dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 88
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1751
  1. #181

    Domyślnie

    NI bijcie piany. we wrzesniu rząd ogłosił że mój prąd jest zwolniony z podatku.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To dla czego zostaje w łapie tylko 3200 ?
    Dlatego, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To dla czego zostaje w łapie tylko 3200 ?
    Nie wierz we wszystko, co wyczytasz w necie...

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To nie ja tylko forumowicze policzyli TU, W TYM WĄTKU, dokładnie każdą złotówkę tej "dotacji".
    Przekręt jest oczywisty!
    "DAJĄ" 5000 z których MUSISZ oddać daniną tyle, ze bierzesz 3200 do łapy, ale MUSISZ spełnić kilka warunków.
    A jak do łapy wpadnie cokolwiek (dają - to brać a jak biją - uciekać!) to reszta nikogo już nie obchodzi!
    A ta reszta to 1800zł a jednej instalacji.
    .
    Podaj te wyliczenia lub link do nich z chęcią poczytam. Skąd macie te 3200 ?

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Biedna sierotka umysłowa...
    JESZCZE nie wie...
    - TO NIECH PŁACI... aż się dowie.

    Adam M.
    Próbujesz mnie obrazić?
    Zadam po raz kolejny to samo pytanie, o inwestycji w panele zdecydowałem zanim pojawiły się info o Moim Prądzie, uzgodniłem cenę wpłaciłem zaliczkę, w czasie jak "czekałem" na moja instalację pojawił się Mój prąd............ ponieważ finisz instalacji był zgodny z programem próbuje skorzystać. Uda się OK, nie nie będę się ciął.

    Ale jesteś 2 osoba która mi wypisuje jak to mnie na tym programie "rżną" proszę o szczegóły konkrety a nie pisanie "wszyscy wiedzą". Kawa na ławę.

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To dla czego zostaje w łapie tylko 3200 ?
    Nazwij to co zabieraja "kosztami operacyjnymi".
    Dla mnie - danina.

    Znasz kogoś komu dali 5000 i dostał 5000 i mu zostało 5000 po całej operacji?

    Adam M.
    Ja otrzymałem dotację całe okrągłe 5000zl i nie trzeba od tego nic odejmować

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    https://globenergia.pl/moj-prad-jaka...okosc-dotacji/

    Takie coś było dyskutowane dość długo.
    Także tutaj.
    Piszecie - zwolnili z podatku...
    No to tylko się cieszyć i głosować na jedynie słuszną partię!
    Dają, zwalniają, uszczęśliwiają...
    Jednak...
    "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy."
    Alexis de Tocqueville

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    https://swiatoze.pl/dotacje-moj-prad...one-z-podatku/

    O tym czy ktoś dostanie dotację ma decydować kolejność składania wniosków.
    Wniosek jest taki, że budżet przedsięwzięca z gumy nie jest i jest ściśle określony.
    Odpadną te podatki = mniejsza ilość instalacji.
    Ale o tym, przed wyborami, nikt głośno nie mówi.
    Są nawet tacy co już DOSTALI te 5000 zł.
    No i oni chwalą.
    Sam bym cwali, jakbym dostał.
    Ale podobać mi się takie rozdawnictwo nie musi.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #188

    Domyślnie

    Pewnie głosujesz na SLD lub PO? Adamie?
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Pewnie głosujesz na SLD lub PO? Adamie?
    A ja myślałem że mamy ciszę wyborczą.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  10. #190

    Domyślnie

    Nie agituję - życzliwie zaczepiam
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    https://swiatoze.pl/dotacje-moj-prad...one-z-podatku/

    O tym czy ktoś dostanie dotację ma decydować kolejność składania wniosków.
    Wniosek jest taki, że budżet przedsięwzięca z gumy nie jest i jest ściśle określony.
    No przecieź na początku, jak tylko program wystartował, podany był jego budżet...
    Może zacznij od początku wątku i później tu wróć...?

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Pewnie głosujesz na SLD lub PO? Adamie?
    No, chyba żartujesz...
    Całe forum i okolice wiedzą, ze jestem KORWINISTĄ.
    Tak jak Korwin uważam, że Hitler był dobrym wodzem dla swijego narodu.
    Wprawdzie grabił go na 36% podatku ale za to wojnę zrobił - i to jaką!
    Tu i teraz grabią nas na ponad 80% wliczjąc podatki VATy ZUSy srusy i inne daniny a nawet dróg wyremontować nie umieją.
    To gdzie idzie ta kasa?
    Miłościwie nas opodatkowujący nawet na socjal obiecany długi u naszych dzieci i wnuków robią...
    Szkoły niczego sensownego nie uczą.
    Państwa własnego nie mamy tylko region Brukselski... (w związku z tym i prawa nie mamy swojego)
    Ślimak jest rybą a marchewka - owocem...
    W słusznie minionym systemie, gdzie pobierałem nauki, inaczej mi to przedstawiano.
    Tu nawet murzynów już nie ma...
    Jacyś Afroamerykanie sa... (z Marsa?)
    II wojnę podobno NAZIŚCI zrobili. Do spółki z Polakami.
    Tak nam się tłumaczy...
    DLATEGO mamy płacić każdemu kto zarząda.
    Amerykanie, nasz sojusznik i opiekun już tego dopilnuje!

    Zauważ, że we wszystkim co napisałem (a nie o wszystkim napisałem, co mi się nie podoba) nie ma ani kropli agitacji!

    Jutro wybory.
    Każdy powinien pójść i zagłosować jak mu sumienie każe. Albo rozum... (jak coś takiego ma).
    Jak będzie?
    No, będzie tak jak wybierzemy., chyba ze ktoś "cud nad urną" odprawi.
    Oby - nie!
    Ja na głosowanie idę!

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 12-10-2019 o 19:42
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #193

    Domyślnie

    @adam_mk Jezu, chłopie, wyluzuj. To tylko program "Mój prąd". Najważniejsze, żebyś zapamiętał, że 5000 zł w ramach tego programu dostajesz w całości. I nie wprowadzał innych w błąd. Masz doświadczenie w różnych sprawach, tego Ci nie ujmuję. Ale w tym wątku masz mało do powiedzenia na temat i - niczego Ci nie ujmując - jesteś marnym autorytetem w tej akurat materii. Fakt, masz rację, ze budżet z gumy nie jest, a dokładna kwota to 1 mld zł i zostało jeszcze 991 milionów. Te 8 mln, ktore już wypłacono oznacza, że ponad 1700 osób już dostało kasę i liczba ta rośnie z każdym dniem (roboczym). Moim zdaniem dyskusje na temat czy komuś podoba się polityka fiskalna państwa oraz sposób redystrybucji dochodów państwa ma się naprawdę nijak do tytułu wątku. Takie gadanie starych pierników przy ognisku, z którego zupełnie nic nie wynika. Niby nieszkodliwe, ale dlaczego akurat w tym wątku? Po co mieszać w to politykę? Tak jak pisałem wcześniej, pisanie na forum nie zmieni polityki państwa.

    @marcinbbb Do Ciebie mam prośbę - nie rozpowszechniaj nieprawdziwych informacji. Pieniądze otrzymane w ramach programu Mój prąd nie są opodatkowane. A to, czy instalator sobie "weźmie" do kieszeni tę dopłatę, zależy od inwestora. Hint: jak ktoś kupuje samochód czy materiały budowlane po cenach katalogowych, to jest wina sprzedawcy, czy inwestora? Znam uczciwych instalatorów, których ceny nie zmieniły się z powodu tego programu.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Przyznaję - myliłem się!
    Wydawało mi się , że i tu ukrecą swoje lody, ale wybory wazniejsze...
    Nadal nie podoba mi się, ze mam ten 1 miliard zł w jakiejś części sfinansować.
    Cieszę się radością tych 1700 osób co tę kasę, co ze mnie ( i z Was) zedrą - juz dostali.
    Ale patrzę jakby się tu wymigać ze sfinansowania tego...
    To zle?
    Piszesz "Po co mieszać w to politykę?"
    A po co polityka miesza w to MOJĄ KASĘ?!!!
    Wydaje Ci się, że rząd (taki dobry bo daje) MA jakąś swoją kasę?
    Ma tylko to co z nas wydoi!!!!
    Usiądz i zastanów się kto znas ma rację.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Przyznaję - myliłem się!
    Wydawało mi się , że i tu ukrecą swoje lody, ale wybory wazniejsze...
    Nadal nie podoba mi się, ze mam ten 1 miliard zł w jakiejś części sfinansować.
    Cieszę się radością tych 1700 osób co tę kasę, co ze mnie ( i z Was) zedrą - juz dostali.
    Ale patrzę jakby się tu wymigać ze sfinansowania tego...
    To zle?
    Piszesz "Po co mieszać w to politykę?"
    A po co polityka miesza w to MOJĄ KASĘ?!!!
    Wydaje Ci się, że rząd (taki dobry bo daje) MA jakąś swoją kasę?
    Ma tylko to co z nas wydoi!!!!
    Usiądz i zastanów się kto znas ma rację.

    Adam M.
    Możesz skorzystać. Nikt Ci nie broni. Też dostaniesz.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Słabo czytasz...
    Planuję OFF-GRID.
    Nie dostanę.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #197

    Domyślnie

    Jak to dobrze że te 5000 dają i nie będą w żaden sposób opodatkowane -kraj mlekiem i miodem płynący. A w PIT to nie trzeba wpisać co państwo dało że 5k się dostało? Cuda Panie cuda ogłaszają!!! Nic tylko brać jak kredyty we frankach - wzięli kazali im, pistolet do głowy przykładali i mówili bierz jak nie kula w łeb!
    A dziś ile to oni by chcieli, jakie oni mają problemy... psychiczne od dawien dawna mają.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak to dobrze że te 5000 dają i nie będą w żaden sposób opodatkowane -kraj mlekiem i miodem płynący. A w PIT to nie trzeba wpisać co państwo dało że 5k się dostało?
    Nie trzeba. W PIT wpisujesz wydaną na PV kwotę (pomniejszona o 5 tys dotacji), zeby dostać zwrot wg swojej stawki podatkowej.

    Pozwala to obnizyc koszt instalacji z 4550zł/kWp do 2730zł/kWp (to akurat mój przypadek)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak to dobrze że te 5000 dają i nie będą w żaden sposób opodatkowane -kraj mlekiem i miodem płynący. A w PIT to nie trzeba wpisać co państwo dało że 5k się dostało? Cuda Panie cuda ogłaszają!!!
    Tak jak już wcześniej ja Ci pisałem i tak jak @fotohobby napisał - NIE! Nikt nic potrącać z tych 5 kpln nie będzie. Jeśli jest inaczej, podaj proszę źródło, na którym opierasz swoje rewelacje, bo w tej chwili dalej tylko brniesz i wprowadzasz w błąd. W ten sposób tworzysz miejskie legendy, zastanawiam się po co?

    @adam_mk Akurat mnie nie musisz uczyć, skąd państwa (wszystkie, nie tylko Polska) mają pieniądze. Ale... to nie jest miejsce ani czas po temu, żeby wchodzić w bezsensowne dyskusje o polityce. Chcesz coś zmienić? Idź na Wiejską, obojętnie czy w charakterze posła czy obywatela, spotkaj się z posłem czy senatorem, załóż własną partię, stań się medialny - wszystko to będzie miało większy wpływ niż gadanie o tym tutaj.

    Zawiązałeś umowę społeczną, to masz obowiązki, czy się to Ci podoba, czy nie. Jeśli się wypisujesz z tej umowy, to nie ma problemu, możesz nawet zniknąć z systemu. Nikt Ci tego (jeszcze ) nie zabrania. Ale to też nie jest miejsce na ten temat. Odpuścmy temat polityki w tym wątku i tyle.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jak to dobrze że te 5000 dają i nie będą w żaden sposób opodatkowane -kraj mlekiem i miodem płynący. A w PIT to nie trzeba wpisać co państwo dało że 5k się dostało? Cuda Panie cuda ogłaszają!!! Nic tylko brać jak kredyty we frankach - wzięli kazali im, pistolet do głowy przykładali i mówili bierz jak nie kula w łeb!
    A dziś ile to oni by chcieli, jakie oni mają problemy... psychiczne od dawien dawna mają.
    Zdaje mi się że nie masz zielonego pojęcia ani o obecnych przepisach ani o historycznych już w tej chwili kredytach frankowych.

Strona 10 z 88

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony