dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 50
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 987
  1. #961
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A dla mnie stek musi być chudy, bez grama tłuszczu. W końcu płacąc za nie tanią wołowinę, chcę mięsa a nie smalcu. Ostatnio posmakowała mi ligawa, kupowana na kilogramy oczywiście a nie zafoliowana z długim terminem. Kupiłem ostatnio ponad kilogramowy kawałek, pokroiłem i zamroziłem. Przemrożona wołowinka jest moim zdaniem jeszcze lepsza.
    Też tak robię .Brawo Ty.

  2. #962
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Ręce nie mają gdzie opadać!

  3. #963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A dla mnie stek musi być chudy, bez grama tłuszczu. W końcu płacąc za nie tanią wołowinę, chcę mięsa a nie smalcu. Ostatnio posmakowała mi ligawa, kupowana na kilogramy oczywiście a nie zafoliowana z długim terminem. Kupiłem ostatnio ponad kilogramowy kawałek, pokroiłem i zamroziłem. Przemrożona wołowinka jest moim zdaniem jeszcze lepsza.

    o ja pier....
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #964
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A dla mnie stek musi być chudy, bez grama tłuszczu. W końcu płacąc za nie tanią wołowinę, chcę mięsa a nie smalcu. Ostatnio posmakowała mi ligawa, kupowana na kilogramy oczywiście a nie zafoliowana z długim terminem. Kupiłem ostatnio ponad kilogramowy kawałek, pokroiłem i zamroziłem. Przemrożona wołowinka jest moim zdaniem jeszcze lepsza.
    I pewnie lubisz mocno wysmażony... Cofnij się może w tym wątku do początku, bo najwyraźniej coś cię ominęło. Najlepszy i najdroższy steak na świecie wygląda tak:


    Grama tłuszczu. Steki z ligawy sa tanie. To ich jedyna zaleta.
    Mrożona wołowina... Stek mrożony jest około 30% tańszy od niemrożonego. Ciekaw jestem czemu?
    Ostatnio edytowane przez perm ; 07-09-2017 o 16:42
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #965
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    I pewnie lubisz mocno wysmażony... Cofnij się może w tym wątku do początku, bo najwyraźniej coś cię ominęło. Najlepszy i najdroższy steak na świecie wygląda tak:


    Grama tłuszczu. Steki z ligawy sa tanie. To ich jedyna zaleta.
    Mrożona wołowina... Stek mrożony jest około 30% tańszy od niemrożonego. Ciekaw jestem czemu?
    Jeśli zauważyłeś to wkleiłem taki stek z antrykotu i powoli dochodzę do wniosku ,że im bardziej w przerostach tym smaczniejszy.

  6. #966
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jeśli zauważyłeś to wkleiłem taki stek z antrykotu i powoli dochodzę do wniosku ,że im bardziej w przerostach tym smaczniejszy.
    Dokładnie tak jest. Stek bez przerostów czyli marmurka smaczny może być ale delikates to dopiero z marmurkiem . Na szczęście ostatnio w sklepach nawet te tańsze steki mają tłuszczyk. Musi być jednak jeszcze klient, który to doceni, bo większość wybiera te "chude".
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #967

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    I pewnie lubisz mocno wysmażony... Cofnij się może w tym wątku do początku, bo najwyraźniej coś cię ominęło. Najlepszy i najdroższy steak na świecie wygląda tak:


    Grama tłuszczu. Steki z ligawy sa tanie. To ich jedyna zaleta.
    Mrożona wołowina... Stek mrożony jest około 30% tańszy od niemrożonego. Ciekaw jestem czemu?
    Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja kupiłem ligawę i sam ją zamroziłem. Nie wiem czy ten smalec z fotki jest najdroższy i nie interesuje mnie to. Ja wolę chude mięso i koniec.

  8. #968
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja kupiłem ligawę i sam ją zamroziłem. Nie wiem czy ten smalec z fotki jest najdroższy i nie interesuje mnie to. Ja wolę chude mięso i koniec.
    Nie daj się tym cholerom.Walcz o swoje.

  9. #969

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Ręce nie mają gdzie opadać!
    To może powieś je na temblaku, co? Albo wsadź w gacie.

  10. #970

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    o ja pier....
    Chciałbym widzieć, co jesz w domu, bardzo chciałbym.

  11. #971
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    wg39070, chwyć w ręce książke kulinarną, tam znajdziesz odpowiedz. Może inaczej, porównując marmurek do seksu, to czym jest jego wiecej tym dziewczyna piękniejsza. Ligawa to, taka szympansica prosto z dzungli. „Przewazelinowanie” ligawy mocy wrażen nie zapewni, ale jak widać można się upierać. Szympansica też „człowiek”. Prawda? Ja kocham piękne dziewczyny!

  12. #972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja kupiłem ligawę i sam ją zamroziłem. Nie wiem czy ten smalec z fotki jest najdroższy i nie interesuje mnie to. Ja wolę chude mięso i koniec.
    To jest wątek o stekach. Dobrych stekach. Do tego. by docenić marmurkowy, sezonowany na sucho, wysmażony na rare stek z dobrej rasy trzeba kulinarnie dojrzeć. To nie jest schabowy, tylko bardzo specyficzne w smaku mięso. To, że kupiłeś ligawę, zamroziłeś ją i lubisz steki bez marmurka świadczy o tym, że stekach nie masz pojęcia. Nic więcej. Jak już zjesz ich kilkadziesiąt/kilkaset, to zaczniesz doceniać to co wszyscy smakosze. Na razie próbujesz, tak jak dla porównania w wątku o muzyce klasycznej pisać o disco-polo, bo lubisz. Załóż wątek o disco-polo czyli stekach z ligawy i bez marmurka i pisz co chcesz. Tutaj się trochę ośmieszasz. Może zamiast toczyć jałowe dyskusje, które zdaje się lubisz kup trochę droższy stek z marmurkiem i spróbuj. Jakie kupować a jakich unikać znajdziesz w tym wątku. Po to powstał.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 08-09-2017 o 05:50
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #973
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    To jest wątek o stekach. Dobrych stekach. Do tego. by docenić marmurkowy, sezonowany na sucho, wysmażony na rare stek z dobrej rasy trzeba kulinarnie dojrzeć. To nie jest schabowy, tylko bardzo specyficzne w smaku mięso. To, że kupiłeś ligawę, zamroziłeś ją i lubisz steki bez marmurka świadczy o tym, że stekach nie masz pojęcia. Nic więcej. Jak już zjesz ich kilkadziesiąt/kilkaset, to zaczniesz doceniać to co wszyscy smakosze. Na razie próbujesz, tak jak dla porównania w wątku o muzyce klasycznej pisać o disco-polo, bo lubisz. Załóż wątek o disco-polo czyli stekach z ligawy i bez marmurka i pisz co chcesz. Tutaj się trochę ośmieszasz. Może zamiast toczyć jałowe dyskusje, które zdaje się lubisz kup trochę droższy stek z marmurkiem i spróbuj. Jakie kupować a jakich unikać znajdziesz w tym wątku. Po to powstał.
    Niestety i stety masz rację.Prowadziłem batalie by udowadniać ,że z mlecznej można także zjeść smacznie, że nie potrzeba marmurka by delektować się smakiem.Powiem ,że myliłem się.Wątek o tych najlepszych i niech tak pozostanie .Brawo Wy.

  14. #974

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    wg39070, chwyć w ręce książke kulinarną, tam znajdziesz odpowiedz. Może inaczej, porównując marmurek do seksu, to czym jest jego wiecej tym dziewczyna piękniejsza. Ligawa to, taka szympansica prosto z dzungli. „Przewazelinowanie” ligawy mocy wrażen nie zapewni, ale jak widać można się upierać. Szympansica też „człowiek”. Prawda? Ja kocham piękne dziewczyny!
    Dobra, następnym razem kupię rostbef lub antrykot. Lepiej, czy nadal będziecie wszyscy zgodnie mnie zaszczekiwać? Na wołowinę "Kobe" mnie nie stać.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #975
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Dobra, następnym razem kupię rostbef lub antrykot. Lepiej, czy nadal będziecie wszyscy zgodnie mnie zaszczekiwać? Na wołowinę "Kobe" mnie nie stać.
    Nie denerwuj się bo maja rację.Jeśli chcesz poznać smak jakiegoś tam prawidłowego steka to zainwestuj i kup "Kobe". Kupiłem marmurkowy antrykot i bardzo mi smakował.


  16. #976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Dawno tu nie pisałem, bo i nic nowego na rynku się nie pojawia. Z małym wyjątkiem. Firma "Rzeźnik" oferująca nie najgorsze steki w Lidlu rozszerzyła ofertę o T-bone. Przynajmniej tak się nazywa i ma kość. T-bone to kość plus, z jednej strony polędwica, z drugiej rostbef. Smak lepszy niż samotna polędwica czy rostbef, przynajmniej w założeniu. T-bone z Lidla jest jednak dziwolągiem, bo z polędwicy został pasek około dwu centymetrowej szerokości. Reszta pewnie trafiła do osobnego opakowania. Rostbef smak niezły, choć kruchości mu brakuje i to bardzo. Polędwica bardzo smaczna i krucha ale, dosłownie na dwa kęsy. T-bone z założenia nie ma za dużo polędwicy, podobny stek z jej większą ilością to porterhouse ale to co w Lidlu oferują to przesada. Tak naprawdę to rostbef z kością. Smaczny ale trudny do pogryzienia.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #977
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    zamarynuj go przez noc w czerwonym winie (w plastikowym worku spożywczym).
    unde venis et quo tendis

  18. #978
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    zamarynuj go przez noc w czerwonym winie (w plastikowym worku spożywczym).
    Nie zdążyłem. Skończył na patelni.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #979

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Dawno tu nie pisałem, bo i nic nowego na rynku się nie pojawia. Z małym wyjątkiem. Firma "Rzeźnik" oferująca nie najgorsze steki w Lidlu rozszerzyła ofertę o T-bone. Przynajmniej tak się nazywa i ma kość. T-bone to kość plus, z jednej strony polędwica, z drugiej rostbef. Smak lepszy niż samotna polędwica czy rostbef, przynajmniej w założeniu. T-bone z Lidla jest jednak dziwolągiem, bo z polędwicy został pasek około dwu centymetrowej szerokości. Reszta pewnie trafiła do osobnego opakowania. Rostbef smak niezły, choć kruchości mu brakuje i to bardzo. Polędwica bardzo smaczna i krucha ale, dosłownie na dwa kęsy. T-bone z założenia nie ma za dużo polędwicy, podobny stek z jej większą ilością to porterhouse ale to co w Lidlu oferują to przesada. Tak naprawdę to rostbef z kością. Smaczny ale trudny do pogryzienia.
    Raz kupiłem stek w Lidlu. Ostatni raz. Z Biedry są o niebo lepsze. Najlepsze jednak są krojone na miejscu w sklepie. Mam blisko siebie taki fajny sklep.

  20. #980
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Raz kupiłem stek w Lidlu. Ostatni raz. Z Biedry są o niebo lepsze. Najlepsze jednak są krojone na miejscu w sklepie. Mam blisko siebie taki fajny sklep.
    Chyba zależy od sklepu, bo ja mam odwrotne doświadczenia (w sensie Lidl Biedra).

Strona 49 z 50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony