dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Budżet to 600k lub potem posiłkowanie się niewielkim 100k kredytem - wartość do zamieszkania z ogrodzeniem (koszt 20k). Dodam, że elektrykę (alarm, prąd także pod agregat), gipsy, malowanie, płytki w salonie (bez łazienki), panele wykonam sam, więc moim zdaniem dużo odejdzie z czystej wykończeniówki. Niestety hydraulikę w tym pompę ciepła, łazienkę nie zrobię gdyż się na tym nie znam. Ta pergolia o której wspominasz faktycznie jest w projekcie, ale tak jak wspominałem było założenie rezygnacji z wnęki na rzecz powiększenia pomieszczeń/dodatkowego, więc ja możemy z góry wyeliminować. W przypadku okien również zwykłe standardowe okna jedynie w jadalni/salonie duże z wyjściem na taras.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.421
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał globaldom Zobacz post
    Budżet to 600k lub potem posiłkowanie się niewielkim 100k kredytem.
    Nie ma szans. Pamiętaj, że trzeba też zagospodarować teren, żeby zgłosić zakończenie budowy. Do tego chcesz wodotryski jak PC - to instalacja grzewcza wyjdzie z przy 150m2 wg dzisiejszych cen ponad 50K zł (a ile jak dojdziesz do tego etapu trudno zgadywać) garaż w bryle (to konkretne koszty - sprawdź, ile kosztuje brama). Policz dla przykładu powierzchnię elewacji (to ocieplenie, siatka, tynk - to kosztuje) dla parterówki o rzucie prostokątnym i swoje typy. Im bryła dalsza od sześcianu, tym stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do PU gorsza

    Co do samodzielnych prac to będziesz miał do wyboru:
    - robić własnymi rękami i wydłużyć budowę o pół roku (a wydłużenie to koszty)
    - zatrudnić ekipę, i przeprowadzić się pół roku wcześniej.

    Do tego na tym etapie będziesz miał budowy powyżej uszu i dużo chętniej wyjedziesz na wakacje, żeby odpocząć niż poświęcał urlop na robotę.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-09-2022 o 19:18

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał globaldom Zobacz post
    Budżet to 600k l(...)
    Serio chcesz się wpakować w dom typu willa Miranda z 600 tysiącami złotych? Masz wyobraźnię... Z taką kasą ja celuj w 110m2 bez garażu , w parterze.

  4. #4

    Domyślnie

    A prad, wode, kanalizacje masz? Jesli nie, to jaki koszt dociagniecia?
    A droga dojazdowa jest?
    Kierownik budowy, wywoz smieci? Najem toalety az do podlaczenia kanalizacji (ale to juz trzeba miec SSZ).
    Prad budowlany?
    I pewnie masa innych kosztow, ktore nie sa zwiazane z budowa, ale ktore trzeba poniesc, by zbudowac dom...

    Tez je juz liczyles?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    A prad, wode, kanalizacje masz? Jesli nie, to jaki koszt dociagniecia?
    A droga dojazdowa jest?
    Kierownik budowy, wywoz smieci? Najem toalety az do podlaczenia kanalizacji (ale to juz trzeba miec SSZ).
    Prad budowlany?
    I pewnie masa innych kosztow, ktore nie sa zwiazane z budowa, ale ktore trzeba poniesc, by zbudowac dom...

    Tez je juz liczyles?
    Tak liczyłem,
    Prąd mam z działki obok (czyli mogę czekać na docelowy), kanalizacja ekologiczna 18k, droga jest

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony