dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 152 z 156
Pokaż wyniki od 3.021 do 3.040 z 3109
  1. #3021
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Na elewację od kilku miesięcy stoi w miejscu cena raczej.

  2. #3022

    Domyślnie

    Brama garażowa WISNIOWSKI 4.75 x 2.25 m model: UniTherm ==> 8.000 zł brutto ( w cenie montaż 500 zł)
    Dobra cena?

  3. #3023
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DRudolph

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Pirmasens - Niemcy
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    A czemu nie podacie, gdzie zostały te materiały kupione?

  4. #3024
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sados20

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-119
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,napiszcie mi co teraz można zamówić z towaru na wiosnę? zaczynam budowę w przyszłym roku,i tak zamawiam już okna,może dachówkę? co może dużo pójść do góry,pustak,stal?

  5. #3025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sados20 Zobacz post
    Witam,napiszcie mi co teraz można zamówić z towaru na wiosnę? zaczynam budowę w przyszłym roku,i tak zamawiam już okna,może dachówkę? co może dużo pójść do góry,pustak,stal?
    tego nie wie nikt
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #3026

    Domyślnie

    Ty się z oknami opanuj u mnie miało być okno 150x230 cm a po zmianach w projekcie na etapie budowy jest 170x230 cm.
    Teraz nie kupuj pierdoły filię membranową pod dach, piasek do murowania, rurki do ogrzewania podłogowego, coś co poleży i parę lat i nic się temu nie stanie. Wszelkiego rodzaju stolatkę zostaw na koniec kupno okien teraz to jakaś pomyłka wchodzą okna 4 szybowe fakt kosztują teraz krocie jak było kiedyś z 3 szybowymi. Może w przyszłym roku szybowe będą tylko o 35% droższe i będziesz pluł sobie w brodę.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #3027

    Domyślnie

    Cytat Napisał sados20 Zobacz post
    Witam,napiszcie mi co teraz można zamówić z towaru na wiosnę? zaczynam budowę w przyszłym roku,i tak zamawiam już okna,może dachówkę? co może dużo pójść do góry,pustak,stal?
    Witaj.
    Wszystko od stycznia pójdzie w górę. Mam sprawdzone informacje, że elektryczność idzie o około 40% do góry. Głównie dla przedsiębiorstw.
    Więc o ile to możliwe kupuj już teraz!

  8. #3028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    janiszelk

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    107

    Domyślnie

    Energia to nie wszystko w cenie, podwyżka energii o 40 procent to podwyżka o jakieś 5-15 procent materiałów, ale na rynku teraz jest tak duża konkurencja że zapewne podwyżki będą ale tylko minimalne...Bardziej obawiam się o koszta robocizny...Oczywiście niektóre materiały zdrożeją ale proszę popatrzeć na styropian pewnej firmy 032 a więc niezły od 2 lat jest sprzedawany po tej samej cenie...Pamiętajmy też że dobrze jest kupować co można przez internet, a ogólnie w całej Polsce, wiele firm daje transport gratis...Jeśli kupujemy na miejscu to tylko bo musimy, czyli jak czegoś zabraknie..Na przykładzie styropianu podam że mój duży lokalny sprzedawca ma ceny o 30 procent wyższe..

  9. #3029
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Tak czy tak , w okresie warto kupić jakieś materiały , zawsze coś taniej niż w sezonie
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  10. #3030

    Domyślnie

    My jak zaczynaliśmy budowę słyszeliśmy od znajomych, że możemy kupić jwszystko w jednej hurtownii i będzie super. Teraz wiem, że to bzdura, załatwiam w Krakowie, Szczecinie, Olsztynie najtańsze materiały budowlane, mam vana. Szukam teraz jakichś spoko mebli od ludzi, którzy mają własne drewno i tworzą naprawdę solidne i oryginalne rzeczy w stylu vintage.

    Jak na razie mam jeszcze kasę, żeby na umeblowanie piętrowego domu wydać 100 tys. bo dzięki pożyczce, którą otrzymałem dzięki wsparciu grupacdf.pl jest mi o wiele łatwiej

  11. #3031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ChapeauBas Zobacz post
    MTeraz wiem, że to bzdura, załatwiam w Krakowie, Szczecinie, Olsztynie najtańsze materiały budowlane, mam vana.
    Ile palet matariału na mury tym przewiozłeś? Bez HDSa sam przerzucałeś po jednym pustaczku? Ile kursów woziłeś styrpian?

    Bzdurna, nędzna reklama. Pewnie, że nie wszystko w jednym składzie będzie najtańsze. Ale jak wieziesz paletę bloczków fundamentowych (bo akurat zabrakło) 5 wiaderek dysperbitu, dwa pudełka gwoździ i jedno wkrętów, rolkę papy na izolację poziomą ściany fundamentowej i 5 palet (bo tyle jeszcze weszło na HDSa) pustaków na ściany, to nie opłaca się tego kupować w 5 okolicznych składach, bo wyjdzie drożej albo trzeba będzie poświęcić czas i paliwo do vana żeby wyjść na całe zero.

  12. #3032
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    co sie nakręcasz Kaizen, to tylko reklama

  13. #3033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Zbieram oferty na bloczki betonu komórkowego i fundamentowe.
    1. W hurtowni pytali mnie czy potrzebuję fakturę czy paragon. Hurtownie raczej duże a nie jakieś krzaki więc nie podejrzewam ich żeby oszukiwali klientów. Pytanie czy faktura VAT do czegoś mi będzie potrzebna ? Kredytu jeszcze nie mam ale podobno banki nie wymagają przedstawiania faktur do wypłat transz. Może ktoś coś potwierdzić ?
    2. Planuje budować się w maju ale teraz chcę kupić materiał. Muszę zapłacić całą kwotę*teraz a dostawa będzie w maju. Czy warto coś jeszcze sprawdzić żeby zabezpieczyć się przed jakimiś przekrętami ?
    3. Braliście atesty na materiały ? Są potrzebne przy odbiorach ? Jeden kierbud mówił że warto dołączyć a inny mówi że nie potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 22-01-2019 o 21:43

  14. #3034

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    W hurtowni pytali mnie czy potrzebuję fakturę czy paragon. Hurtownie raczej duże a nie jakieś krzaki więc nie podejrzewam ich żeby oszukiwali klientów.
    Jak wybierzesz paragon, to nie znaczy, że nie zapłacisz VAT. Bierz fakturę, bo tam jest bardziej szczegółowo rozpisane co kupujesz.

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    podobno banki nie wymagają przedstawiania faktur do wypłat transz.
    wszystko zależy od konkretnego banku. U mnie wystarczą zdjęcia z postępu budowy.

  15. #3035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tm1213 Zobacz post
    Jak wybierzesz paragon, to nie znaczy, że nie zapłacisz VAT. Bierz fakturę, bo tam jest bardziej szczegółowo rozpisane co kupujesz.
    No popatrz - a gdzie nie kupuję, to mam to samo na paragonie, co na fakturze w temacie pozycji.
    Miewałem paragony "wkręt 3x45 - 100g" za złotówkę i faktury "rury kanalizacyjne - komplet" za 1200zł.

  16. #3036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tm1213 Zobacz post
    Jak wybierzesz paragon, to nie znaczy, że nie zapłacisz VAT. Bierz fakturę, bo tam jest bardziej szczegółowo rozpisane co kupujesz.
    No popatrz - a gdzie nie kupuję, to mam to samo na paragonie, co na fakturze w temacie pozycji.
    Miewałem paragony "wkręt 3x45 - 100g" za złotówkę i faktury "rury kanalizacyjne - komplet" za 1200zł.

  17. #3037

    Domyślnie

    No widzisz, a ja miewałem paragony, gdzie na jedną pozycję było chyba 10 znaków i opis składał się ze zbitki fragmentów słów i liczb, których nie rozszyfrujesz. Wszystko zależy od sklepu. Poza tym faktury łatwiej się przechowuje i segreguje, bo raczej wszystkie są A4. Jeśli po zakupie dowód wyrzucasz, to faktycznie rybka.
    Ostatnio edytowane przez tm1213 ; 26-01-2019 o 23:21

  18. #3038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Na wszystko "grubsze" bierz fakturę :
    Paragon zgubisz po 5 minutach a może okazać się że chcesz coś zwrócić/zamienić bez paragonu praktycznie zapomnij. A Fv zostaje przez min 5 lat w systemie sprzedawcy nawet jak zgubisz Fv możesz poprosić o duplikat i na tej podstawie dokonać zwrotu.
    Gdy udało Ci się wynegocjować cenę i za jakiś czas chcesz dokupić kilka sztuk - sprzedający klika "ostatnia cena" dla danego kontrahenta i już...
    Kolory... Farby tynki bejce etc. ... Na Fv bez problemu za rok dwa dokupisz to samo, na paragonie tego nie znajdziesz

    Paragon tylko wtedy kiedy jest to zakup na zasadzie " wpadłem po kg gwoździ"
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #3039
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Zbieram oferty na bloczki betonu komórkowego i fundamentowe.
    2. Planuje budować się w maju ale teraz chcę kupić materiał. Muszę zapłacić całą kwotę*teraz a dostawa będzie w maju. Czy warto coś jeszcze sprawdzić żeby zabezpieczyć się przed jakimiś przekrętami ?
    Ja za "grubsze" zakupy dostawałem fakturę VAT zaliczkową, za mniejsze zwykłe faktury VAT, z odbiorem towaru w marcu/kwietniu.

    P.S. Przy okazji ogarniania zakupów budowlanych zaskoczyło mnie, że w obecnych czasach, przy tych wszystkich kontrolach, prowokacjach US z żarówką itp. zdarzają się sytuacje kiedy sprzedawcy kombinują ze sprzedażą bez faktury/paragonu.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 27-01-2019 o 09:25

  20. #3040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Aaaa nie doczytałem że to zamówienie / płatność teraz a dostawa za 2-3 miesiące. No tak wtedy faktura zaliczkowa, nie ma innej opcji. Natomiast osobiście nie znoszę fv-zaliczkowej, bo jest strasznie skomplikowana w realizacji i końcowej realizacji. Łatwo się przy niej pomylić lub o niej co gorsza zapomnieć . A im jest ich więcej tym oczywiście łatwiej o pomyłkę. No ale innej opcji niestety nie ma.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 152 z 156

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony