dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 132
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    Dlaczego wyciągacie stare moje posty , z których się muszę tłumaczyć

    @agb , ale w co nie możesz uwierzyć ?
    Masz zdjęcie z września 2021 , z modulacją.
    Teraz znowu specjalnie dla Ciebie moduluję pompę ,na zewnętrz 0 stopni ,i tak wyglądają dane na pompie: 600W i 2400W... ,a na liczniku energii 908W , na moim "ciepłomierzu" produkcja z pompy 3125W...
    Jeśli nie wierzysz w te 600W , to tak masz rację (tyle ,że nikt nie mówi ,że to prawdziwa wartość) . Czy nie wierzysz w to ,że w końcu pompa pokaże produkcję 3,8kW ? Nie wiem, może pokaże 3,6kW i później od razu 4kW a 3,8kW pominie... O to chodzi ? Bo generalnie to przyjdzie taka temperatura na zewnątrz ,że ta produkcja będzie u mnie 3,8kW , może to będzie na zewnątrz 2 stopnie , może 3... Może uchwycę to złapię printscreena , ale tylko jak podziękujesz
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.005

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Z Żyrardowa do Warszawy niedaleko, a tego dnia akurat na stacji pomiarowej było 14*C o godzinie w której robiono zdjęcie choć kolega podaje że niby 16* tam bylo
    Inna sprawa że pobór mocy i COPy Panasonica to można między bajki wrzucić. A kto w ogóle potrzebuje 5,6kW mocy cieplnej na niskim parametrze przy takiej temperaturze na zewnątrz?
    Załącznik 463666
    @exetterenak , miło ,że taki czujny jesteś , ale nawet z Twojego wykresu odczytuję ,że po 11 godzinie było 16stopni.( bo zdjęcie jest z godziny 11:16 , taki jest czas na pompie).
    Na szczęście ja takie rzeczy też loguję ,i właśnie w tym czasie pompa przeskakiwała sobie kilka razu z 15 na 16,żeby o 11:22 było już 16 ciągle ,może wtedy odczytałem tylko 16.
    https://snapshots.raintank.io/dashbo...gVB7rOnDVXmLNn

    W każdym razie po prostu przykro mi się zrobiło ,jeśli ktoś wyjeżdża po takim okresie z takim hasłem... O co mnie podejrzewałeś ? Dlaczego w ogóle muszę czuć się winny?
    Nic innego w tym temacie nie napisałeś , tylko akurat to tak dokładnie sprawdziłeś ? To jakaś żyłka niespełnionego detektywa ?
    Też sprawdzisz ,czy w poprzednim poście też faktycznie było 0 stopni ? W razie co google też pokazuje ,że w Żyrardowie jest aktualnie 0 stopni ,żeby nie było
    Poza tym mieszkam nie w samym Żyrardowie , tylko pod , i tam zimą różnice mogą być większe niż w centrum miasta. ( sam kojarzę sytuację , gdzie było -9 , a w Żyrardowie "tylko" -6 ) ... Także proszę uwierzcie w to co piszę ....
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 10-02-2023 o 09:17
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    A ja myślę ,że gdybyś Ty choć raz przeczytał ,to byś wiedział , że pompa się moduluje

    Może nie u Ciebie , ale tak jest.

    Pewnie teraz będziesz teorie tworzył , że u MiG25 się moduluje , bo oszukuje czujniki , ale zapewniam Cię ,że tak nie jest.
    A jest tak jak pisałem , zmodulowana pompa T-CAp gen H ,czy to 9kW czy 12kW do minimum ,czyli 19Hz , pobiera ok 700W z sieci ( u MiG25 750W bo ma jakieś dodatkowe objegówki) , i daje moc cieplną wynikającą z COPu , a że ten COP akurat był 9,3 to moc cieplna jest 5,6kW.... i to jest pzy 10stopniach temp zewnętrznej , a przy -3stopniach już ma tylko 2kW produkcji cieplnej , więc pomiędzy tymi temperaturami zewnętrznymi jest taka , przy której produkcja będzie 3,8kW....
    To wszystko można tam w tych linkach przeczytać , gdy się tylko chce.
    KOlego modulacja modulacją
    Co do (Hz ) zgoda ale nie zgodzę się że przy 19Hz zawsze będzie pobierać 700W bo to jeszcze zależy od temp zasilania jak i zew.
    No chyba że już tak masz przetestowane latami doświadczeń
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  4. #64

    Domyślnie

    Wg licznika zewnętrznego energii na pewno nie ( i nikt tu tak nie pisze) , ale już wg pompy tak ( będzie cały czas pokazywać sobie 600W z tego co ja obserwowałem przy minimalnej modulacji , nawet przy -10). Stąd już dawno stwierdzenie , że ten licznik pompy ma się nijak z rzeczywistością (choć o dziwo w okresach szerszych ,np miesięcznych można doszukiwać się , że z jakimś przybliżeniem te wyniki są realne )

    EDIT: A co do oszukiwania czujników temperatury , to co sądzisz ,że się MiGowi nie zmodulowała całkowicie , czy wręcz odwrotnie , ma jeszcze niższą częstotliwość niż pompa pokazuje ? Bo nie kumam..
    Spróbuję u siebie doprowadzić do modulacji , powinna wyjść podobnie.
    Ostatnio edytowane przez Techno ; 10-02-2023 o 11:04

  5. #65

    Domyślnie

    No i udało się
    Na wyświetlaczu Pobór en. - 0.6kW , Produkcja en. - 3,4kW , temperatura zewnętrzna 2 stopnie...
    Może trochę brakuje do 3,8kW , musi się u mnie na T-CAP 9kW zrobić 3 stopnie to może wtedy.
    Dołączanie zdjęć coś nie działa...

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    No i udało się
    Na wyświetlaczu Pobór en. - 0.6kW , Produkcja en. - 3,4kW , temperatura zewnętrzna 2 stopnie...
    Może trochę brakuje do 3,8kW , musi się u mnie na T-CAP 9kW zrobić 3 stopnie to może wtedy.
    Dołączanie zdjęć coś nie działa...
    Osobiście nie bardzo rozumiem problemu. Minimalna modulacja to 19H. Zużycie prądu dla min. modulacji to 600W wg wyświetlacza, 900W wg licznika
    Produkcja ciepła przy minimalnej modulacji będzie zależna od warunków temperaturowych.
    - przy temp zewn. 0*C i temp. zasilania 31*C to 3.1kWh
    - przy niższej temperaturze produkcja ciepła będzie jeszcze niższa, przy wyższej wyższa
    Chodzi o to, że praktyczna przydatność takiej informacji jest niewielka.

    Powinno się wyjść od OZC i mocy grzewczej i zacząć się zastanawiać jak pompa + cały układ grzewczy będą się zachowywać w praktycznie użytecznych obszarach pracy.

    Na przykład
    a) temp. zewn. 15*C, temp zasilania 27*C, zapotrzebowanie 1,5kW
    b) temp. zewn. 10*C, temp zasilania 30*C, zapotrzebowanie 3kW
    c) temp. zewn. 0*C, temp zasilania 37*C, zapotrzebowanie 5kW
    d) temp. zewn. -10*C, temp zasilania 44*C, zapotrzebowanie 8kW
    e) temp. zewn. -20*C, temp zasilania 51*C, zapotrzebowanie 11kW

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Osobiście nie bardzo rozumiem problemu.
    Ja też nie ,ale taki sobie zapodał autor... A w międzyczasie kolega @agb nie wierzy ,że pompa się moduluje
    No ale może właśnie o to chodzi , jak pogodzić minimalne zapotrzebowanie z "dużą" produkcją przy 15 stopniach na zewnątrz....
    Te 3,1kWh przy zewnętrznej 0 stopni i temp zasilania to Twoje pomiar , czy wziąłeś to z wsawki kolegi @MiG25 ?

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Ja też nie ,ale taki sobie zapodał autor... A w międzyczasie kolega @agb nie wierzy ,że pompa się moduluje
    No ale może właśnie o to chodzi , jak pogodzić minimalne zapotrzebowanie z "dużą" produkcją przy 15 stopniach na zewnątrz....
    Te 3,1kWh przy zewnętrznej 0 stopni i temp zasilania to Twoje pomiar , czy wziąłeś to z wsawki kolegi @MiG25 ?
    Wziąłem od @MIG25. Ja mam gruntówkę, wprawdzie też 12kW, ale sprężarka jest co najmniej o połowę mniejsza do TCAPa

  9. #69

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat.
    Wydaje mi się że można tutaj dojść do ważnej konkluzji w sytuacji gdy ktoś się waha - 9kw czy 12kw.
    Minimalne moce z jakimi pracują obie pompy są na jednakowym poziomie. Wg wskazań pompy na poziomie 600W i 2,4kw - oczywiście pomijam tutaj pewne naciągnięcie danych przez system Panasonica.
    W związku z powyższym niebezpieczeństwo taktowania (zakładając oczywiście takie same warunki pracy) w przypadku obu tych pomp jest jednakowe. Różnica jest jedynie w maksymalnych uzyskach.
    Biorąc te aspekty (pomijam samą cenę pompy) z czystym sumieniem można iść w 12kw.
    Mam rację czy się mylę?

    P.S. Zastanawiałem się jeszcze nad nowymi pompami monoblokowymi samsunga, ale jest susza jeżeli chodzi o informacje od użytkowników i raczej wypadają z kręgu zainteresowania....

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał trapper Zobacz post
    Osobiście nie bardzo rozumiem problemu. Minimalna modulacja to 19H. Zużycie prądu dla min. modulacji to 600W wg wyświetlacza, 900W wg licznika
    Produkcja ciepła przy minimalnej modulacji będzie zależna od warunków temperaturowych.
    - przy temp zewn. 0*C i temp. zasilania 31*C to 3.1kWh
    - przy niższej temperaturze produkcja ciepła będzie jeszcze niższa, przy wyższej wyższa
    Chodzi o to, że praktyczna przydatność takiej informacji jest niewielka.

    Powinno się wyjść od OZC i mocy grzewczej i zacząć się zastanawiać jak pompa + cały układ grzewczy będą się zachowywać w praktycznie użytecznych obszarach pracy.

    Na przykład
    a) temp. zewn. 15*C, temp zasilania 27*C, zapotrzebowanie 1,5kW
    b) temp. zewn. 10*C, temp zasilania 30*C, zapotrzebowanie 3kW
    c) temp. zewn. 0*C, temp zasilania 37*C, zapotrzebowanie 5kW
    d) temp. zewn. -10*C, temp zasilania 44*C, zapotrzebowanie 8kW
    e) temp. zewn. -20*C, temp zasilania 51*C, zapotrzebowanie 11kW
    Apropo zapotrzebowania zrobiłem sobie kalkulator, i oto co z niego wyszło.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	463692

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.365
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Apropo zapotrzebowania zrobiłem sobie kalkulator, i oto co z niego wyszło.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	463692
    Uwzględniłeś zyski bytowe i słoneczne?

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Apropo zapotrzebowania zrobiłem sobie kalkulator, i oto co z niego wyszło.
    1. Jak rozumiem kolumna G to po prostu temperatura zewnętrzna
    2. Zasadniczo kalkulacja poprawna tylko, że te 2.5kW na CWU to trochę dużo (dla 4 osób powinno być ok. 0.7kW)

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grigorex Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w temat.
    Wydaje mi się że można tutaj dojść do ważnej konkluzji w sytuacji gdy ktoś się waha - 9kw czy 12kw.
    Minimalne moce z jakimi pracują obie pompy są na jednakowym poziomie. Wg wskazań pompy na poziomie 600W i 2,4kw - oczywiście pomijam tutaj pewne naciągnięcie danych przez system Panasonica.
    W związku z powyższym niebezpieczeństwo taktowania (zakładając oczywiście takie same warunki pracy) w przypadku obu tych pomp jest jednakowe. Różnica jest jedynie w maksymalnych uzyskach.
    Biorąc te aspekty (pomijam samą cenę pompy) z czystym sumieniem można iść w 12kw.
    Mam rację czy się mylę?

    P.S. Zastanawiałem się jeszcze nad nowymi pompami monoblokowymi samsunga, ale jest susza jeżeli chodzi o informacje od użytkowników i raczej wypadają z kręgu zainteresowania....
    Można i nie... Z jednej strony 12kW szybciej osiągnie docelową temperaturę i się zmoduluje (albo wyłączy) , więc jak odbiór będzie mały to będzie miała większą tendencję do taktowania . Przykładowo w wątku Panasonica kolega ma 9kW na podłogówce 110m2 , co już jest dużą pompą , i wsadzenie tam 12kW nie byłby dobrym pomysłem. Także w niektórych wypadkach ta różnica pomiędzy 9kW a 12kW może być krytyczna .

    EDIT: Choć jak wsadzisz bufor ( im większy tym lepiej ,np 800l ) to i możesz o 16kW myśleć (choć to już nie są te same pompy).
    Ostatnio edytowane przez Techno ; 11-02-2023 o 11:43

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    w wątku Panasonica kolega ma 9kW na podłogówce 110m2 , co już jest dużą pompą ,.
    Ilość m2 nie świadczy o małym obciążeniu cieplnym budynku
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  15. #75

    Domyślnie

    No nie świadczy , to był skrót ,żeby pokazać ,że gdzieś jest granica , że lepiej żeby z mocą w górę też nie przesadzać.

  16. #76

    Domyślnie

    Grigorex
    OZC ma 11,5 kW a więc PC 12 kW TCap -to jest w sam raz
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Uwzględniłeś zyski bytowe i słoneczne?
    Oczywiście że nie.
    Zyski bytowe, to rozumiem że z przebywania w pomieszczeniu? Zaś słoneczne to te ze słońca?

  18. #78

    Domyślnie

    Podziwiam ludzi którzy myślą o T - CAP toż to chore pieniądze kosztuje mój galmet/Midea/Sinklair monoblok bierze AZ 20% więcej prądu a kosztują jakieś 2 razy mniej wraz z montażem. A skoro Haier 8kW monoblok za 12k zł przy -22*C daje radę grzać do 58*C to T Cap będzie grzał przy -80*C którego nigdy nie doświadczyczcie.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Podziwiam ludzi którzy myślą o T - CAP toż to chore pieniądze kosztuje mój galmet/Midea/Sinklair
    monoblok bierze AZ 20% więcej prądu a kosztują jakieś 2 razy mniej wraz z montażem.

    Aż przykro słuchać takich bzdur,
    Wypisz, wymaluj ; analogiczne prawdy jak u bolszewików z PiS
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #80

    Domyślnie

    Jakby tak wszyscy myśleli , to wszyscy mieli by tylko Dacie ( a nikt by nie jeżdził Mercedesem) , telefony w stylu Oppo ( a nikt by IPhona nie miał)....itd.
    To Twoje podziwianie to jakąś zazdrością nie jest ?

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony