dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 267 z 305
Pokaż wyniki od 5.321 do 5.340 z 6082
  1. #5321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech1994 Zobacz post
    Odpowie mi ktoś na moje pytanie ? Zadawałem je wyżej, chodzi mi jaką żywotność ma sprężarka i czy wasze klimy też tak chodzą że sprężarka pracuje cały czas. Co prawda z mała moca ale sie nie wyłacza. Wiem że to inwerter ale nie ma w ogóle odpoczynku.
    25 lat

  2. #5322
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech1994 Zobacz post
    Odpowie mi ktoś na moje pytanie ? Zadawałem je wyżej, chodzi mi jaką żywotność ma sprężarka i czy wasze klimy też tak chodzą że sprężarka pracuje cały czas. Co prawda z mała moca ale sie nie wyłacza. Wiem że to inwerter ale nie ma w ogóle odpoczynku.
    W Chorwacji u jednego gospodarza pracuje od 20 lat , ale tam ma gorzej bo musi grzać w zimie i cały sezon letni chłodzić....

    Moja jak wytrzyma 7-10 lat to będę mega zadowolony ( w lato praktycznie nie używam )

  3. #5323
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Władował w 2017r czyli 6 lat temu ...

    Władował bo założenia były takie że pompa ma działać bez grzałek ( i tak działa o 6 lat) i że ma grzać tylko w II taryfie 22.00-6.00 i 13-15.00 i tak długo działała.
    Działała też przy -25 stopniach bez grzałek.

    U mnie akumulacja ma duży wpływ na działanie ogrzewania.

    Ja nie narzekam. Obecnie zużywam około 3-5 kWh energii na dobę łącznie z CWU i duża część w II taryfie ...
    Tak z ciekawości zapytam, nie przekroczyłeś jeszcze limitu ?

  4. #5324
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar a.gwozdz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A tak. Grzejący bojlerem niszczą bakterie w zarodku. I nie grozi im legionelloza. W 2013 roku było 11 przypadków tej choroby - w tym roku do początku września 166 przypadków. Popularność pomp ciepła też rośnie. Przypadek, czy korelacja?

    A jak ktoś grzeje CWU pompą ciepła do podobnych temperatur, co bojlerem, to sporą część i tak grzeje grzałką a i sprężarka ma słaby COP. Więc zwiększony wydatek ma małą szansę na zarobienie pieniążków na wymianę zasobnika i PC.
    Na ~37 mln osób - 166 przypadków ......
    Nawet jak będzie 1660
    Albo 16600
    Albo 166000

    To co z tego ???

    Legionelloza rozwija się dobrze w wodzie stojącej, jeśli ja codziennie grzeję wodę raz do 40 stopni (300litrów) i prawie cała schodzi z bojlera w 24h (przed kolejnym grzaniem jest ciepła nie gorąca - ja mogę wziąć spokojnie prysznic, żona już kręci nosem) to jakie jest prawdopodobieństwo że dostaniemy legionellozę ??
    1,5 roku i jeszcze żyjemy.
    Pozdrawiam
    Dom ~130m2 (160m2 netto) - konstrukcja szkieletowa, szacowane OZC przy -20st ~6 kW, grzejniki Kermi v22 45/35 - 5,5 kW
    Panasonic Aquarea J 7KW - WH-SDC0709J3E5 / WH-UD07JE5. Krzywa -18/41 -+2/32 Delta = 6
    MOD 2024.03.01 Krzywa -18/41 -4/35 Delta = 6 + Salus 091FLRFv2

    Pompa obiegowa na grzejniki ALPHA1 L 25-60 180, CWU Termica WW 300 PCE - wężownica 3,2 m^2
    Zład wody : ~230 litrów
    Temp ~23 stopni / garaż ~20 stopni

  5. #5325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Na ~37 mln osób - 166 przypadków ......
    Nawet jak będzie 1660
    Albo 16600
    Albo 166000

    To co z tego ???
    A no to, że wzrost w 10 lat ze 20x (te 166 przypadków to w 8 miesięcy). Choroba nieprzyjemna, bywa śmiertelna... Pytanie, czy ten wzrost jest zasługą PC i głupiej oszczędności? Niby eksperci twierdzą, że to kwestia zmian klimatycznych, tylko jakoś takiego związku z klimatem nie widać na mapie zachorowań.

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    Legionelloza rozwija się dobrze w wodzie stojącej
    Legionelloza to choroba. Nie rozwija się w wodzie, tylko człowiek na nią choruje.

    Wynikiem zaistniałej sytuacji był fakt, że woda do hotelu była dostarczana ze źródeł podziemnych i posiadała temperaturę pomiędzy 35-45ºC. Czynnik ten wzmocnił rozwój i przetrwanie bakterii Legionella. Po przeprowadzeniu dezynfekcji termicznej, która polegała na okresowym podniesieniu temperatury do 60ºC, w przeanalizowanych próbach wody nie wykazano wzrostu bakterii Legionella sp. [30].



    Główne miejsca występowania tych mikroorganizmów to: zbiorniki akumulacyjne ciepłej wody, osady w separatorach i odmulaczach, ślepe odcinki sieci, a także elementy instalacji pokryte osadem wapiennym, kamieniem kotłowym takie jak: prysznice, wylewki baterii, nasadki sitkowe baterii umywalkowych. Pałeczki Legionella były izolowane z systemów wody ciepłej o temperaturze nawet do 66 °C, jednak najintensywniej zasiedlane są instalacje zasilane wodą o temperaturze 40 °C.

    A jak już masz ją pod prysznicem, to jak ją zdezynfekujesz? Ciężko tam uzyskać 60* przez 2 minuty potrzebne do wytłuczenia bakterii.

    Cytat Napisał a.gwozdz Zobacz post
    jeśli ja codziennie grzeję wodę raz do 40 stopni (300litrów) i prawie cała schodzi z bojlera w 24h (przed kolejnym grzaniem jest ciepła nie gorąca - ja mogę wziąć spokojnie prysznic, żona już kręci nosem) to jakie jest prawdopodobieństwo że dostaniemy legionellozę ??
    1,5 roku i jeszcze żyjemy.
    Żeby bakterie się namnożyły muszą się tam dostać. To nie jest tak, że wyhodujesz je z niczego. Jednak jest to dosyć powszechna bakteria.
    Wyniki badań. Ogółem spośród 942 pobranych próbek z sieci wody ciepłej, obecność pałeczek Legionella sp. stwierdzono w 667 próbkach (71%)

    Jak widać w statystykach, coraz więcej ludzi choruje i coraz więcej umiera. Chociaż wcale nie tak łatwo się nią zarazić. Bo muszą dostać się do płuc w postaci aerozolu, musi ich być wystarczająca ilość i/lub osłabiony organizm... Ale jak już sobie wyhodujesz, to tylko kwestia czasu, gdy namnożą się i trafią na odpowiedni grunt.

    Dla Ciebie to statystyka i prawdopodobieństwo ... Do czasu, gdy zachorujesz Ty lub ktoś z Twoich bliskich. I w imię czego? Oszczędności? Gdy ktoś wydaje kilkanaście czy ponad dwadzieścia tysięcy na PC PW i oszczędza ryzykując zdrowie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Legionella.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	53,1 KB
ID:	466916  

  6. #5326

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Tak z ciekawości zapytam, nie przekroczyłeś jeszcze limitu ?
    A ma to jakies znaczenie ?

    Wiadomo że po przekroczneiu limitu cena będzie już inna.
    Ale jakby nie patrzeć to jednak w limicie cena za prąd w II taryfie jest dużo niższa niż w I taryfie i przekłada sie to na wymierne oszcżedności finansowe a chyba o to chodzi.
    Ja spełniam warunki aby mieć limit 3000kwh i taki mi przyznano.

    Jak na razie nie przekroczyłem 3000kwh (mowa o całkowitym zużyciu energii przez dom)
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #5327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Który wszyscy wyłączają (o ile instalator go zostawi włączony) a wodę z oszczędności grzeje do czterdziestu kilku stopni.

    To typowe poglądy "oszczędnych":

    No i?

    Od 6 lat grzeję bojler 300L do okolo 45stopni. I nikomu nic się nie stało ...

    Zapominasz jedynie że zbiorniki CWU do pomp ciepła mają olbrzymie węzownice. Moja ma wielkość 3,2m2 wiec powierzchnia grzewcza jest zupełnie inna niż jak grzejesz wodę samą grzałką która jest miniaturką w porówaniu z wężownicą i ona faktycznie grzeje punktowo i jest olbrzymie rozwarstwienie temp.

    Lepiej grzać wodę do niższe temp i powodować aby zbyt długo woda nie stała a była w ruchu.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #5328
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.274

    Domyślnie

    Ceny energii nawet o 70 proc. w górę. Co zrobi nowy rząd?

    Szkoda czasu na te dywagacje - trzeba uczyć się od nowa palić.
    Regulamin forum

  9. #5329
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    karloss

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech1994 Zobacz post
    Odpowie mi ktoś na moje pytanie ? Zadawałem je wyżej, chodzi mi jaką żywotność ma sprężarka i czy wasze klimy też tak chodzą że sprężarka pracuje cały czas. Co prawda z mała moca ale sie nie wyłacza. Wiem że to inwerter ale nie ma w ogóle odpoczynku.
    Sama sprężarka to nie wszystko. Trzeba to rozpatrywać jako całość.
    Z tego co piszą użytkownicy głównie grzejacy pompami PP to markowe pompy (Panasonic, Toshiba, Daikin, Mitsubishi, itp.) potrafią pracować 15-17 lat a w praktyce ok. 12 lat to bardzo dobry wynik. Potem sypia się różne elementy w drodze też naturalnego starzenia. Trzeba też wziąć poprawkę, że to co kiedyś było produkowane już tak solidne nie jest nawet pomimo lepszej wydajności.
    Nawet pomimo dostępu do części po tylu latach naprawa bywa nieopłacalna.

  10. #5330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A no to, że wzrost w 10 lat ze 20x (te 166 przypadków to w 8 miesięcy).
    Przy czym wiąże się to z popularnośćią systemów klimatyzacji
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #5331

    Domyślnie

    A skąd ten wniosek? Ile osób w Rzeszowie miało klime a ile pc-pw? więcej niż 0?

    legionella potrzebuje ciepla i wilgoci a tymczasem w domowej klimie jest albo cieplo i sucho albo mokro i chlodno. Musialaby tu byc jakas klima polaczona z wentylacja i wykraplanie wody z powietrza.

  12. #5332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No i?

    Od 6 lat grzeję bojler 300L do okolo 45stopni. I nikomu nic się nie stało ...
    Analogicznie twiedzą palacze w temacie raka płuc czy jeżdżący po pijaku autami w temacie wpływu na bezpieczeństwo swoje i innych...

    I nikt im nie wmówi, że białe jest białe, a czarne czarne.

  13. #5333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    A skąd ten wniosek? Ile osób w Rzeszowie miało klime a ile pc-pw? więcej niż 0?

    legionella potrzebuje ciepla i wilgoci a tymczasem w domowej klimie jest albo cieplo i sucho albo mokro i chlodno. Musialaby tu byc jakas klima polaczona z wentylacja i wykraplanie wody z powietrza.
    https://pulsmedycyny.pl/prof-gladysz...ozenia-1193730
    https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrow...sxTn-n7Ra.html

    Nagłe pojawienie się bakterii wspominane jest w historii przez słynne wydarzenie, w latach 70. XX wieku, a dokładnie w 1976 roku, w rocznicę podpisania Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych, u uczestników konwentu Legionu Amerykańskiego w Filadelfii zaobserwowano zapalenie płuc. Zachorowało 221 osób, wśród nich 34 niestety poniosły śmierć. Dochodzenie, które zostało prowadzone przez Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób w Atlancie ustaliło, że bakteria, która wywołała zachorowania to Legionella pneumophila. Do tak szerokiego zachorowania doprowadził patogen, który rozwijał się intensywnie w hotelowym systemie klimatyzacji.
    https://bezpiecznaklima.pl/legionell...e-legionistow/
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #5334

    Domyślnie

    No ale gdzie jest związek miedzy systemem klimatyzacji w Filadelfii w 1976 a zachorowaniami w Rzeszowie w 2023? Ponawiam pytanie - ile przypadków z Rzeszowa przypisano klimatyzacji - ja nie słyszałem o żadnym.

    A jesli mowimy o przypadku z Filadelfi to wytlumaczmy moze o jaki system klimatyzacji chodzi:

    In January 1977, the Legionella bacterium was finally identified and isolated and was found to be breeding in the cooling tower of the hotel's air conditioning system
    Cooling tower - po polsku wieża chłodnicza to cześć systemu klimatyzacji gdzie system chłodzenia oparty jest odparowywaniu wody, tu przykład. Mamy więc ciepło i wilgoć czyli dokładnie to czego potrzeba legionelli. A jaki ma to związek z klimatyzacja domowa czyli pompa ciepła powietrze-powietrze? Zerowy.


  15. #5335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie dyskutuj ze mną, tylko z z autorami kilkunastu publikacji, jakie znajdziesz w necie.
    Oni piszą o współczesnych systemach
    Uważasz, że to niemożliwe, OK, dla mnie to kompletnie nieistotne.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #5336

    Domyślnie

    No właśnie nie znalazłem ani jednej publikacji ktora wspomina o innym przypadku niz 1976 lub podobne z użyciem wiezy chlodniczej który omówiłem powyżej. Nie ma z czym dyskutować. Skoro to nieistotne to po co wtracasz kwestie ktore nie maja nic wspolnego z tematem watku?
    Ostatnio edytowane przez marvinetal ; 10-11-2023 o 18:05

  17. #5337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mnie zajęło to 5minut, więc mniemam, że nawet tyle nie poświęciłeś:

    W samym Krakowie w sierpniu zakaziły się dwie osoby, jedna już wyszła ze szpitala, druga wciąż jest hospitalizowana. Źródłem zakażenia jednej z nich był aerozol z węża ogrodowego, który długo leżał w słońcu. Źródłem zakażenia drugiej osoby w Krakowie była klimatyzacja.
    https://politykazdrowotna.com/artyku...owania/1175199

    Nadal nie wiadomo co spowodowało zakażenie legionellą u małżeństwa, które trafiło do ostrowskiego szpitala. Ich stan w dniu przyjęcia był ciężki. Mężczyznę przywiozła karetka, kobieta została skierowana z „wieczorynki". U obojga stwierdzono wysoką gorączkę i zaburzenia świadomości. .
    Jedna z hipotez zakłada, że zakażenie nastąpiło od klimatyzatora. Urządzenie w domu małżeństwa zostało uruchomione po trzech latach nieużywania.
    https://radiopoznan.fm/informacje/po...lo-do-szpitala

    - Niedawno mieliśmy pacjenta, któremu ewidentnie zaszkodziła klimatyzacja samochodowa - mówi z kolei dr Marta Górnicka-Wilczyńska, dyrektor Wojewódzkiego Centrum Chorób Płuc w Łodzi. - To zawodowy kierowca, który latem jeździł w długie trasy. Miał objawy zapalenia płuc. Ale antybiotyki nie działały. Badania potwierdziły, że chorobę wywołała legionella. Na szczęście zaatakowała 40-latka cieszącego się dość dobrym zdrowiem.
    https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,1...egionella.html
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-11-2023 o 09:39
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #5338
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Moja hipoteza jest taka, żebyś się gonił z tego tematu bo nic do niego nie wnosisz i nikt Cie tu nie chce. Robisz śmietnik i tyle co zdarza Ci się wypominać innym użytkownikom na innych tematach. Płyń ! Raz, Dwa !

  19. #5339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Moja hipoteza jest taka, żebyś się gonił z tego tematu bo nic do niego nie wnosisz i nikt Cie tu nie chce. Robisz śmietnik i tyle co zdarza Ci się wypominać innym użytkownikom na innych tematach. Płyń ! Raz, Dwa !
    Jeśli posty nie wnoszą nic do tematu można zgłosić je do moderacji do usunięcia, z tej właśnie przyczyny
    Przy czym Twój post, o tematyce całkowicie poza wątkiem, odnoszący się personalnie do drugiego użytkownika ma wszelkie szanse polecieć wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-11-2023 o 09:39
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #5340
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    891

    Domyślnie

    Tak na logikę....

    Nie znam statystyk. Ciekawe ile jest urządzeń ( klimatyzacji ) na całym świecie ? Jakoś ludzie nie padają jak muchy. No i jeszcze mamy takie urządzenia w praktycznie każdym samochodzie

Strona 267 z 305

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony