dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 611 z 613
Pokaż wyniki od 12.201 do 12.220 z 12250
  1. #12201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można zrobić wyspę a nie wysoką zabudowę, ale wówczas lodówka jest niezbyt korzystnie ustawiona względem zlewu (trójkąt roboczy).


  2. #12202
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Przy układzie U wejdzie najwięcej szafek (w tym dwie niezbyt wygodne narożne) i będzie najwięcej blatu roboczego. Taki układ kuchni pozwoli odgrodzić się nieco od części wypoczynkowej.Kanapę przysunęłabym bliżej TV, a w jej obecnym miejscu pod ścianą ustawiłabym stół .....(wstawiłabym tu obrazek, ale nie mam takiej opcji w oknie i nie wiem dlaczego)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie parter.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	415174  
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 19-06-2018 o 12:01
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  3. #12203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    problem , że w tej sytuacji kanapa stoi prawie w kuchni (hałas zmywarki, okapu, prac kuchennych przeszkadza w oglądaniu TV) i zastawia wyjście na taras

  4. #12204

    Domyślnie

    Szukam jak najbardziej funkcjonalnego układu. Jesteśmy rodziną, która w obecnej chwili nie ma TV, w domu na pewno będzie ale nie jest on priorytetem. Wolę funkcjonalną kuchnie z jadalnią kosztem TV.
    W chwili obecnej w bloku mam idealny układ w literę L od lewej, lodówka, zlew i zmywarka, od prawej piekarnik i płyta. Czyli z lewej i prawej po słupku. Sprawdza się idealnie, tylko czasami brakuje blatu roboczego. W domu chciałbym aby tego blatu nie zabrakło, dlatego najbardziej przychylam się do wersji z wyspą.
    Byłem dzisiaj na budowie i wykonałem szkic. Może wymiary w czymś pomogą.
    Ostatnio edytowane przez kingvince ; 19-06-2018 o 17:02

  5. #12205

    Domyślnie

    A może takie rozwiązanie
    https://www.homebook.pl/inspiracje/k...l-industrialny

    Co myślicie o takim regale na ścianie od schodów:
    https://www.homebook.pl/inspiracje/k...l-industrialny

  6. #12206

    Domyślnie

    Z moją kuchnią uporałem się jakieś 3 lata temu i to w dużej mierze dzięki Wam. Tak się składa, że siostra wraz ze szwagrem zabierają się za remont swojego mieszkania i szukają pomocy odnośnie kuchni, a mianowicie rozmieszczenia co i gdzie. Wstawiam wymiary pomieszczenia. Pod oknem znajduje się kaloryfer. Meble planują mieć na ścianie południowej oraz zachodniej. Na wschodniej miałby znajdować się średni stół, chociaż rozwiązanie z meblami po obu stronach i stole przy oknie również wchodzi w grę. Lodówka wolnostojąca, zmywarka w zabudowie, płyta, zlew, mikrofala wolnostojąca, piekarnik raczej w słupku (niekoniecznie).
    Może ktoś z Was miałby ciekawy pomysł.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	417716

  7. #12207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Piekarnik w słupku, nad nim wnęka na mikrofalę wolnostojącą.

  8. #12208

    Domyślnie

    Byłoby super gdyby nie to, ze pod oknem na jego praktycznie calej szerokosci znajduje sie grzejnik ;/ . Jedyne co mozna tam ustawic to stół z krzeslami.

  9. #12209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    grzejnik można przenieść.
    Można też odsunąć nieco szafki i zrobić głębszy blat z nawiewnikami.
    Albo wymienić duży grzejnik na mniejszy.

  10. #12210

    Domyślnie

    Hej, sam dobór kolorów itd jak dal mnie tak, ale jest to ogromna kuchnia, gdzie nie ma gdzie usiąść... tylko 3 osoby przycupnie, a metraż widać, że spory

  11. #12211

    Domyślnie

    witam,
    zastanawiam się nad pomysłem kuchni w małym aneksie 2,20m x 2,50m (rzut poniżej)
    zależy mi na dwóch słupkach obok siebie (jeden na lodówkę, jeden na piekarnik i mikrofalę) na ścianie sąsiadującej z łazinką (lewa strona rzutu) jednak boję się że źle to będzie wyglądało z perspektywy widoku od salonu, a z drugiej strony za bez tego słupka z piekarnikiem i mikrofalą nie wiem gdzie wsadzę mikrofalę.
    instalacje są tak zaprojektowane, że przy ścianie od łazienki płyta indukcja i okap, a na drugiej przyprostokątnej zlew z baterią, reszta mi wsio ryba
    w załączeniu mniej więcej podobna kuchnia tyle że lustrzane odbicie.
    czy dysponuje ktoś i posiada chęć wykonania jakichś poglądowych wizualizacji? nie potrafię sobie wtobrazić mojego pomysłu
    pozdrawiam
    j
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	418137
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	40421171_2215186592092882_3413796300720701440_n.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	58,3 KB
ID:	418138
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big_07939443f38148f8ae623b792a5bd42b411e28ac.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	418139 tu akurat zlew w miejscu w którym byłaby płyta grzewcza, nie będzie jej tam za ciasno? w rzeczywistości będzie jednak trochę mniej miejsca na nia niż tu na przykładzie.. na pewno mnie niż 60 cm, czyli wejdzie trochę wgłąb blatu na drugiej przyprostokątnej..
    Ostatnio edytowane przez jooasiaa ; 31-08-2018 o 09:46

  12. #12212

    Domyślnie

    Umieszczanie płyty między słupkiem a prostopadłym blatem to zły pomysł - zwłaszcza jeśli jest tam mniej niż 60cm. Zlew zresztą tez wygląda kiepsko w takim miejscu.

  13. #12213

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Umieszczanie płyty między słupkiem a prostopadłym blatem to zły pomysł - zwłaszcza jeśli jest tam mniej niż 60cm. Zlew zresztą tez wygląda kiepsko w takim miejscu.
    im dłuzej nad tym siedzę, zaczynam myśleć podobnie, że trochę to dziwacznie wygląda.
    pomyslałam jeszcze o czymś takim, wtedy przynajmniej swobodne dojście do płyty grzewczej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	418146
    ale z taką opcją jeszcze się nie spotkałam nigdzie, widział ktoś z Was takie coś w praktyce?
    wiadomo, że front od strony salonu na tej półwyspie będzie minimalnie podwyższony żeby przysłonić "graty" na blacie, czy wtedy nie spuchnie od wody przy zlewie?

    i gdzie wtedy stoł? hmm
    Ostatnio edytowane przez jooasiaa ; 31-08-2018 o 12:15

  14. #12214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Wygodniej zrobić płytę na półwyspie a zlew przy wysokiej zabudowie.
    Stół dostawiasz do półwyspy.

    inspiracje:






    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 31-08-2018 o 12:56

  15. #12215

    Domyślnie

    Przy wysokiej zabudowie (2x60cm) zostanie 100cm blatu na płytę lub zlew - na rysunku wygląda na więcej. Weź może pobaw się w jakimś planerze online(Ikea, LeroyMerlin, floorplanner...) i powstawiaj sprzęty o rzeczywistych wymiarach.

  16. #12216

    Domyślnie

    a czy da radę poprzesuwać ewentualnie instalacje pod zlew i okap o koło 1,5m? czy w grę wchodzi jedynie kucie? czy w momencie projektowania mebli można tak to zaplanować że za meblami szły by ewentualne przedłużenia rurek?

  17. #12217

    Domyślnie

    Przygotowujemy się do budowy domu. Na tapecie jest kuchnia. Chcę sensownie zaplanować przestrzen na etapie projektowania domu zeby potem było łatwiej.
    Orginalny plan kuchni, jadalni i salonu wygląda tak:

    Obecnie mamy kuchnię otwartą na jadalnię w kolorach biel-czern i blat drewniany i jestesmy bardzo zadowoleni. Nowa będzie biało-drewniana. W obecnej mam bardzo mało wysokiej zabudowy i chciałabym mieć jej więcej. Piekarnik w dolnej szafce jako że nie pieczemy aż tak dużo i wizualnie wolę mieć górę w miarę czystą.

    W wybranym projekcie spiżarka jest b.mała, dl 280cm, szer 88cm i chyba jestem w stanie ją poświęcić żeby mieć więcej miejsca na wysoką zabudowę, również zrezygnujemy z kominka i wtedy przestrzen kominka i komina „odzyskamy”. Chciałabym mieć lodówkę SBS, na planie jest to lodówka 60cm oraz szafka 40cm zeby tyle samo miejsca miec.
    Rozrysowałam projekt w Ikea planner bo tak było mi najłatwiej.
    Od strony jadalni chciałabym aby blat był ok 90-110cm, z płytkimi szafkami od strony jadalni. Niby 37cm głębokości ale ile miejsca do przechowywania!!
    Głowny problem to zabudowa rogu miedzy wysoka zabudowa a zabudową pod oknem. Ikea nie chce mi tam dać szafek z pełnymi frontami i dlatego 2 szafki mają widoczne półki.
    W tej szafce nad blatem może być otwarta wnęka na wolnostojący expres do kawy.




    https://ibb.co/m4q29x8

    mam 2 wersje kuchni, jedyna różnica to sam okap nad indukcją albo okaz zabudowany. Idea szafek jest taka żeby tam były szklanki/kubki. Bo trochę nie wiem gdzie indziej byśmy je trzymali żeby było wygodnie.




    https://ibb.co/hXLsYkh
    Dzięki za wszelkie uwagi!





    test z kodami





    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 31-10-2019 o 15:55
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  18. #12218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ponieważ lodówka SBS jest głębsza niż reszta zabudowy, podczas ustawiania ścian między kuchnią a wiatrołapem zrób na nią wnękę. Wówczas ci się zlicuje z zabudową.

  19. #12219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ponieważ lodówka SBS jest głębsza niż reszta zabudowy, podczas ustawiania ścian między kuchnią a wiatrołapem zrób na nią wnękę. Wówczas ci się zlicuje z zabudową.
    tak, tak, jakies 15cm z tego co dobrze wyczytalam, przed budowa dokladnie poznam wymiary i zaplanuje miejsce na wtyczke [wtopa z obecnego domu bo trzeba bylo przestawiac wtyczke do lodowki bo zbyt wystawalo... podobnie ze zmywarka wiec doswiadczenie najlepszym nauczycielem zeby o tym pomyslec tez.. nawet mam w inspirkach zapisane zdjecie od kogos kto taka wpustke zrobil i lodowka sie licuje. po wymianie zawiasow do lodowki wbudowanej stwierdzam ze lepiej wolnostojaca dobrze otoczona meblami.


    Elfir - widzę że dużo osób ma w wysokiej zabudowie piekarnik ktory jest blizej blatow niz lodowka, czyli np szafka 40-60, piekarnik i potem lodowka. Nie do konca rozumiem takie ustawienie. bo te 40-60cm odstepu blat-lodowka to rozumiem, ale metr czy czasem wiecej zeby odlozyc cos z lodowki to juz chyba przesada? czy może ja przesadzam?

    jakies inne uwagi co do rozłożenia? w planie domu płyta jest przy jadalni, ale tego chciałabym uniknąć, nie chcę mieć okapu wiszącego obok jadalni. A do głębokiej zabudowy jest dość drogi. Plus jeszcze taki że ta ścianka od salonu będzie mieć ok 1.6m więc przysłoni widok kuchenki z salonu.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  20. #12220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wyciągając gorącą blachę możesz ją szybko odłożyć na blat.

    Może zamiast półwyspu wyspa?

Strona 611 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony