dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kucie w ścianie nośnej zewnętrznej z silikatu 24cm.

    Dzień dobry, jestem na etapie wykańczania mieszkania deweloperskiego i mam problem z aranżacja kuchni. Otóż deweloper zrobił instalację natynkową, która nie współgrała z moim pomysłem i wymagała pewnych zmian.

    W czym jest problem, otóż z pionu wychodzi rura odpływowa fi50 na wys.5cm nad ziemia ze ściany po lewej stronie patrząc na wprost na aneks kuchenny. W mojej aranżacji chciałem mieć od lewej najpierw zmywarkę a następnie zlew, niestety zmywarka do zabudowy zostawia za mało miejsca na rurę za. W obecnym mieszkaniu mam zlew bezpośrednio obok ściany i jest to złe rozwiązanie i chciałem go uniknąć.

    Chciałem rurę wkuć w ścianę jak sąsiedzi obok ale w internecie doczytałem, ze w takich ścianach nie powinno się kuć bruzd poziomych. Nie wiem co mam teraz zrobić. W końcu można się wkuwać czy nie można?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prostyprosty Zobacz post
    W końcu można się wkuwać czy nie można?
    Jak konstruktor przeliczy i wyjdzie, że można - to można. Jak nie przeliczy - to zależy... klik

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam kontaktu z konstruktorem. Deweloper z automatu zakazuje kucia jakiegokolwiek, nawet w ścianach działowych. Tłumaczone jest to pogarszaniem akustyki, termoizolacji itp budynku oraz dodatkowo utrata gwarancji na ten fragment mieszkania.

    Z samego artykułu wychodzi ze nie można ale jak mój sąsiad wiem ze skuł cała rurę 5 cm to co mam zrobić? Nie zawali mi się ta ściana teraz?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prostyprosty Zobacz post
    Nie mam kontaktu z konstruktorem.
    Mało ich na świecie?


    Cytat Napisał Prostyprosty Zobacz post
    Deweloper z automatu zakazuje
    A jaką władzę ma deweloper nad Twoją własnością? Już szybciej pytanie do wspólnoty/współwłaścicieli (bo konstrukcja budynku jest częścią wspólną).

    Cytat Napisał Prostyprosty Zobacz post
    nawet w ścianach działowych
    Ściana działowa jest w 100% Twoja i możesz z nią robić co zechcesz.

    Chyba, że jeszcze nie jesteś właścicielem lokalu. To stąpasz po grząskim gruncie, jak wydajesz pieniądze na wykończenie w tym momencie.

    W tym artykule nie ma, że nie można. Tylko czasami trzeba przeliczyć - i jak z wyliczeń wyjdzie, że nie można, to dopiero nie można (albo co trzeba wzmocnić, żeby było można).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-08-2019 o 23:33

  5. #5

    Domyślnie

    Wyjaśniająć kilka spraw:

    1. Jestem właścicielem nieruchomości, jestem juz po akcie notarialnym.

    2. Zakazuje bo takie były zapisy w umowie dotyczącej sprzedaży mieszkania.

    Co do konstruktorów, to szukam w Internecie ale jak mam ich szukać? Pod konsultacje budowlane?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony