dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Deska tarasowa - czy zostalem nabity w butelke?

    Kupilem deske tarasowa z modrzewia w pewnej firmie na slasku. NIe wiem, czy moge podawac nazwe, bo z checia zrobilbym im "reklame". Deska miala byc w pierwszym gatunku. Dzisiaj probowalem ulozyc pare desek na sucho i moje zastrzezenia

    1. Deski nie sa idealnie wyszlifowane.
    2. Deski mialy byc na 3 metry, praktycznie kazda rozni sie dlugoscia (ale kazda ma min. 3 m)

    Ale to nic w porownaniu do tego, jak te deski sa krzywe. Praktycznie kazda ma mniejsze lub wieksze krzywizny (zarowno w plaszczyznie pionowej, jak i poziomej).

    Pytanie, czy to sie do czegos nadaje, czy raczej dostalem jakis odpad produkcyjny?
    W zalaczniku zdjecia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1021
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	356315   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	944
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	356316  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na I gatunek to mi nie wygląda. Ponadto za zwymiarowanie ( na 3 m) trzeba pewnie dodatkowo dopłacić albo docinać osobiście ukośnicą . Drewno pracuje to normalna rzecz . Z tych na foto da się też ułożyć dobrze i równo stosując ogólnie znane metody ciesielskie. Jeżeli nie miałeś do czynienia z pracą w drewnie i nie masz sprzętu to raczej sam tego równo nie położysz. Z ciekawości jaka była cena za m2? Jeżeli oscyluje w granicach ,, normalnej,, to zrób im zwrot.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Jedynie klasa się nie zadza bo nie jest to pierwsza. Co do wymiaru to to dostałeś deski nie mniejsze jak 3m a na wymiar to sobie nalezy zamemu docinać ( chyba ze za dodatkowa opłata by ci pocieli) , jeśli chodzi o krzywizny i tzw"śmiła" to norma i też nie ma mieć o co pretensji ( no chyba że przesadnie krzywe) ale teo nie widać na foto. Tylko klasa może być oszukana a reszta to norma
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.drewnomark.pl/

    66m2 - I klasa tyle dałem
    39m2 - II klasa i tez mi się wydaje ze to mi zostało wciśnięte.

    To jeszcze przeboleje, ale chciałem układać podłogę sam, a tak jak piszecie raczej nie będę tego sam w stanie naprostować. Szczególnie jedna (środkowa na zdjęciu) ma dosyć duży luk. Wiem, ze są specjalne dociągarki do desek. Pytanie kto na śląsku podejmie się takiej MINI roboty. Chodzi o taras raptem 3m2. Może znacie gdzie uderzyć?

    Dodam, ze skusiła mnie cena. W castoramie modrzew syberyjski 17,95 mb. Nad zwrotem tez się zastanawiałem, ale dużym problemem było dla mnie to przywieść. Załatwiłem transport grzecznościowo. Wiadomo, przy takiej ilości desek 40% stanowiłby transport.
    Ostatnio edytowane przez markx ; 20-05-2016 o 07:21

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Też optuję, że przewalili cię na klasie drewna, za dużo sęków na I klasę. Ale nie panikuj, deski prawie nigdy nie są proste... Lepiej, że się wyginają w łuk niż miałyby się kręcić wokół osi. Znajdziesz w necie różne pomoce. Ja po prostu ściskałem zwykłymi pasami do trzymania ładunków, np na bagażnikach. Powoli, po wkręcie i poszło.
    WARTO? WARTO!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Dostales zapewne klase A/B jesli tak bylo w ofercie to pozamiatane...nie masz podstaw do reklamacji ..ze sa powyginane normalka kazda tarasowka tak ma..ze sa dluzsze to tylko bdb dla ciebie jak zaczniesz ukladac zdasz sobie sprawe dlaczego..dopilnuj pekniec od czola..i nie rozumiem co to za termin" za duzo sęków" jak na pierwsza klasę...tak na koniec ..drewna nie sprzedaje sie na widzimisię..tylko w oparciu o oferte i normy. Pozdrawiam "Duchowo"
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Tak jak q-bis, ja też ściągałem pasami transportowymi te deski pogięte w banany (czyli 90%). Te skrzywione w poziomie, ściskami stolarskimi do legarów. A jeszcze były skrzywienia tzw. "w łódkę" - też ściskami. Daliśmy radę, choć z branżą stolarską nie mamy nic wspólnego. Taras gładki jak stół.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pierwsza klasa, druga klasa....

    KAŻDY sprzedający może podzielić swój towar na klasy i wg nich róznicowac cenę.
    Jeśli juz użyty jest termin "klasa" powinien nieodłącznie sąsiadować z dopiskiem "wg normy XYZ"
    Wtedy mozna się odnieść/reklamować.

    Pierwsza klasa w tym przypadku oznacza, źe wg sprzedającego za 39zł dostałbyś deski jeszcze gorszej jakości.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    A no z tego - ze strony Muratora.
    Na zakwalifikowanie drewna do odpowiednich klas mają wpływ jego wady – sęki, skręt włókien, pęknięcia, zgnilizna, chodniki owadzie, przeciętna szerokość słojów, oblina (zaoblone krawędzie bez kory) oraz różnego typu krzywizny.
    Oczywiście jak przystało na laika posługuję się terminami niefachowymi - ale widząc u sprzedawcy - kupowałem drewno tarasowe, gatunek wyższy i niższy [ten akurat używał nazwy 'klasy"] różniły się one m.in ilością sęków. Tak samo było gdy kupowałem deski podłogowe do domu.
    WARTO? WARTO!

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    qosek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    353

    Domyślnie

    fotohobby ma rację
    o ile nie ma wspomnianej normy to kazdy inaczej moze rozumiec klase
    przyklad ?
    podloga 2 wartwowa - finish deska vs jawor deska - 2 firmy prowadzone przez braci. Jak porownasz deski tej samej klasy (a nazwy klas maja takie same) - to w jaworze bedziesz mial duzo gorsza jakosc (wieksza roznica kolorow, wiecej sekow, etc)

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tu masz aukcję, gdzie dostawcy powołują się na określone normy:
    http://allegro.pl/deska-tarasowa-22-...232119776.html - norma EN
    http://allegro.pl/deska-tarasowa-mod...196668346.html - na podstawie wewnętrznej normy producenta (SECA)

    A tu opis normy SECA
    http://www.woodmarket.pl/klasydrewna.pdf

    I powiedzmy, że u tych dostawców można klasę reklamować.

    Ty kupiłeś klasę A, ktora wygląda raczej na B, ale bądźmy szczerzy - zapłaciłeś, jak za B
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Moim zdaniem, jak za taką cenę to na pewno nie przepłaciłeś. To w końcu modrzew, sęczki są normą, krzywienie się też. Przy tej długości powinny dać się bez problemu dociągnąć. Montuj i nie płacz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #13

    Domyślnie

    A na pocieszenie dodam, że kupowałem dechy raczej proste. Wygięły się u mnie w ciągu paru tygodni (większość z nich) - prawdopodobnie podczas impregnacji na świeżym powietrzu w sierpniowym słoneczku
    Także markx - działaj!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    A na pocieszenie dodam, że kupowałem dechy raczej proste. Wygięły się u mnie w ciągu paru tygodni (większość z nich
    Przestraszyłeś mnie.
    Deski na ten moment mam równe i proste, ale do montażu jeszcze akurat kilka tygodni. Będę impregnował w ostatniej chwili i przykręcał mokre.

    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  15. #15

    Domyślnie

    Ściśnij na czas leżakowania pasami transportowymi albo taśmami plastikowymi do palet, dociąż od góry.
    Niech leżakują w cieniu.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 25-05-2016 o 08:22

  16. #16

    Domyślnie

    Leżą w blaszaku od dwóch tygodni i do tej pory się nie pogięły. Miałem się zabierać za impregnację, ale w tej sytuacji chyba zostawię to na ostatnią chwilę, bo drewno na konstrukcję będę miał dopiero za tydzień.

    Dwa lata temu brałem od tego samego dostawcy modrzew na podest wejściowy. Deski w momencie przykręcania nie były idealne, ale zmiany były na tyle małe, że deski dawały się dociągać ręcznie, bez użycia pasów. Nie pamiętam jednak jak i kiedy je malowałem i ile leżały na otwartym powietrzu.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Przestraszyłeś mnie.
    Deski na ten moment mam równe i proste, ale do montażu jeszcze akurat kilka tygodni. Będę impregnował w ostatniej chwili i przykręcał mokre.


    Rozmawiałem z gościem (technologiem drewna) na temat desek tarasowych.
    Są ponoć dwie metody - suszenia do poziomu 18% (komorowo, lub pod wiatą) - i na sprzedaż
    Lub suszenie do 12% (komorowo), póżniej naparowywanie do 16-18% i na sprzedaż

    Ten drugi sposób jest droższy, ale powoduje, że drewno staje sie twardsze i pozbawione naprężeń
    Tam, gdzie ma się wykrzywić - wykrzywić się, gdzie ma pęknąć - pęknie.
    Wtedy robiona jest klasyfikacja desek.

    Póżniej nawet wystawienie na słońce nie powoduje powstawania deformacji.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-05-2016 o 11:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał qosek Zobacz post
    fotohobby ma rację
    o ile nie ma wspomnianej normy to kazdy inaczej moze rozumiec klase
    przyklad ?
    podloga 2 wartwowa - finish deska vs jawor deska - 2 firmy prowadzone przez braci. Jak porownasz deski tej samej klasy (a nazwy klas maja takie same) - to w jaworze bedziesz mial duzo gorsza jakosc (wieksza roznica kolorow, wiecej sekow, etc)
    bardzo prosze nie pisac takich rzeczy poniewaz nie sa zgodne z prawda.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Rozmawiałem z gościem (technologiem drewna) na temat desek tarasowych.
    Są ponoć dwie metody - suszenia do poziomu 18% (komorowo, lub pod wiatą) - i na sprzedaż
    Lub suszenie do 12% (komorowo), póżniej naparowywanie do 16-18% i na sprzedaż

    Ten drugi sposób jest droższy, ale powoduje, że drewno staje sie twardsze i pozbawione naprężeń
    Tam, gdzie ma się wykrzywić - wykrzywić się, gdzie ma pęknąć - pęknie.
    Wtedy robiona jest klasyfikacja desek.

    Póżniej nawet wystawienie na słońce nie powoduje powstawania deformacji.
    Powoduje ale w mniejsym stopniu. Ciekaw jestem kto tak robi tarasowke w polsce bo sam chetnie bym kupil..teoretycznie brzmi niezle..tylko jak szukalem to zaden z producentow rodzimych tak nie czyni.
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wg moich informacji tu:

    http://polskie-drewno.pl
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony