dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 98
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 1949
  1. #1921
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Przykra wiadomość Oby ręka szybko się zrastała i zdrowie dopisywało!
    Ściskam Was mocno

    PS. Ogród nawet nocą macie prześliczny
    Joasiu, Mariusz dziękuje za ciepłe słowa.
    Ale tu chyba cuda będą potrzebne, bo ręka nie dość, że przecięta i poszarpana od połowy dłoni aż poza przegub, to jeszcze z niespodzianką w postaci nadpiłowanej kości.
    Takie kuku zrobił sobie mój Mariuszek.
    A zły jest na siebie jak diabli..
    Tyle fajnych podwórkowych robótek na niego czeka

  2. #1922
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Niech się nie złości, najważniejsze, że ręka w jednym kawałku!
    Praca z narzędziami niestety niesie ryzyko wypadku, wystarczy chwila nieuwagi, gorsze samopoczucie.
    Mój mąż kiedyś przeciął rękę szlifierką, prawie zemdlał, ale na pogotowie nie chciał jechać... Kurowałam go olejkiem eterycznym lawendowym, który świetnie odkaża i jakąś maścią na rany dla zwierząt Potem miał pretensje, że za szybko mu się zagoiło Do dziś ma gorsze czucie w kciuku. Gorzej z nim, niż z dzieckiem
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #1923
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    ...Praca z narzędziami niestety niesie ryzyko wypadku, wystarczy chwila nieuwagi, gorsze samopoczucie...
    Święte słowa z ust mi wyjęłaś. Jako sporadyczny użytkownik szlifierki podchodzę do niej z pewną nieśmiałością, a i tak kilka ostrzeżeń już przeżyłem.

    Szybkiego powrotu do zdrowia Mariuszowi życzę. Ciekawe robótki niech poczekają.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  4. #1924
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Tak to jest z facetami, że szpital omijać by chcieli wielkim łukiem, ale niekiedy trzeba. Zdrowia życzymy. Mój Andy to też kiedyś machnął ręką z piłą tarczową w ręku, bo nie chciał mnie niechcący przychaczyć jak coś robilismy i wtedy sobie po piszczeli przejechał, ale tylko drasnął lekko na całe szczęście, bo obok tętnicy to poszło. Prace poczekają, nie uciekną.

  5. #1925
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał mother_nature Zobacz post
    Niech się nie złości, najważniejsze, że ręka w jednym kawałku!
    Praca z narzędziami niestety niesie ryzyko wypadku, wystarczy chwila nieuwagi, gorsze samopoczucie.
    Mój mąż kiedyś przeciął rękę szlifierką, prawie zemdlał, ale na pogotowie nie chciał jechać... Kurowałam go olejkiem eterycznym lawendowym, który świetnie odkaża i jakąś maścią na rany dla zwierząt Potem miał pretensje, że za szybko mu się zagoiło Do dziś ma gorsze czucie w kciuku. Gorzej z nim, niż z dzieckiem
    Ja też mu Joasiu powtarzam, że najważniejsze, że ręka pozostała na swoim miejscu.
    Trochę rutyna go zgubiła, bo Mariusz to przecież stary "wyjadacz chleba" w sprawie pił wszelakich.
    No cóż, na szczęście wykazał się przytomnością umysłu i sam sobie jeszcze zadzwonił po pogotowie.
    Był sam w domu, więc całe szczęście, że np. nie zemdlał, bo by się wykrwawił na amen (stracił sporo krwi).
    Pokazałabym, jak wyglądała nasza kuchnia po jego próbach zatamowania przeciętej tętnicy, ale co wrażliwsi pewnie uciekliby z krzykiem, a niektórzy z pewnością więcej by tu nie zajrzeli. Rzeźnia istna była..
    No niestety, ja też się obawiam o jego palce, czucie w nich, krążenie itd.

  6. #1926
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Jako sporadyczny użytkownik szlifierki podchodzę do niej z pewną nieśmiałością.
    I bardzo rozsądnie, nie należy uczyć się na własnych błędach
    Ściskamy Was Darku, Mariusz na razie jedną ręką

  7. #1927
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Tak to jest z facetami, że szpital omijać by chcieli wielkim łukiem, ale niekiedy trzeba. Zdrowia życzymy. Mój Andy to też kiedyś machnął ręką z piłą tarczową w ręku, bo nie chciał mnie niechcący przychaczyć jak coś robilismy i wtedy sobie po piszczeli przejechał, ale tylko drasnął lekko na całe szczęście, bo obok tętnicy to poszło. Prace poczekają, nie uciekną.
    Dzięki Danusiu za życzenia zdrówka.
    Prace poczekają, to prawda, przyjdzie wiosna, to będzie znowu się działo.
    Żeby tylko Mariusz tak nie cierpiał, boli go ta ręka cholernie, nie może spać, cierpi..
    Ech.. zawsze coś

  8. #1928
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Potrzebuję informacji na temat sterowników. Nie wiem jakie Wam zastosowali, ale my mamy EUROSTER 2026 i trochę poczytałam i podobno albo jest w nich regulacja, albo kilka modeli bo pisze, że zakres histerezy (chyba dobrze zrozumiałam czas załączania się po spadnięciu temperatury) jest 0.5: 1; 2; 4. U nas działa po spadnięciu o 1 stopień, a zależałoby mi na tym, aby włączały się po 0,5 stopnia. Czy Mariusz będzie wiedział o co chodzi? Bo o ten jeden stopień przy 20,6 ustawieniu to trochę zimno się robi jak spada do około 19,5 19,4 i dopiero sie włącza. Chiałabym, aby przy 20 się włączało już.

  9. #1929
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Się odezwę, ten sam problem przerabiałem.

    "Ustawianie histerezy
    1. Przytrzymać + i - przez co najmniej 3 sekundy. Regulator wyświetla napis„Hysteresis” oraz pokazuje aktualną nastawę.
    2. Klawiszami +/- wybrać żądaną wartość.
    3. Zatwierdzić klawiszem OK"

    Powodzenia
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  10. #1930
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Dzięki blekowca. A już myślałam, że są różne modele. Super a tu takie proste ustawienie. I jak tam się Wam mieszka z tym ogrzewaniem? Bo nam dobrze pomijając ten termostat, teraz będzie jeszcze lepiej po nastawieniu tej histerazy. Od razu musiałam to poustawiać.
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 06-10-2017 o 22:03

  11. #1931
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Potrzebuję informacji na temat sterowników.
    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    Się odezwę, ten sam problem przerabiałem.
    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Dzięki blekowca.
    Dzięki Darku za pomoc udzieloną Danusi.
    My na razie jakoś trochę odstajemy od tematów Muratora.
    Mariusz nadal cierpi przez rękę, ja też dopiero wyszłam ze szpitala i kuruję drugą nogę.
    Sanatorium teraz u nas w domu i tak dobrze, że nie mamy jak ten ślepy z głuchym..

  12. #1932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Brawo Babciu..... tylko sie nie obrażaj - pisze babcia do babci - ....bądź dumna z Alexa .... bo ja też jestem dumna ze swojego Alexa

  13. #1933
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek Zobacz post
    Brawo Babciu..... tylko sie nie obrażaj - pisze babcia do babci - ....bądź dumna z Alexa .... bo ja też jestem dumna ze swojego Alexa
    Jasne, że jestem dumna
    I oczywiście, że się nie obrażam, niby dlaczego? Babcia to babcia!
    Uściski dla Twojego wnusia, Alexy to fajne chłopaki są!

  14. #1934
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    motomaniak111

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-644
    Posty
    98

    Domyślnie

    Już w dobrym temacie może się Pani podzielić jak wygląda koszt takiego ogrzewania? Często grzejecie kominkiem?

  15. #1935
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał motomaniak111 Zobacz post
    Już w dobrym temacie może się Pani podzielić jak wygląda koszt takiego ogrzewania? Często grzejecie kominkiem?
    Witam ponownie we właściwym miejscu.
    Panele na podczerwień to ogrzewanie na prąd.
    Szczegółowo na temat paneli napisałam w dzienniku budowy w poście z dnia 20 marca 2012 r. Są tam nasze refleksje na temat użytkowania, kosztów jakie ponosimy i inne szczegóły.
    Jest to nasze jedyne ogrzewanie, tylko w łazience mamy w podłodze pod kaflami matę grzewczą, ale używaliśmy jej może ze dwa razy, bardziej dla sprawdzenia, jak to działa.
    Nie było potrzeby dogrzewania nią łazienki.
    Kominek mamy również elektryczny, używamy go nieraz w zimie, ale bardziej dla bajeru i jego wartości dekoracyjnych (jak są goście), niż z potrzeby dogrzewania.
    Panele w zimie w zupełności wystarczają do ogrzania domu, a poza tym są bezproblemowe, czyste, bezobsługowe i.. naprawdę świetne.
    Mieszkamy już ponad 7 lat i gdybyśmy mieli się drugi raz budować i wybierać sposób ogrzewania, wybralibyśmy to samo.
    Jeśli chodzi o koszty, to niestety, nie mamy osobnego licznika na panele, tylko jeden na cały prąd używany w naszym domku.
    A wiadomo, że w domu jest wszystko na prąd, mamy poza tym dwie lodówki i kuchenkę indukcyjną.
    Koszty całej energii elektrycznej wynoszą nas rocznie ok. 4.400 zł.
    Płacimy sobie co miesiąc za energię 400 zł, bez względu na porę roku (wiadomo, że w zimie byłoby więcej, w lecie mniej), ale płacimy 400, żeby nie mieć w razie czego "tyłów" w Energetyce.
    Płacimy tak też bez względu na prognozy, jakie przysyła nam Tauron, bo już mamy doświadczenie, że takie koszty ponosimy.
    Od ponad czterech lat, kiedy mamy ustaloną taryfę tzw. weekendową, zawsze mamy rocznie 400 zł nadpłaty, ale dalej płacimy sobie taką samą kwotę, w razie gdyby coś miało się zmienić.
    Z paneli jesteśmy ogromnie zadowoleni, o jego zaletach można pisać i pisać. Ich bezobsługowość, wygoda i komfort były dla nas najważniejszymi wyznacznikami przy wyborze ogrzewania i nie zawiedliśmy się.
    To chyba tyle, jeśli urodzą się jeszcze jakieś pytania, to proszę pytać.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Iwona i Mariusz ; 13-11-2017 o 10:08

  16. #1936
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    WOW....... ogród jesienia u Ciebie jest piekny .... u mnie pełno lisci i brak mozliwości skoszenia trawnika bo taki nasączony wodą, ze suchą nogą nie wejdziesz.... kostka jest super

  17. #1937
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasiek Zobacz post
    WOW....... ogród jesienia u Ciebie jest piekny .... u mnie pełno lisci i brak mozliwości skoszenia trawnika bo taki nasączony wodą, ze suchą nogą nie wejdziesz.... kostka jest super
    Dziękuję Ninko za wszystkie miłe słowa.
    Mój trawnik jest już przygotowany do zimy.
    To prawda, że ostatnio często bywa mokro, ale u mnie na szczęście ziemia jest dobrze przepuszczalna.
    Nawet jak solidnie popada, to woda szybko wsiąka i ziemia wysycha.
    Ma to swoje zalety wiosną i jesienią, ale w lecie za to jest pustynia.

  18. #1938
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwona i Mariusz Zobacz post
    W domu też już widać wiosnę





    U Cieibie w domu Iwonko to widać bujną DŻUNGLĘ AMAZOŃSKĄ
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  19. #1939
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona i Mariusz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    już nie Wrocław
    Posty
    2.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał blekowca Zobacz post
    U Cieibie w domu Iwonko to widać bujną DŻUNGLĘ AMAZOŃSKĄ
    No a co ja zrobię, jak ja uwielbiam takie amazońskie towarzystwo

  20. #1940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem lepiej byłoby zapytać się inwestorów o koszt inwestycji do stanu deweloperskiego.
    Koszt wyposażenie łazienek, rodzaj pokrycia posadzek, kontakty elektryczne, lampy itd. w dwóch identycznych domach będą zaskakująco różne.
    Z autopsji mogę powiedzieć, że koszt budowy domu do stanu deweloperskiego wydawał się być w miarę znośny. Dopiero później zaczęły się przysłowiowe schody.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 97 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony