dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 148
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 2953
  1. #1441
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam
    Dowiedziałem się odnośnie montażu modułu CF że można spokojnie samemu taką operację przeprowadzić i nie jest jakoś specjalnie skomplikowana.
    Mam jednak pytanie bo do kalibracji po zamontowaniu potrzebne będzie wprowadzenie maksymalnych wydatków/przepływów na nawiewie i wywiewie z projektu instalacji, ja sam projektowałem instalację i mam zrobioną tak że na nawiewie i wywiewie mam równo po 10 kanałów/rur fi 75mm i czy w związku z tym przyjmuję 10 x 31,15 m3/h czyli wychodzi po 310 m3/h wywiew i nawiew, czy dobrze to sobie oszacowałem ?
    z góry dzięki za odpowiedź

  2. #1442
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam
    Dowiedziałem się odnośnie montażu modułu CF że można spokojnie samemu taką operację przeprowadzić i nie jest jakoś specjalnie skomplikowana.
    Mam jednak pytanie bo do kalibracji po zamontowaniu potrzebne będzie wprowadzenie maksymalnych wydatków/przepływów na nawiewie i wywiewie z projektu instalacji, ja sam projektowałem instalację i mam zrobioną tak że na nawiewie i wywiewie mam równo po 10 kanałów/rur fi 75mm i czy w związku z tym przyjmuję 10 x 31,15 m3/h czyli wychodzi po 310 m3/h wywiew i nawiew, czy dobrze to sobie oszacowałem ?
    z góry dzięki za odpowiedź

  3. #1443
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chyba nie max a optymalnych. U mnie przy dwóch łazienkach i kuchni oraz dwóch osobach w domu optimum to ~180 m3/h . mam ustawione 200. Jak potrzebyję wietrzyć to reku wkręca się na 150% a normalnie chodzi latem na 50 zimą na 35-40.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #1444
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Chyba nie max a optymalnych. U mnie przy dwóch łazienkach i kuchni oraz dwóch osobach w domu optimum to ~180 m3/h . mam ustawione 200. Jak potrzebyję wietrzyć to reku wkręca się na 150% a normalnie chodzi latem na 50 zimą na 35-40.
    Serwisant mi powiedział że do kalibracji trzeba przyjąć maksymalną wydajność instalacji na nawiewie i wywiewie, ale może to trzeba przeliczać metrażowo wywiew (kuchnia, łazienki WC, kotłownia) i nawiew (pokoje)? Np według norm ile wymagane jest w kuchni, łazienkach, pokojach biorąc pod uwagę m3 pomieszczeń?
    Dom mam 165m2.

  5. #1445

    Domyślnie

    Cytat Napisał siloj Zobacz post
    Serwisant mi powiedział że do kalibracji trzeba przyjąć maksymalną wydajność instalacji na nawiewie i wywiewie, ale może to trzeba przeliczać metrażowo wywiew (kuchnia, łazienki WC, kotłownia) i nawiew (pokoje)? Np według norm ile wymagane jest w kuchni, łazienkach, pokojach biorąc pod uwagę m3 pomieszczeń?
    Dom mam 165m2.
    Ile masz tam osób? Ile łazienek i kuchni?

  6. #1446
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ile masz tam osób? Ile łazienek i kuchni?
    3 osoby w domu,

    wywiew - Łazienka poddasze (rury 4x75mm), łazienka parter (2x75mm), WC parter (1x75mm), kuchnia parter (2x75mm), kotłownia parter(1x75mm)

    nawiew - 3 pokoje poddasze (1x75mm), salon z jadalnią parter (2x75mm+1x75mm), sypialnia parter (2x75mm), pralnia poddasze (1x75mm), wiatrołap parter (1x75mm)

    W sumie dwie skrzynki rozdzielcze (wywiew i nawiew) po 10 rur fi 75mm
    Ostatnio edytowane przez siloj ; 16-10-2017 o 16:26

  7. #1447

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Chyba nie max a optymalnych. U mnie przy dwóch łazienkach i kuchni oraz dwóch osobach w domu optimum to ~180 m3/h . mam ustawione 200. Jak potrzebyję wietrzyć to reku wkręca się na 150% a normalnie chodzi latem na 50 zimą na 35-40.
    Raczej chodzi o maksymalne obroty, bo wtedy różnica strat po stronie nawiewu i wywiewu jest max.
    Przy obrotach minimalnych (optymalnych) różnica może być tak mała, że układ się nie skalibruje bo nie wykryje różnicy.

  8. #1448

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Raczej chodzi o maksymalne obroty, bo wtedy różnica strat po stronie nawiewu i wywiewu jest max.
    Przy obrotach minimalnych (optymalnych) różnica może być tak mała, że układ się nie skalibruje bo nie wykryje różnicy.
    Musiałby ustawić bardzo niskie "optimum"

  9. #1449
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Musiałby ustawić bardzo niskie "optimum"
    To może chodzi o to by wentylatory były ustawione na maksymalne przepływy dla danej instalacji ? Np jeśli miałbym po 5 rur nawiewnych i wywiewnych (czyli połowę z tego co mam) to wyszłoby że maksymalny przepływ wynosiłby 5x32 m3/h czyli około 150 m3/h i wówczas moja centrala 300-tka musiałaby być ustawiona na 150 m3/h czyli wentylatory nie na 10V tylko n 5V ?
    Może w moim przypadku jak mam przepustowość kanałów w granicach 300 m3/h to muszę ustawić wentylatory na maks czyli na 10 V?

  10. #1450
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    To jak z tym modułem CF, w jakiej jest on cenie?
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #1451
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    To jak z tym modułem CF, w jakiej jest on cenie?
    Ja znalazłem za 659pln plus 30 przesyłka

  12. #1452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał siloj Zobacz post
    To może chodzi o to by wentylatory były ustawione na maksymalne przepływy dla danej instalacji ? Np jeśli miałbym po 5 rur nawiewnych i wywiewnych (czyli połowę z tego co mam) to wyszłoby że maksymalny przepływ wynosiłby 5x32 m3/h czyli około 150 m3/h i wówczas moja centrala 300-tka musiałaby być ustawiona na 150 m3/h czyli wentylatory nie na 10V tylko n 5V ?
    Może w moim przypadku jak mam przepustowość kanałów w granicach 300 m3/h to muszę ustawić wentylatory na maks czyli na 10 V?
    Nie ma to nic do rzeczy bo przez te kanały przepuścisz nawet 600m3 tyle tylko że będą głośne.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #1453
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie ma to nic do rzeczy bo przez te kanały przepuścisz nawet 600m3 tyle tylko że będą głośne.
    no nic kupię moduł i zadzwonię do serwisanta z Thessli to ustalimy jak to zrobić

  14. #1454
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał siloj Zobacz post
    Ja znalazłem za 659pln plus 30 przesyłka
    a można zapytać gdzie?

    /M

  15. #1455
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    porozmawiaj ze znajomym który prowadzi działalność gospodarczą i niech zakupi go bezpośrednio od dystrybutora na firmę- cena będzie o 20% niższa niż rynkowa

  16. #1456
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    czy ktoś z was miał problem z odprowadzeniem skroplin z reku. Mam założony syfon (orginalny od airpacka) na wylocie skroplin i rurką wprowadzone wszystko do instalacji kanalizacyjnej , a woda tak jakby się blokuje w syfonie. W środku znajduje się kulka(taki niby zawór zwrotny) która wydaje mi się że blokuje przepływ wody.

  17. #1457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
    czy ktoś z was miał problem z odprowadzeniem skroplin z reku. Mam założony syfon (orginalny od airpacka) na wylocie skroplin i rurką wprowadzone wszystko do instalacji kanalizacyjnej , a woda tak jakby się blokuje w syfonie. W środku znajduje się kulka(taki niby zawór zwrotny) która wydaje mi się że blokuje przepływ wody.
    Nie rozumiem, piszesz że woda stoi w tacy? U mnie też jest ten ich kulowy i nic nie blokuje. Zrób zdjęcie i wrzuć

  18. #1458
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomasz19

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Przyszedł czas na wybór rekuperatora i stoję przed trudnym wyborem. Być może ktoś z Waszego grona mógłby mi doradzić.
    Zastanawiam się nad dwoma: Thessla Green AirPack 300V + Air++ za 6832 lub Wanas 350V/2 za 6523. Mała różnica w cenie powoduje trudny wybór. Oba ponoć są tak samo dobre. Nie mam GWC. Zależy mi jedynie na dobrej sprawność, bezawaryjności a w razie potrzeby skutecznym serwisie. I w zimie aby grzałka jak i reku. była ekonomiczna a w lecie by bypass choć pomagał schładzać dom.
    Powiedzcie waszym zdaniem który z tych reku. byłby lepszy i dlaczego ?
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz19 ; 29-10-2017 o 22:48

  19. #1459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz19 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Przyszedł czas na wybór rekuperatora i stoję przed trudnym wyborem. Być może ktoś z Waszego grona mógłby mi doradzić.
    Zastanawiam się nad dwoma: Thessla Green AirPack 300V + Air++ za 6832 lub Wanas 350V/2 za 6523. Mała różnica w cenie powoduje trudny wybór. Oba ponoć są tak samo dobre. Nie mam GWC. Zależy mi jedynie na dobrej sprawność, bezawaryjności a w razie potrzeby skutecznym serwisie. I w zimie aby grzałka jak i reku. była ekonomiczna a w lecie by bypass choć pomagał schładzać dom.
    Powiedzcie waszym zdaniem który z tych reku. byłby lepszy i dlaczego ?
    Pozdrawiam.
    Moim zdaniem lepszy by był Thessla Green AirPack 300 + Air++ dlatego że mam taki i pytasz w temacie poświęconym temu produktowi.
    Samo urządzenie to nie wszystko, to tylko element całej instalacji.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  20. #1460
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomasz19

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Jest to tylko element instalacji ale jest on najważniejszym elementem tego układu.
    Dlatego między innymi piszę tutaj aby mogli się wypowiedzieć na ten temat właściciele i instalatorzy Airpacka którzy być może wiedzą również coś na temat Wanasa. Przecież prawie każdy z nas stał przed takim dylematem "który wybrać ?"
    Interesują mnie przede wszystkim argumenty dlaczego akurat Airpack z pośród tych dwóch. Nie na zasadzie bo taki akurat mam to jest najlepszy.

Strona 73 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony