dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2679

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    662

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    To dolicz też całą resztę , utrzymanie 2 aut ( tak , wiem, elektryki się nie psują , nie potrzebują opon, hamulców, zawieszenia ), PV, magazyn, całą graciarnię w kotłowni, ubezpieczenie tego całego majdanu. A przecież jak dojdzie do najmniejszego incydentu , to towarzystwo zrobi wszystko żeby znaleźć powód niewypłacenia kasy...( czego oczywiście nie życzę ) . Nawet jak po X latach wyjdziesz na zero, to skończą się stare zasady i znowu trzeba będzie inwestować kolejne $$$ żeby się to spinało. A przecież falowniki, panele, baterie, elektronika nie są wieczne

    Gdybym wybudował dom pod te Twoje założenia to musiałbym wydać jakieś 200k lub więcej , bo moja kotłownia ma 1,5 mkw więc na samym budynku zostało mi kilkadziesiąt tysięcy w kieszeni, jak doliczę PV, magazyn, elektryka i ubezpieczenie tego wszystkiego na X lat to braknie mi życia do wyjścia na zero nawet biorąc pod uwagę tankowanie auta paliwem. I to przy założeniu że nic z tego graciarstwa się nie wysypie w tym czasie...

    P.S. Kominiarz kosztuje 150zł , a drewno mam darmowe, ale nawet gdybym je musiał kupić to jest to koszt na poziomie 300-400zł za sezon , sprzątanie kozy zaliczam już do przyjemności bo robie to kilka razy w sezonie. Paliwo do auta pokrywa mi pracodawca
    o, i to są argumenty
    Można się do czegoś odnieść.
    Tylko tak. Ty podstawiasz swoje dane i twierdzisz, że się nie opłaca. Komu? Tobie czy mi?

    Ubezpieczenie jest jakieś inne dedykowane? Czy wliczone do jakiejś tam kwoty? z przeznaczenia "na sprzęty". Co do towarzystwa i każdego pretestu aby nie wypłacić. Wiadoma sprawa, dotyczy każdego. Ale...to podchodzi pod przegląd elektryczny co 5 lat. Są jakieś specjalne wymogi?

    A jak stare zasady się skończą... no widzisz, ja ewentualnie wymienię/naprawię co padło i lecim dalej. Nic więcej modyfikować w domu nie mam potrzeby. Ty jednak będziesz musiał ponieść ten koszt jeśli będziesz chciał płacić mniej.
    Ps. Nic nie jest wieczne, My też. A planujesz już koniec tej elektroniki? Dlatego wybrałem coś sprawdzonego. Nie jakiś tam chinczyk Deye czy coś tam co jest na fali aktualnie.

    Gdybym budował dom po taniości to... musiał bym budować kolejny .
    W myśl zasady nie stać mnie kupować najtaniej. Robię to co mi się marzy, czasem muszę tylko dłużej na to czekać/zbierać fundusze. Ale nie interesują mnie pół środki. Kończą się rozczarowaniem w większości przypadków i późniejszą wymianą. Czyli podwójny koszt.

    Kotłownia. Hmm A uważasz,że to jakoś dużo miejsca zajmuje? Zmieści się nawet w takiej kotłowni

    PS. no właśnie, abyś mógł porównać z moim kosztem to musisz to dodać, bo ja tych kosztów nie ponoszę.
    OCZYWIŚCIE amortyzacja mojego sprzętu a Twojego to już inna inszość.
    Mój może się nie zwrócić. Ale jest na dobrej drodze, żeby się zwrócić. Czas pokaże.

    Serwis elektryka jest nieporównywalnie mniejszy niż spalinowego nawet pikaczento. A już nie daj boże z LPG.
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 18-04-2024 o 17:49
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony