dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 51
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1012
  1. #981
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Podsumowując temat klimy...

    Po co robić izolację termiczną ścian, skoro wystarczy wstawić mocniejsze ogrzewanie?

    Po co chronić się przed słońcem skoro można "chłodzić węglem" (prądem z węgla)... A efekt cieplarniany, itp. to nie mój problem ale następnych pokoleń

  2. #982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Po co robić izolację termiczną ścian, skoro wystarczy wstawić mocniejsze ogrzewanie?
    Super logika. Po co robić okna, jak wpada nimi latem upał a zimą ucieka ciepło i trzeba je roletami zasłaniać? Nie róbmy okien - będzie latem zimniej, zimą cieplej.

    Zdradzę Ci sekret - ludzie robią okna, bo chcą w domu mieć światło dzienne. I klima pozwala mieć jasno i chłodno. Rolety tego nie potrafią. Na dobrą sprawę chłodu nie potrafią zapewnić nawet kosztem zaciemnienia.

  3. #983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Bardzo Was proszę o ocenę.....Rolety zewnetrzne miałby by być montowane na elewację - rolety firmy Building Plastics sztuk 4

    wym - 120 x 145 , 120 x 175 , 200 x 215 , 150 x 175. Sterowane elekrtycznie na włacznik wyłacznik.

    Dostałam taką ofertę z silnikami...SILNIK YODA silnik standard 4100 zł, silnik z detekcją 4800zł
    SILNIK SIMU silnik standard 4500 zł silnik z detekcją 5260 zł
    SILNIK SOMFY silnik standard 4700 zł silnikz detekcją 5500 zł

    do tego jeszcze trzeba doliczyć ( jesli silnik z detekcja) wieszaki blokujące do kazdej rolety koszt 220 zł...


    Rolety mają być w bloku zamontowane...pomózcie mi z tymi silnikami - i czy ten koszt jest ok? Znajomi montowali za mniejsze pieniądze, ale rozumiem że ceny teraz tak szybko się zmieniaja? Montaż Szczecin

  4. #984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Klimatyzacja jest wystarczająco skuteczna. Rolety kosztują tyle, co ze trzy klimy i prąd do chłodzenia na dwadzieścia lar.
    U mnie salono-kuchnio-jadalnia spora i do tego wysokie sufity. Do tego ustawiony na południe i ponad 20m2 przeszkleń w tym pomieszczeniu.
    Klimę kupiłem 3,5KW . Nie dała rady słońcu ...
    Wstępnie liczyłem jaką dużej mocy musiałbym kupić klimę aby sprostała zyskom od słońca i wyszło coś koło 10KW ..
    Cena takiej klimy jest kilka razy droższa niż 3,5KW , późniejsza eksploatacja także ...

    Poza tym poza salonem są jeszcze 3 inne pokoje skierowane na południe. Czy znowu w każdym pokoju dać klimę ?
    Czyli zamontować 4 klimy ?

    My zdecydowaliśmy się na rolety i jedynie żałuje że tak późno ...

    U nas problemu nie ma. Rano przed wyjściem do pracy zamykamy rolety i po powrocie podnosimy. Męczące to nie jest bo sterowane z pilota.
    Rolety też nie muszą byc do końca zamknięte i także nie ma potrzeby aby były cały dzień pozamykane ...

    U nas były montowane do ochrony przed przegrzewaniem i świetnie dają radę.

    Poza tym przecież używa sie ich tylko wtedy gdy jest bardzo silne nasłonecznienie. Jak jest zachmurzenie lub małe nasłonecznienie to nie ma potrzeby ich używac albo w dużo mniejszym zakresie
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 05-08-2019 o 10:22
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Super logika. Po co robić okna, jak wpada nimi latem upał a zimą ucieka ciepło i trzeba je roletami zasłaniać? Nie róbmy okien - będzie latem zimniej, zimą cieplej.

    Zdradzę Ci sekret - ludzie robią okna, bo chcą w domu mieć światło dzienne. I klima pozwala mieć jasno i chłodno. Rolety tego nie potrafią. Na dobrą sprawę chłodu nie potrafią zapewnić nawet kosztem zaciemnienia.
    Cudów nie ma ...

    Jak ktoś chce miec mnóstwo światła dziennego to powinien mieć większosć okien na południe.
    Niestety takie ustawienie powoduje że w lato przez niektóre dni gdzie mamy ostre mocne słońce cały dzień trzeba jakoś chronić te przeszklenia przed przegrzewaniem.

    Sposoby są różne i nie muszą to być wcale rolety , tyle że często rolety / żaluzje rozwiązują problem kompleksowo ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    My zdecydowaliśmy się na rolety i jedynie żałuje że tak późno ...
    I dają radę bez klimy?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak ktoś chce miec mnóstwo światła dziennego to powinien mieć większosć okien na południe.
    I naprawdę nie zasłaniasz w żaden sposób okien latem, jak słońce operuje przez nie bezpośrednio? A jak zasłaniasz, to przez okna odsłonięte, a nie narażone na bezpośrednie działanie słońca, wpada nie mniej światła.

    Ja latem zawsze zasłaniałem (no, może poza wczesnym rankiem i późnym popołudniem) jak mi bezpośrednio słońce waliło.

    A teraz mam takie rozwiązanie, które uważam za idealne:



    2017-11-18 12:24:



    To jest to samo okno dla jasności.

    Plus klima oczywiście
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 05-08-2019 o 11:38

  7. #987

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie salono-kuchnio-jadalnia spora i do tego wysokie sufity. Do tego ustawiony na południe i ponad 20m2 przeszkleń w tym pomieszczeniu.
    Klimę kupiłem 3,5KW . Nie dała rady słońcu ...
    Wstępnie liczyłem jaką dużej mocy musiałbym kupić klimę aby sprostała zyskom od słońca i wyszło coś koło 10KW ..
    Cena takiej klimy jest kilka razy droższa niż 3,5KW , późniejsza eksploatacja także ...

    Poza tym poza salonem są jeszcze 3 inne pokoje skierowane na południe. Czy znowu w każdym pokoju dać klimę ?
    Czyli zamontować 4 klimy ?

    My zdecydowaliśmy się na rolety i jedynie żałuje że tak późno ...


    U nas problemu nie ma. Rano przed wyjściem do pracy zamykamy rolety i po powrocie podnosimy. Męczące to nie jest bo sterowane z pilota.
    Rolety też nie muszą byc do końca zamknięte i także nie ma potrzeby aby były cały dzień pozamykane ...

    U nas były montowane do ochrony przed przegrzewaniem i świetnie dają radę.

    Poza tym przecież używa sie ich tylko wtedy gdy jest bardzo silne nasłonecznienie. Jak jest zachmurzenie lub małe nasłonecznienie to nie ma potrzeby ich używac albo w dużo mniejszym zakresie
    Rolety to głupota. Nie warto. Nie po to mam okna, żeby siedzieć jak w norze, ale jak kto lubi. Niektórzy to mają po dwa okna w każdym pokoju, żeby było jasno.

    Tak to po co Ci klima, jak rolety chronią?

    Jak jedna klima nie wystarczy to multispli. Jest coś takiego.

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I dają radę bez klimy?

    I naprawdę nie zasłaniasz w żaden sposób okien latem, jak słońce operuje przez nie bezpośrednio? A jak zasłaniasz, to przez okna odsłonięte, a nie narażone na bezpośrednie działanie słońca, wpada nie mniej światła.

    Ja latem zawsze zasłaniałem (no, może poza wczesnym rankiem i późnym popołudniem) jak mi bezpośrednio słońce waliło.

    Plus klima oczywiście
    Dają radę bez klimy ...
    Klimę włączamy bardzo sporadycznie.

    A jak włączamy klime w salonie to i tak ustawiona na 24 stopnie.

    Przecież pisałem że zasłaniam. Rano opuszczam rolety a po pracy podnoszę do góry wszystkie całkowicie albo częściowo , zależy od potrzeby.
    Salono-kuchnio-jadalnia jest mocno nasloneczniona przez okna zwykłe i dachowe. Okna dachowe nie mają niestety rolet i niestety nagrzewają pomieszczenie. Żałuje że nie zamontowałem tam od razu rolet , bo dają mnóstwo światła ale tez mocno nagrzewają .

    Inne pokoje od południa są chłodniejsze ...

    Zamiast klimy wolę otworzyć wieczorami okna i mieć otwarte aż do rana. Robale nie wlecą bo mam moskitiery
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #989

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    R
    Tak to po co Ci klima, jak rolety chronią?

    Jak jedna klima nie wystarczy to multispli. Jest coś takiego.
    Klima jest używana bardzo bardzo sporadycznie ...

    Rozumiem że multisplit na 4 pokoje od południa jest za darmo i nic nie kosztuje , tak samo jak późniejsza eksploatacja ???
    Dodatkowo sama klima która by dała radę w salonie musiała by być potężnej mocy aby zrównać zyski energetyczne od przeszkleń na południe ponad 20m2 .

    Ja jestem z rolet zadowolony. Mam tam gdzie są potrzebne. Nie mam w całym domu ....
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 05-08-2019 o 12:28
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dają radę bez klimy ...
    To czary. Masz światło, 10kW zysków i chłód bez klimy.

  11. #991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja jestem z rolet zadowolony. Mam tam gdzie są potrzebne. Nie mam w całym domu ....
    I masz do wyboru chłód i ciemność, albo jasność i saunę...


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Zapewne skończyło by się na 20-30 tys zł a później na wysokich rachunkach za prąd i eksploatację ...
    Dla przypomnienia wykres, który wrzucałem tutaj. Klima chodziła 15-17.



    Teraz dorzucę rysunek, gdzie był czujnik, a gdzie klima:



    Jak widać klima dociera nawet do najbardziej oddalonego od niej zakątka domu. I co ważne zbija nie tylko temperaturę, ale przede wszystkim wilgotność, co zdecydowanie poprawia komfort w upały (a rolety nawet, jak obniżą temperaturę, to przy okazji podniosą wilgotność względną).

    Gree Lomo Luxury wyciągająca maksymalnie 8,4kW to jakieś 4,5K zł.

    Nawet, jeżeli w południe masz 10kW zysków, to przez resztę dnia masz odpowiednio mniej. I dzięki akumulacji ciepła (czy raczej chłodu w tym momencie) spokojnie dałaby radę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KlimaCzujnik.jpg
Wyświetleń:	6967
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	433275  

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To czary. Masz światło, 10kW zysków i chłód bez klimy.
    Przy roletach zamkniętych tego zysku nie ma. Rolety odcinają słońce od szyb i nagrzewają pomieszczeń. Jedynie nagrzewają okna dachowe . Mam rolety tam wewnętrzne ale wątpie aby mocno redukowały nagrzewanie.

    Dodatkowo silikat też dobrze chroni przed przegrzaniem bo ma dużą masę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #993

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I masz do wyboru chłód i ciemność, albo jasność i saunę....
    Ale o czym my piszemy ?

    Ty nie masz wysokich sufitów , nie masz takie ilości przeszkleń i nie masz prawie żadnych przeszkleń od południa...

    Co Ty chcesz porównywać ????

    Sądzę że gdybym nie miał wysokich sufitów , dał mniej przeszkleń i skierował pomieszczenia na północ to wtedy nie trzeba by rolet bo nie było by slońca.

    Ale chciałem mieć dom z bardzo dużą ilością światła dziennego a aby to uzyskać trzeba mieć od południa i duże przeszklania.
    Coś za coś ...

    Dlatego godzę się aby przez pewien dość krótki czas (w lato) chronić się przed przegrzewaniem ...

    I tyle ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 05-08-2019 o 12:53
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ty nie masz wysokich sufitów , nie masz takie ilości przeszkleń i nie masz prawie żadnych przeszkleń od południa...

    Zapomniałeś dodać, że nie mam drzew od południa

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Sądzę że gdybym nie miał wysokich sufitów , dał mniej przeszkleń i skierował pomieszczenia na północ to wtedy nie trzeba by rolet bo nie było by slońca.
    Jak wysokość sufitów wpływa na zyski słoneczne czy bytowe? Czy może chłód ucieka do góry?
    Jakbyś dał okna na wschód i zachód to miałbyś więcej światła a mniej upału.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ale chciałem mieć dom z bardzo dużą ilością światła dziennego a aby to uzyskać trzeba mieć od południa i duże przeszklania.
    Chyba niewyraźnie to napisałem... Bzdura. Nie dość, że musisz zasłaniać, żeby nie przegrzewać to nie da się też wysiedzieć przez światło. Ja całymi dniami przesiaduję przy oknie od południa. Latem nie zasłaniam rolet wewnętrznych ani w żaden inny sposób nie zasłaniam okna. Podobnie zresztą okna od wschodu i od zachodu są całe dnie odsłonięte. Idę o zakład, że korzystam z większej ilości światła dziennego niż Ty.

  15. #995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Jak wysokość sufitów wpływa na zyski słoneczne czy bytowe? Czy może chłód ucieka do góry?
    Jakbyś dał okna na wschód i zachód to miałbyś więcej światła a mniej upału.
    .
    Wysokie sufity to inna kubatura pomieszczenia , więc i inne wyliczenia przy wyliczeniu mocy klimy.

    Nie chce mi sie wchodzić w dyskusję. Z tego co czytałem i to nie na forum największą ilość światła dziennego uzyskuje się przy oknach skierowanych na południe i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

    Mam garderobę z oknem 2m2 skierowanym na zachód/północ i widzę jaka jest różnica w jasności i ilości światła dziennego w porównaniu z pokojem z takim samym oknem a skierowanym na południe ...

    Naprawdę nie rozumiem sensu tej dyskusji. Nie chcesz rolet nie montuj. Nikt nikogo nie zmusza ani nie zachęca. Każdy sam świadomie wybiera.
    U nas rolety zostały kupione z pełną świadomością i spełniają swoją rolę znakomicie i naprawdę nie widzę powodu abym miał się "tłumaczyć".

    Każdy dom jest inny , każdy ma inne preferencje , wymagania i każdemu co innego się podoba ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 05-08-2019 o 13:56
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #996

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Klima jest używana bardzo bardzo sporadycznie ...

    Rozumiem że multisplit na 4 pokoje od południa jest za darmo i nic nie kosztuje , tak samo jak późniejsza eksploatacja ???
    Dodatkowo sama klima która by dała radę w salonie musiała by być potężnej mocy aby zrównać zyski energetyczne od przeszkleń na południe ponad 20m2 .

    Ja jestem z rolet zadowolony. Mam tam gdzie są potrzebne. Nie mam w całym domu ....
    To po co ją montowałeś? Szkoda kasy skoro rolety lepsze.

    Nie jest, tak samo jak rolety nie są za darmo, ale tańsza. Pewnie, że kosztuje, ale żeby mieć komfort trzeba coś zapłacić. Nic nie zastąpi klimy. Nie ma co się czarować. Możesz tak jak @foto udawać, że rolety wystarczą, ale nie ma szans.

  17. #997

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ale o czym my piszemy ?

    Ty nie masz wysokich sufitów , nie masz takie ilości przeszkleń i nie masz prawie żadnych przeszkleń od południa...

    Co Ty chcesz porównywać ????

    Sądzę że gdybym nie miał wysokich sufitów , dał mniej przeszkleń i skierował pomieszczenia na północ to wtedy nie trzeba by rolet bo nie było by slońca.

    Ale chciałem mieć dom z bardzo dużą ilością światła dziennego a aby to uzyskać trzeba mieć od południa i duże przeszklania.
    Coś za coś ...


    Dlatego godzę się aby przez pewien dość krótki czas (w lato) chronić się przed przegrzewaniem ...

    I tyle ...
    No i zasłaniasz to roletami.

  18. #998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W letni, sloneczny dzien w oknie, w ktore akurat bije slońce, roleta opuszczona do 2/3 zapewnia ilośc światła porownywalna z jesiennym dniem.
    Dodatkowo, rolety w sypialniach (które mam od wschodu) zaciagnięte w 3/4 sa od rana do godziny 12, kiedy i tak nikt nie korzysta z tych pomieszczen.
    Salon z kuchnią maja u mnie okna wychodzace na trzy strony świata i czesciowe zaciągniecie jednej też nie ma wplywu na widoczność wewnątrz.

    Klima jest oczywiscie skuteczniejsza, ale roleta spelniaja też kilka innych funkcji - oslona przed wiatrem, halasem, spojrzeniami.
    Na pewno znalazłyby się w kolejnym, budowanym przeze mnie domu.

  19. #999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Wysokie sufity to inna kubatura pomieszczenia , więc i inne wyliczenia przy wyliczeniu mocy klimy.
    Jak z wiaderka ucieka 1l na godzinę, to jakie ma znaczenie, czy wiaderko ma 5 czy 50l?

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie chce mi sie wchodzić w dyskusję. Z tego co czytałem i to nie na forum największą ilość światła dziennego uzyskuje się przy oknach skierowanych na południe i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
    Jak zasłonisz, to i przez 100m2 nic nie wpada.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Mam garderobę z oknem 2m2 skierowanym na zachód/północ i widzę
    Tak w praktyce, w luxach x czas, to jaka jest różnica uwzględniając rolety?


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Naprawdę nie rozumiem sensu tej dyskusji.
    Już tłumaczę. Czytają to ludzie (w tym założyciel wątku) i wyciągają wnioski. I mogą odnieść wrażenie, że wielkie przeszklenia od południa zasłonięte roletami zewnętrznymi dostarczają masę światła jednocześnie nie wymagając klimy do schłodzenia. Co jest bzdurą.

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Już tłumaczę. Czytają to ludzie (w tym założyciel wątku) i wyciągają wnioski. I mogą odnieść wrażenie, że wielkie przeszklenia od południa zasłonięte roletami zewnętrznymi dostarczają masę światła jednocześnie nie wymagając klimy do schłodzenia. Co jest bzdurą.
    Widzę że nadal nie rozumiesz i widać nie zrozumiesz , więc dyskusja nie ma zbytnio sensu ...

    Rolety nie są używane cały czas od rana do wieczora . Są używane tylko jak jest taka potrzeba a tak naprawdę w skali roku dni gdzie jest potrzeba aby były zasłonięte dłuższy czas jest tak naprawdę mało. Dodatkowo wcale nie ma potrzeby całkowitego ich zasłaniania.
    Nam to nie przeszkadza , bo w większości w czasie jak są zasłonięte to nie ma nas w domu ...
    Później jak pisałem po powrocie są podnoszone i nie czujemy jakiegoś "dyskomfortu" ...

    Są też używane jako "zasłony" bo ustawienie domu powoduje że cały dom (wnętrza) są mocno widoczne dla osób które idą drogą i pewna prywatność się przydaje
    Dla nas to też wygoda , bo poprzednio biegało się po pokojach i spuszczało rolety wewnętrzne. Teraz przyciskam przycisk i mam wszystkie zasłonięte ...

    Poza dniami gdzie trzeba się "wspomagać" roletami są też dni gdzie nie ma takiej potrzeby (większość) i wtedy dzięki ustawieniu na południe mamy mnóstwo światła dziennego.
    A Polska to nie Afryka i poza dniami z palącym ostrym słońcem są też dni z dużo mniejszym i krótszym nasłonecznieniem i takich dni jest większość w roku.

    Klimy używamy sporadycznie. Mamy dom z silikatu który dobrze akumuluje ciepło i który dobrze chroni przed przegrzaniem.
    Tak jak pisałem w upalne dni starczą zamknięte rolety i otwarte wieczorami i na noc okna.
    Lubię spać przy otwartych oknach i lubię je otwierać , mimo że mam działającą cały czas WM.
    Przy naprawdę upalnych dniach włączam dodatkowo klime w ciągu dnia.

    Obecnie w domu rano miałem temepraturę około 23-24 stopnie. Klima nie używana.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 06-08-2019 o 08:07
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 50 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony