dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 82
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1635
  1. #1041

    Domyślnie

    Ja nie mam swojego domu, tylko wynajmuje. Czytając ten wątek dziwi mnie po prostu ten hejt na gaz.
    Jeszcze jedno, mając tania taryfę nocą, w dzień wszystko co jest na prąd jest droższe. Ogrzewacie 90% w taniej taryfie, a np. używacie mikrofalówki, telewizji, komputera, indukcji czy oświetlenia zima w 80% drogiej taryfie, ale oczywiście nikt tego nie liczy, bo po co? Przecież liczy się tylko pompa ciepła, która chodzi nocą...

  2. #1042
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Skąd wniosek, że nikt nie liczy ? Rozumiem, że policzyłeś, więc co wyszło?
    Jak taka PC pociągnie z 2kW przez 10h taniej taryfy to ile pozostałych urządzeń i na jak długo trzeba włączyć, by to przekroczyć w 14h drogiej?
    PS..nie wiem ile PC ciągną ale kolega miał basenową i tyle wsysała

    Przy okazji... kiedy trzeba działać z energetyką w przypadku wybrania opcji grzania PC? Muszą jakiś inny kabel do skrzynko doprowadzać, czy taki pod standardowy dom wystarcza w przypadku jednofazowej PC max 8kW ?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 02-09-2018 o 18:17

  3. #1043

    Domyślnie

    Fotohobby nie wierzę, że płacisz za filtry i prąd do reku mniej niż 100 zł na rok. To ile kosztują filtry?

    Pytajnick nikt nie liczy, bo każdy podaję tylko zużycie prądu dla pompy ciepła, a nikt nie pokazuje faktur za miesiąc ile placi za prąd ogólnie.
    Ja nie jestem przeciwnikiem pomp, broń Boże, tylko pompy też mają swoje minusy, a nie tylko same plusy jak można przeczytać na tym forum.

  4. #1044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja nie mam swojego domu, tylko wynajmuje. Czytając ten wątek dziwi mnie po prostu ten hejt na gaz.
    Jeszcze jedno, mając tania taryfę nocą, w dzień wszystko co jest na prąd jest droższe. Ogrzewacie 90% w taniej taryfie, a np. używacie mikrofalówki, telewizji, komputera, indukcji czy oświetlenia zima w 80% drogiej taryfie, ale oczywiście nikt tego nie liczy, bo po co? Przecież liczy się tylko pompa ciepła, która chodzi nocą...
    Kazde urzadzenie pradujace 50% na 50% w dwoch taryfachcgeneruje oszczednosci.
    Caly weekend jest tani, a np u mnie w domu, niezależnie od tego jaka mieliśmy taryfę, zmywarke puszczalo sie po 22.
    Pranie tez częściej żona puszcza w wekend, niz w tygodniu.
    Trzeba się mocno starać, zeby nie oszczedzac na prądzie bytowym w G12w.

  5. #1045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Fotohobby nie wierzę, że płacisz za filtry i prąd do reku mniej niż 100 zł na rok. To ile kosztują filtry?
    9zl za m2
    https://allegro.pl/mata-wloknina-fil...310266237.html

    Filtr ma 25x14cm, sobie przelicz

    Rekuperator przez 90% czasu pracy bierze 17-18W, to sobie przelicz.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-09-2018 o 18:31

  6. #1046

    Domyślnie

    Ja nie mam swojego domu, tylko wynajmuje. Czytając ten wątek dziwi mnie po prostu ten hejt na gaz.
    Jeszcze jedno, mając tania taryfę nocą, w dzień wszystko co jest na prąd jest droższe. Ogrzewacie 90% w taniej taryfie, a np. używacie mikrofalówki, telewizji, komputera, indukcji czy oświetlenia zima w 80% drogiej taryfie, ale oczywiście nikt tego nie liczy, bo po co? Przecież liczy się tylko pompa ciepła, która chodzi nocą...
    wiedziałęm że tak będzie
    żeby taryfa G12w zrównała się z G11 wystarczy zużywać nieco ponad 30% w taniej taryfie. Weź pod uwagę, że wszystkie urządzenia które chodzą ciągle(np. lodówka,rekuperator) kosztują mniej niż w G11. W G12w jest 58% tanich godzin, więc musi być taniej. Ja ogrzewam te trochę ponad 70% w taniej, ale zużycie prądu bytowego jak ostatnio sprawdzałem było podobne(jutro wrzucę statystyki z całego prądu, dawno tego nie sprawdzałem). Spore zużycie jest w weekendy - zwykle wtedy cała rodzina jest w domu. Największe zużycie jest u nas w weekendy...I nie chodzi tylko nocą, zapominasz o tanim okienku dziennym (u mnie 13-15) i wszystkich weekendach i dniach ustawowo wolnych od pracy z tanią taryfą...zmywarka,pralka już fotohobby napisał...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #1047
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Fotohobby nie wierzę, że płacisz za filtry i prąd do reku mniej niż 100 zł na rok. To ile kosztują filtry?

    Pytajnick nikt nie liczy, bo każdy podaję tylko zużycie prądu dla pompy ciepła, a nikt nie pokazuje faktur za miesiąc ile placi za prąd ogólnie.
    Ja nie jestem przeciwnikiem pomp, broń Boże, tylko pompy też mają swoje minusy, a nie tylko same plusy jak można przeczytać na tym forum.
    Wystarczy poszperać ...
    "Witam,
    Całkowity koszt prądu dla całego domu w okresie 1.07.2017-31.07.2018 wyniósł 3100 zł.
    Na pompę do CO i CWU poszło około 1300 zł."

    W wyliczeniach ważne jest też, od kogo mamy prąd. U mnie Enea.... ;/
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 02-09-2018 o 18:40

  8. #1048
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Ja nie mam swojego domu, tylko wynajmuje. Czytając ten wątek dziwi mnie po prostu ten hejt na gaz.
    Jeszcze jedno, mając tania taryfę nocą, w dzień wszystko co jest na prąd jest droższe. Ogrzewacie 90% w taniej taryfie, a np. używacie mikrofalówki, telewizji, komputera, indukcji czy oświetlenia zima w 80% drogiej taryfie, ale oczywiście nikt tego nie liczy, bo po co? Przecież liczy się tylko pompa ciepła, która chodzi nocą...
    Bzdury człowieku opowiadasz. Przysłowiową lodówkę wyłączasz na noc i przez cale weekendy czy pracuje w tym czasie pobierając tani prąd ? Miesięczne zużycie prądu bytowego to ok.300kWh z czego jakieś 180kWh automatycznie i samo w tańszej taryfie jak ta lodowka.
    Zanim coś napiszesz to pomyśl...

  9. #1049
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    W sumie..to nie ma co się dziwić wątpliwościom, pytaniom itd.
    Jak człek przeczyta hm, fachowe pismo, gdzie piszą, że koszt ogrzewania domu 120m2 to "jedyne 3800.." albo" Mimo iż system grzewczy budynku stanowią wyłącznie grzejniki, praca urządzenia jest wydajna i ekonomiczna" itd itp....
    Jak ktoś nie ma inklinacji do szperania w temacie i przyjmie coś takiego za pewnik, to raczej na PC się nie zdecyduje.
    https://www.instalator.pl/2015/03/rz...-na-grzaniu/3/

  10. #1050
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Teraz się będą wykłócać o taryfy Czy to naprawdę ma znaczenie te nawet kilkaset zł ROCZNIE? A w kwestii tematu to żeby była możliwość to zakładałbym gaz a tak muszę szukać PC jak najcichszą czyli droższą.

  11. #1051
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Teraz się będą wykłócać o taryfy Czy to naprawdę ma znaczenie te nawet kilkaset zł ROCZNIE? A w kwestii tematu to żeby była możliwość to zakładałbym gaz a tak muszę szukać PC jak najcichszą czyli droższą.
    A po co? Żywopłotem otoczysz i będzie cicho

  12. #1052
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Zużycie prądu bytowego to ok 300 kWh miesięcznie, każdy robi jak uważa, jak nie masz gazu to zostaje Ci albo PC albo kable chyba ze nie nowe budownictwo to ekogroszek. W dobrze ocieplonym domku 100m2 za gaz zapłacisz 1300zł w średnio ponad 2000, w drewnianym bez ocieplenia płaciłem ok 4 tyś.

  13. #1053
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    A po co? Żywopłotem otoczysz i będzie cicho
    Cicho to raczej nie będzie to pojęcie względne,ja nie wyobrażam sobie włączyć zmywarkę przed spaniem. PC też musi "szumieć".
    Powoli przyzwyczaiłem się do szumu wentylacji i do nie "ciepłej podłogi".
    Zmywarkę z rana włączam i na program 30 min .
    Niekiedy komfort jest lepszy niż zaoszczędzone kilkanaście złotych.

  14. #1054

    Domyślnie

    Pytajnick a ja płacę za prąd w mieszkaniu niecałe 800 zł na rok, średnio 60 zł na miesiąc. Do grzania wody mam gaz, kuchenka też gazowa, średnio 50 zł na miesiąc. Więc trochę za prąd płacisz, jezeli by odjąć pompę. Tak wiem, mieszkanie to inna bajka niż dom, ale tv, lodówkę, mikrofalowke, piekarnik etc też mam...

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.631
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja nam zmywarke w kuchni. Jakbym mial w sypialni, to faktycznie - moglbym miec problem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Dlaczego do dupy? Argumenty poproszę.
    1. Potrzebne przyłącze. Poco skoro gotowanie na prądzie a CWU łątwo prądem zastąpić kwestia chociaż 200l bojler mieć
    2.Droga kWh ok 20-25gr a prąd 26-27kwh(druga taryfa)
    3.Uzależnienie od dwóch źródeł energii do CO potrzebujesz prądu i gazu
    4. Płatne Przeglądy które dla własnego bezpieczeństwa lepiej zrobić.
    5 Gaz robi bum
    6,Jeśli latem nie używasz gazu to itak płacisz abonament.

    I penie coś jeszcze by się znalazło.

    Od gazu już lepiej węgiel.

    Jak mały dom to prąd jak większy to pompka takie moje zdanie.

    W tym roku bytowe i 100kwh CWU za 4,5mc 78% tania. Off gridem amortyzuję sporą część drogiej.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 02-09-2018 o 20:24
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #1057

    Domyślnie

    O rekuperacji już było pełno wątków czy się opłaca czy też nie i wychodzi, że się nie opłaca finansowo. Bo zakup i montaż kosztuje, prąd też pobiera itp. A jakie są oszczędności dla domu 100m? 300 zł? Tyle to trzeba zapłacić za prąd oraz filtry itp. No chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić.
    A komfort? Jeden lubi mieć otwarte okna a drugi wm. Jakoś ludzie żyją przy wg.
    Myślę że przy WM nie chodzi czy się "opłaca" a o komfort , komfort mieszkania w domu gdzie jest stała i taka sama wymiana powietrza cały czas i to bez dużych strat ciepła ...

    Przy WG nie ma żadnej "regulacji" ilosci przepływu powietrza i powietrze nawiewane zawsze ma taką temepraturę jaka jest temp. na zewnątrz.
    Czyli w zimę jak np. na zewnatrz jest -10 stopni to o takiej temperaturze powietrze jest nawiewane ...

    Z mojego doświadczenia Ci co mają wentylację grawitacyjną tak naprawdę nie mają żadnej wentylacjo bo olbrzymia ilość osób nie ma nawiewników w oknach a korzystna głównie w mikrouchyłu w oknach a w zimę szczelnie zamyka okna (bo wieje ...)

    I tak w większosci kończy się "wentylacja tradycyjna". W jesień/zimę nie ma żadnej wentylacji , bo wieje zimno
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #1058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Kablami zuzywasz 2,5-3 x wiecej brudnego pradu anizeli bys musial
    Zgadza się. "Eko" nie jest dla mnie najważniejszym argumentem. Jest daleko za wygodą i opłacalnością. Drażni mnie jednak wciskanie kitu, że pc, prąd u nas, groszek czy diesel jest "eko".
    Jak będę miał ochotę być mniej nie eko (kosztem wygody głównie, bo bedzie jeszcze taniej), to rozpale w kominku a basen nagrzeję solarem ze starego grzejnika.

  19. #1059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nic nie jest EKO,nic doslownie nic...
    Koniczyna jest eko. Mulczowanie jest eko. Wiele rzeczy jest eko.

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    nawet te "twoje kolektory".
    Każde wykorzystanie czegoś ze śmietnika (jak stary kaloryfer w roli kolektorra) jest eko.

    To male 't' celowe?

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    I wiesz kogos moze draznic twoje stale zaznaczanie "nie eko" abys czul sie lepiej ze swoim wyborem... moc powiedziec ze jestes "tak samo nie eko" jak reszta...
    Sam co chwilę prosisz o przypomnienie, że nazywanie czegoc (PC dla kogoś, kto nie czyta całego FM) co wymaga spalenia podobnej ilosci węgla co w domowym kopciuchu w elektrowni jest bardziej "eko" niż kopciuch. Wrzuć mnie do ignorowanych albo nie prowokuj, to nie bedziesz obrywal za sciemnianie w temacie "eko". Chcesz nowyargument, o którym jeszcze nie pisałem?

    Sprawność naszych elektrowni węglowych to niewiele ponad 40%. Kilkanaście procent to straty w przesyle. czyli z grubsza licząc 1/3 energii węgla wyciągasz z gniazdka. Gdzie jest reszta? Jest zamieniona w ciepło. Czyli posiadacz PC 1/3 ciepla bierze z gniazdka a 2/3 z atmosfery , którą ogrzały elektrownie i sieć energetyczna. I w czym to bardziej EKO od spalenia w dobrym kotle w domu? A co dopiero spalenie gazu. Ale żadne spalanie paliw kopalnych nie jest eko.

  20. #1060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Sam w sobie nie jestes eko bo "wytwarzasz" CO2 to tak jak te F gazy... wiec o co ta histeria
    I tak i nie. Korzystając z drugiej taryfy w dużej mierze nie dubluje "wytwarzania" CO2, jakoś tam jest eko wykorzystując ten energetyczny "odpad".
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

Strona 53 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony