dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 90
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 1797
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Chyba tanio 15zł z transportem.

    EDYTA: Trochę więcej. 250zł za 15t, wychodzi 16,66zł/t.
    To i tak nadal tanio
    Ja płaciłam 23 zł/t.


    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post

    Tak się czułem stojąc przy dziurze i patrząc na kolejne wywrotki wsypujące do niej piasek


    Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać Dobre...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #502
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ceny prądu będą rosły.
    Wróż Maciej tak powiedział? Czy minister? Żadnemu nie wierzę
    A szybciej będą rosły ceny polskiego węgla, czy importowanego gazu?
    Jeżeli ceny prądu dla gospodarstw domowych będą rosły drastycznie, to znajdzie się partia, co obieca zmniejszenie podatków i wygra przedterminowe wybory spowodowane rozruchami na ulicach niezadowolonych ludzi.

  3. #503
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    To i tak nadal tanio
    Ja płaciłam 23 zł/t.
    Cieszę się, że w mojej drogiej płycie było coś taniego Od razu podnosi na duchu
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  4. #504
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ... znajdzie się partia, co obieca zmniejszenie podatków i wygra przedterminowe wybory spowodowane rozruchami na ulicach niezadowolonych ludzi.
    Żeby to tak działało
    Wygra partia, która obieca tani lub darmowy prąd, a potem odbije to sobie z nawiązką w nowych podatkach. Ludzie już nie uczą się na błędach.

  5. #505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    zaczynałem excela suma była 305tyś 2h później ma juz 355 tyś dzięki
    Wycena bardzo, bardzo optymistyczna. Natenprzykład elektryka to mają być wszystkie materiały 4K zł jak rozumiem? Mi to może wystarczyło na kable i rozdzielnię z uzbrojeniem.

    No i dużo roboty własnej. Tak naprawdę bycie inwestorem to i tak robota na co najmniej pół etatu, jak chcesz wiedzieć, co się dzieje na budowie, co majstry robią dobrze, co źle, wyszukujesz ich, rozmawiasz, umawiasz itd. Naprawdę ciężko jeszcze znaleźć czas na robienie własnymi rękami. A pewnie się zdarzy, że do czegoś nieprzewidzianego nie znajdziesz majstra albo zaśpiewa jakąś dziwną kwotę.

    Wymieniasz tylko grube pozycje. A drobiazgów jest taka masa, że robi różnicę. Ja ma spisane wszystkie wydatki - takie <200zł to łącznie ponad 7000zł.
    500 zł na kleje, fugi? Chyba najtańsze a i to zabraknie. Do tego dolicz grunt, folię w płynie, taśmę.

  6. #506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski Zobacz post
    Wykonując otwory badawcze do głębokości 1,5 m ppt
    Czemu tak płytko? Teoria mówi że trzeba robić min. 3 odwierty min. 2-3m poniżej poziomu posadowienia. W praktyce jest to i tak okrojone - ale poniżej 3m ppt to już hardcore.
    klik
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-05-2018 o 21:45

  7. #507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski Zobacz post
    Żeby to tak działało
    Wygra partia, która obieca tani lub darmowy prąd, a potem odbije to sobie z nawiązką w nowych podatkach.
    Tak. Od gazu i benzyny na przykład.
    Co jak co, ale prąd nie podrożeje drastycznie, bo dotyka to każdego wyborcy i to bezpośrednio (widzi na swoich rachunkach). Już szybciej dowalą podatek do detalicznej sprzedaży węgla czy peletu jeszcze dodając otoczkę "eko". Przecież zachęcają do grzania prądem - vide wprowadzenie drogą prawną taryfy G12as.

    Dokopanie podatku od kapitału, powierzchni handlowej i innych rzeczy oczywiście też finalnie wyciąga kasę z kieszeni podatnika - ale mało kto to widzi i rozumie.

    Więc to, że ogrzewanie prądem podrożeje jest bardzo mało prawdopodobne. A jakby jakimś sposobem się przytrafiła taka zadziwiająca sytuacja, to zacznie się opłacać PV.

  8. #508
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Podwyżki paliw też dotyczą większości i jakoś nikogo to nie interesuje. Choć każdy widzi to bezpośrednio na rachunkach. Tak naprawdę ceny już powinny wzrosnąć ale URE zablokowało podwyżki..
    https://enerad.pl/aktualnosci/ceny-pradu-w-2018-roku/

    Jak w przyszłym roku wpływy do budżetu spadną to zobaczymy gdzie nam dołoża podatku..

  9. #509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Tak naprawdę ceny już powinny wzrosnąć ale URE zablokowało podwyżki..
    To, że sprzedawca chce sprzedawać drożej to oczywista oczywistość. Takie marzenie.
    Ale liczą się fakty - a te są takie, że ceny prądu nie rosną. Benzyna drożeje, robocizna drożeje, materiały budowlane drożeją... A prąd nie.
    Do tego mamy pole manewru - ja wygrzewałem posadzkę przed chwilą. Prądem. Zużyłem 2511kWh po 10,43gr/kWh brutto. Niestety, cena taka tylko przez pół roku. Potem będę płacił 28,63gr/kWh w taniej strefie. Chyba, że przesiądę się na G12as. Wtedy zapłacę albo 16,41gr/kwh albo 18,87 w taniej strefie (zależy, czy będzie jeszcze promocja). Tyle, że nie jestem pewien, czy mi się opłaci, bo brakuje dziennego okienka i pewnie znacząco wzrosłoby mi zużycie w drogiej strefie. Ale z drugiej strony ta droga strefa jest tańsza, niż w G12... Więc i bytowe zużycie byłoby tańsze.

    To ile za kWh kosztują te tanie źródła energii?

  10. #510
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu tak płytko?
    Skała, maszyna nie dała rady.

  11. #511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wycena bardzo, bardzo optymistyczna. Natenprzykład elektryka to mają być wszystkie materiały 4K zł jak rozumiem? Mi to może wystarczyło na kable i rozdzielnię z uzbrojeniem.

    No i dużo roboty własnej. Tak naprawdę bycie inwestorem to i tak robota na co najmniej pół etatu, jak chcesz wiedzieć, co się dzieje na budowie, co majstry robią dobrze, co źle, wyszukujesz ich, rozmawiasz, umawiasz itd. Naprawdę ciężko jeszcze znaleźć czas na robienie własnymi rękami. A pewnie się zdarzy, że do czegoś nieprzewidzianego nie znajdziesz majstra albo zaśpiewa jakąś dziwną kwotę.

    Wymieniasz tylko grube pozycje. A drobiazgów jest taka masa, że robi różnicę. Ja ma spisane wszystkie wydatki - takie <200zł to łącznie ponad 7000zł.
    500 zł na kleje, fugi? Chyba najtańsze a i to zabraknie. Do tego dolicz grunt, folię w płynie, taśmę.
    Spoko najwyżej wezmę tydzień urlopu na sufity i dwa na wykończenie jakoś rok przeżyje bez wakacji albo jakieś krótkie tygodniowe.

    Oczywiście że liczę grube rzeczy bo o małych nie mam pojęcia poza tym w tabelce jest kwota "pozostałe wydatki" i widnieje tam kwota 10tys

  12. #512

    Domyślnie

    Dostałem wycenę na parterowe 180m2 (prosta stodoła) bez dachu ktoś by się wypowiedział jak bardzo drogo to jest ? Mocno polecany fachowiec.

    Płyta jakieś 180x100zł-18.000
    Ściany silka 18 ok200m2x55-11000
    Ścianki działowe silka 12 ok150x45-6750
    Wieńce ok 7000

    Czyli sso bez dachu 43tyś.

  13. #513
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Dostałem wycenę na parterowe 180m2 (prosta stodoła) bez dachu ktoś by się wypowiedział jak bardzo drogo to jest ? Mocno polecany fachowiec.

    Płyta jakieś 180x100zł-18.000
    Ściany silka 18 ok200m2x55-11000
    Ścianki działowe silka 12 ok150x45-6750
    Wieńce ok 7000

    Czyli sso bez dachu 43tyś.
    Negocjuj. Jak to jedna ekipa to rozdzielanie na czynniki pierwsze robót mija się z celem. Wieńce powinny być wliczone w murowanie,podobnie jak dzialowki. Za wieńce tak przy okazji kosmiczna cena.
    Podziel to na trzy etapy i rzuć Ty swoją ofertę czyli płyta,murowanie,dach.

    Za dwa dni roboty 7000zł ?
    Co prawda 7 lat temu ale od płyty po wieńce 12tyś.zł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3248.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	414105
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-05-2018 o 17:35 Powód: Łączenie postów.

  14. #514
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    ...toś by się wypowiedział jak bardzo drogo to jest ?
    Pewnie zależy gdzie, u mnie w Zagłębiu za parterówkę 170m2 po obwodzie ścian z płytą i dachem (bez samej konstrukcji - wiązary) w silce (co wbrew pozorom ma znaczenie) wszystkie z polecanych ekip wołały 70-78k. Oczywiście te, które raczyły sie odezwać, bo takich co się nie odezwały było z dwa razy tyle. Ekipy w znakomitej większości z Małopolski (czyli górale). Ja mam też górali, tylko nie budujących w tej okolicy tylko bardziej na obrzeżach za ~60k.

    Rozpisanie na etapy pewnie jak u mnie jest trochę na silę, ja chciałem się dogadać ile mam za kolejne etapy im zapłacić. I była miła niespodzianka bo gość od razu na początek powiedział, że żadne zaliczki tylko zapłata za skończony etap i woli, żeby za początkowe było taniej a za końcowe drożej, więc podejrzewam że dlatego ich robocizna za płytę jakoś podejrzanie tanio na tle innych ofert wychodzi ;)

  15. #515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Negocjuj. Jak to jedna ekipa to rozdzielanie na czynniki pierwsze robót mija się z celem. Wieńce powinny być wliczone w murowanie,podobnie jak dzialowki. Za wieńce tak przy okazji kosmiczna cena.
    Podziel to na trzy etapy i rzuć Ty swoją ofertę czyli płyta,murowanie,dach.

    Za dwa dni roboty 7000zł ?
    Co prawda 7 lat temu ale od płyty po wieńce 12tyś.zł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3248.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	414105
    Gosc ma terminy na 2 lata w przód więc max urwe 5%? Nie więcej

    Nie znam stawek mam przykład znajomego który budował projekt Doskonały 3 pracowni domy z wizją? W porównaniu z moją stodoła mocno porąbany projekt gdzie była wykopana dziura i w niej robione fundamenty potem strop, "katedralny" sufit skosy ukosy itp itd i wzięli 35 za całość tutaj za płytę i murowanie wychodzi 43 także spora różnica

  16. #516
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jak ma terminy na 2 lata wprzód to czemu miałby w ogóle negocjować cenę? Nie Ty to inny przyjdzie. Nie słuchaj głupich rad kogoś kto budował 7 lat temu w innych czasach.

  17. #517

    Domyślnie

    Jest też to wielce prawdopodobne że nie będzie o tym mowy muszę dostać jeszcze z 2-3 wyceny żeby mieć jakiś pogląd sytuacji na ta wycenę

  18. #518

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To, że sprzedawca chce sprzedawać drożej to oczywista oczywistość. Takie marzenie.
    Zawsze można to obejść i sprzedawcy prądu już dawno to robią ..

    Co z tego że cena "prądu" nie drożeje , jak na rachunku pojawiają się nowe pozycje i opłaty. Zawsze zamiast podnieść cenę prądu , można podnieść cenę przesyłu , dodać opłatę handlową , opłatę OZE i itd ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #519
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Glazurnicy się wściekli... 70-75zł/m2 za położenie podłogi... heksagon na ścianach 150zł/m2 Help
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #520

    Domyślnie

    Normalna cena u mnie 40km od Warszawy.

Strona 26 z 90

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony