dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 45
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 885
  1. #841
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Witam

    Niedawno naszła nas z mężem myśl, że można by było wywiercić studnię głębinową, z której będziemy pobierać wodę do podlewania naszego ogrodu. Podzwoniłam trochę po firmach, które się tym zajmują i uzyskałam następujące informacje. Mianowicie koszt wiercenia 110zł/mb, w tej cenie jest rura pcv, filtr/filtry (nie wiem ile i jakie) i pompowanie wody do czysta. W naszym regionie lustro wody jest na głębokości 3,7m. Pan powiedział, że wierci się na głębokość 12-20m. Koszt pompy 400zł za chińczyka, polska pompa ok. 1000zł.

    Koszt ok. 3000zł, czy warto? myślę, że tak, bo podlewając sobie 2000m2 trawy + mnóstwo krzewów i drzew inwestycja zwróci się po jakichś 3-5lat. Ale czy jest coś o czym jeszcze nie wiem? O co powinnam zapytać wykonawcę?

    Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jestem zielona w tym temacie.

  2. #842
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Canuck

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    A co powiecie na prowizorke z jaka sie spotkalem przy wierceniu ...30 metrowej studni. Oczywiscie trzeba bylo miec trzy fazowe zasilanie(od sasiada), oczywiscie zajelo trzy dni...a to brak wody...a to dziura w beczce...a to...a to..Jasne, ze wywiercone. Ale podejsicie i sprzet do wiercenia to jeszcze daleko do chocby pol...jako takiego.

  3. #843

    Domyślnie

    Proszę o namiar dobrych studniarzy do wykonania studni w Sosnowcu.

  4. #844

    Domyślnie Szukam firm które wiercą studnie w okolicach Kościana woj wlkp

    Witam
    Szukam osobę która dobrze wierci studnie

    Proszę o namiar dobrych studniarzy do wykonania studni w okolicach Kościana woj wlkp

  5. #845

    Domyślnie

    Witam!
    Być może ktoś w okolicach Częstochowy przymierza się do wiercenia studni. Sam mam takie plany. Może więc razem byłoby taniej. Moje plany w tym zakresie obejmują okres wakacyjny. W razie czego proszę o info na pw.

  6. #846
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarecki111

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    03-013
    Posty
    90

    Domyślnie

    Odwiert w marcu tego roku pdo Warszawą. Studnia 10m, koszt 1000 PLN. Wszystko sprawnie bez problemów.

  7. #847
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Częstochowa
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-221
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam!

    Również planuję jeszcze w okresie letnim studnie głębinową , czy ktoś może polecić sprawdzonych fachowców w Częstochowie? Występowały u was wapienie , skały itp ? Na ilu metrach w Częstochowie "średnio" macie źródło ?
    Są już dwie osoby z Częstochowy , jeśli dołączy się kilka osób - cena z pewnością będzie zadowalająca.

    Pozdrawiam

  8. #848

    Domyślnie

    Witam,
    chetnie się dołącze, inwestycja w Radomsku

  9. #849
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Yanek307

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-546
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie.
    Mieszkam w Łodzi ale mam działeczkę pod Łodzią okolice miejscowości Wodzierady , planuję wykopać tam studnię głębinową i moje pytanie to czy ktoś z szanownego grona zna i może polecić jakąś dobrą sprawdzoną firmę .
    Będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.

  10. #850
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mupcio

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Szczepanów
    Kod pocztowy
    58-420
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć!
    Proszę o namiar na fachowców z dolnośląskiego. Potrzebuję wykopać studnię glebinową kolo koł Lubawki. Najlepiej firmę z okolic Wałbrzycha, Kamiennej Góry albo Jeleniej Góry.

  11. #851

    Domyślnie

    Witam!
    Poszukuję wykonawcy do wywiercenia niedrogiej studni do nawadniania automatycznego w okolicach Łodzi. Chodzi o wiercenie w założonym ogrodzie, bez dużych zniszczeń. Wydajność 3-3,5 m3/h ciśnienie 4,5 atm. Proszę o namiary mailowe i telefoniczne.
    Z góry dziękuję.

  12. #852

    Domyślnie

    No to u mnie studnia już wykopana. Ma 21 metrów głębokości, średnica 125 mm. Wody od groma, Rurą o średnicy 32mm lała się cały dzień więc wydajność spora. Jest niestety zażelaziona ale w mojej okolicy to norma. Do podlewania oczywiście się nadaje a tylko w tym celu wierciłem studnię.

  13. #853

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek64 Zobacz post
    No to u mnie studnia już wykopana. Ma 21 metrów głębokości, średnica 125 mm. Wody od groma, Rurą o średnicy 32mm lała się cały dzień więc wydajność spora. Jest niestety zażelaziona ale w mojej okolicy to norma. Do podlewania oczywiście się nadaje a tylko w tym celu wierciłem studnię.
    Jaki koszt?

  14. #854
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    renekm

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. U mnie (okolice Jeleśni w Beskidach) zapłaciłem 5 tys. za odwiert 21m. Zanim zdecydowałem się na konkretną ekipę to 2 tyg. trwały poszukiwania. Przyznam, że to ciężki temat bo firm się narobiło bardzo dużo i większość "naciąga na metry" i dobija straszne procenty na usługach instalacji.

    Ja wybrałem firmę Specjalwiert Janusz Czerwiński. Działają na rynku około 20 lat. Robią odwiert wiertłem bodajże 220 mm. Rurę studzienną mam 160 mm a osłonową 200 mm jakieś 10 m od ziemi do skały. Wody jest dużo, wydajność około 2,5 m3 na godzinę.

    Sąsiedzi dom wyżej też chcą wiercić jak zobaczyli ile u mnie wody. Pytanie teraz do fachowców w temacie. Czy wywiercenie u mojego sąsiada studni oddalonej jakieś 40-60m od mojego odwiertu nie spowoduje spadku wydajności u mnie lub braku wody ?

    Większość fachowców twierdzi, że nie ale ja byłem świadkiem czegoś takiego, że podczas intensywnego wypompowywania wody z mojego odwiertu, u sąsiadki w studni kopanej 5m, lustro wody spadło jej (w deszczowy dzień) do 50cm

    Czy mam się czego obawiać?? U mnie lustro wody jest na 7 metrze od ziemi. Czy istnieje jakaś wymagana odległość między studniami aby nie było problemów?

    Dodam, że studnia kopana u tego sąsiada znajduje się jakieś 20-30m od mojego odwiertu. Pompowałem co 2 godziny przez 30 minut. Myślę, że nie było to aż tak intensywnie biorąc pod uwagę, że niektórzy pompują przez kilka godzin bez przerw.
    Ostatnio edytowane przez renekm ; 04-10-2015 o 20:52

  15. #855

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Jaki koszt?
    220zł od metra.

  16. #856
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wisnia320

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    czestochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Częstochowa Zobacz post
    Witam!

    Również planuję jeszcze w okresie letnim studnie głębinową , czy ktoś może polecić sprawdzonych fachowców w Częstochowie? Występowały u was wapienie , skały itp ? Na ilu metrach w Częstochowie "średnio" macie źródło ?
    Są już dwie osoby z Częstochowy , jeśli dołączy się kilka osób - cena z pewnością będzie zadowalająca.

    Pozdrawiam
    Witam również jestem zainteresowany .Moje @ [email protected]

  17. #857
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sztolu
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Bieruń
    Kod pocztowy
    43-155
    Posty
    159

    Domyślnie

    cześć. Macie może namiary na sprawdzony ekipy wiercące w okolicach Tychów i Oświęcimia?

  18. #858
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy są jakieś wstepne badania?
    aby spradzić na jakim poziomie jest woda?
    jestem na górce, i się obawiam czy do 30m będzie woda

  19. #859

    Domyślnie

    Na początek pytać okolicznych mieszkańców potem fachowca z bliskiej okolicy.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  20. #860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    witam, też przymierzam się do wykopania studni w Psarach (powiat Będziński, woj Śląskie). Ktoś rozeznawał firmy z tych okolic ? Drugie pytanie - czy kopiąc studnie przed budową domu należy na coś zwrócić uwagę, aby później móc przyłączyć instalacje wodą w domu do takiej studni ?

Strona 43 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony