strony formalnej. W praktyce jednak KB pełni czasem rolę nadzoru, jak się okazuje niezgodnie z prawem.
    Dla mnie najwazniejsza była umowa z KB, który zobowiązał się do nadzorowania kluczowych etapów prac budowlanych.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #326
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zakres obowiązków kierbuda wygląda tak:

    Art. 22. Do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy:
    1) protokolarne przejęcie od inwestora i odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy wraz ze znajdującymi się na nim obiektami budowlanymi, urządzeniami technicznymi i stałymi punktami osnowy geodezyjnej oraz podlegającymi ochronie elementami środowiska przyrodniczego i kulturowego;
    2) prowadzenie dokumentacji budowy;
    3) zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;
    3a) koordynowanie realizacji zadań zapobiegających zagrożeniom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia:
    a) przy opracowywaniu technicznych lub organizacyjnych założeń planowanych robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów, które mają być prowadzone jednocześnie lub kolejno,
    b) przy planowaniu czasu wymaganego do zakończenia robót budowlanych lub ich poszczególnych etapów;
    3b) koordynowanie działań zapewniających przestrzeganie podczas wykonywania robót budowlanych zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zawartych w przepisach, o których mowa w art. 21a ust. 3, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
    3c) wprowadzanie niezbędnych zmian w informacji, o której mowa w art. 20 ust. 1 pkt 1b, oraz w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wynikających z postępu wykonywanych robót budowlanych;
    3d) podejmowanie niezbędnych działań uniemożliwiających wstęp na budowę osobom nieupoważnionym;
    3e) zapewnienie przy wykonywaniu robót budowlanych stosowania wyrobów, zgodnie z art. 10;
    4) wstrzymanie robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym właściwego organu;
    5) zawiadomienie inwestora o wpisie do dziennika budowy dotyczącym wstrzymania robót budowlanych z powodu wykonywania ich niezgodnie z projektem;
    6) realizacja zaleceń wpisanych do dziennika budowy;
    7) zgłaszanie inwestorowi do sprawdzenia lub odbioru wykonanych robót ulegających zakryciu bądź zanikających oraz zapewnienie dokonania wymaganych przepisami lub ustalonych w umowie prób i sprawdzeń instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych przed zgłoszeniem obiekt budowlanego do odbioru;
    8 ) przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu budowlanego;
    9) zgłoszenie obiektu budowlanego do odbioru odpowiednim wpisem do dziennika budowy oraz uczestniczenie w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad, a także przekazanie inwestorowi oświadczenia, o którym mowa w art. 57 ust. 1 pkt 2.
    A co, to mało? Ze świecą szukać takiego, co choćby w 75% wykonywał te obowiązki.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    A co, to mało? Ze świecą szukać takiego, co choćby w 75% wykonywał te obowiązki.
    Wiesz, ile by kosztował kierbud, który by przychodził po te 8-10h dziennie na budowę? A jak bez tego miałby realizować te obowiązki?
    Tak czy inaczej to są inne obowiązki niż wydaje się inwestorom i raczej wolałbym, żeby kierbud nie przykładał się za bardzo do tych z PB innych, niż papierologia. Czy może nosiłeś kask na swojej budowie? Masz certyfikowaną więźbę, czy nie przyłożył się do 3e?

  8. #328
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wiesz, ile by kosztował kierbud, który by przychodził po te 8-10h dziennie na budowę? A jak bez tego miałby realizować te obowiązki?
    Tak czy inaczej to są inne obowiązki niż wydaje się inwestorom i raczej wolałbym, żeby kierbud nie przykładał się za bardzo do tych z PB innych, niż papierologia. Czy może nosiłeś kask na swojej budowie? Masz certyfikowaną więźbę, czy nie przyłożył się do 3e?
    Dlaczego zmieniasz temat jak nie zgadza się z Twoją tezą?

    "kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;" stanowi to co IMO większość uważa - słusznie - za obowiązki kierbud. Wystarczy by to robił.

  9. #329
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Odświerzam temat.

    Dzisiaj się spotkałem z architektem, polecanym w gminie oraz przez mojego kolegę, który jemu też robił projekt.
    Architekt przyjechał na działkę, pogadaliśmy, po analizowaliśmy temat, zeszło w sumie 2 godziny.
    Takie podejście mi się podobało, przeanalizowanie tematu po działce, jak to wygląda, patrzył , gdzie kanalizacja jest, jakie spady, jak woda idzie itd.
    Ogólnie super.

    Projekt domu będzie na obraz tego:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-mokka-WOF1072
    Być może wyjdzie 110m^2, układ pomieszczeń taki.
    Oprócz wnęki przy wejściu, zdecydowałem się na takie przedłużenie dachu i drewniane bale zamiast kolumn,
    coś podobnego do tego:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu...iant-2-LUA1508
    Nie będzie to murowane, tylko taki gotowiec drewniany, sam architekt mówił, że to fajnie wygląda i podeśle mi zdjecie jak to realnie wygląda.
    Nie jest to też takie drogie jak murowane kolumny.

    Nie byłem sam przy tym, mój ojciec też był, wiele doradził.
    Przegadaliśmy wszystko, architekt mówił, że na całość wejdzie około 2,5-2,7t stali, przeliczy to.
    Strop monolityczny, a co do kąta nachylenia dachu, również "uda się" nieco go zmniejszyć.
    Dodatkowo będzie okno w ścianie szczytowej, żeby to nie wygladało ala stodoła, okna w dachu nie bedzie.

    Za całość wycenił 5tys brutto - projekt, doradztwo, adaptacja, zgody itd.
    Podeśle mi wizualizacje, jak mi się spodoba, to działamy.

  10. #330
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Brzmi fajnie. opisz co i jak, gdy zaczniesz.

  11. #331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    Za całość wycenił 5tys brutto - projekt, doradztwo, adaptacja, zgody itd.
    Znaczy przynosi Ci PnB z projektem (w tym z branżowymi i przyłączami)i płacisz mu za to 5K brutto? Co mu dostarczasz? Tylko mapę do celów projektowych czy nawet to sam załatwia? To zbyt piękne, żeby było prawdziwe.

  12. #332
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znaczy przynosi Ci PnB z projektem (w tym z branżowymi i przyłączami)i płacisz mu za to 5K brutto? Co mu dostarczasz? Tylko mapę do celów projektowych czy nawet to sam załatwia? To zbyt piękne, żeby było prawdziwe.

    Daje mu wypis i wyrys z MPZP, mape do celów projektowych oraz projekt przebudowy sieci SN (wyeliminowanie słupa z granica działkii oraz lini SN - zamiast tego skablowanie sieci SN ).

    Przegadaliśmy media, gdzie są itd.
    Ja mam tak:
    1) Woda - w działce, płace 6k do spółki wodociągowej i przerabiam linie i mam wodę
    2) Kanalizacje, załatwi również ten temat. (będzie wymagana pompa ode mnie, do przyłącza kanalizacyjnego działke obok - bo jest spad)
    3) Energia elektryczna - tutaj do momentu skablowania sieci SN, nie będę występował o warunki przyłączenia, bo zrobiliby to ze słupa ponad 200m dalej....

    Jako doradztwo to rozumiem to, że wiele rzeczy doradził, gdzie okna, jak ustawić, z czego budować, gdzie kupywać materiały, doradził również te przedłużenie dachu i drewniane bale, ogólnie mega spoko gość.

    Co do ceny, dla mnie ekstra, takie są u mnie stawki, ja mieszkam w miejscowości 4tys ludzi, większe miasto (nowy sącz , to odległość 35km).
    Prawda jest taka, że nawet jeszcze tańsze oferty znalazłem w moim regionie za zrobienie projektu od postaw.

    Też ważne, że architekt wiele powiedział o odbiorach itd.
    Też "pomoże" z kątem nachylenia dachu.
    Robił wiele projektów u mnie w miejscowości.

    Co do stropu zdecydował się na monolit, mimo, iż sam architekt ma parterowe o podobnej powierzchni z stropem drewnianym i ładnie to u niego wygląda,
    ale ide w ten monolit, to nie są takie koszta jak myślałem na początku...

    Architekt poda mi jeszcze ilość potrzebnej i rodzaj stali, ilość pusztaków szalunków do robienia stanu zero, ilość BK na murowanie, ilość m^3 na wieźbę oraz elementy na pokrycie dachu.
    Ostatnio edytowane przez ranerd ; 31-07-2022 o 09:31

  13. #333
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ale czy w cenie jest PnB?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  14. #334
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ranerd

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Ale czy w cenie jest PnB?
    Jeżeli PnB = Pozwolenie na budowe,
    to tak.

  15. #335
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Dlaczego nie. Za 7-8 tys kupisz projekt indywidualny w Poznaniu.

  16. #336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ranerd Zobacz post
    nie będę występował o warunki przyłączenia
    Bez tego nie dostaniesz PnB. Jeżeli zobowiązuje się do uzyskania PnB to precyzuje też zakres jego odpowiedzialności - że muszą być co najmniej warunki przyłączy, plan zagospodarowania terenu, projekty branżowe itd. Na projekt wykonawczy nie ma szans - nawet za znacznie większe pieniądze IMO.
    I pamiętaj generalną zasadę przy budowaniu - tylko pieniądze w Twojej kieszeni motywują wykonawcę do dokończenia tematów. Więc płać dopiero po uzyskaniu efektu. Zostawiaj sobie co najmniej tyle kasy ile inny spec weźmie za dokończenie tematu.
    Nie tylko chodzi o nieuczciwych wykonawców (chociaż też) ale też o tych, co biorą więcej roboty niż są w stanie obrobić. Jak im zapłacisz całość, to mają mierną motywację do dokończenia tematu.

    A jeszcze co do wody w działce. Ja też miałem wodę w działce. Nawet studzienka wodomierzowa czekała tylko na montaż wodomierza. Ale nic z tego. W wodociągach nie było dokumentacji i przynajmniej przyłącze nie istniało dla nich. Poprzedni właściciel, rolnik pociągnął fizycznie rurę przed podziałem działek i zrobił przyłącze do każdej - ale nie dopiął formalności w wodociągach i nie zrobił geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Inwentaryzację akurat naniósł na mapy geodeta robiąc mapkę do celów projektowych więc bezkosztowo. 6K zł to jakiś kosmos w takiej sytuacji. Potrzebne warunki przyłącza z wodociągów (mnie kosztowały 369 zł) i zgodny z nimi projekt przyłącza (chociaż fizycznie na działce było - mnie kosztował 500zł). Fizyczne wykonanie to osobna kwestia (wodomierz z osprzętem + bocianek kosztował mnie 450zł) ale pytałem, czy te formalności załatwia też projektant w cenie (analogicznie z projektami pozostałych mediów).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-07-2022 o 17:18

  17. #337

    Domyślnie

    369 zł za warunki? To dziwne, ja nic nie płaciłem. Wysłałem do gminnej firmy (która odpowiada za wod-kan) pismo i po prostu dostałem w odpowiedzi warunki. Zostały załączone do wniosku o pozwolenie na budowę - dostałem je bez problemów.

    Projekt przyłącza - dzwoniłem do nadzoru budowlanego i powiedzieli mi, że jest niepotrzebny do odbioru budynku, wystarczy im podpisana umowa z wodociągami. Pytałem w firmie wodociągowej i potwierdzili. Wykonawcą jest "ich człowiek" (zgodnie z sugestią sąsiadów zadzwoniłem i spytałem o to, kto to wykona od nich) więc nie potrzeba projektu, "ich człowiek" ogarnia formalności i podpisują umowę.

    Samo wykonanie przyłącza wyceniono mi na 3000zł brutto. Niestety poprzedni właściciel działki zażyczył sobie studzienkę pod bramą wjazdową, a ja zbudowałem dom "z drugiej strony" i wyszło 23 mb przyłącza. Ceny uwzględniają koparkowego (nie pozwalają skorzystać z własnego - oczwiście.... -___-) i materiały. Dodam, że obok Warszawy, więc 6k pod Nowym Sączem to kosmos.

    Kolegę z pracy wkręcili w projekt za 1500zł który nie jest mu do niczego potrzebny a za wod/kan zapłacił 17 000 PLN sumarycznie więc uważajcie na "magików, co wszystko załatwią" za chore kwoty.
    Ostatnio edytowane przez Mokebe ; 01-08-2022 o 08:12

  18. #338
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mokebe Zobacz post
    Kolegę z pracy wkręcili w projekt za 1500zł który nie jest mu do niczego potrzebny a za wod/kan zapłacił 17 000 PLN sumarycznie więc uważajcie na "magików, co wszystko załatwią" za chore kwoty.
    To już zalezy od gminy, bo musiałem dostarczyć projekt wodkan do PnB.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #339
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    To już zalezy od gminy, bo musiałem dostarczyć projekt wodkan do PnB.
    Ja też musiałem mieć projekt przyłącza. Zgodny z wymaganiami wod-kan. Na moim brakowało wskazania montażu konsoli, ale dobrze że jestem zdolnym grafikiem i paint nie ma przede mną tajemnic

    Taki projekt (posiadając już mapkę) to koszt od 500 zł
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  20. #340

    Domyślnie

    Chyba, że macie na myśli projekt zagospodarowania terenu, bo tam są naniesione przyłącza oczywiście

Strona 17 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony