dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 168
  1. #121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    1. Wartość domu, który wybudujemy w dużej mierze jest uzależniona od lokalizacji. (...)

    2. W dużych miastach statystycznie zarabia się więcej, większe są też możliwości rozwoju zawodowego i kariery. (...)

    3. Możliwości dalszego kształcenia, rozwój pod względem edukacji i podnoszenia swoich kompetencji są zdecydowanie większe w dużych miastach. (...)

    4. Z punktu widzenia mężczyzny na wsi jest problem ze zbudowaniem związku a w dalszym kroku rodziny z kobietą,(...)

    5. Gdy człowiek jest w pełni sił i buduje dom to zazwyczaj ma samochód. Gdy są problemy ze zdrowiem może dojechać do lekarza, do sklepu, nawet gdy odległości są duże. (...)

    6. Jeśli się nic nie dzieje to człowiek o tym nie myśli, ale w nagłych wypadkach liczą się minuty i sekundy. (...)

    7. W mieście mamy zdecydowanie większą dostępność do gastronomii: restauracje, pizzerie i inne na miejscu lub z dostawą do domu. (...)

    8. Jeśli mamy dzieci to miasto daje dużo możliwości dla rodziców i dzieci. (...)

    9. Mieszkając w mieście statystycznie będziemy tracić dużo mniej czasu na dojazdy do pracy oraz obniżą się nasze koszty dotarcia do miejsca pracy. (...)

    10. Ogólnie rzecz ujmując cała infrastruktura będzie zdecydowanie lepiej zadbana w mieście niż na wsi z dala od "cywilizacji". (...)

    11. Koszty życia w mieście są niższe. Pomijając już paliwo na dojazdy to ze względu na dostępność dużych sklepów w tym tych spożywczych mniej wydamy niż robiąc zakupy w małym sklepiku na wsi. (...)

    .
    OK, to odniosę się do początkowych argumentów. Od razu zaznaczam, że dyskusję rozumiem jako miasto + przyległe sypialnie VS wsie oddalone od miasta.
    Największy problem autorze tematu z Twoimi argumentami mam taki, że one statystycznie są prawdą i nie bardzo jest z czym tu dyskutować. Tylko, ze taka dyskusja jest trochę jałowa. Zacząłeś od "Poniżej lista zalet budowy na terenie dużego miasta/pod miastem vs na zadupiu daleko od miasta". No i nie wiem co chcesz osiągnąć. Normalne jest, że nikt nie będzie się kłócił, że w mieście wcale nie jest więcej kobiet i łatwiej poznać jakąś. Tylko, że to jest argument dla osoby, która przeprowadza się na wieś już po odchowanych dzieciak zupełnie bezwartościowy. Podobnie np z dostępem do oświaty. Tylko znowu, dla części osób argument bezwartościowy bo nie potrzebują już studiować/uczyć się. A tygodniowe szkolenie raz na 5 lat to i w hotelu przenocują.

    Ad1. Tu się zgadzam. Ewentualna sprzedaż domu w mieście jest statystycznie łatwiejsza niż na końcu świata. Do tego w miastach, które się rozwijają ceny nieruchomości będą rosły duzo szybciej niż tam, gdzie mamy wyludnienie. PS. To, że w jakimś dużym mieście mamy spadek populacji to też trzeba popatrzeć na przyczyny bo jest spora migracja z miasta do sypialni pod miastem. Oczywiście ktoś może lepiej wyjść na tym, że zaoszczędzi 400k na działce, na początku 2023 zainwestuje w akcje nVidia i spzreda je na początku 2024. Tylko to jest argument z tyłka.

    Ad2. Zgoda, nie ma co z tym dyskutować. Jak natomiast rozmawiamy o tym co się bardziej opłaca to parametrem wejściowym powinno być "komu". Wszelkie prace, gdzie nie musisz być 9-17, tylko np jesteś pzredstawicielem handlowym czy kierowca i jezdzisz po Polsce to miejsce zycia bardzo mocno można oddzielić od adresu pracodawcy.

    Ad 3. To jest prawda.

    Ad 4. No jest mniej kobiet, mniejsza szansa poznania niż "przed blokiem". Poznaną kolezankę gdzieś w klubie łatwiej zaprosić do mieszkania w mieście niż zaproponować wywiezienie 30km od miasta. Tylko ja mam wrażenie, ze domy poza miastem to budują często ludzie juz z rodzinami.

    Ad 5. Opieka medyczna nieporównywalnie lepsza i łatwiejszy do niej dostęp w mieście.

    Ad 6. Był to dla mnie jeden z wazniejszych argumentów budowania w mieście.

    Ad 7. No jest. Tyko mieszkanie na dalekiej wsi to juz troche tez inny tryb zycia

    Ad. 8. Ten argument u mnie kluczowy. Możliwość pójścia do pzredszkola i podstawówki na piechotę, a do LO co najwyzej kilka przystanków u mnie był must have.

    Ad 9 Tu się w pełni zgadzam. Może sięzdarzyć, że ktoś mieszkając na wsi szybciej dojedzie do miejsca pracy w miescie od swojej strony, niż ktoś z drugiego końca miasta. Ale to już są konkretne przypadki. W większości jednak ten dojazd wygląda tak, że traci się czas na przebicie do miasta + czas na dotarcie do miasta.

    Ad 10. Zgadzam się

    Ad 11. Tu sienie zgadzam. Ja bym powiedział, ze koszty będą mniejsze bo będzie trzeba się nauczyć robienia efektywnie zakupów całotygodniowych, a nie wyskakiwać do żabki po coś na śniadanie albo zamawianie na wynos bo ma się lenia.


    DLa mnie co ważne. W mieście dziecko będzie miało "statystycznie" więcej znajomych.

    Co uważam, za niesamowitą zaletę mieszkania na końcu świata. : Mieszkanie blisko natury, tak, że widzi się ten upływający czas i zmieniającą się przyrodę zgodnie z porami roku.W mieście albo pod miastem też można ale "statystycznie" więcej tego jest na wsi

  2. #122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    GGemini

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Próby obrażania innych uczestników forum mogą spowodować, że odczujesz zwycięstwo - ludzie przestaną odpowiadać na Twoje zaczepki. Ale czy będzie to zwycięstwo, czy tylko Twoje odczucie?

    Aby podsumować tą dyskusję przedstawię jedną, chyba najważniejszą informację: aktualnie w Polsce więcej ludzi przeprowadza się z miasta na wieś niż ze wsi do miasta.

    I przytaczanie niezwiązanych z niczym argumentów że życie w mieście jest lepsze niż na wsi "bo jest więcej kobiet niż mężczyzn", niczego nie zmieni. Zwłaszcza z perspektywy kobiety...

    Średni czas dojazdu do pracy w PL to 21 minut, średni czas dojazdu do pracy w stolicy przekracza godziną. Dodatkowo w dużych miastach więcej ludzi dojeżdża komunikacją publiczną a to dodatkowo zwiększa stres.

    Mediana czasu dojazdu karetki do pacjenta w Polsce w miastach ponad 10 000 mieszkańców wynosi 14 min, więc to i tak za długo żeby przeżyć zawał, więc jak się w porę samemu nie ogarniesz i nie pojedziesz do szpitala/przychodni to i tak szansa że uciekniesz grabarzowi spod łopaty jest nikła...


    Ze swojej strony mogę dodać że nie znam nikogo, kto po 30-tce przeprowadził się do miasta, ale w drugą stronę jest to dosyć częste zjawisko. Chyba o czymś to świadczy
    Generalnie wśród przeprowadzających się do miasta kojarzę tylko osoby w wieku 20-25 lat. Z resztą sam się przeprowadziłem jak miałem 21, a później wróciłem "na wiochę zabitą dechami"

    I rzeczywiście kiedyś chłop pańszczyźniany robił w polu całymi dniami, a teraz ludzie lubią grzebać po pracy w ziemi uprawiając pietruszkę. I nie chodzi o to że ta pietruszka jest tańsza, ładniejsza czy zdrowsza niż ta z lidla. Chodzi o to że to relaksuje, uspokaja, czyni szczęśliwym...

    Tym oto pozytywnym akcentem kończę karmienie trola...
    "aktualnie w Polsce więcej ludzi przeprowadza się z miasta na wieś niż ze wsi do miasta." - ale nie przenoszą się na koniec świata tylko do sypialni pod miastem. Mieszkajac w Gdańsku/Gdyni ludzie nie przeprowadzają się do borów tucholskich czy gdzieś za kartuzy tylko do bojana/banina/pępowa. Dodatkowo dane, które przytoczyłeś zupełnie nie mówią gdzie się lepiej żyje. Moga one świadczyć, że więcel ludzi uznało, że dom poza miastem > małe mieszkanie w mieście, a nie ,że wieś>miasto.

    "Mediana czasu dojazdu karetki do pacjenta w Polsce w miastach ponad 10 000 mieszkańców wynosi 14 min, więc to i tak za długo żeby przeżyć zawał" - no nie do końca, zawał to najczęściej nie jest tak, żeoch złapie 5 minut i koniec.


    Dodam jeszcze, że ta migracja i jaki wiemk migruje wynika z faktu, że dla osoby po 35 spora częśc argumentów z 1 posta traci na znaczeniu.

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGemini Zobacz post

    Dodam jeszcze, że ta migracja i jaki wiemk migruje wynika z faktu, że dla osoby po 35 spora częśc argumentów z 1 posta traci na znaczeniu.
    Otóż to. Z biegiem czasu wieś coraz bardziej kusi. Ja mam pracę hybrydową (homeoffice+teren) więc na wsi mógłbym znaleźć sobie wręcz dogodniejsze miejsce do życia pod kątem pracy. Zona pracuje w firmie zlokalizowanej na peryferiach 140tyś miasta, ale musi przejechać 3/4 tego miasta, by tam dotrzeć. Gdyby startowała z wioski od strony tych peryferii miałaby łatwiej.
    Syn do technikum ciśnie z buta, 25minut.
    Z wioski mógłby dojechać w podobnym czasie. A zaraz będzie studiował, raczej nie w naszym mieście, więc to znów robi się bez znaczenia.
    Największym plusem budowy w mieście, w pożądanej dzielnicy i to jeszcze w "dołku budowlanym" jest to, że teren+dom mocno zyskał na wartości
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Próby obrażania innych uczestników forum mogą spowodować, że odczujesz zwycięstwo
    Marcinek przecież to nie jest moja wina, że AI rozumie to czego wy tu zrozumieć nie możecie. Ja tylko napisałem jak jest. Ale fakt - prawda może zaboleć.

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Aby podsumować tą dyskusję przedstawię jedną, chyba najważniejszą informację (skoro tak lubisz statystykę): aktualnie w Polsce więcej ludzi przeprowadza się z miasta na wieś niż ze wsi do miasta.
    Jeśli się powołujesz Marcinek na jakąś statystykę to fajnie gdybyś podał źródło do niej Jeśli ludzie przeprowadzają się z miasta na wieś to dlatego, że budują dom pod miastem na wsi gdzie działki są tańsze. A nie dlatego, że chcą żyć na zadupiu z dala od cywilizacji.

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    I przytaczanie niezwiązanych z niczym argumentów że życie w mieście jest lepsze niż na wsi "bo jest więcej kobiet niż mężczyzn", niczego nie zmieni. Zwłaszcza z perspektywy kobiety...
    Marcinek aby ocenić wartość moich argumentów najpierw musiałbyś posiąść umiejętność czytania ze zrozumieniem - wówczas moglibyśmy poważnie dyskutować.

    15,3mln osób mieszka na wsi. Przyjmijmy, że 7,5mln to mężczyźni.

    "Jak wynika z III etapu Monitoringu rozwoju obszarów wiejskich (MROW), opublikowanego jesienią 2018 roku, na 100 mężczyzn zamieszkujących obszary wiejskie przypada średnio tylko 91 kobiet."

    https://kobieta.dziennik.pl/twoje-em...ki-na-wsi.html

    9% z 7,5mln to 675000 mężczyzn. Dodajmy do tego, że na wsiach przy miastach kobiet jest prawdopodobnie proporcjonalnie do mężczyzn. Także na wsiach z "dala od cywilizacji" realnie tych kobiet musi być bardzo mało. To jest poważny problem.

    "Dziesiątki milionów sfrustrowanych mężczyzn bez szans na znalezienie żony i kobiety, które niczym trudno dostępny towar są desperacko poszukiwane, porywane lub niewolone ... Gigantyczna dysproporcja w liczbie kobiet i mężczyzn w Chinach niesie za sobą dramatyczne skutki nie tylko dla jednostek, ale też dla całego państwa. Niedobór kobiet i wynikająca z niego kilkudziesięciomilionowa populacja samotnych mężczyzn doprowadziły do wzrostu przestępczości."

    https://archiwum.tvn24.pl/magazyn-tv...na,38,876.html


    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Średni czas dojazdu do pracy w PL to 41 minut, średni czas dojazdu do pracy w stolicy przekracza godziną. Dodatkowo w dużych miastach więcej ludzi dojeżdża komunikacją publiczną a to dodatkowo zwiększa stres.
    Marcinek ale Ty myślisz, że rozmawiasz na temat? No bo chyba podając średni czas dojazdu do pracy nie chcesz udowodnić, że dojazd ze wsi z dala od cywilizacji będzie szybszy lub podobny jak z miasta? Błagam Cię napisz proszę, że nie chciałeś tego udowodnić tym "argumentem".

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Mediana czasu dojazdu karetki do pacjenta w Polsce w miastach ponad 10 000 mieszkańców wynosi 14 min, więc to i tak za długo żeby przeżyć zawał, więc jak się w porę samemu nie ogarniesz i nie pojedziesz do szpitala/przychodni to i tak szansa że uciekniesz grabarzowi spod łopaty jest nikła...
    Marcinek to rozumiem, że gdyby Twoja żona/kobieta, ewentualnie mama miała zawał lub inny problem zdrowotny zagrażający życiu to byś wolał aby karetka jechała 40 minut na zadupie z dala od cywilizacji a nie 14 minut? Marcinek brawo.

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Ze swojej strony mogę dodać że nie znam nikogo, kto po 30-tce przeprowadził się do miasta, ale w drugą stronę jest to dosyć częste zjawisko. Chyba o czymś to świadczy
    Marcinku dowód anegdotyczny nie bardzo może być poważnym argumentem w dyskusji.

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Tym oto pozytywnym akcentem kończę karmienie trola...
    Marcinku jeśli masz mnie za trolla to nie powinieneś brać udziału w dyskusji.

    Cytat Napisał GGemini Zobacz post
    OK, to odniosę się do początkowych argumentów. Od razu zaznaczam, że dyskusję rozumiem jako miasto + przyległe sypialnie VS wsie oddalone od miasta.
    Największy problem autorze tematu z Twoimi argumentami mam taki, że one statystycznie są prawdą i nie bardzo jest z czym tu dyskutować.
    No tak to jest oczywiste dla każdego inteligentnego człowieka.

    Cytat Napisał GGemini Zobacz post
    Normalne jest, że nikt nie będzie się kłócił, że w mieście wcale nie jest więcej kobiet i łatwiej poznać jakąś.
    Za bardzo wierzysz w możliwości intelektualne przeciętnego użytkownika tego forum Ten temat ma tyle stron bo właśnie wiele osób się z tym nie zgadzało.

    Cytat Napisał GGemini Zobacz post
    Tylko, że to jest argument dla osoby, która przeprowadza się na wieś już po odchowanych dzieciak zupełnie bezwartościowy.
    Dlaczego? To co napisałeś zakłada 2 możliwości:

    1. Kobieta po odchowaniu dzieci nie jest mężczyźnie potrzebna
    2. Nie zdarzają się rozwody i zmiana partnera życiowego.

    Obie możliwości nie są prawdziwe. Może być tak, że pomimo wychowania dzieci mężczyzna będzie chciał być z kobietą, ale kobieta go nie będzie chciała mieć Jest taka możliwość? No jest Tak samo jak jest taka możliwość, że ktoś nam bliski dostanie zawału serca i będą liczyć się minuty i sekundy aby dotarła pomoc. Czy jest taka możliwość? No jest.

    Resztę Twojego postu przeczytam później i się odniosę.

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    15,3mln osób mieszka na wsi. Przyjmijmy, że 7,5mln to mężczyźni.

    "Jak wynika z III etapu Monitoringu rozwoju obszarów wiejskich (MROW), opublikowanego jesienią 2018 roku, na 100 mężczyzn zamieszkujących obszary wiejskie przypada średnio tylko 91 kobiet.
    Update 2022:
    Według GUS, w 2022 r. "gęstość zaludnienia – na 1 km kw. powierzchni mieszkają wyniosła w Polsce 121 osoby". "W miastach było to ok. 1007 (o 5 mniej, niż w poprzednim roku), a na terenach wiejskich, podobnie jak w ubiegłym roku, 53 osoby" - wynika z raportu.

    Podano, że "kobiety stanowiły 52 proc. ogółu ludności kraju, która wyniosła ok. 37 mln 766 tys. Oznacza to, że na 100 mężczyzn przypada w Polsce średnio 107 kobiet (w miastach 112, na wsi 101).

    do tego:

    Z danych GUS wynika, że od 2000 r. stale maleje liczba mieszkańców miast i ich udział w ogólnej populacji, który obecnie stanowi 60 proc. (w latach 1990 i 2000 – prawie 62 proc.). Natomiast nieznacznie, ale sukcesywnie rośnie liczba ludności zamieszkałej na obszarach wiejskich. "W 2022 r. stopa ubytku rocznego w miastach wyniosła –0,6 proc., a na wsi –0,1 proc." - czytamy w raporcie GUS.
    Patrząc na populację do 49r.ż. mamy w Polsce więcej mężczyzn, niż kobiet, przy czym fakt, że w miastach szala szybciej przechyla się na stronę kobiet - ale to już w wieku 41lat, kiedy jednak większość ludzi ma sprawy rodzinny poukładane,
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-02-2024 o 22:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #126

    Domyślnie

    fotohobby: kobiet jest więcej od mężczyzn w ogóle populacji z 2 powodów:

    1. Mężczyźni z uwagi na (prawdopodobnie) testosteron chętniej podejmują się ryzykownych dla zdrowia i życia zawodów oraz giną w różnych wypadkach.
    2. Kobiety statystycznie żyją dużo dłużej od mężczyzn. Średnia życia mężczyzn 73,4 lat a kobiet 81,1.

    Stąd statystyki, które podają, że więcej jest kobiet od mężczyzn należy rozumieć, że jest dużo więcej kobiet w podeszłym wieku niż ich rówieśników płci męskiej.
    Na wsi z dala od cywilizacji kobiet w wieku, w którym ludzie zakładają rodziny jest zdecydowanie mniej od mężczyzn. Jest to (moim zdaniem) duży problem dla tych mężczyzn.

    "naukowcy we wspólnej publikacji "Sex Ratios and Crime: Evidence from China's One-Child Policy", która ukazała się na łamach "Review of Economics and Statistics". Według nich, jeżeli liczba mężczyzn względem liczby kobiet wzrasta o 1 proc., przekłada się to na wzrost przestępczości w państwie o 3-5 proc. (https://tvn24.pl)"

    https://archiwum.tvn24.pl/magazyn-tv...na,38,876.html

    Jeśli to prawda to tylko to pokazuje desperacje mężczyzn. Gdy mężczyzna nie ma szans na znalezienie kobiety nie dlatego, że coś jest z nim nie tak ale dlatego, że kobiet jest za mało w stosunku do ilości mężczyzn. Matematyka nie kłamie, liczby nie kłamią.


    Cytat Napisał GGemini Zobacz post
    Tylko znowu, dla części osób argument bezwartościowy bo nie potrzebują już studiować/uczyć się. A tygodniowe szkolenie raz na 5 lat to i w hotelu przenocują.
    Nie napisałem, że każdy z argumentów jest istotny dla każdego. Wyobrażam sobie to, że są ludzie, którzy umrą śmiercią naturalną we śnie i okaże się w tym przypadku, że szybki dojazd karetki i tak by niczego nie zmienił. Co nie zmienia tego, że być może ja czy ktoś inny skorzysta i uratuje swoje życie przez to, że karetka przyjedzie szybciej.
    Uważam też, że pomimo iż skończyłem studia być może kiedyś uznam, że jednak warto będzie podnieść swoje kwalifikacje. Nie wykluczam tego. Stąd jeśli nie wiemy co "przyniesie" życie lepiej jest mieć możliwości niż ich nie mieć.

    Cytat Napisał GGemini Zobacz post
    Co uważam, za niesamowitą zaletę mieszkania na końcu świata. : Mieszkanie blisko natury, tak, że widzi się ten upływający czas i zmieniającą się przyrodę zgodnie z porami roku.W mieście albo pod miastem też można ale "statystycznie" więcej tego jest na wsi
    Na pewno zgodzisz się z tym, że działkę "blisko natury" jeśli ktoś tego potrzebuje to może kupić i w mieście.

    Jedyną istotną wadą działki w mieście jest tylko jej cena.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    ... Jeśli ludzie przeprowadzają się z miasta na wieś to dlatego, że budują dom pod miastem na wsi gdzie działki są tańsze. A nie dlatego, że chcą żyć na zadupiu z dala od cywilizacji.
    ...
    Nieprawda. Teraz mieszkam w mieście, w spokojnej dzielnicy starych domków, mam sporą działkę a i tak zastanawiam się nad jakąś np. leśniczówką na totalnym "zadupiu". Muszę jedynie zaczekać, aż córka zrobi prawo jazdy i uciekam jak najdalej od ludzkiego mrowiska.
    Zakupy pojadę zrobić raz na tydzień, może rzadziej, do galerii nie chodzę, do pracy wystarczy mi starlink, jedynie auta będę musiał zmienić na jakieś 4x4 w razie zimy.

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    Na pewno zgodzisz się z tym, że działkę "blisko natury" jeśli ktoś tego potrzebuje to może kupić i w mieście.
    Pokaż mi chociaż jedną taką.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  8. #128

    Domyślnie

    Pojawiło się wiele argumentów ...

    Prawda jest taka że z mojego doświadczenia i obserwacji wynika że raczej większość wybiera wioski oddalone możliwie najbliżej miasta w jakim pracują. Raczej nikt nie szuka wioski oddalonej o kilkaset kilometrów od swojego miejsca pracy (rodziny) i itd.
    Nie znam nikogo kto mieszkając np. w Toruniu kupił działkę w Bieszczadach w miejscu gdzie nie ma niczego i żyje jak pustelnik, choć zapewne są takie osoby którym takie miejsce by odpowiadało. Wielu artystów lub ludzi pracujących zdalnie po doświadczeniach pracy w korpo woli bardzo wooolne życie

    Z tego co widziałem budują domy na wsi albo kupują rodziny albo osoby starsze których dzieci sie już usamodzielniły albo na tyle duże że same potrafią do szkoły dojechać
    Więc raczej te osoby nie szukają żony/męża i rynek "matrymonialny" ich nie interesuje.
    Inna rzecz że z mojego doświadczenia obecnie ludzie w większości poznają się przez internet i portale randkowe a nie na żywo. Wiec tak naprawdę gdzie się mieszka nie ma znaczenia, tym bardzije że dużo ludzi jest zmotoryzowana ...

    Raczej nie widziałem aby dom na wsi budował jakiś bardzo młody samotny facet alb kobieta a jak już to są to sytuacje wręcz jednostkowe.

    Oczywiście jak ma się dzieci i to małe to miasto jest lepszym wyborem, choć też nie do końca. Bo nie ma żadnej pewności że dziecko dostanie się do żłobka/przedszkola które jest blisko naszego miejsca zamieszkania. Mój znajomy jeździ z dzieckiem na drugi koniec miasta aby oddać do przedszkola. Nie wiem czy nie traci więcej czasu niż ja ..

    Ja sobie nie wyobraża przeprowadzki do miasta bo miasto nic nie ma mi do zaoferowania a i tak pracuje w mieście.
    Jak chcę sobie pójśc na starówkę to wsiadam w samochód i 30minut i jestem.

    Mam zgodnę na częściową pracę zdalną. Mogę mieć samochód służbowy więc koszty dojazdu mocno maleją
    A pracować na tarasie słuchając ptaków, patrząć na rosnące i kwitnące rośliny, popijając kawkę i siedząc wygodnie na wypoczynku bezcenne
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Nieprawda. Teraz mieszkam w mieście, w spokojnej dzielnicy starych domków, mam sporą działkę a i tak zastanawiam się nad jakąś np. leśniczówką na totalnym "zadupiu".
    Asy skąd wy tu się bierzecie? Co to kogo obchodzi, że zastanawiasz się nad leśniczówką na totalnym zadupiu? Zrozumcie asy, że dowód anegdotyczny nie może być poważny argumentem. Musiałbyś przedstawić dane, z których wynikałoby że ludzie zamiast pod miastem wolą się budować na totalnych zadupiach z dala od cywilizacji aby udowodnić, że masz rację. To co Ty chcesz zrobić to nie jest żaden argument

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Muszę jedynie zaczekać, aż córka zrobi prawo jazdy i uciekam jak najdalej od ludzkiego mrowiska.
    Jak dla mnie to możesz nawet wyjechać gdzieś do buszu, zaszyć się tam i nie wychodzić. Ale nie wiem co to kogo obchodzi co Ty chcesz zrobić jak córka zrobi prawko?

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Pokaż mi chociaż jedną taką.
    Wy asy korzystać np. z OLX nie potraficie?

    https://www.olx.pl/d/oferta/dzialka-...&sliderIndex=6

    https://www.olx.pl/d/oferta/dzialka-...&sliderIndex=1

    Masz nawet dwie

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.347

    Domyślnie

    Kończmy tą dyskusję, jak komuś ze wsi wszedzie blisko to znaczy że jest szczęśliwy i nikt go tu na forum nie przekona że jest inaczej. Tam samo mnie nikt nie przekona że na wsi będzie wszystko co ja potrzebuje.
    The end.

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    No faktycznie "promocja"

    W "Poznaniu" działka 1000m2 za 566tys. Czyli gdym chciał działkę 3000m2 to bez 1,5 mln nie mam co podchodzić.

    No i ten "Poznań" miasto to jakieś zadupie położone 12km od centrum Poznania. Jakaś mieścina którą "włączono" do Poznania

    W Toruniu też włączone pewne wioski do Torunia. Nawet przez dziesiątki lat tereny za Wisła nie były Toruniem a Rudakiem. Nie było nawet kanalizacji. Dosłownie niczego. Wszyscy jechali na drugą stronę Wisły do "cywilizacji". I każdy miał szambo.
    Tak samo inne pewne "nowe" dzielnice.

    Problem tych dzielnic taki że tam infrastruktury prawie nie ma i wszyscy muszą mieć tam samochody bo wszędzie trzeba jeździć.

    Tak naprawdę w miastach aby obyć się bez samochodu to trzeba mieszkać w centrum albo w "starych" dzielnicach gdzie są szkoły, przedszkola, sklepy, szpitale i itd ...
    Ale tam głównie bloki albo bardzo stare domy i zagęszczenie na max ...

    Tylko o czym my tu piszemy.

    Myślę jak kogoś zapytasz czy woli być piękny i bogaty czy biedny i chory to wiadomo jaka będzie odpowiedź

    To takie same teksty jak "Polacy kochają używane samochody" lub "Polacy kochają używaną odzież"

    Znasz kogoś kto "kocha" używane samochody czy odzież ? Ja nie ..
    Każdy wolałby nowy samochód luksusowy z salonu czy ciuchy od dobrych producentów ..

    Tyle że nie każdy ma taki "portfel"

    Ja w 2016 kupiłem działkę 3000m2 za 50tys (okazja). Do samego centrum Torunia mam 20km i nawigacja pokazuje mi 27minut.
    Dom w jakim mieszkam nie kosztowal mnie dużo.

    W Toruniu większość wolnych działek wykupują deweloperzy za szalone ceny

    Kilka dni temu licytowano działkę 5700m2 w Toruniu. Nie jest w ścisłym centrum ale niedaleko są bloki ..
    Działkę kupił deweloper za 20 mln złotych

    W mieście KAŻDA działka gdzie uda się postawić blok schodzi po cenie kosmicznej
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No faktycznie "promocja"

    W "Poznaniu" działka 1000m2 za 566tys. Czyli gdym chciał działkę 3000m2 to bez 1,5 mln nie mam co podchodzić.
    Nigdzie nie twierdziłem, że będzie tanio. Wadą działek w mieście jest oczywiście cena. Natomiast prawda jest taka, że obecnie zwykły "normalny" domek to koszt około 1mln. Jak kogoś na to stać to być może i na działkę za 0,5mln też go stać. Ostatnio wszystko sporo podrożało. Kiedyś powiedzmy te 10 lat temu to dom można było spokojnie postawić za 500tyś a działkę w dużym mieście kupić za 200tyś.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Tak naprawdę w miastach aby obyć się bez samochodu to trzeba mieszkać w centrum albo w "starych" dzielnicach gdzie są szkoły, przedszkola, sklepy, szpitale i itd ...
    Dobrym rozwiązaniem gdy jest pogoda są motocykle/skutery czy nawet rower (w tym elektryczny). Wówczas miejskie korki nawet w godzinach szczytu nie są takie straszne.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    W mieście KAŻDA działka gdzie uda się postawić blok schodzi po cenie kosmicznej
    Tak dlatego można szukać takiej, na której można wybudować domek jednorodzinny. Lub ewentualnie czegoś trochę dalej z dobrym dojazdem do miasta.

    Uważam, że jak we wszystkim trzeba mieć zdrowy umiar. Jeśli ktoś buduje dom za np. 1,5mln to trochę słabo jeśli go postawi na działce za 50tyś. Jednocześnie gdy ktoś buduje dom za 0,5mln na działce 1mln - również to nie jest optymalne chyba, że wystarcza mu mała przestrzeń.

  13. #133

    Domyślnie

    Większość buduje na kredyt a dorzucenie 500k to sporo. Z resztą aktualnie mieszkam w wiosce gdzie ceny są właśnie 500zl/m, a w mieście to z 1000 zł/m. Ja dalej jestem zdania że podmiejskie tereny są lepsze niż miasto ale to ja

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    "naukowcy we wspólnej publikacji "Sex Ratios and Crime: Evidence from China's One-Child Policy", która ukazała się na łamach "Review of Economics and Statistics". Według nich, jeżeli liczba mężczyzn względem liczby kobiet wzrasta o 1 proc., przekłada się to na wzrost przestępczości w państwie o 3-5 proc. (https://tvn24.pl)"

    https://archiwum.tvn24.pl/magazyn-tv...na,38,876.html

    Jeśli to prawda to tylko to pokazuje desperacje mężczyzn. Gdy mężczyzna nie ma szans na znalezienie kobiety nie dlatego, że coś jest z nim nie tak ale dlatego, że kobiet jest za mało w stosunku do ilości mężczyzn. Matematyka nie kłamie, liczby nie kłamią.

    .
    No to teraz udowodnij, że na wsi wskaźnik przestepczości jest większy, niż w miastach.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #135

    Domyślnie

    To jeszcze raz bo widzę że nie czytasz tego co piszę

    W Toruniu kilka dni temu działka 5700m2 poszła za 20 000 000 zł.
    Biło się o nią kilka firm deweloperskich i postawią tam blok albo kilka bloków

    W mieście znalezienie większej działki jest wręcz nie realne !!!
    Jak już się coś trafi to co najwyżej kilkaset m2. Takich działek żaden deweloper nie chce ..

    Ja mam działkę 3000m2. Kilka lat wcześniej miałem działkę 1000m2 i była ona dla mnie za mała.

    Zakładajac wylicytytowaną kwotę zapewne działka 3000m2 jakby jakaś sie pojawiła to byłby to wydatek zapewne 10 000 000 złotych.

    To jakbym miał gest i kupił taką działkę to za ile musiałbym wybudować dom aby nie było "głupio" ?

    Może od razu pałac ? Bo przecież na takie działce stawiać dom za kilka milionów to nie wypada ?

    Jak zapłaciłem 50tys za działkę to rozumiem że co najwyżej szałas albo namiot powinienem postawić ???

    Nikt nie kupuje w mieście DUŻYCH działek. Bo ich nie ma albo są w cenie kosmicznej ..
    Dostępne działki w mieście są albo w nędznych dzielnicach albo mają inne wady i dlatego ciagle są dostępne ...

    Co do ceny domu. Ja budowałem 2016/2017 i wiem ile dom mnie kosztował. Tyle że sam zajmowałem się logistyką i oglądałem każdą złotówkę.
    Wybudowałem w takiej cenie że nikt nie chciał uwierzyć

    A co na wsi to skutery czy rowery elektryczne są zakazane ???

    Na wsi naprawdę wieczorami nie zwijają asfaltu
    A mury obronne w miastach chyba od setek lat już nie są zamykane przed przyjeznymi
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #136
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek.G Zobacz post
    Większość buduje na kredyt a dorzucenie 500k to sporo. Z resztą aktualnie mieszkam w wiosce gdzie ceny są właśnie 500zl/m, a w mieście to z 1000 zł/m. Ja dalej jestem zdania że podmiejskie tereny są lepsze niż miasto ale to ja
    Drogo macie
    Ja dałem w 2017r 40k za 1100m2 a teraz są po 80zł/m2 w miasteczku a na wsiach 40-60zł/m2.

    https://www.otodom.pl/pl/oferta/dzia...sieniu-ID4odk0
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  17. #137
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    894

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Zacytowałeś więc niestety są dla mnie widoczne kolejne jego wypociny

    Nasz as od nieruchomości wrzucił piękną działkę przy lesie w Dąbrowie Górniczej. Działka piękna, przy lesie , tania bo tylko 255k, metrów sporo bo 1510...

    Ale naszego asa przerosła "geografia" co już raz pokazał przy temacie domu w Zawoi . Gdy spojrzymy na tę piękną działkę z "wysokości" to okazuje się że jest w sąsiedztwie ArcelorMittal Poland Oddział w Dąbrowie Górniczej czyli byłej Huty Katowice
    Nawet ze zdjęć satelitarnych widać piękny dym z komina. Idealne miejsce na rodzinny dom
    Ostatnio edytowane przez sito ; 24-02-2024 o 17:56
    Domek 86m szkieletowy ogrzewany klimą 3,5kW
    Koza 6kW w salonie na darmowy chrust jako urządzenie szczytowe
    CWU pędzone COP1. W domu wszystko na prąd. Rocznie ~5000 kWh

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post

    Ale naszego asa przerosła "geografia" co już raz pokazał przy temacie domu w Zawoi . Gdy spojrzymy na tę piękną działkę z "wysokości" to okazuje się że jest w sąsiedztwie ArcelorMittal Poland Oddział w Dąbrowie Górniczej czyli byłej Huty Katowice Nawet ze zdjęć satelitarnych widać piękny dym z komina. Idealne miejsce na rodzinny dom
    O taaak, w miastach na Śląsku jest sporo takich "okazji"...
    Huta, elektrownia, oczyszczalnia ścieków, albo A1 za ogrodzeniem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to teraz udowodnij, że na wsi wskaźnik przestepczości jest większy, niż w miastach.
    A w jakim celu mam to udowadniać? Mieszkańcy wsi popełniają przestępstwa tylko we wsi, w której mieszkają bo do miasta nie mają wstępu czy do czego zmierzasz?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To jeszcze raz bo widzę że nie czytasz tego co piszę

    W Toruniu kilka dni temu działka 5700m2 poszła za 20 000 000 zł.
    Biło się o nią kilka firm deweloperskich i postawią tam blok albo kilka bloków
    No właśnie przeczytałem i widzę, że muszę napisać raz jeszcze. Jeśli w MPZP działka jest przeznaczona pod bloki to jej cena może być wysoka. Jeśli jest przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne to nawet jeśli będzie miała 10.000m2 to tam bloku nie wybudujesz. Wtedy zazwyczaj ten co sprzedaje dzieli taką działkę na mniejsze - tyle ile chce kupujący lub np. każda po 1000m2. Chcesz 3000m2 to kupujesz 3 takie.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja mam działkę 3000m2. Kilka lat wcześniej miałem działkę 1000m2 i była ona dla mnie za mała.
    A tak z ciekawości po co ludziom takie działki? Mało roboty macie wokół domu?

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Zacytowałeś więc niestety są dla mnie widoczne kolejne jego wypociny
    Przekażcie temu asowi (choć i tak tego nie zrozumie ), że jeśli nie chce to nie musi czytać nawet jeśli ktoś mnie cytuje - nie ma przymusu

Strona 7 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony