dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 29
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 566
  1. #101

    Domyślnie

    Brawo @kulibob, zgadzam się z Tobą.
    U mnie oferant za PC 60 patoli.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Brawo @kulibob, zgadzam się z Tobą.
    Oooo ja też się z nim zgadzam. "powinien" słowo klucz.

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dom bez komina to debilizm.

    Dom powinien być mocno energooszczedny, ogrzewany PC/COP1.
    I mieć kozę lub kominek jako źródło awaryjno/rekracyjne. Zwykłe zdrowo rozsadkowe podejście
    No to udowodnij mi, posiadaczowi domu bez komina, jakimż to głupkiem jestem. Potrafisz uzasadnić, dlaczego komina i kominka potrzebuję, czy ...wyjdziesz na....?

    Taką "rekreację" uprawiałem ponad połowę swojego życia, Dziękuję, nie potrzebuję. Za kilka/naście tysięcy za komin i kominek wolę pojechać , gdzie syfu z kominów nie ma a widoki są przednie - https://naforum.zapodaj.net/71746a095e40.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/6c374a40f8bf.jpg.html
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    901

    Domyślnie

    Chyba lepiej pracować w zachodniej montowni i mieć co miesiąc wypłatę niż wracać do czasów FSO czy innego Ursusa....
    Jest też możliwośc wyjechania na zachód i tam robienia kariery i kasy... Większość mojego kuzynostwa z Podkarpacia siedzi na zachodzie i sobie chwalą .

    Sam pracuje w serwisie ciężarówek , obsługujemy sporo dużych flot. Więszkość rozwozi po całej Europie towar wyprodukowany lub poskładany w naszym kraju, zarówno polskich firm jak i zagranicznych. Dużo z nich dostało "kopa" po unijnych dotacjach . Rekordzista ma 700 zestawów, a jak wojna będzie się kończyła zamierza dokupić kolejnych 500. Produkuje okna i wozi je po całym kontynencie .

    Unia ma sporo wad, ale skoro sami nie potrafimy się rządzić to chyba lepiej że ktoś mądrzejszy od naszych łbów z Wiejskiej robi to za nich . Jeśli ktoś nie widzi zmian po wejsciu do UE to chyba naprawdę jest ślepy.... W wakacje byłem u ciotki na Podkarpaciu, przy samej granicy z Ukrainą , po samych domach i ich obejściach widać ze jesteśmy w Unii. W latach 90 ta sama wieś nie różniła się od tej z lat 70...

  5. #105
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Brawo @kulibob, zgadzam się z Tobą.
    U mnie oferant za PC 60 patoli.
    Np popatrz...to tanich PC nie ma? Na propanie za 8,5000 pasuje ? - https://www.youtube.com/watch?v=4E-WoIFVnZE
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #106
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    ....Jest też możliwośc wyjechania na zachód i tam robienia kariery i kasy....
    Ja to się dziwię, dlaczego niektórzy na Wschód, który tak uwielbiają, nie jadą? Tam wolność, swoboda, nie ma UE itd. A ludzie tak kulturni, że jak coś im się na władcę wymknie, to wyskakują przez okno i nawet je za sobą zamykają.
    Tym bardziej teraz, kiedy każdego uciekiniera z PL chętnie witają, w TV pokazują i lokum gwarantują...
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Np popatrz...to tanich PC nie ma? Na propanie za 8,5000 pasuje ? - https://www.youtube.com/watch?v=4E-WoIFVnZE
    Masz malutką chatkę...82 m2, bez piwnicy, i bez poddasza. Twoja powierzchnia stanowi 43,6 %. do mojej powierzchni... 188m2
    60 patoli, w tym montowanie i opieka serwisowa...
    podłączona zdalnie do centrali w Wawie, w razie gdyby doszlo coś nie tak w PC - serwsanci przyjeżdżają.... nawet zaskoczą swoją obecnością przy PC.

  8. #108
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Masz malutką chatkę...82 m2, bez piwnicy, i bez poddasza. Twoja powierzchnia stanowi 43,6 %. do mojej powierzchni... 188m2
    60 patoli, w tym montowanie i opieka serwisowa...
    podłączona zdalnie do centrali w Wawie, w razie gdyby doszlo coś nie tak w PC - serwsanci przyjeżdżają.... nawet zaskoczą swoją obecnością przy PC.
    Gość z filmiku ma większą chatę niż Twoja, masz jak on dodatkowe źródło ciepła. Po Co Ci więc PC za 60k? Jakiej mocy maszynę potrzebujesz gdyby była jedynym źródłem ?

    PS - mam ogrzewane 106m2, bo garaż również ma podłogówkę.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 21-03-2023 o 20:12
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Lepiej jest produkować własne produkty i być konkurencyjnym .

    Japonia daleko...
    .
    No jakoś nawet motoroweru nie produkujemy...

    Statystyczny Japończyk pracuje 13h dziennie 6 dni w tygodniu.... Jakoś wątpię, że to o taką wolność i swobodę co niektórym chodzi
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #110

    Domyślnie

    "Unia chce domów bez kominów! Nowe nakazy i ograniczenia dla ogrzewania i budownictwa" - za sto lat .

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Przesadzasz.
    JA tego nie chciałem.
    Jesteś nienaprawialny.
    Krowa na łące się nie zmienia a unia bardzo szybko.
    A w jakim kierunku to masz w manifeście, którego czytać nie chcesz.
    Twój problem.
    Ale popieranie czerwonych zamordystów to przesada.

    Adam M.
    Zakończ bezsensowny słowotok.

    Podaj konkrety.
    Masz władzę i co dalej?
    Jakie masz propozycje?
    Likwidujesz wszystkie montownie? Także swoją? Co zrobisz z tymi ludźmi którzy mieli prace w "montowaniach" a zostały dekretem Adama M. zamknięte.

    Likwidujesz podatki, znosisz pseudoskładkę zdrowotną, likwidujesz ZUS, zmieniasz wiek emerytalny np. na 50-60 lat ?
    Likwidujesz wiek emerytalny?
    Co z VAT'em i akcyzą?
    Kto ustala ceny paliw?
    Kto płaci na służby?
    Integrujemy się z kimś i na jakich zasadach?

    Kogo wybierasz na prezydenta i na co mu pozwalasz?
    Jakieś sojusze militarne czy chcesz być niezależny i sam się obronisz (sam się obronisz czyli sam obronisz Polskę).
    Podaj konkrety.

    Takich bajko-opowiadaczy w polityce są tysiące ale do konkretnych działań już nie ma chętnych.
    Chętnie swoje dyrdymały publikują na YT. Mają wiernych wyznawców.
    Biorą tylko państwową czyli naszą kasę.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #112
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    No nie produkujemy , bo montujemy za niską stawkę. Wielu tutaj jest dumnych z tego powodu.

    Jacy biedni Ci japończycy

    Statystyczny Polak ?
    ... wynik (4,42 dnia pracy w tygodniu) sprawia, że Polska znajduje się w środku stawki. https://obserwatorgospodarczy.pl/202...ie-sprawdzili/ Daleko do Japończyków

    Co do zachodu - pracowałem na kontraktach w sumie 12 lat i uważam, że dobrze to już było, ba, skończyło się ponad 10 lat temu.
    Jak mówię komuś tam, że mam dom, kilka mieszkań to dla nich jestem bogaczem. Ich stać na wynajem coraz mniejszych i coraz dalej oddalonych od centrum mieszkań. Oczywiście porównuję ludzi , którzy są takimi samymi robolami jak ja.

    Acha - jak ktoś marzy o wyjściu z UE, to niech sobie przypomni czas granic. Ja tu mieszkam i wiem jak było. Jechało się z RFN 7h a kolejka przy granicy z 10h.Rekord jaki pamiętam dla osobówek to 18h. Miałem o tyle lepiej, że zostawiałem samochód w Guben, przechodziłem pieszo...a inni stali godzinami i to w czasach, gdzie samochodów w PL był ułąmek tego co teraz
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Cytat Napisał siinski Zobacz post
    W Polsce w sezonie zimowym spala się w przydomowych piecach 7 milionów ton węgla. Kolejnym państwem UE choć w zasadzie już poza UE była Wielka Brytania gdzie spalało się 200 tyś ton.( dane sprzed 3 lat ) Dlatego jesteśmy na niechlubnym pierwszym miejscu w UE pod względem niskiej emisji. A odpowiada ona za kilka tyś zgonów rocznie.Zamiast cieszyć się że UE proponuje programy modernizacyjne hojnie je przy tym subsydiując mamy na forum wysyp postów że UE jest be , że nakazuje,że tracimy tożsamość narodową, że jesteśmy tanią montownią itp,itd. Wybacz mi Adam m-k ale czytam to forum od ponad 10 lat i ceniłem Cię kiedyś za wiedzę i merytoryczną zawartość Twoich postów.Od kiedy w Twoich postach zaczęło się " wstawanie z kolan " zamiast merytoryki mamy piaskownicę , a szkoda.Czy ciężko sobie przypomnieć jak żyło się 20 lat temu ? Jakimi autami i po jakich drogach jeździliście ? Jak mieszkaliście i co mieliście w domach i ile zarabialiście ? Jak żyliście ? Jesteśmy jedyną w UE gospodarką która od przystąpienia w 2004 r. ciągle rośnie.Staliśmy się jedną z większych gospodarek UE .Nie jesteśmy jak piszą niektórzy montownią tylko zagłębiem produkcyjnym UE .Mamy pierwsze miejsce w Unii jeżeli chodzi o produkcje dużego AGD i telewizorów.W wielu branżach gospodarczo jesteśmy w czołówce krajów UE.Zaraz będziemy potentatem jeżeli chodzi o produkcję baterii do aut el. Przecież w tych fabrykach pracujemy my Polacy. I to nie za miskę ryzu bo średnia pensja wg GUS-u przekroczyła 7 kzł .Nie pamiętacie 20 procentowego bezrobocia przed wejściem do UE ? Rolniczo też jesteśmy jedną z większych gospodarek w Unii . Przecież po opuszczeniu UE geograficznie jesteśmy w ciemnej d... Tym ciemniejszej że "pożytecznych idiotów" chcących abyśmy po wstaniu z kolan trafili w objęcia wschodu u nas ( także na forum ) nie brakuje . Kiedy 2 lata temu w czasie covidu rozwinęły się bardzo ( sponsorowane przez Rosję ) ruchy antyszczepionkowe zapadła mi w głowę wypowiedź jednej z userek na forum dziecięcym w temacie szczepień . Napisała ona że "dziesiątki milionów matek w krajach Afryki i Azji marzą o szczepionkach dla swoich dzieci widząc w nich szansę na ich zdrowe dzieciństwo, tysiące kobiet w UE są za głupie aby to zrozumieć i docenić" Przykładając to na dzisiejsze czasy to miliony Ukrainców marzą o członkostwu w UE i NATO widząc w tym szansę na bezpieczne i spokojne życie a tysiące malkontentów w UE są za głłupi aby docenić to co mają i gdzie żyją.
    Moja babcia miała takie powiedzenie że '' Prawdziwa mądrość przychodzi z wiekiem , tylko że dla niektórych jest to niestety wieko od trumny "
    Obyśmy potrafili być mądrzy kiedy jeszcze coś możemy w życiu zrobić.
    Kolejny naiwny...
    Ja pamiętam ustawy Wilczka, kiedy firmę zakładałem.
    Sporo pamiętam.
    Pamiętam kilka POLSKICH marek telewizorów i radyjek.
    Na tamten stan techniki - zupełnie dobrych!
    Wymienisz kilka marek telewizorów POLSKICH?
    A może jakiegoś POLSKIEGO producenta AGD?
    Albo samochodów?
    Tylko nie wypisuj tu montowni obcego kapitału i marki.
    No ale....
    Mamy trochę szczęścia w tym nieszczęściu.
    Koniunktura jest!
    Bumar, Mesko, Stalowa Wola...
    Pionki, Wronki i wiele innych z Krupskim Młynem na czele.
    Nowe fabryki się JUŻ buduje a stare reanimuje dynamicznie.
    Szkoda, że to jednak trochę trwać musi bo już są potrzebne.

    Nie wypisuj mi o wstawaniu z kolan bo to pisiorski pomysł dla swojego elektoratu.
    (Mam sporo więcej jak 7 klas powszechniaka i JESTEM czytaty i pisaty nawet w kilku językach. TAK w tym - w Rosyjskim.)
    Dzielisz forumowiczów na MY - WY.
    Znaczy, młody jesteś i tylko na bazie filmów i książek dzielisz to co było od tego - co jest.
    Żebyś jeszcze czytał te właściwe...
    Ale pomogę, bo chętnie pomagam.

    Pomyśl...
    "Ignacy Krasicki - Ptaszki w klatce



    „Czegóż płaczesz? – staremu mówił czyżyk młody –

    Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody”.

    „Tyś w niej zrodzon – rzekł stary – przeto ci wybaczę;

    Jam był wolny, dziś w klatce – i dlatego płaczę”. "


    Opuszczenie unii to zdjęcie kagańca.
    OD NAS zależy kogo sobie wybierzemy na miłościwie nas opodatkowujących... już niedługo... jak ci co są czego nie wykręcą w obronie koryta!
    Unia bardzo nas potrzebuje i nawet jak nie będzie mogła na chama wycisnąć tego co dla niej dobre, to i tak gadać będzie.
    A teraz kasa biega prawo-lewo.
    A my po drodze... czego wielu nie widzi.
    Ustalenia Jałtańskie Putin przekreślił 24.02.2022r
    Nie zauważyłeś?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Kolejny naiwny...
    Ja pamiętam ustawy Wilczka, kiedy firmę zakładałem.
    Sporo pamiętam.
    Pamiętam kilka POLSKICH marek telewizorów i radyjek.
    Na tamten stan techniki - zupełnie dobrych!
    Wymienisz kilka marek telewizorów POLSKICH?
    A może jakiegoś POLSKIEGO producenta AGD?
    Albo samochodów?
    Tylko nie wypisuj tu montowni obcego kapitału i marki.
    No ale....
    Mamy trochę szczęścia w tym nieszczęściu.
    Koniunktura jest!
    Bumar, Mesko, Stalowa Wola...
    Pionki, Wronki i wiele innych z Krupskim Młynem na czele.
    Nowe fabryki się JUŻ buduje a stare reanimuje dynamicznie.
    Szkoda, że to jednak trochę trwać musi bo już są potrzebne.

    Nie wypisuj mi o wstawaniu z kolan bo to pisiorski pomysł dla swojego elektoratu.
    (Mam sporo więcej jak 7 klas powszechniaka i JESTEM czytaty i pisaty nawet w kilku językach. TAK w tym - w Rosyjskim.)
    Dzielisz forumowiczów na MY - WY.
    Znaczy, młody jesteś i tylko na bazie filmów i książek dzielisz to co było od tego - co jest.
    Żebyś jeszcze czytał te właściwe...
    Ale pomogę, bo chętnie pomagam.

    Pomyśl...
    "Ignacy Krasicki - Ptaszki w klatce



    „Czegóż płaczesz? – staremu mówił czyżyk młody –

    Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody”.

    „Tyś w niej zrodzon – rzekł stary – przeto ci wybaczę;

    Jam był wolny, dziś w klatce – i dlatego płaczę”. "


    Opuszczenie unii to zdjęcie kagańca.
    OD NAS zależy kogo sobie wybierzemy na miłościwie nas opodatkowujących... już niedługo... jak ci co są czego nie wykręcą w obronie koryta!
    Unia bardzo nas potrzebuje i nawet jak nie będzie mogła na chama wycisnąć tego co dla niej dobre, to i tak gadać będzie.
    A teraz kasa biega prawo-lewo.
    A my po drodze... czego wielu nie widzi.
    Ustalenia Jałtańskie Putin przekreślił 24.02.2022r
    Nie zauważyłeś?

    Adam M.
    Adam, znowu wodolejstwo.
    Nadal żyjesz czasami PRL'u.
    Wymień kilku polskich producentów samochodów osobowych, do tego kilku producentów samochodów dostawczych ciężarowych i autobusów.
    Porównaj ich walory techniczne z zachodnimi odpowiednikami.

    VW Poznań, VW Poznań i VW Września to montownia czy końcówka linii produkcyjnej?

    Ty dzielisz forumowiczów na:
    TY - mądry, inni: młody lub głupi albo aba naraz
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zakończ bezsensowny słowotok.

    Podaj konkrety.
    Masz władzę i co dalej?
    Jakie masz propozycje?
    Likwidujesz wszystkie montownie? Także swoją? Co zrobisz z tymi ludźmi którzy mieli prace w "montowaniach" a zostały dekretem Adama M. zamknięte.

    Likwidujesz podatki, znosisz pseudoskładkę zdrowotną, likwidujesz ZUS, zmieniasz wiek emerytalny np. na 50-60 lat ?
    Likwidujesz wiek emerytalny?
    Co z VAT'em i akcyzą?
    Kto ustala ceny paliw?
    Kto płaci na służby?
    Integrujemy się z kimś i na jakich zasadach?

    Kogo wybierasz na prezydenta i na co mu pozwalasz?
    Jakieś sojusze militarne czy chcesz być niezależny i sam się obronisz (sam się obronisz czyli sam obronisz Polskę).
    Podaj konkrety.

    Takich bajko-opowiadaczy w polityce są tysiące ale do konkretnych działań już nie ma chętnych.
    Chętnie swoje dyrdymały publikują na YT. Mają wiernych wyznawców.
    Biorą tylko państwową czyli naszą kasę.
    Wariat czy żonaty?
    Jakie Ty książki czytasz?
    No, fakt... o te właściwe trudno, bo palili je przez sporo lat, ale jednak kilka ocalało.

    Mieliśmy kolonie zamorskie...
    Byliśmy mcarstwem.
    Ustanowiliśmy CARA w MOSKWIE...
    Byliśmy potęgą ekonomiczno - żywnościową.
    I...?
    Zmiany geopolityczne nam to odebrały.
    Znowu idą zmiany geopolityczne, kóre mogą nam coś dać.

    Nie pytaj mnie o to, na czym się nie znam.
    Są lepsi odemnie.
    Od ciebie TEŻ!!!
    Ich pytaj.
    Będą spotkania wyborcze to masz szansę!
    Ale Ty jesteś nienaprawialny...
    Szkoda.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #116
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Ten kraj jest od ponad 30 lat legalnie rozkradany , pobudka kolego !!!!!
    Nikt tego nie widzi. Kiedyś mieliśmy produkcję (stocznie, huty, zakłady maszynowe itp)!!!!!! były duże zakłady teraz mamy tylko biedronki (paszowniki)i małe nic nie znaczące zakładziki i korporacje ale nie nasze. Polska póki co jest tylko z nazwy. Jak zamkną paszowniki to i ludzie uciekną . Co do wymysłów uni to ktoś kiedyś w szurskich teoriach twierdził,że po wojnie będzie ekoterroryzm czyli walka z tym czego nie widzimy i to się już zaczyna. USA + Unia = brak spokoju
    P.S. Co do tych wszystkich nowalijek to pamiętam jak silnik diesla był spoko....nałapali klientów i raptem On jest do bani, przesiadka na elektryki. Pamiętam jak z ojcem ściągaliśmy piec na ON super ekstra....zamontowaliśmy i po 1 sezonie wymontowywaliśmy. Cały czas ludziom ktoś życie umila
    Ostatnio edytowane przez woan ; 21-03-2023 o 21:19

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    A produkowaliśmy...
    Znasz ceny obecne na ten sprzęt?


    Adam M.
    Akurat motocykle to mój konik, więc pojęcie mam, ale... u nas pełno ogłoszeń simsonka czy etezetkę kupię a nie nasze marki.

    Był projekt przywrócenia Sokoła, była jeżdżąca maszyna i...klops. Mamy za to chińskie junaki

    Wiele zmarnowano i niestety reaktywować się nie da. Nie po to normy euro wymyślono, by nowe fabryki motoryzacyjne powstawały w UE.
    Hipokryzji jest wiele (np słynne niemieckie odejście od węgla)ale po to powinny być media w Polsce, by o tym mówić. Tymczasem Polakom ciągle się wmawia, że jesteśmy gorsi, że wręcz tak musi być itd.Zamiast uczyć się na błędach innych, to je powielamy.
    No i się do tego przyzwyczajamy, a szczególnie ci, którzy zachodu nie widzieli. Potrafimy budować na zachodzie, swego czasu dylatacje w mostach tam tak robiliśmy jak nikt, a u nas TUDUM TUDUM.
    Mamy w PL teraz te same maszyny co na zachodzie, te same materiały ale kuźwa jakości ciągle brak. Czemu? Bo na szczeblu samorządów nie mamy fachowców do kontroli/odbiorów i kasa się marnuje. Jak słyszę co roku, że dziury w drogach mamy z powodu klimatu to zawsze pytam - jaki klimat mają Niemcy parę kilometrów dalej, skoro dziur tam brak?

    Idę z psem, bo mi ciśnienie skoczy.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  18. #118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Mieliśmy kiedyś (nie - w unii!!!) Takie coś...
    http://www.fsa-poznan.pl/PL-H5/produkty.html
    Nie wiem jak jest z tym teraz, ale to było NASZE a nie montownia!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    901

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Adam, znowu wodolejstwo.
    Nadal żyjesz czasami PRL'u.
    Wymień kilku polskich producentów samochodów osobowych, do tego kilku producentów samochodów dostawczych ciężarowych i autobusów.
    Porównaj ich walory techniczne z zachodnimi odpowiednikami.

    VW Poznań, VW Poznań i VW Września to montownia czy końcówka linii produkcyjnej?

    Ty dzielisz forumowiczów na:
    TY - mądry, inni: młody lub głupi albo aba naraz
    Może jemu chodzi o te fabryki w których więcej się strajkowało niż produkowało

    Pytanie, czy Unia zakazuje wam otworzyć jakiś zakład i coś w nim produkować ?

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Akurat motocykle to mój konik, więc pojęcie mam, ale... u nas pełno ogłoszeń simsonka czy etezetkę kupię a nie nasze marki.

    Był projekt przywrócenia Sokoła, była jeżdżąca maszyna i...klops. Mamy za to chińskie junaki
    ...
    Trzy modele Junka z SFM, także z bocznym wózkiem, WSK, WFM, Osa Komar.
    Ale ludzie chcieli MZ-etek i Jaw i CZ i Simson.
    Ciekawe dlaczego prawie wszyscy chcieli czeskie czy niemieckie a nie polskie wyroby?
    Dlaczego Wartburg, Skoda czy Wołga a nie Warszawa ?

    Polska były Syreny i Mikrus.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 6 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony