dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 258
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 5150

Temat: KULINARIA

  1. #4061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A co jedzą, twoim zdaniem, kury z eko-gospodarstw?

  2. #4062
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A co jedzą, twoim zdaniem, kury z eko-gospodarstw?
    Nie wiem co jedzą kury z EKO gospodarstw ale wiem co jedzą kury od gospodarza od którego biorę jaja.Nie interesują mnie jakieś jajka EKO jak mam zdrowo karmione kury pod nosem.

    zdrowa żywność nie wymaga żadnych arkanów. Jajecznica z eko jajek czy jajek "klatkowych" przyrządzana jest dokładnie tak samo.
    Przyrządzana tak samo ale zupełnie inaczej smakuje. Coś chyba mylisz.

    Przeczytaj artykuł z linku do końca.

  3. #4063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    No właśnie, nie wiesz. Dlaczego więc krytykujesz?
    Przeczytałam artykuł do końca i tam nie ma nic napisane o tym, ze jajecznicę inaczej się przyrządza z jajek eko, od chłopa i z chowu klatkowego.

    Podejrzewam, że czytasz niedokładnie, po łebkach, dlatego nie rozumiesz co inni piszą.
    Dlatego nie zrozumiałeś, gdy napisałam o przyrządzaniu jaj a nie o ich smaku

  4. #4064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ...
    ***
    Chief Paul:
    Z tym wydawaniem na lekarzy i medykamenty to akurat jest bardzo wątpliwy argument, bo na zdrowie składa się ogromna liczba czynników, ze jeszcze nikt nie potrafił udowodnić związku żywności eko ze zdrowiem. Jest ona jedynie intuicyjna, ale badań naukowych nie ma (znaczy, pewnie są, ale nie poddające się naukowej weryfikacji z powodu nieuwzględnienia zbyt wielu zmiennych).
    Jak na razie, statystycznie, wraz z zanieczyszczeniem środowiska, długość życia człowieka rośnie (dzięki medycynie oczywiście, a nie zanieczyszczeniu). Ale to uniemożliwia dokonanie jakichkolwiek rzetelnych badań obejmujących duże populacje dotyczących jakości żywności.
    Chyba nie potrzeba zbyt specjalistycznych badań by znać zależność zdrowego odżywiania się, produktami wysokiej jakości w przeciwieństwie do wysoko przetworzonej żywności nasyconej chemią spożywczą. Oczywiście to nie jedyny czynnik wpływający na nasze zdrowie, niewątpliwie jednak bardzo znaczący. O ostatnich aferach dotyczących padłych i chorych zwierząt w ubojniach, nawet pisać mnie się nie chce.
    Profilaktyka jest zawsze tańsza od leczenia

    ps - piszę w tym wątku od ponad 13-tu lat i nie zamierzam się stąd nigdzie przenosić. Nigdy, nikogo nie zaczepiam pierwszy, jednak gdy ktoś stara mnie się pluć na głowę, nie będę udawał, że deszcz pada.
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 30-01-2019 o 21:41 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  5. #4065
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    No właśnie, nie wiesz. Dlaczego więc krytykujesz?
    Przeczytałam artykuł do końca i tam nie ma nic napisane o tym, ze jajecznicę inaczej się przyrządza z jajek eko, od chłopa i z chowu klatkowego.

    Podejrzewam, że czytasz niedokładnie, po łebkach, dlatego nie rozumiesz co inni piszą.
    Dlatego nie zrozumiałeś, gdy napisałam o przyrządzaniu jaj a nie o ich smaku
    Nic nie krytykuje tylko nie zgadzam się z tym co piszesz.Przecież mogę.Co tu rozumieć , że nie kupuje jaj Eko bo mam świeże od chłopa który nawet w zimie nie karmi ich syfiasta paszą tylko tak jak jest to opisane w linku.Ty zaczęłaś o tej jajecznicy ,a ja wyraziłem swa opinię o jajach EKO w artykule co powinny jeść kury nie karmione syfiastą paszą.Nadal twierdze czego nie zrozumiałaś ,że podział na dwa watki pokaże jakie jest podejście ludzi gotujących bez systemu organicznego EKO. To panowie usa wprowadzili to laboratorium kulinarne na FM ja tylko przepisy polskie przekazane z pokolenia na pokolenie delikatnie kultywuje.

    Jeśli w nowym prawdziwym temacie nikt nie odpowie ,nie weźmie udziału ,to śmiało będzie można stwierdzić ,że organiczne EKO to tylko taki jaki buzz marketing.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 30-01-2019 o 22:23

  6. #4066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Wlasnie zabieram sie za organiczne skrzydelka. Zrobie je z moim ulubionym domowym sosem.



    Sos juz kiedys prezentowalem. Jest na bazie zlotego Jasia Wedrowniczka, z butelki 0.7 litra mozna zrobic sosu na 3 porcje skrzydelek.



    Bardzo szybko, skromnie i super bombowym aromatem...



    Palce lizac!

    Na deser zrobie wafle z pelnoziarnistej orgnicznej maki...







    Lubie z duza iloscia organicznych jagod, i ekstra likierem czeresniowym.


    Rozlewam likier na talerzu i klade na niego wafla. Po naciagnieciu likieru organiczna bita smietana i jagody


    Likier robi robote, co za aromat i smak! Palce lizac!




    Polecam rowniez ze swiezymi organicznymi truskawkami. Bez bitej smietany, ale z duza iloscia likieru czeresniowego




    Wszystko bardzo prosto bez upiekszania, mozna powiedziec chlopskie jadlo. Palce lizac!
    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 30-01-2019 o 23:34

  7. #4067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Chyba nie potrzeba zbyt specjalistycznych badań by znać zależność zdrowego odżywiania się, produktami wysokiej jakości w przeciwieństwie do wysoko przetworzonej żywności nasyconej chemią spożywczą.
    Nauka ma to do siebie, że wymaga faktów a nie domysłów i intuicji.

    Nawet rządy i amerykańska FDA nie mają spójnej koncepcji w temacie takiej żywności, jeśli wierzyć takim artykułom:
    https://kuchnia.wp.pl/zywnosc-organi...4910470116481a
    https://natemat.pl/111415,warzywa-or...jesz-pieniadze


    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    O ostatnich aferach dotyczących padłych i chorych zwierząt w ubojniach, nawet pisać mnie się nie chce.
    Żywność przecież jest powszechnie fałszowana na całym świecie. Także ta organiczna, z certyfikatami.
    W UE specjalizuje się w tym włoska mafia.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2019 o 00:01

  8. #4068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nic nie krytykuje tylko nie zgadzam się z tym co piszesz.Przecież mogę.Co tu rozumieć , że nie kupuje jaj Eko bo mam świeże od chłopa który nawet w zimie nie karmi ich syfiasta paszą tylko tak jak jest to opisane w linku.Ty zaczęłaś o tej jajecznicy ,a ja wyraziłem swa opinię o jajach EKO w artykule co powinny jeść kury nie karmione syfiastą paszą.Nadal twierdze czego nie zrozumiałaś ,że podział na dwa watki pokaże jakie jest podejście ludzi gotujących bez systemu organicznego EKO. To panowie usa wprowadzili to laboratorium kulinarne na FM ja tylko przepisy polskie przekazane z pokolenia na pokolenie delikatnie kultywuje.

    Jeśli w nowym prawdziwym temacie nikt nie odpowie ,nie weźmie udziału ,to śmiało będzie można stwierdzić ,że organiczne EKO to tylko taki jaki buzz marketing.
    To, że kura nie jest karmiona paszą nie oznacza, że nie jest karmiona ziarnami i zielonką, w których można wykryć resztki pestycydów, albo sama kura nie była ratowana antybiotykiem przed infekcją.
    Możesz ufać dostawcy, ale gwarancji nie masz.
    Certyfikat daje (przynajmniej w teorii) taką gwarancję - zero antybiotyków, zero GMO, zero pestycydów.

    Dwa wątki nic ci nie pokażą. Bo z bardzo wielu względów ilość obserwujących tematy kulinarne jest nikła.
    I możesz sobie stwierdzać co chcesz. Problem z tym, że z fałszywych założeń nigdy prawidłowego wniosku wyciągnąć się nie da.
    Zdrowa żywność nie jest "buzz marketing", tylko po prostu finansowo egzotyczna dla "statystycznego" Polaka.
    Ba, nawet dziennikarz polskiego wydania Men's Health był zaskoczony cenami i trzeźwo stwierdził, że idea fajna, ale go nie stać. Wybrał twoje rozwiązanie - czyli zaufani dostawcy, chociaż niecertyfikowani.
    https://www.menshealth.pl/dieta/Zywn...upowac,10385,1
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-01-2019 o 23:59

  9. #4069
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nauka ma to do siebie, że wymaga faktów a nie domysłów i intuicji.
    ...
    Tak, tylko że ... nie wszystkie aspekty naszego życia codziennego wymagają badań naukowych
    Mnie nauka nie przeszkadza ale i bez specjalnych badań specjalistycznych wiem, iż "bezpieczniej chodzić w trzewikach zasznurowanych, niż rozwiązanych"
    Jeżeli masz ochotę odżywiać się wysokoprzetworzoną, uzdatnianą chemią żywnością nikt Tobie tego nie zabrania.
    Twoje twierdzenia, że propagowanie zdrowej żywności powinno poparte być najpierw stosownymi badaniami naukowymi są tylko wydumanym usprawiedliwieniem na co ? ...

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ...
    Żywność przecież jest powszechnie fałszowana na całym świecie. Także ta organiczna, z certyfikatami.
    No i czego powyższe twierdzenie dowodzi ?
    Jak sądzisz jakie szkody może przynieść Twojemu organizmowi konsumpcja czegoś ze sfałszowanym oznakowaniem i certyfikatem a jakie szkody zjadanie uzdatnionej padliny ?
    unde venis et quo tendis

  10. #4070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chef - nikt nie ma ochoty. Po prostu czasem nie ma wyboru.
    I właśnie przez takie stawianie sprawy, jak ty to robisz, jest problem z odbiorem twoich wpisów.

    Kojarzy mi się anegdota o reakcji Marii Antoniny na informację, ze ludność Paryża nie ma chleba. "Niech jedzą ciastka.


    I gdzie twierdzę, że "propagowanie zdrowej żywności powinno poparte być najpierw stosownymi badaniami naukowymi". Jakiś cytat?
    Natomiast napisałam, że rzetelnych badań łączących bezpośrednio jedno z drugim nie ma z powodów problemów z metodyką.
    Natomiast są badania dotyczące wpływu stężeń np. pestycydów na tkanki w hodowlach in-vitro, które mogą służyć za ostrożne analogie.
    Stąd twierdzenie, że jedzenie organicznej żywności chroni przed chorobami czy ogranicza konieczność przyjmowania leków jest nadużyciem.
    Bo to jest prywatna opinia, bez naukowych podstaw.
    Nie wiesz (bo nie ma takiego badania) czy żywność klasycznie produkowana, zgodnie z normami, wpływa na większa zachorowalność.


    "Jak sądzisz jakie szkody może przynieść Twojemu organizmowi konsumpcja czegoś ze sfałszowanym oznakowaniem i certyfikatem"
    Jeśli jest to sfałszowana padlina, to dokładnie takie same jak padlina bez certyfikatu.
    Na tym polegał problem oszustw, przynajmniej tych, o których czytałam, robionych przez włoską mafię.
    Za artykułem:
    "Śledczy wyjaśnili, że proceder ten trwał cztery lata. Ujawnili cały mechanizm, w rezultacie którego zwyczajną żywność z Włoch i Rumunii, ale także produkty zabronione w UE i określane wręcz jako niejadalne, opatrywano certyfikatami bezpieczeństwa i najwyższej jakości jako pochodzące z czystych biologicznie upraw. Jako takie sprzedawane były po znacznie wyższych cenach."
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2019 o 01:14

  11. #4071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ...
    I właśnie przez takie stawianie sprawy, jak ty to robisz, jest problem z odbiorem twoich wpisów.
    ...
    Odniosę się tylko do powyższego.
    Twierdzę przez czas cały, że wzrasta świadomość konsumencka. Namawiam do czytania etykiet na produktach co kupujemy. Przestrzegam przed nadmierną konsumpcją chemii spożywczej. Krytykuję przypalone potrawy jako szczególnie niezdrowe. Nigdzie nie piszę, że tylko produkty z "eko-certyfikatem" nadają się do spożycia. Mieszkając w Polsce korzystałem z zaufanych dostawców (o czym pisałem wielokrotnie).
    Gdzie wiec w tym co piszę, widzisz problem z "odbiorem" ?

    Raz jeszcze: masz prawo wyboru, jedz to co lubisz i na co masz ochotę, nikt Tobie nie zabrania. Korzystanie z moich porad nie jest przymusowe.
    Ty teoretyzujesz, ja piszę z własnej praktyki i doświadczeń zawodowych.

    Akademickie dyskusje z Tobą "nad wyższością świąt ..." nie mają dla mnie większego sensu.
    unde venis et quo tendis

  12. #4072

    Domyślnie

    @Chef Paul - to wszystko jest dużo bardziej złożone IMHO
    ja np. od dłuższego czasu jestem na diecie LC (niskowęglowodanowej) Z samego tego faktu, odpada mi znaczna ilość wysoko przetworzonej żywności (tej wysokowęglowodanowej, to większość w sklepach) Nie jestem w stanie całkowicie wyeliminować niektóre substancje mimo że staram się kupowac produkty od sprawdzonych dostawców...jestem świadomy, że ci moi sprawdzeni dostawcy, nie są święci i ten produkt nie jest idealny. Ale z samego faktu, że nie jem wielu rzeczy czuję się o wiele lepiej niż kiedyś i ma to odzwierciedlenie w wynikach (które regularnie robię) - mimo że akurat medycyna akademicka uważa, że tego rodzaju żywienie jest szkodliwe
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #4073
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Chciałbym zobaczyć opakowkę ,że wafle są na bazie mąki z podobnej Eko firmy jak kurczaki z emblematem - informacją o tym że organiczna.Pewnie zaraz zostanie wklejona fotka.Czekamy. Opakowania ze składnikami sosu,bita śmietana i likier czereśniowy.Po prostu opakowania EKO z których użyto produktów organicznych do wyprodukowania domowym sposobem tego żarełka.

    Idę na chwile do mojego "Groszka" szukać " EKO - organicznych produktów .co mi pokażą. Może nic.

    Byłem i kupiłem.Przypuszczam ,że i to zakwestionujesz.Ale niech idzie w świat chociaż w połowie EKO.













    Zrobię makaron EKO z jajkiem od chłopa ,rukolą i przyprawa do skrzydełek EKO "ze zdrowej żywności.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 31-01-2019 o 08:28

  14. #4074
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    • Odwiedzin: 876.808



    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dwa wątki nic ci nie pokażą. Bo z bardzo wielu względów ilość obserwujących tematy kulinarne jest nikła.

    Te odwiedziny to nic innego jak dowód na to ,że ktoś wszedł w topik i coś tam obejrzał bez wpisu lub z nim.Przeszło 800000 tyś to dla Ciebie mało?Wybacz ale teraz to Cie nie rozumiem co mi przekazujesz i nadal będę twierdził ,że taka fuzja będzie dla laborantów z usa bardzo intratna medialnie w wątku publicznym na FM.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 31-01-2019 o 07:13

  15. #4075
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wkleję tu ,a kiedy zrobię? Nie wiem bo mi tu jakąś niezdrową propagandą (dwóch to już zespół) pachnie .Poddaliśmy się jakiejś bzdurze i wrażliwości panów usa. Miałem wklejać żarełko z Australii ,od siostry z Belgii ,z Chorwacji od kumpla to nie , bo trzeba uważać na adwersarzy -laborantów by się dobrze zaprezentować organicznie.Ech!!!!!!!!!!!!!!!



    Jedliśmy śniadanie ,a w TVN kobitka robiła danka z kalafiora nieorganicznego.





    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 31-01-2019 o 11:38

  16. #4076
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Raz jeszcze: masz prawo wyboru, jedz to co lubisz i na co masz ochotę, nikt Tobie nie zabrania. Korzystanie z moich porad nie jest przymusowe.
    Ty teoretyzujesz, ja piszę z własnej praktyki i doświadczeń zawodowych.

    Akademickie dyskusje z Tobą "nad wyższością świąt ..." nie mają dla mnie większego sensu.
    Napisałeś, że wybór certyfikowanej zdrowej żywności to tylko chęci. Tak to odebrałam.

    Przecież cała dyskusja nie toczy się o kurze z wolnego wybiegu "od zaufanego chłopa" tylko o żywności z certyfikatem ekologicznym/organicznym vs żywność bez certyfikatu.

    I ty też teoretyzujesz, bo jakie masz doświadczenia zawodowe z wpływem jakości żywności (mowa o certyfikowanej vs o dopuszczalnych normach) na zdrowie?
    Przecież badań medycznych nie prowadzisz.
    Wiem, że dyskusja merytoryczna nie ma sensu, bo nie ma badań.
    Są wyłącznie własne przekonania i intuicja. Dlatego dziwi mnie, że w to brniesz i usiłujesz przekonywać, że jedząc certyfikowaną żywność wyda się mniej na potencjalne leki i wizyty u lekarza.
    Już nie mówiąc o próbie udowadniania, że wyższe koszty zakupu żywności certyfikowanej można pokryć z potencjalnych wydatków na leki.
    Piszesz do Polaków, nie Amerykanów. Różni nas przepaść gospodarcza.
    Wcześniej wkleiłam strukturę statystyczną wydatków przeciętnego Polaka + różnice cenowe kilku produktów i z niej jasno wynika, ze zakup żywności certyfikowanej byłby nie tylko kosztem lekarstw, ale wydatków na utrzymanie gospodarstwa domowego, komunikacji itd.


    ****
    niktspecjalny - stoisko z "eko" żywnością w sklepie nie musi zawierać żywności certyfikowanej. Ba! To wcale nie musi być zdrowa żywność.
    Z tego co widzę po półkach, jest tam żywność dietetyczna (np. bezglutenowa, dla cukrzyków). Chyba tylko na jednym produkcie jest unijny znak produktu ekologicznego.

    Tak jak ekogroszek nie jest ekologiczny tylko ekonomiczny
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2019 o 13:01

  17. #4077
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Chciałbym zobaczyć opakowkę ,że wafle są na bazie mąki z podobnej Eko firmy jak kurczaki z emblematem - informacją o tym że organiczna.Pewnie zaraz zostanie wklejona fotka.Czekamy. Opakowania ze składnikami sosu,bita śmietana i likier czereśniowy.Po prostu opakowania EKO z których użyto produktów organicznych do wyprodukowania domowym sposobem tego żarełka

    Zrobię makaron EKO z jajkiem od chłopa ,rukolą i przyprawa do skrzydełek EKO "ze zdrowej żywności.
    Przestan sie denerwowac, mam dobra wiadomosc dla ciebie. Organiczna maka to nie organiczne mleko, ze wypijamy w 2 dni. Trzymam w szklanych slojach, wiadomo z jakiego powdu. Organiczna pelnoziarnista wlasnie sie konczy wiec kupie nowa, i przed przesypaniem zrobie zdjecie abys mogl spac spokojnie.







    Dzisiejszy dzien rozpoczynam od kawy .



    Na sniadanie organiczny bekon i organiczne jajka . Do wyboru mam przepiorcze i kurze...






    Czekam na pelnoziarnistego organicznego wafla. Jak wiadomo maka pelnoziarnista jest zdrowsza, ma same zalety.



    Dla zapewnienia sobie pelnego porannego zapotrzebowania na vitaminy, organiczny sok pomaranczowy

    Super proste, super smaczne i super skromne organiczne sniadanie. Palce lizac!




    Niebo w ustach!

    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 31-01-2019 o 14:38

  18. #4078
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    @Elfir
    Już przestałem "brnąć" (napisałem powyżej). Napisałem również, że nie tylko "eko" spełnia moje wymagania I wiem także co i do kogo piszę.

    ps - na durne zaczepki "narazie" (z kilku powodów) nie odpowiadam, mniemając równocześnie, że słowa dotrzymasz
    unde venis et quo tendis

  19. #4079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post

    będzie dla laborantów z usa bardzo intratna medialnie w wątku publicznym na FM.[/FONT]

    Wyjaśnij kogo masz na myśli używając słów "laboranci z USA". I czy użyłeś tego słowa, aby kogoś obrazić czy dezawuować?
    Jeśli nie wyjaśnisz tego, będę musiała cię zbanować za obrażanie dyskutantów.

  20. #4080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    @Elfir
    Już przestałem "brnąć" (napisałem powyżej). Napisałem również, że nie tylko "eko" spełnia moje wymagania I wiem także co i do kogo piszę.
    Czyli w sumie dyskusja nie była potrzebna. Bo mnie chodziło wyłącznie o żywność z certyfikatem vs bez certyfikatu.

    Z tym wyborem jakościowym nie jest tak źle w Polsce. Podobno już 63 % społeczeństwa deklaruje w badaniach czytanie etykiet. Co prawda nie wszyscy jeszcze dobrze je rozumieją.
    Natomiast zmianę nastawienia wyczuli niestety producenci i nazywają produkty "eko", "tradycyjne", tworzą "siermiężne" (udające chałupnicze) opakowania, byle zmylić klientów.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-01-2019 o 13:50

Strona 204 z 258

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony