dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 63
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 1259
  1. #1221
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    U nas lokalnie różnice cen właśnie zależą od transportu,wiadomo że hurtownia wrzuci sobie sprowadzenie materiału bz drugiego końca Polski,dlatego wybieramy rzeczy raczej lokalne.

  2. #1222
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    My braliśmy styrodur spod Krakowa, bo lokalnie nawet po rabatach (i pomimo darmowego transportu) wychodziło drożej.
    Podobnie ze stropem - bierzemy spod Kielc, bo na Śląsku jest ok. 10tys. drożej.
    Bardzo to nieekologicznie tak sprowadzać towar z daleka, ale za różnicę w cenie będę mogłą kupić wentylację mechaniczną do domu, albo kilka paneli fotovoltaicznych, czy też zasadzę hektar lasu...
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #1223
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    Wszyscy budują, nie mają czzasu tu zaglądać?
    Pomocy-ocieplenie stropu majster wyliczył na 10 tys!!!!(20cm styropian +beton Mixokret-strych nieużytkowy,tylko na pudełka i inne ''klamoty'')-nie wiem czy nas nie robią na szaro,może ktos cos podpowie?

  4. #1224
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    Domek właśnie się przykrył dachem, no i teraz pytanie-jakie dalsze etapy? Pomóżcie,musze to jakoś w głowie poukładać,jesli cos ppominęłam,to dodajcie, a zatem:
    1.zabijamy okna 2.instalacje elektryczne 3.tynki wewnetrzne 4.w międzyczasie kanalizacja i po tynkach hydraulik 5.posadzki 6.kominek 7.okna i rolety
    8.glazura,kuchnia, jak wyschnie posadzka 9.podłogówka 10.parkiet
    Kiedy piec,grzejniki? Aha,tynki zewn.i elewacja po roletach?
    Uff,wybudować,ale dokończyc...

  5. #1225
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ceel

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    92
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucjus Zobacz post
    Domek właśnie się przykrył dachem, no i teraz pytanie-jakie dalsze etapy? Pomóżcie,musze to jakoś w głowie poukładać,jesli cos ppominęłam,to dodajcie, a zatem:
    1.zabijamy okna 2.instalacje elektryczne 3.tynki wewnetrzne 4.w międzyczasie kanalizacja i po tynkach hydraulik 5.posadzki 6.kominek 7.okna i rolety
    8.glazura,kuchnia, jak wyschnie posadzka 9.podłogówka 10.parkiet
    Kiedy piec,grzejniki? Aha,tynki zewn.i elewacja po roletach?
    Uff,wybudować,ale dokończyc...
    ja bym dał okna przed tynkami,hudraulika też bo często trzeba się wkuć w mur, podłogówkę zdecydowanie przed posadzkami!!!
    pozdrawiam

  6. #1226
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    ceel-dzieki bardzo,a może jeszcze ktoś coś dorzuci

  7. #1227
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Wszelkie instalacje wolałabym skończyć przed tynkami (instalatorom może się drażyć obsówa).
    Podłogówka oczywiście przed wylewkami.
    Okna bym montowała dopiero po tynkach.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  8. #1228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucjus Zobacz post
    Wszyscy budują, nie mają czzasu tu zaglądać?
    Pomocy-ocieplenie stropu majster wyliczył na 10 tys!!!!(20cm styropian +beton Mixokret-strych nieużytkowy,tylko na pudełka i inne ''klamoty'')-nie wiem czy nas nie robią na szaro,może ktos cos podpowie?
    Nie liczylam oddzielnie strychu i reszty posadzek, ale 10tys to chyba troche za duzo??? Za posadzki (nie liczac styropianu) zaplacilismy w zeszlym roku troche ponad 9tys., u nas bylo prawie 350m2.

  9. #1229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Wszelkie instalacje wolałabym skończyć przed tynkami (instalatorom może się drażyć obsówa).
    Podłogówka oczywiście przed wylewkami.
    Okna bym montowała dopiero po tynkach.
    A czemu okna po tynkach dopiero?
    Wiem, ze niektorzy klamek w oknach nie montuja i zawsze jak widze takie zdjecia, to sie zastanawiam czemu tak sie o te klamki boja

    U nas pierwsze byly okna, potem kolejno elektyka, tynki, hydraulika, podlogowka i wylewki. Trzeba pamietac o tym, ze przed montazem bramy garazowej, garaz musi byc wytynkowany
    Chyba wszyscy maja dylemat z hydraulika i tynkami, co najpierw My zrobilismy tynki, a dopiero potem hydraulike. Jesli juz ktos chce koniecznie przed, to radzilabym zrobic tylko to co idzie w scianie, nic podloga nie puszczac, bo po tynkach moze sie okazac, ze wszystko jest zniszczone

  10. #1230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Przekleje z bociankow 2012, bo tam nikt nie zaglada, moze tutaj mi ktos pomoze.


    Ktos z Was ma juz pralnie skonczona? Pytam, bo moze ktos gdzies widzial stalowa komore pralnicza, ale taka chropowata. Wiecie o co mi chodzi? Nie wiem, jak sie to sie nazywa, struktura lnu Zlewy kuchenne mozna takie kupic, ale do pralni nigdzie nie widzialam.

  11. #1231
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    A czemu okna po tynkach dopiero?
    Przy oknach drewnianych ze wzgledu na zbyt dużą wilgotność. Ja planuję tak samo zrobić przy plastikach - też ze względu na zabrudzenia (nie zawsze ich zabezpieczenie folią zdaje egzamin)
    Jesli juz ktos chce koniecznie przed, to radzilabym zrobic tylko to co idzie w scianie, nic podloga nie puszczac, bo po tynkach moze sie okazac, ze wszystko jest zniszczone
    Dokładnie to miałam na myśli.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 08-04-2014 o 20:29
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #1232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    A czemu okna po tynkach dopiero?
    Wiem, ze niektorzy klamek w oknach nie montuja i zawsze jak widze takie zdjecia, to sie zastanawiam czemu tak sie o te klamki boja
    To nie chodzi o strach o klamki tylko o okna, nas firma sprzedająca/montująca uczuliła, aby nie zakładać klamek bo fachowcy, którzy przewijają się przez budowę lubią otwierać okna, przycinać w nich kable, podkładać inne przedmioty aby okna im się nie zamykały i tym sposobem zanim się wprowadzisz uszczelki są do wymiany, albo ramy podrapane.

  13. #1233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał water-sprite Zobacz post
    To nie chodzi o strach o klamki tylko o okna, nas firma sprzedająca/montująca uczuliła, aby nie zakładać klamek bo fachowcy, którzy przewijają się przez budowę lubią otwierać okna, przycinać w nich kable, podkładać inne przedmioty aby okna im się nie zamykały i tym sposobem zanim się wprowadzisz uszczelki są do wymiany, albo ramy podrapane.

    Aaaaa, to o to chodzi
    Chociaz spotkalam sie z jednym przypadkiem obaw o zniszczenie klamek

  14. #1234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Przy oknach drewnianych ze wzgledu na zbyt dużą wilgotność. Ja planuję tak samo zrobić przy plastikach - też ze względu na zabrudzenia (nie zawsze ich zabezpieczenie folią zdaje egzamin)
    U nas na szczescie nic sie nie ubrudzilo ani nie zniszczylo, tylko zakurzone byly. Zobaczymy jak bedzie po gladziach

  15. #1235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    U nas okna byly wstawiane przed tynkami (gladzi nie chcielismy) - wszystko bylo pooklejane (szyby, ramy i klamki), okna byly otwierane, uchylane i nic nie zostalo uszkodzone. Owszem, pozniej jak mylam oprocz kurzu bylo kilka "kropel" tynku czy farby, ale "zeszly". Okna plastikowe.
    Hydraulika byla robiona rownoczesnie z elektryka przed tynkami (zeby uniknac przebicia jakiegos kabla-wiadomo, wszystko jest mozliwe), po tynkach podlogowka. Pozniej sprawdzenie podlogowki. Wylewki (po polozeniu polewanie, polewanie, polewanie) i podlaczenie kotlowni do wygrzania podlogi.

  16. #1236
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    Czy ktoś coś słyszał o styropianie austrodur czy coś podobnego,z Austrii? Termoorganika226/m2 a ten ma byc 216, ktoś coś wie?

    No i mamy problem z kanalizacją, okazało się,że hydr.żle wyznaczył otwór i trzeba będzie nową dziurę ,jak zabezpieczyc tamta,mąż boi się,że woda nam się wleje do piwnicy?

  17. #1237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucjus Zobacz post
    Czy ktoś coś słyszał o styropianie austrodur czy coś podobnego,z Austrii? Termoorganika226/m2 a ten ma byc 216, ktoś coś wie?
    Austrodur??? Moze Austrotherm?

  18. #1238
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Styropian EPS oraz XPS marki Austrotherm produkują też PL np. w Oświęcimiu.
    Kiedyś czytałam bloga budowlanego, gdzie pewien gość (inwestor-samorób) się wypowiadał, że Termoorganika jest krzywa i gdy będzie budował raz jeszcze, to kupi Austrotherm, bo bardziej prosty. Ale to bylo kilka lat temu, więc może juz coś się zmieniło...
    Akurat 'styrodurem" (XPS) Austrothermu mamy oklejoną piwnicę (płaciliśmy ok. 460zł/m3). Nie wiem jak EPS, ale ten był prościutki.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #1239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Ja kupilam Austrotherm na ocieplenie, bo balam sie TO W sezonie sa podobno krzywe, byly przypadki odpadania ze scian (grafitowy).
    Nie widzialam swojego styropianu, ale wykonawca mowil, ze wszystko oki, proste byly

  20. #1240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    Wszyscy już wybudowali,nikt tu nie zagląda?
    Mam pyt odnośnie tynków zewn.Dom stoi od kwietnia tego roku,czy to wystarczy zeby tynki zewn w czercu,czy może lepiej,niech troche odstoi i zrobic dopiero we wrześniu?

Strona 62 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony